Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNE
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL
Licencie CAL na zariadenia pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Predpokladom prístupu ku všetkým službám servera Microsoft Exchange Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Enterprise, je okrem...
25,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL
Používateľské licencie CAL pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Na prístup k serverovým službám servera Microsoft Exchange Server 2016 vo verziách Standard a Enterprise potrebuje každý používateľ okrem vlastnej...
25,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
5 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Predpokladom prístupu ku všetkým službám servera Microsoft Exchange Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Enterprise, je okrem...
123,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
10 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Predpokladom prístupu ku všetkým službám servera Microsoft Exchange Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Enterprise, je okrem...
231,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
25 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Predpokladom prístupu ku všetkým službám servera Microsoft Exchange Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Enterprise, je okrem...
570,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
5 User CALs pre Microsoft Exchange Server 2016 ako použitý softvér Na prístup k službám Server Microsoft Exchange Server 2016 vo vydaniach Standard a Enterprise potrebuje každý používateľ okrem vlastnej serverovej licencie aj osobnú...
123,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
10 licencií CAL pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Na prístup k serverovým službám servera Microsoft Exchange Server 2016 vo verziách Standard a Enterprise potrebuje každý používateľ okrem vlastnej serverovej...
231,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
25 licencií CAL pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér Na prístup k serverovým službám servera Microsoft Exchange Server 2016 vo verziách Standard a Enterprise potrebuje každý používateľ okrem vlastnej serverovej...
570,90 € *

Výhody licencie CAL pre Microsoft Exchange Server 2016

Groupware Exchange Server 2016 tvorí dôležitý základ pre kontrolu a riadenie procesov v moderných spoločnostiach. Exchange Server 2016 funguje ako interné aj externé rozhranie: spája všetkých zamestnancov a oddelenia v rôznych lokalitách.Mnohé integrované nástroje tohto výkonného serverového softvéru prispievajú k trvalému zvyšovaniu efektívnosti procesov v spoločnosti: Komunikáciu uľahčuje najmä centrálna správa a prehľadná archivácia všetkých kontaktov a e-mailov. Umožňuje tiež spoločnú prácu na projektových dokumentoch, ktorú zlepšuje aj správa verzií.

Tieto funkcie dopĺňa diferencovaná správa práv na individuálny prístup jednotlivých zamestnancov k schôdzkam a projektom.

Microsoft Exchange Server 2016 tak zvyšuje flexibilitu a produktivitu podnikových procesov a zároveň ponúka maximálnu transparentnosť a umožňuje komplexnú kontrolu. Pracovné procesy sú zjednodušené, takže Exchange Server 2016 pomáha nielen šetriť čas a náklady, ale aj zvyšuje konkurencieschopnosť.

Windows Exchange Server 2016 - prehľad najdôležitejších inovácií

V porovnaní s predchádzajúcou verziou Windows Exchange Server 2013 obsahuje Windows Exchange Server 2016 viacero dôležitých inovácií a ďalšieho vývoja. V popredí bola optimalizácia serverovej architektúry: počet serverových rolí sa znížil na dve: Mailbox a Edge Transport. Zjednodušilo sa aj škálovanie funkcií a zlepšila sa podpora rôznych cloudových služieb.

Nové funkcie a označenie "Outlook na webe"

Webový prístup k serveru Exchange Server 2016 spoločnosť Microsoft podrobila rozsiahlej revízii. V rámci nej bol premenovaný aj na "Outlook na webe" (predtým známy ako "Outlook Web Access" alebo "Outlook Web App").

V rámci tohto procesu bolo optimalizované aj webové rozhranie, ktoré sa teraz dá bez problémov používať na smartfóne alebo tablete so systémom Android alebo iOS bez nutnosti predchádzajúcej inštalácie aplikácie Outlook. Outlook už nie je možné používať len s prehliadačmi Microsoft Edge a Internet Explorer 11, ale bez väčších obmedzení aj s prehliadačmi Google Chrome, Safari a Firefox.

Nová funkcia "Sweep" zjednodušuje správu e-mailov. Vo vzťahu ku konkrétnemu odosielateľovi možno napríklad definovať, koľko dní sa majú e-maily odosielateľa ukladať, alebo že sa má ukladať len posledná správa.

Okrem nového vzhľadu kalendár získal aj nové funkcie: Okrem e-mailových pripomenutí udalostí kalendára je k dispozícii napríklad aj možnosť navrhnúť iný čas pozvania na stretnutie.

Zlepšená škálovateľnosť vyhľadávania

Dôležitou výhodou architektúry vyhľadávania eDiscovery v serveri Exchange Server 2016 je lepšia škálovateľnosť vyhľadávania. Teraz je decentralizovaná a využíva niekoľko serverov. Vďaka tomu je výrazne rýchlejší. Okrem toho pri zadávaní vyhľadávacieho výrazu v programe Outlook 2016 alebo v programe Outlook na webe program vytvára návrhy na základe často používaných kontaktov, e-mailov v poštovej schránke a tiež predchádzajúcich vyhľadávacích požiadaviek. Okrem toho kontextové filtre, ako napríklad rozsah dátumu alebo podobní odosielatelia, pomáhajú ľahšie nájsť hľadané informácie. Outlook na webe tiež umožňuje používateľom vyhľadávať vo vlastnom kalendári alebo v kalendári tretej strany.

Počet poštových schránok, ktoré možno prehľadávať, sa zvýšil z 5 000 na 10 000 a to isté platí aj pre archívne poštové schránky, takže celkovo možno prehľadávať 20 000 poštových schránok súčasne.

Vylepšená spolupráca v aplikácii Outlook

Súbory uložené v cloudových službách Microsoft OneDrive pre firmy a SharePoint 2016 možno teraz v aplikáciách Outlook 2016 a Outlook na webe zahrnúť do e-mailu ako odkaz, a nie ako prílohu ako doteraz. Prístupové práva príjemcu možno individuálne upraviť. Príjemca potom môže otvoriť prepojený súbor priamo ako prílohu.

Podpora hybridných cloudových služieb

Exchange Server 2016 teraz podporuje aj hybridné scenáre. Poštová schránka teda môže byť umiestnená na miestnom serveri alebo v cloude. A vďaka cloudovým rozšíreniam Exchange Online Archiving a Azure Rights Management možno používať aj lokálne e-mailové schránky.

Licenčný systém spoločnosti Microsoft pre server Exchange Server 2016

Licenčný model spoločnosti Microsoft upravuje individuálne používanie servera Exchange Server verzie 2016 prostredníctvom rôznych možností licencovania. Na jednej strane sa rozlišuje podľa rozsahu služieb a funkcií licencovaného servera Exchange Server: dve licencie servera Standard a Enterprise ponúkajú nielen rôzny rozsah funkcií, ale aj rôzne škálovanie služieb.

Na druhej strane sa licencie CAL pre server Exchange Server 2016 líšia podľa toho, ako je definované oprávnenie na prístup k serveru: práva sú priradené buď jednotlivým koncovým zariadeniam ako licencia CAL zariadenia, alebo jednotlivým používateľom ako licencia CAL používateľa.

Na tento účel má táto verzia Exchange aj dve edície CAL, ktoré sa môžu nazývať Standard CAL a Enterprise CAL. Obe edície servera Exchange Server možno kombinovať s príslušným typom licencie CAL. To znamená, že licenciu Enterprise CAL môžete používať s verziou Standard Edition alebo licenciu Standard CAL s verziou Enterprise Edition.

Serverové licencie pre spoločnosť Microsoft Exchange Server 2016

Microsoft Exchange Server 2016 je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard aj Enterprise. Hlavným rozdielom medzi nimi je škálovateľnosť: zatiaľ čo verzia Standard Edition je obmedzená na päť poskytovaných databáz na server, verzia Enterprise Edition ponúka škálovateľnosť až do 100 poskytovaných databáz na server. Okrem toho má táto edícia rozsiahlejšie práva na virtualizáciu, ako aj komplexnejšiu ochranu údajov.

Prístupové licencie pre Microsoft Exchange Server 2016

Licencie klientskeho prístupu pre server Microsoft Exchange Server verzie 2016 sú k dispozícii v dvoch rôznych variantoch - ako licencia User CAL a ako licencia Device CAL - ktoré sa líšia len typom prístupu k príslušnému serveru: ako používateľ alebo ako zariadenie.

Ktorý variant CAL je najpraktickejší, sa môže líšiť od spoločnosti k spoločnosti alebo od inštitúcie k inštitúcii. Úlohu zohráva nielen počet zamestnancov pristupujúcich k serveru, ale aj spôsob, akým sa to robí:

Ak zamestnanci pravidelne používajú server Exchange na pevnej pracovnej stanici prostredníctvom počítača alebo notebooku, lepším riešením je licencia Device CAL.

Ak je však pracovisko zamestnanca flexibilné alebo mobilné, takže pristupuje k serveru z rôznych koncových zariadení, a teda aj z rôznych miest, bude tieto potreby lepšie spĺňať licencia User CAL. Rozdiely medzi oboma verziami CAL sú vysvetlené nižšie.

Licencia Device CAL pre server Exchange je licencia týkajúca sa výlučne zariadenia. Oprávňuje konkrétne koncové zariadenie na prístup k serveru Exchange, t. j. môže to byť ALEBO počítač, ALEBO notebook. To znamená, že služby servera Exchange Server 2016 môžu používať rôzni používatelia, ktorí majú oprávnenie na prístup k licencovanému koncovému zariadeniu. Zariadenie CAL je preto praktické, ak sa vo firme striedajú rôzni zamestnanci, ktorí používajú počítač spoločne.

Licencia User CAL pre server Exchange Server umožňuje prístup len jednému používateľovi. Keďže ide o takmer osobnú licenciu, tento používateľ môže pristupovať k serveru Exchange z akéhokoľvek koncového zariadenia, ktoré to dokáže. To znamená, že používateľ nie je viazaný na stacionárnu pracovnú stanicu, ako je stolný počítač v kancelárii, ale môže používať aj iný počítač, napríklad v domácej kancelárii, alebo notebook na služobných cestách. Ak teda zamestnanec často pracuje mimo domova a chce mať prístup k firemnému serveru, praktickejšou možnosťou je licencia User CAL pre server Exchange. Okrem toho tu môžete priradiť jednotlivé práva.

Rozdiel medzi licenciou CAL Standard a licenciou CAL Enterprise pre server Microsoft Exchange

Ako už bolo spomenuté, štandardné a podnikové verzie servera Windows Exchange Server 2016 sa líšia z hľadiska škálovateľnosti aj rozsahu funkcií.

Licencia Standard CAL aj licencia Enterprise CAL umožňujú používanie edícií Standard a Enterprise servera Exchange Server 2016. Licencia Standard CAL v zásade poskytuje prístup aj k edícii Enterprise servera Exchange Server 2016 - a naopak, licencia Enterprise CAL poskytuje prístup aj k edícii Standard. Rozdiel medzi licenciou Standard CAL a licenciou Enterprise CAL sa týka rozsahu dostupných funkcií servera Exchange Server 2016. Zatiaľ čo licencia Standard CAL je akousi základnou prístupovou licenciou, licencia Enterprise CAL je takpovediac doplnkom s rozšírenými funkciami.

Výhody rozdielu medzi štandardnou licenciou CAL a licenciou Enterprise CAL pre server Microsoft Exchange

Rozlišovanie medzištandardnou a podnikovou licenciou CAL má jednoduchý dôvod: nie každý používateľ, ktorý pracuje so serverom Microsoft Exchange Server 2016, potrebuje celý rozsah služieb a funkcií. Spoločnosti preto ušetria peniaze zakúpením štandardnej licencie CAL, ktorá pokrýva všetky potreby používateľa.

Na druhej strane, najmä väčšie spoločnosti a organizácie môžu využívať rozšírenia Enterprise CAL. Najdôležitejším rozdielom v licencii CAL pre verziu Enterprise v porovnaní s licenciou CAL pre verziu Standard je možnosť prevádzkovať výrazne vyšší počet databáz. To znamená, že na jednom serveri možno spravovať až 100 databáz poštových schránok s veľkosťou až 2 terabajty.

Okrem toho Enterprise CAL s Exchange Admin Center ponúka využitie funkcií, ako je prevencia straty dát (DLP): Na jednej strane prevencia straty dát zabraňuje odovzdaniu dôležitých informácií neoprávneným osobám, na druhej strane integrovaný inteligentný filter správ (IMF) a technológia filtrovania SmartScreen zabraňujú tomu, aby sa správy potenciálne obsahujúce škodlivý softvér vôbec dostali do poštovej schránky. Okrem toho má licencia CAL verzie Enterprise aj rozsiahlejšie práva na virtualizáciu: umožňuje prevádzku neobmedzeného počtu virtuálnych počítačov a kontajnerov Hyper-V.

Okrem toho ponúka aj podnikové funkcie Storage Spaces Direct, Storage Replica, ako aj Shielded Virtual Machines a OneDrive for Business na úpravu, aktualizáciu a zdieľanie dát v reálnom čase.

Licencovanie Exchange Servera 2016 s licenciami CAL od spoločnosti Wiresoft

So spoločnosťou Wiresoft môžete pokryť svoje individuálne požiadavky na licencie Device CAL a User CAL pre Windows Exchange Server 2016 za rozumnú cenu. Licencie Microsoft Client Access Licences, ktoré sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft, sú výlučne originálne a nepoužité európske licencie Device CAL alebo User CAL, ktoré spoločnosť Wiresoft zakúpila od spoločností a vopred skontrolovala ich pravosť.

Ako zákazník spoločnosti Wiresoft môžete pri týchto licenciách využívať aj cenové zvýhodnenie. Mnohí zákazníci už využívajú ponuku licencií spoločnosti Wiresoft. Ak chcete získať ďalšie informácie o našej ponuke licencií CAL pre Windows Exchange Server 2016, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poradíme, aká forma licencie je pre vás najlepšia a najvýhodnejšia.