Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
10x licencie CAL na zariadenia pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Na to, aby používateľ mohol využívať funkcie, ktoré ponúka Microsoft SQL Server 2019, bezpodmienečne potrebuje príslušnú klientsku licenciu na prístup - napr....
1 035,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL
Používateľské licencie CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať všetky služby a funkcie SQL servera Microsoft SQL Server 2019, potrebuje príslušnú licenciu klientskeho prístupu - SQL Server 2019 User...
105,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL
Licencie CAL na zariadenia pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Aby mohol používateľ využívať funkcie, ktoré ponúka Microsoft SQL Server 2019, bezpodmienečne potrebuje príslušnú licenciu klientskeho prístupu - napr. licenciu SQL...
105,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
5x licencie CAL na zariadenia pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Na to, aby používateľ mohol využívať funkcie, ktoré ponúka Microsoft SQL Server 2019, bezpodmienečne potrebuje príslušnú klientsku licenciu na prístup - napr....
516,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL
25x licencie CAL na zariadenia pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Na to, aby používateľ mohol využívať funkcie, ktoré ponúka Microsoft SQL Server 2019, bezpodmienečne potrebuje príslušnú klientsku licenciu na prístup - napr....
2 605,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 CSOMAG FELHASZNÁLÓI CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 CSOMAG FELHASZNÁLÓI CAL
5x používateľské licencie CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať všetky služby a funkcie SQL servera Microsoft SQL Server 2019, potrebuje príslušnú licenciu klientskeho prístupu - SQL Server 2019 User...
516,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
10x používateľské licencie CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať všetky služby a funkcie SQL servera Microsoft SQL Server 2019, potrebuje príslušnú licenciu klientskeho prístupu - SQL Server 2019...
1 035,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL
25x používateľských licencií CAL pre SQL Server 2019 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať všetky služby a funkcie SQL servera Microsoft SQL Server 2019, potrebuje príslušnú licenciu klientskeho prístupu - SQL Server 2019...
2 605,90 € *

Lacné licencie klientskeho prístupu (CAL) pre Microsoft SQL Server 2019 Standard

SQL Server 2019 je najnovšia verzia osvedčeného serverového systému spoločnosti Microsoft na komplexné spracovanie a poskytovanie veľkého množstva údajov. Edícia Standard  SQL Server 2019 ponúka komplexné praktické riešenia a aplikačné možnosti, pomocou ktorých možno zrýchliť a zároveň zefektívniť mnohé podnikové procesy - a zároveň zaručiť vysokú úroveň zabezpečenia dát a spoľahlivosti aplikácií.

V porovnaní s už osvedčeným predchodcom SQL vo verzii 2016 má Microsoft SQL Server 2019 mnoho nových inovatívnych funkcií pripravených spoľahlivo zvládnuť všetky požiadavky dnešnej správy veľkého množstva dát. Okrem dodržiavania predpisov a bezpečnosti sa týkajú aj komplexnej ochrany a spoľahlivosti pri vykonávaní kritických podnikových procesov. Nové analytické funkcie a vlastnosti uľahčujú spracovanie údajov v oblasti Big Data Managementu, ktorý je pre mnohé spoločnosti čoraz dôležitejšou oblasťou.

 

Čo ponúka SQL Server 2019?

Nový SQL Server 2019 ponúka ešte vyššiu dostupnosť údajov prostredníctvom dopytov v rekordne krátkom čase, ako aj celý rad aplikácií, napríklad riadenú samoobslužnú službu business intelligence a možnosť interaktívnych vizualizácií údajov, ktoré ďalej zvyšujú efektivitu vyhodnocovania údajov. Patrí sem aj poskytovanie cloudových riešení.

Osobitne treba spomenúť klastre na spracovanie veľkých objemov údajov, pomocou ktorých možno poskytovať škálovateľné klastre kontajnerov pre SQL Server, ako aj Spark a HDFS. Ako kontajnerový orchestrátor sa používa open-source riešenie Kubernetes, pomocou ktorého možno poskytovanie kontajnerov škálovať a monitorovať podľa potreby.

Vyhľadávanie externých zdrojov údajov prostredníctvom klastrov Big Data je teda rovnako možné ako využívanie údajov na AI (umelú inteligenciu), strojové učenie a rôzne iné analytické úlohy. Podobne možno pomocou Big Data ľahko kombinovať alebo analyzovať veľké a zároveň kvalitné objemy relačných údajov.

Rovnako možno pomocou serverovej edície 2019 spracúvať nielen štruktúrované, ale aj neštruktúrované súbory údajov a využívať aj rozhrania s databázami kompatibilnými s SQL Server, ako je napríklad Oracle. Okrem toho je so serverom SQL Server 2019 po prvýkrát možná integrácia jazyka Java. Súčasťou verzie Standard sú aj funkcie ako Transparent Data Encryption (TDE), ktorá v reálnom čase šifruje rôzne údaje a logovacie súbory, a Accelerated Database Recovery (ADR).

