Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10157
 • 359-06866
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
105,90 € * 116,90 € * (9,41% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x User CAL
Systém  SQL Server 
CAL User CAL
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky


Aby mohol používateľ využívať všetky služby a funkcie SQL Microsoft SQL Server 2019, potrebuje príslušnú klientsku prístupovú licenciu - SQL Server 2019 User CAL - s ktorou k nej môže pristupovať z akéhokoľvek koncového zariadenia. Samotná licencia servera SQL 2019 nezahŕňa používateľské práva, preto je potrebné ich zakúpiť samostatne vo forme stránky CAL pre User. Stránka User CAL udeľuje príslušné oprávnenie vždy jednému registrovanému používateľovi.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL"

Používateľské licencie CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér

Aby mohol používateľ používať všetky služby a funkcie SQL servera Microsoft SQL Server 2019, potrebuje príslušnú licenciu klientskeho prístupu - SQL Server 2019 User CAL - s ktorou k nemu môže pristupovať z akéhokoľvek koncového zariadenia. Samotná licencia servera SQL 2019 neobsahuje žiadne používateľské práva, preto je potrebné ich zakúpiť samostatne vo forme licencie CAL pre používateľov. Funkcia User CAL udeľuje príslušné oprávnenie vždy jednému registrovanému používateľovi.

Licencie SQL Server 2019 User CAL od spoločnosti Wiresoft ako používaný softvér majú veľkú výhodu v tom, že sú už k dispozícii jednotlivo a za nižšiu cenu ako porovnateľné ponuky od bežných poskytovateľov licencií. Zároveň majú rovnaké funkcie ako užívateľské licencie klientskeho prístupu k serveru SQL Server 2019, ktoré sú k dispozícii v rámci oficiálneho licenčného programu spoločnosti Microsoft.

Využívajte všetky výhody MS SQL Server 2019 s používanou licenciou User CAL

SQL Server 2019 je najnovšia verzia dátovej platformy od spoločnosti Microsoft, ktorá poskytuje spoločnosti všetky dôležité databázové, reportovacie a analytické funkcie, ktoré musí ponúkať moderný a výkonný systém riadenia relačných databáz (RDMS), ktorý sa používa napríklad pre systémy riadenia tovaru, softvér ERP a systémy CRM.

V závislosti od edície servera to zahŕňa nielen zoskupovanie (prideľovanie skupín) údajov, ale aj monitorovanie systematického zaznamenávania a spracovanie cielených dopytov. Používatelia s licenciou SQL User CAL 2019 tu môžu využívať výhody inteligentného spracovania dotazov (IQP) na zrýchlené vyhľadávanie väčších objemov údajov, ako aj funkciu Big Data Cluster s nástrojmi pre modely strojového učenia a PolyBase na spracovanie dotazov Transact-SQL z externých zdrojov údajov.

Medzi ďalšie funkcie patrí:

 • Vždy šifrované na šifrovanie údajov z klienta do DBMS
 • Inteligentné spracovanie dotazov (IQP) na optimalizáciu dotazov na veľké súbory údajov
 • Inteligentný výkon, ktorý poskytuje zrýchlené vykonávanie databázových operácií
 • Snímky databázy na zdokumentovanie možných odchýlok
 • Štatistiky posledného plánu dopytu pre aktuálne zobrazenie plánov vykonávania dopytu
 • vylepšenú infraštruktúru pre profilovanie ľahkých dotazov a
 • Accelerated Database Recovery na zrýchlené obnovenie databázy po reštarte alebo vrátení transakcie

Licencie User CAL pre SQL Server 2019 Standard Edition

S používanou licenciou User CAL od spoločnosti Wiresoft môžete využívať funkcie servera SQL Server 2019 Standard Edition: Je určená pre malé až stredne veľké spoločnosti a ponúka možnosť licencovania na server/CAL, ktorá okrem serverovej licencie vyžaduje aj príslušný počet prístupových licencií (Client Access Licences) pre používateľov.

Licenčný model pre SQL Server 2019 prostredníctvom serverových licencií a licencií CAL

Licencovanie na server a licencie CAL pre používateľov vychádza z obvyklých požiadaviek stanovených spoločnosťou Microsoft: Každý server s inštanciou servera SQL Server vyžaduje štandardnú serverovú licenciu. Okrem toho sa pre každého vyhradeného používateľa, ktorý pristupuje k licencovanému serveru SQL, vyžaduje príslušná prístupová licencia (User CAL) rovnakej alebo novšej verzie servera. Preto sa tento licenčný model označuje aj ako licencie Server/CAL.

Správa licencií Microsoft teda rozlišuje medzi licencovaním serverov a jednotlivých používateľov. Títo používatelia sú oprávnení používať funkcie servera SQL Server iba prostredníctvom licencie User CAL. Táto licencia klientskeho prístupu obsahuje výlučne prístupové práva v prostredí klient/server bez potreby inštalácie akéhokoľvek softvéru. Licencie na prístup používateľa ku klientovi upravujú práva na používanie servera SQL Server 2019; okrem prístupových práv k licencovanému serveru obsahujú aj súvisiace služby.

Dodržiavanie kompatibility verzií licencií User CAL pre server SQL Server 2019

S licenciou User CAL pre SQL Server 2019 je možný aj prístup k SQL Serveru 2017 alebo staršej verzii (downgrade). Opačný scenár, teda že licencia User CAL staršej verzie servera SQL Server, napríklad 2017, sa použije na prístup k vyššej verzii servera SQL Server, napríklad 2019 (upgrade), však nie je možný.

Prečo je pre SQL Server 2019 Standard Edition k dispozícii používanie na základe licencií CAL?

Spoločnosť Microsoft ponúka licencie CAL pre používateľov (alebo koncové zariadenia) len pre štandardnú edíciu servera SQL Server 2019. To znamená, že funkcie servera SQL Server môžu používať aj tí používatelia, ktorých server má nižší výkon, ako je to napríklad hlavne v malých a stredných podnikoch, kde to úplne postačuje. Licencovanie na základe prístupových licencií pre používateľov je pre takéto spoločnosti ekonomickejší spôsob používania servera SQL Server, pretože musia kúpiť len presne toľko klientskych prístupových licencií, koľko skutočne potrebujú. Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva rôzne typy licencií CAL na používanie servera SQL Server 2019:

 • Licencia User CAL pre SQL Server 2019: táto licencia poskytuje vyhradenému používateľovi prístupové práva
 • Licencia SQL Server 2019 Device CAL: poskytuje prístupové práva k vyhradenému koncovému zariadeniu (PC, notebook, tablet, mobil)

Aké sú špeciálne funkcie licencovania pomocou licencií User CAL pre SQL Server 2019?

Licencia User Client Access Licence je jedna licencia, s ktorou konkrétny používateľ získava prístupové práva k serveru SQL Server 2019. Nie je možné následne zmeniť používateľa zadaného ako prvého, ani zmeniť typ priradenia. Tieto obmedzenia poskytujú vyššiu bezpečnosť a zabraňujú zneužitiu licencií CAL, takže napríklad neoprávnení zamestnanci alebo cudzie osoby nemajú prístup ku kritickým obchodným údajom spoločnosti.

Aké sú výhody licencie User CAL pre SQL Server 2019?

Používateľská licencia pre SQL Server 2019 nie je viazaná na konkrétne koncové zariadenie, ale výlučne na konkrétnu osobu. V prípade licencie User CAL pre server SQL Server 2019 je teda podľa mena registrovaný len jeden používateľ. Týmto spôsobom udeľuje tomuto používateľovi právo na prístup k serveru SQL Server, pričom výber koncového zariadenia, prostredníctvom ktorého sa prístup uskutoční, je v každom prípade voľný, ale v každom okamihu sa môže uskutočniť len z jedného počítača alebo podobného zariadenia.

V porovnaní s inou verziou licencie na prístup klienta, licenciou CAL závislou od zariadenia, má licencia User CAL tú výhodu, že jej používanie nie je lokálne viazané. Pokiaľ má koncové zariadenie, ktoré používa licencovaný používateľ, prístup na internet, môže k serveru SQL Server pristupovať nielen v rámci spoločnosti, napr. na pracovisku, ale aj mimo nej - napr. pomocou notebooku, tabletu alebo smartfónu - vo vlaku, na služobnej ceste alebo v domácej kancelárii.

Licencia User CAL pre server SQL Server preto ponúka flexibilné a mobilné používanie funkcií servera SQL Server najmä používateľom, ktorí často pracujú z rôznych miest a pravidelne sa pripájajú k serveru, pretože s licenciou User CAL vždy používajú svoje osobné konto.

Záver

Ktorý typ licencií CAL pre SQL Server 2019 ponúka v konkrétnej spoločnosti viac výhod, sa môže v jednotlivých prípadoch líšiť. Rozhodnutie o správnom licencovaní prístupu klienta je potrebné urobiť pred nákupom, pretože licenciu SQL Server User CAL nie je možné zmeniť na licenciu Device CAL alebo naopak.

Závisí to nielen od počtu zamestnancov, ale aj od prevládajúceho typu používania koncových zariadení: Ak väčšina zamestnancov pravidelne používa na prístup k serveru SQL Server rôzne počítače, a to nielen interne, ale aj externe, ako aj mobilne alebo na rôznych pracovných staniciach, zariadenie s licenciami User CAL ponúka viac výhod.

Zakúpte si licencie User CAL pre Microsoft SQL Server 2019 už od jednej licencie v internetovom obchode Wiresoft

Užívateľské licencie CAL pre SQL Server 2019 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft už za jednu licenciu - ako použitý softvér ponúkajú výrazne nižšiu cenu, pričom použitý stav nemá žiadne nevýhody z hľadiska použiteľnosti.

Čo sú licencie User CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér?

Licencie User CAL pre SQL Server 2019 ponúkané v internetovom obchode Wiresoft sú bežné prístupové licencie z licenčného programu spoločnosti Microsoft; ako súčasť objemovej licencie pre používateľov SQL Server 2019 ich najprv zakúpila spoločnosť, ktorá nepotrebné licencie na prístup používateľov alebo celú objemovú licenciu ďalej predala spoločnosti Wiresoft. Objemová licencia bola rozdelená na jednotlivé licencie a používateľské licencie CAL boli označené ako použitý softvér. To však neznamená žiadne všeobecné opotrebovanie softvéru SQL Server User CAL ani žiadne iné obmedzenie týkajúce sa jeho funkčnosti alebo časového obmedzenia.

Aké zabezpečenie ponúkajú licencie User CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér?

Nákup použitých licencií SQL Server User CAL od spoločnosti Wiresoft je pre našich zákazníkov nielen cenovo dostupný, ale aj bezpečný! Nielenže získate licenciu CAL pre jedného používateľa pre Microsoft SQL Server 2019 za nižšiu cenu ako porovnateľný nový softvér, ale máte aj istotu kupujúceho vďaka okamžitému stiahnutiu a aktivácii licencie pomocou priloženého licenčného kľúča:

Všetky licencie User CAL pre SQL Server 2019 ponúkané spoločnosťou Wiresoft pochádzajú z licenčného inventára spoločností so sídlom v Európskej únii. Pre vás ako zákazníka znamená zakúpenie licencie User CAL pre SQL Server 2019 - alebo inej klientskej prístupovej licencie spoločnosti Microsoft ponúkanej spoločnosťou Wiresoft ako použitý softvér - ako aj jej používanie právnu istotu, pretože tým nie sú porušené žiadne platné predpisy, čo bolo opakovane jasne potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami. Vďaka úplnému preukázaniu kupujúceho je použitý softvér od spoločnosti Wiresoft odolný aj voči auditu!

Vaše výhody s používaným softvérom z licencií User CAL pre SQL Server 2019

Ponuka licencií User CAL pre SQL Server 2019 alebo iných klientskych prístupových licencií od spoločnosti Wiresoft predstavuje nielen cenovo výhodnú alternatívu k porovnateľným komerčne dostupným ponukám, ale ponúka našim zákazníkom aj slobodnú voľbu pri nákupe presného počtu licencií User CAL potrebných na licencovanie služieb pre SQL Server, čo znižuje náklady na licencie.

Vďaka širokej ponuke licencií CAL ako použitého softvéru v internetovom obchode Wiresoft máte okrem licencií User CAL možnosť zakúpiť aj licencie Device CAL pre SQL Server 2019, ako aj prístupové licencie pre staršie alebo novšie verzie MS SQL Server. Zakúpením licencií CAL pre staršie verzie servera SQL Server sa vyhnete potrebe nákupu nového hardvéru alebo častým problémom s kompatibilitou. Využite širokú ponuku použitého softvéru rôznych verzií CAL pre SQL Server v spoločnosti Wiresoft!

V predajni softvéru Wiresoft nájdete licencie CAL pre používateľov a zariadenia pre SQL Server 2019, ako aj ďalšie licencie na prístup ku klientom alebo serverové programy spoločnosti Microsoft - za nízke ceny ako použitý softvér vrátane okamžitého stiahnutia a aktivácie. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre SQL Server 2019 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, kontaktujte nás prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie