Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNE
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2019 Standard Microsoft Exchange Server 2019 Standard je nová verzia osvedčenej a výkonnej platformy na zasielanie správ, ktorá sa používa na centralizovanú správu e-mailovej prevádzky, kontaktov a úloh, ako aj...
382,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise je aktualizovaná verzia bezpečnej a výkonnej platformy na zasielanie správ, ktorá sa používa najmä vo väčších spoločnostiach na centrálnu správu...
2 254,90 € *

Osvedčené výhody so serverom Microsoft Exchange Server 2019

Pomocou takzvanej roly poštového servera Exchange Server spája transportné cesty, ako napríklad Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery a Frontend Transport, čím výrazne zvyšuje výkon procesora.

Efektívna správa a organizácia e-mailov, schôdzok a úloh

Inteligentná schránka zaisťuje vyššiu produktivitu a efektivitu zamestnancov. Vďaka možnosti personalizácie a rozsiahlej funkcii vyhľadávania možno rýchlo nájsť nielen e-maily, ale aj kontakty, stretnutia a úlohy. So serverom Microsoft Exchange Server 2019 Standard máte všetky dôležité údaje na jednom mieste. Osvedčený e-mailový klient Microsoft Outlook ponúka známe rozhranie systému Windows.

Zabezpečenie pomocou jadra systému Windows Server 2019

Windows Server Exchange 2019 beží na jadre Windows Server 2019, a preto ponúka najspoľahlivejšiu a zároveň najdôveryhodnejšiu platformu pre vašu infraštruktúru správ. Efektívnejšie využívanie dostupných systémových zdrojov, ako sú procesorové jadrá, pamäť a úložisko, zvyšuje produktivitu. Vďaka použitiu najnovších šifrovacích a hashovacích algoritmov je ochrana vašich údajov ešte lepšia. Riadenie rutinných úloh je ešte jednoduchšie. A Outlook Mobile poskytuje bezpečný mobilný prístup k službe Exchange Online na cestách.

Prehľad najdôležitejších inovácií Microsoft Exchange Server 2019

Nové a vylepšené technológie, funkcie a služby v najnovších edíciách Windows Server teraz lepšie pomáhajú používateľom a organizáciám presunúť ťažisko ich práce z komunikácie na spoluprácu. Výsledkom je, že Exchange Server 2019 pomáha znižovať celkové náklady na vlastníctvo - nasadením aplikácií Exchange Servera v lokálnom prostredí aj v cloude.

K tomu sa pridáva vyšší výkon, vyššia bezpečnosť pri ochrane pred útočníkmi a rozšírené možnosti správy pre správcov serverov.

Exchange Server 2019 beží na jadre systému Windows Server 2019, vďaka čomu je jednou z najbezpečnejších a najspoľahlivejších platforiem pre infraštruktúru zasielania správ vo vašej organizácii.

Inovácie v serveri Microsoft Exchange Server 2019 sú prínosom pre koncových používateľov aj správcov:

Meta Cache Database (MCDB)

Exchange 2019 ponúka organizáciám možnosť používať databázu Meta Cache pri prevádzke vlastného fyzického servera s diskami SSD. Tento automatizačný skript zálohuje metainformácie, napríklad štruktúru priečinkov poštovej schránky, a urýchľuje prístup aj vyhľadávanie. Okrem toho umožňuje správcom vytvoriť priestor pre viac používateľov v inštancii servera. Použitie MCDB tak prispieva k zníženiu nákladov.

Dynamická databázová vyrovnávacia pamäť (DDC)

Dynamická databázová vyrovnávacia pamäť v serveri Exchange 2019 umožňuje dynamicky prispôsobiť kapacitu úložiska príslušnej situácii. To znamená, že dostupná kapacita úložiska sa dá lepšie využiť aj pri zmene počtu aktívnych databáz a server Exchange má tiež vyššiu rýchlosť.

Vyhľadávací index

V serveri Exchange Server 2019 bol index vyhľadávania úplne zmenený. Zatiaľ čo v predchádzajúcich verziách bola oddelená od databázy poštovej schránky, teraz sa nachádza priamo v nej. Táto inovácia má dve rozhodujúce výhody: Na jednej strane sa výrazne zjednodušuje správa a na druhej strane sa zvyšuje rýchlosť vyhľadávania.

Jadro servera Windows

Vďaka jadru systému Windows Server Core umožňuje Exchange Server Edition všetkým správcom zjednodušiť štandardnú verziu serverového systému. Jednoduchší dizajn uľahčuje konfiguráciu a nepotrebné služby, ktoré spotrebúvajú zdroje, sa dajú neutralizovať. Okrem toho systém Windows Server Core ponúka aj vyššiu bezpečnosť, pretože na jednej strane má menej bodov útoku pre narušiteľov a na druhej strane sa výrazne znižuje nebezpečenstvo zavedenia chýb ohrozujúcich bezpečnosť.

Pravidlá prístupu klientov

Vďaka pravidlám prístupu klientov poskytuje nová verzia Exchange správcom rozšírené možnosti obmedzenia prístupu do konfiguračnej oblasti serverov. To sa týka nielen samotného Centra administrácie, ale aj prostredia PowerShell, ktoré je zodpovedné za konfiguráciu, správu a automatizáciu systémov.

Správcovia môžu pomocou aktuálnych pravidiel prístupu klientov kontrolovať pripojenie k serveru Exchange na základe adresy IP, určitého typu overovania a vlastností používateľa - aj v závislosti od krajiny alebo regiónu - a v prípade potreby ho zablokovať priamo prostredníctvom servera bez toho, aby sa museli spoliehať na bránu firewall. Podobne môžu pomocou pravidiel prístupu klienta povoliť definovaným používateľom používať PowerShell na určitý čas.

Rozšírenia kalendára

S verziou Exchange 2019 koncový používateľ profituje najmä z nových praktických funkcií, ktoré sa týkajú kalendára, tu predovšetkým organizácie schôdzí:

  • Predvolený dátum ukončenia. Táto funkcia sa týka organizovania opakovaných stretnutí v primeranom počte.
  • Nepreposielať. Táto funkcia umožňuje organizátorovi zabrániť účastníkom schôdzky v preposielaní požiadaviek iným príjemcom.
  • Vylepšená správa kalendára. To umožňuje správcom zrušiť schôdzky organizované osobou, ktorá napríklad odchádza na dovolenku alebo opustila spoločnosť.
  • Konfigurácia správ mimo kancelárie teraz zahŕňa tri ďalšie možnosti: Zablokovať vlastný kalendár na určité časové obdobie; Odmietnuť všetky žiadosti o stretnutie odoslané počas určitého časového obdobia; Odmietnuť všetky žiadosti o stretnutie odoslané počas tohto časového obdobia.
  • Kalendár - cmdlet Remove-CalendarEvents: Umožňuje správcom zrušiť stretnutia organizované používateľom, ktorý opustil spoločnosť.
  • Priradenie oprávnenia proxy servera prostredníctvom prostredia PowerShell: Táto funkcia umožňuje správcom priradiť oprávnenia proxy servera.
  • Internacionalizácia e-mailových adries (EAI): To umožňuje preposielanie alebo prenos e-mailových adries obsahujúcich iné ako anglické znaky.

Zlepšenie spolupráce na dokumentoch

Nová serverová verzia obsahuje aj možnosť nahrávania a ukladania súborov do služby OneDrive pre firmy, pričom v zozname naposledy použitých súborov sa zohľadňujú miestne aj online súbory.

Funkcie, ktoré už nie sú podporované v Exchange 2019

V novej edícii Server už nie sú podporované ani niektoré staré známe funkcie predchádzajúcich verzií Exchange.

Zjednotené zasielanie správ

So serverom Exchange 2019 už spoločnosť Microsoft neponúka službu Unified Messaging (UM). Namiesto toho je teraz k dispozícii Skype for Business, ktorý má porovnateľný rozsah funkcií. Podniky ho potom môžu použiť na prechod na cloudovú hlasovú poštu.

Protokol TLS

Verzia 2019 podporuje protokol TLS až od verzie 1.2, a preto ponúka vyššiu bezpečnosť pomocou šifrovacieho protokolu.

Systémové požiadavky pre Windows Exchange Server 2019

Úspešná inštalácia Exchange Servera 2019 si vyžaduje určité sieťové, hardvérové, softvérové a klientske požiadavky. Okrem toho môže byť potrebné zohľadniť aj určité scenáre koexistencie s predchádzajúcimi verziami Exchange, aby sa umožnila bezproblémová prevádzka.

Na komunikáciu s klientmi sa odporúča Microsoft Outlook. Okrem prehliadačov Internet Explorer 11 a Microsoft Edge sú podporované aj prehliadače Google Chrome, Mozilla Firefox a Safari.

Požiadavky na hardvér pre Exchange Server 2019

Aby ste mohli bez problémov používať novú verziu Exchange, počítač by mal mať 64-bitové procesory Intel alebo AMD, ako aj 200 MB voľného miesta na systémovej jednotke; okrem toho sa vyžaduje 500 MB voľnej pamäte na jednotke s databázou frontu správ.

Scenáre koexistencie podporované aplikáciou Exchange 2019

Exchange 2019 čiastočne podporuje staršie verzie Exchange, napríklad hybridné nasadenia so všetkými klientmi Office 365 aktualizovanými na najnovšiu verziu Office 365. Sprievodca hybridnou konfiguráciou (HCW) zo servera Exchange Server 2013 používaný na hybridnú konfiguráciu sa zmení na cloudovú aplikáciu.

Ďalej sú podporované tieto menné priestory DNS (Domain Name System): priľahlé, nepriľahlé, oddelené aj jednodielne domény.

Ktoré verzie Windows Exchange Server 2019 sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft?

Microsoft Exchange Server 2019 je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft v týchto dvoch verziách: Standard a Enterprise. 

Windows Exchange Server 2019 Standard Edition

Edícia Standard je navrhnutá tak, aby spĺňala potreby poštových schránok malých a stredných podnikov a domácich používateľov. Podporuje až päť databáz poštových schránok a zároveň ponúka množstvo praktických funkcií na správu a organizáciu tímovej spolupráce.

Windows Exchange Server 2019 Enterprise Edition

Edícia Enterprise je ideálna pre veľké podniky, ktoré potrebujú väčší počet databáz poštových schránok. Podporuje až 100 databáz poštových schránok. Tento softvér groupware a e-mailového servera ponúka optimálnu produktivitu: všetci zamestnanci môžu súčasne pristupovať, spravovať a upravovať všetky poskytnuté údaje. Kompletná e-mailová prevádzka vrátane správy schôdzok je organizovaná bez námahy. Verzia Exchange Server 2019 Enterpreis je určená pre firmy, univerzity, ako aj školy a verejnú správu.

Flexibilné licencovanie servera Windows Exchange Server 2019

Licenciu na Microsoft Exchange Server 2019 Standard môžete používať ako serverové riešenie vo vlastnom dátovom centre aj prostredníctvom cloudu. Spoločnosť Microsoft vám v každom prípade poskytne vhodné hostiteľské riešenie. Na získanie licencie môžete použiť príslušnú online službu od spoločnosti Microsoft alebo vlastný server.

Pri zakúpení Microsoft Exchange Server 2019 nedostanete od spoločnosti Wiresoft fyzický nosič dát, ale sadu licencií pre jedného používateľa (MLK). Po úspešnej inštalácii sa zaregistrujete online na webovej lokalite spoločnosti Microsoft. Licenciu na Microsoft Exchange Server 2019 potom môžete používať bez časových obmedzení.

Všetky údaje potrebné na registráciu vám radi poskytneme pri nákupe. Ak chcete používať štandardný klientsky softvér Outlook, musíte si ho v prípade potreby objednať samostatne. Samozrejme, môžete používať aj aplikáciu Outlook na webe, ktorá je súčasťou edície. V takom prípade môžete využívať pravidelné aktualizácie softvéru a zostať vždy aktuálny.

Či už ide o licenciu Microsoft Exchange Server Standard alebo Enterprise: Všetky produkty spoločnosti Microsoft dostupné od spoločnosti Wiresoft obsahujú výlučne originálne licenčné práva z európskeho regiónu. Spoločnosť Wiresoft ponúka na predaj softvérové licencie zakúpené spoločnosťami, ktoré sa predtým nepoužívali, a to úplne legálne. Spoločnosť Wiresoft skontrolovala pravosť a funkčnosť všetkých licencií. Potvrdzuje to mnoho našich nadšených zákazníkov. Pre ďalšie informácie nás prosím kontaktujte.