Doplňte svoje potreby licencie SQL Server 2019 CAL pomocou Wiresoft! S licenciou CAL na zariadenie alebo používateľa od spoločnosti Microsoft získate prístup ku komplexným funkciám a službám aktuálnej edície 2019, ako aj edície SQL Server 2016 Standard. Výhodné licencovanie pomocou licencií CAL v porovnaní so základnými licenciami využívajú najmä malé a stredné podniky. V súčasnosti ponúkame licencie Microsoft pre zariadenia aj používateľov pre verziu SQL 2019 Standard.

Nová edícia SQL Server 2019 v skratke

S edíciou SQL Server Edition 2019 získate komplexné funkcie a služby na spracovanie a ochranu veľkého množstva údajov prispôsobené dnešným požiadavkám so súčasnou rýchlou dostupnosťou, najmä ak sú uložené lokálne v rôznych databázových systémoch.

Zamestnanci tak môžu v čo najkratšom čase vykonávať zložité dotazy a vyhodnotenia, na ktoré majú špeciálne právo. Licencie s príslušnou licenciou CAL zabezpečujú citlivé údaje pred neoprávneným prístupom, či už interným, alebo externým, čo je dnes, v čase komplexných útokov na databázy, obzvlášť dôležité.

Ďalšie funkcie v serveri SQL Server 2019

V porovnaní so serverom SQL Server 2016 ponúka verzia 2019 v edícii Standard ďalšie funkcie a vlastnosti, ktoré ovplyvňujú spracovanie, virtualizáciu a ochranu kritických a zložitých dátových objemov.

Teraz môžete vyhľadávať rozsiahle zásoby údajov obsiahnuté v dátových silách bez toho, aby ste museli príslušné údaje najprv presunúť alebo replikovať. Inteligentné databázové funkcie vás podporujú pri aktualizácii databázy servera SQL - či už na pracovisku, alebo v cloude. Riziko nekompatibility aplikácií sa minimalizuje, ak nie eliminuje, vďaka certifikácii kompatibility databáz.

SQL Server 2019 poskytuje aj vstavané funkcie na klasifikáciu a ochranu údajov, monitorovanie, identifikáciu a upozorňovanie na podozrivé činnosti. Okrem toho môžete dôverné údaje nielen šifrovať, ale aj vykonávať s nimi rozsiahle výpočty. Správcovia majú možnosť aktivovať prístup k údajom definovaný používateľmi pomocou rolí.

Najdôležitejšie novinky verzie SQL Server 2019

Vďaka nasledujúcim inováciám je spracovanie, virtualizácia a ochrana citlivých údajov vo vašej spoločnosti ešte komplexnejšia ako doteraz. Využijete aj špeciálne výhody využitia technológií umelej inteligencie (AI). Napríklad úlohy AI a strojového učenia možno využiť pri vyhľadávaní údajov.

Klastre veľkých dát

Big Data klastre teraz umožňujú kombinovať štruktúrované aj neštruktúrované údaje pomocou rámca Apache Spark a HDFS (Hadoop Distributed File System) na získanie nových informácií.

Používatelia tak môžu nasadiť škálovateľné klastre SQL Servera, HDFS a Spark kontajnerov, ktoré sú k dispozícii v systéme Kubernetes.

Pomocou klastrov SQL Server Big Data môžete spúšťať úlohy umelej inteligencie a strojového učenia na údajoch uložených v úložných pooloch HDFS a dátových pooloch.

App provisioning umožňuje poskytovať aplikácie ako kontajnery. Tieto aplikácie možno používať ako webové služby, aby bolo možné pristupovať k údajom uloženým v klastri Big Data.

Virtualizácia databázy v serveri SQL Server 2019

Údaje uložené v iných databázach, ako je HDFS, Oracle alebo v rôznych službách Azure, možno teraz jednoducho vyhľadávať pomocou virtualizácie databáz bez toho, aby ich bolo potrebné najprv replikovať alebo presúvať. SQL Server 2019 v tejto edícii zavádza nové konektory na zdroje údajov.

Inteligentné spracovanie dotazov (IQP)

Inteligentné spracovanie dopytov (IQP) zvyšuje výkonnosť dopytov a urýchľuje procesy bez dodatočných zmien v aplikáciách.

In-Memory OLTP (online transakčné spracovanie)

In-memory databáza s funkciou Online Transactional Processing poskytuje dôležité funkcie na konfiguráciu trvalej pamäte a optimalizáciu pamäte metadát tempdb, čo zlepšuje výkon aj pri kritických pracovných záťažiach.

Vždy šifrované so zabezpečenými enklávami

Always Encrypted chráni citlivé údaje zákazníkov pomocou zabezpečených enkláv. Databázy na serveri SQL Server je teraz možné ukladať úplne zašifrované. Prístup k týmto údajom má len klient a vlastník týchto údajov.

Rozšírenia jazyka SQL Server

So serverom SQL Server 2019 teraz spoločnosť Microsoft po prvýkrát umožňuje používať kód v jazyku Java v rámci systému na správu databáz.

ADR - Zrýchlené obnovenie databázy

Rýchlejšia obnova databáz - ADR (Accelerated Database Recovery) - tiež výrazne zlepšuje dostupnosť databáz, čo je výhodné najmä pri časovo náročných transakciách.

Aké licencie CAL sú k dispozícii pre SQL 2019? Informácie o licenčnom systéme spoločnosti Microsoft

Licenčný systém spoločnosti Microsoft je z veľkej časti založený na licenciách CAL - Client Access Licences. Tým sa oddeľuje používanie (licencia) softvéru od jeho implementácie vo firme. Na to, aby ste mohli využívať služby servera Microsoft SQL Server Standard verzie 2019, potrebujete (okrem inej možnosti licencovania jadier) príslušný počet licencií CAL.

Licencia CAL udeľuje prístup k serveru SQL Server len oprávneným používateľom. Tretím stranám, ktoré nemajú príslušnú prístupovú licenciu, je tak prístup k serveru odopretý, čo však znamená aj dodatočné zabezpečenie a ochranu citlivých údajov pred neoprávneným prístupom.

Rozdiel medzi licenciami User CAL a Device CAL pre server SQL Server Standard

Spoločnosť Wiresoft ponúka pre SQL Server Standard-Verzia 2019 pre malé a stredne veľké spoločnosti nasledujúce licencie klientskeho prístupu: User CAL a Device CAL - licencie týkajúce sa používateľa, resp. zariadenia. Nižšie uvádzame zhrnutie hlavných rozdielov medzi týmito dvoma možnosťami licencií.

SQL Server User CAL

A Microsoft User CAL pre SQL oprávňuje konkrétneho individuálneho používateľa na prístup k aktuálnej verzii servera SQL. User CAL teda nie je viazaná na konkrétne zariadenie, ale môže sa používať napríklad buď z PC na pracovisku ALEBO z notebooku alebo iného koncového zariadenia na cestách alebo v domácej kancelárii. Vďaka používateľským licenciám je používanie servera SQL mimoriadne flexibilné.

SQL Server Device CAL

Microsoft Device CAL na druhej strane je licencia viazaná na zariadenie, t. j. na prístup k serveru SQL je oprávnený len jeden počítač, napríklad PC vo vašej firme ALEBO notebook alebo iné koncové zariadenie, napríklad tablet. Každý oprávnený používateľ môže pristupovať k serveru SQL pre toto licencované zariadenie. Nie je potrebné licencovať jednotlivých používateľov.

Ktorý typ alebo kombinácia týchto dvoch verzií licencií CAL je pre vašu spoločnosť najvhodnejšia, sa samozrejme môže líšiť od prípadu k prípadu. Svoju úlohu zohráva počet zamestnancov a preferovaný spôsob používania vo vašej spoločnosti:

Ak vaši zamestnanci pristupujú k serveru Windows SQL Server prevažne na vlastnej pracovnej stanici, najvhodnejším typom licencie je Device CAL. Ak zamestnanci pristupujú k serveru SQL flexibilne z rôznych zariadení alebo pracovných staníc (mobilných, stacionárnych), potom pre vás budú najvýhodnejšie licencie User CAL.

Zakúpte si licencie CAL pre SQL Server 2019 za rozumnú cenu od spoločnosti Wiresoft

V spoločnosti Wiresoft nájdete licencie CAL Device alebo User CAL pre Microsoft SQL Server verzie 2019 za mimoriadne nízke ceny. Takto môžete pokryť alebo rozšíriť svoju potrebu príslušných licencií SQL Server. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií pre Microsoft SQL Server Standard, neváhajte nás kontaktovať. Vytvoríme pre vás individuálnu a cenovo výhodnú kombináciu licencií CAL.

Či už ide o licenciu na zariadenie SQL alebo používateľa: Všetky naše licenčné produkty Microsoft sú originálne a pochádzajú z európskeho regiónu. V spoločnosti Wiresoft profitujete z nákupu nepoužívaných softvérových licencií, ktoré sme pre vás získali od iných spoločností a skontrolovali ich pravosť - potvrdilo to mnoho našich zákazníkov. Ak chcete získať ďalšie informácie o našej ponuke licencií SQL Server CAL, neváhajte nás kontaktovať: