Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10454
 • P71-09391
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
2 915,90 € * 3 238,90 € * (9,97% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 16 Core
Zariadenia 1x
Virtuálne počítače Neobmedzené
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Stiahnutie + licencia


Windows Server 2022 je nový serverový operačný systém určený najmä pre väčšie spoločnosti. Táto verzia serverového softvéru, založená na 10, ponúka ešte väčšie zabezpečenie a možnosti poskytovania a zdieľania údajov, aplikácií a v komplexných sieťach, a tým spĺňa najvyššie požiadavky. Okrem toho edícia ponúka viac možností integrácie a správy hybridných funkcií, ako aj virtualizáciu a rôzne vylepšenia výkonu pre kontajnery . Datacenter Microsoft Windows Services Datacenter Windows

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - vylepšené zabezpečenie pre veľké siete

Windows Server 2022 Datacenter je nový serverový operačný systém spoločnosti Microsoft určený najmä pre väčšie spoločnosti. Táto verzia serverového softvéru so systémom Windows 10 ponúka ešte viac zabezpečenia a možností na poskytovanie a zdieľanie údajov, aplikácií a služieb v komplexných sieťach, a tým spĺňa najvyššie požiadavky. Okrem toho ponúka Datacenter Edition viac možností integrácie a správy hybridných funkcií, ako aj virtualizáciu a rôzne vylepšenia výkonu pre kontajnery Windows.

Ústrednou témou systému Windows Server 2022 Datacenter Edition je bezpečnosť siete. Ponúka mnoho nových funkcií, ako aj rozšírenia a optimalizácie existujúcich funkcií. Patrí medzi ne používanie TLS 1.3, najnovšej verzie zabezpečenia transportnej vrstvy, ako aj nová podpora šifrovania prostredníctvom sietí RDMA cez SMB Direct s použitím AES-128 a AES-256.

Datacenter Edition Windows Server 2022 ponúka najmä veľkým dátovým centrám rozšírené možnosti virtualizácie dát a aplikácií: lepšiu škálovateľnosť, ešte vyšší výkon a účinné bezpečnostné funkcie, ktoré ich spoľahlivo chránia vo viaccloudových prostrediach.

Licencovanie systému Windows Server 2022 Datacenter Edition je tiež založené na jadrách, pričom na jeden server pripadá minimálne 16 jadier. Prístup používateľov je zabezpečený prostredníctvom licencie na prístup klienta (CAL).

V spoločnosti Wiresoft už nájdete Windows Server 2022 Datacenter Edition za výhodnú cenu ako použitý softvér - s plným výkonom z hľadiska možností virtualizácie, výkonu a zabezpečenia. Ďalšie informácie o nových vlastnostiach a funkciách Windows Server 2022 Datacenter Edition nájdete v nasledujúcom prehľade - a tiež priamo u zamestnanca spoločnosti Wiresoft.

Čo je nové v systéme Windows Server 2022 Datacenter?

Nová verzia serverového operačného systému spoločnosti Microsoft Windows Server 2022 je rovnako ako jej predchodca opäť založená na systéme Windows 10, čo znamená, že používatelia nájdu aj vizuálne známe rozhranie pracovnej plochy so všetkými funkciami dostupnými na obvyklom mieste. Nový serverový softvér Windows 2022 získava aj 10-ročnú podporu produktu od spoločnosti Microsoft vo forme podpory a aktualizácií.

V porovnaní s predchádzajúcou verziou ponúka serverový softvér Windows Server 2022 mnoho inovácií v troch dôležitých oblastiach: bezpečnosť, aplikačná platforma a migrácia údajov.

Edícia Windows Server 2022 Datacenter opäť ponúka najmä výhody Hyper-V, SDN, Storage Spaces Direct a Storage Replica a podporu Shielded Virtual Machines na vytváranie vysoko bezpečných virtualizačných infraštruktúr, s:

 • Podpora neobmedzeného počtu virtuálnych počítačov a jedného hostiteľa Hyper-V na licenciu
 • Neobmedzená replikácia úložiska na synchrónnu aj asynchrónnu replikáciu zväzkov medzi servermi alebo klastrami na obnovu po havárii
 • Hyperkonvergovaná infraštruktúra na softvérovo definovanú konsolidáciu počítačových, úložných a sieťových funkcií v klastri
 • Virtuálne prostredie operačného systému (OSE)
 • Tienené virtuálne stroje (SVM)
 • Softvérovo definované siete (SDN)
 • Softvérovo definované úložisko (SDS)

Ďalšie funkcie systému Windows Server 2022 Datacenter Edition

Okrem toho existuje množstvo ďalších funkcií, ktoré zohľadňujú zvýšené požiadavky pri prevádzke zložitých sietí.

Vyššie zabezpečenie v systéme Windows Server 2022 Datacenter

Windows Server 2022 má teraz nové viacúrovňové zabezpečenie, ktoré poskytuje podnikovým serverom komplexnú ochranu dát a služieb. Okrem iného sú to tieto nové funkcie a vylepšenia:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module) poskytuje hardvérové úložisko na kryptografickú ochranu kľúčov vrátane merania integrity systému a overovania dôveryhodnosti kódu pri spustení servera Windows. Tento modul sa používa aj pri šifrovaní jednotky BitLocker.
 • Zabezpečené jadro serverových procesorov poskytuje ochranu firmvéru s technológiou DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement), ktorá podporuje meranie a overovanie pri spúšťaní systému, a ochranu DMA (Direct Memory Access) na izolovaný prístup ovládačov do pamäte.
 • Okrem toho servery Secured Core podporujú integritu kódu podľa VBS (zabezpečenie založené na virtualizácii), ako aj HVCI (zabezpečenie založené na hypervízoroch). VBS využíva rôzne funkcie hardvérovej virtualizácie na vytvorenie bezpečnej oblasti pamäte, ktorá je izolovaná od bežného operačného systému, čím chráni server pred rizikami spojenými s útokmi na ťažbu kryptomien.
 • VBS podporuje aj funkciu Credential Guard na ukladanie prihlasovacích informácií používateľa do virtuálneho kontajnera, ku ktorému operačný systém nemá priamy prístup.
 • V systéme Windows Server 2022 Datacenter sú predvolene povolené protokoly HTTPS a TLS 1.3 na vytváranie zabezpečených pripojení. TLS1.3 (Transport Layer Security) je najnovšia verzia najpoužívanejšieho bezpečnostného protokolu na internete na šifrovanie údajov, ktorý zabezpečuje bezpečný komunikačný kanál medzi dvoma koncovými bodmi.
 • Secure DNS podporuje šifrovanie DNS (DNS-over-HTTPS) pri šifrovaní dotazov DNS pomocou protokolu HTTPS, aby sa zabránilo odpočúvaniu a manipulácii s údajmi DNS, čo tiež prispieva k bezpečnosti dátovej prevádzky.
 • Protokol SMB (Server Message Block) používa na šifrovanie štandardy AES-256-GCM a AES-256-CCM, ktoré sa automaticky používajú v systéme Windows Server 2022, akonáhle sa vytvorí spojenie s iným počítačom, ktorý tiež podporuje tieto štandardy.
 • Šifrovanie pomocou SMB Direct a RDMA (Remote Direct Memory Access) ponúka vyššiu šírku pásma, ako aj nižšiu latenciu v systéme Windows Server 2022 pre priame ukladanie, repliky úložísk, Hyper-V a SQL Server.
 • Klastre s preklopením pri poruche v systéme Windows Server 2022 umožňujú diferencované riadenie šifrovania pre CSV (Cluster Shared Volumes) a SBL (Storage Bus Layer).

Kontajnerové platformy v systéme Windows Server 2022 Datacenter

Pri používaní kontajnerov systému Windows sú v systéme Windows Server 2022 Datacenter k dispozícii aj rôzne optimalizácie, napríklad v oblasti kompatibility aplikácií a používateľského rozhrania kontajnerov systému Windows s Kubernetes.

 • V prípade kontajnerov systému Windows sa veľkosť obrazu zmenšila až o 40 %, čím sa čas spustenia predĺžil o 30 % a zlepšil sa výkon.
 • Používanie systému Kubernetes bolo rozšírené o širšiu podporu v hostiteľských procesoch na konfiguráciu uzlov, ako aj IPv6 , a tiež o implementáciu sieťových politík pomocou softvéru Calico s otvoreným zdrojovým kódom.
 • Aktualizácia Centra administrácie systému Windows teraz zjednodušuje vytváranie kontajnerov pre aplikácie .NET.

Služby ukladania a migrácie v systéme Windows Server 2022 Datacenter Edition

Medzi mnohými vylepšeniami v systéme Windows Server 2022 sú aj vylepšenia v službe Storage Migration Services, ktoré uľahčujú migráciu úložiska do systému Windows Server, ako aj z iných zdrojových úložísk do Azure. Windows Server 2022 Storage Migration Server Orchestrator teraz poskytuje nasledujúce možnosti:

 • Migrácia miestnych používateľov alebo skupín do systému Windows Server
 • Migrácia úložiska do/z klastrov s funkciou failover
 • Migrácia medzi samostatnými servermi a clustermi s funkciou failover
 • Migrácia úložiska zo serverov Linux pomocou open source aplikácie Samba
 • Migrácia do sietí Microsoft Azure
 • Migrácia serverov NetApp CIFS, ako aj polí FAS do systému Windows Server

Ďalšie funkcie:

 • V prípade opravy úložiska teraz prispôsobiteľná rýchlosť poskytuje lepšiu kontrolu nad synchronizáciou údajov: zdroje možno voliteľne prideliť na opravu kópií údajov (odolnosť) alebo na spustenie aktívnych pracovných záťaží (výkon). To umožňuje flexibilnejšie a efektívnejšie riadenie klastrov.
 • Úložná zbernica cache poskytuje úložisko na samostatných serveroch a pripája rýchlejšie médiá, ako sú SSD alebo NVMe, k pomalším, ako je HDD, čím zlepšuje výkon čítania a zápisu, a tým zvyšuje aj efektivitu.
 • Nová kompresia SMB odstraňuje potrebu ručnej kompresie súborov pri ich prenose cez sieť, čo umožňuje rýchlejšie prenosy v rušných sieťach.

Jednotlivé vylepšenia v systéme Windows Server 2022 Datacenter

Okrem už uvedených vylepšení ponúka nová verzia Windows Server 2022 celý rad ďalších optimalizácií, ktoré tiež zvyšujú výkon serverov:

 • Podpora vnorenej virtualizácie procesorom AMD teraz poskytuje viac možností v prostrediach na spustenie Hyper-V na virtuálnom počítači (VM) Hyper-V.
 • Microsoft Edge nahrádza Explorer. Edge je založený na otvorenom zdroji Chromium, a preto ponúka väčšiu bezpečnosť ako Internet Explorer.
 • V prípade protokolu TCP (Transmission Control Protocol) došlo k zlepšeniu výkonu vďaka použitiu protokolu TCP HyStart++, ktorý znižuje stratovosť paketov, a vďaka protokolu RACK (Recent ACKnowledgment), ktorý znižuje časový limit retransmisie (RTO) počas retransmisie.
 • RSC (Receive Segment Coalescing) optimalizuje výkon virtuálnych prepínačov v Hyper-V tým, že kombinuje pakety v sieti hypervízora a spracováva ich ako väčšie segmenty. Tým sa okrem iného znižujú cykly procesora a zlepšuje sa aj výkon sieťovej dátovej prevádzky.

Hardvérové požiadavky na prevádzku systému Windows Server 2022 Datacenter

Windows Server 2022 je založený na operačnom systéme Windows 10. Aby bolo možné naplno využívať všetky funkcie tejto verzie servera a zabezpečiť bezpečnosť servera, musí základný hardvér spĺňať minimálne požiadavky uvedené nižšie. Ďalšie požiadavky závisia od príslušnej konfigurácie systému, ako aj od dodatočne nainštalovaných aplikácií.

 • Procesor: 1,4 GHz 64-bitový
 • Pamäť RAM: 512 MB alebo 2 GB pre server s možnosťou inštalácie "desktop display
 • HDD: 32 GB voľného miesta na disku
 • Grafická karta a monitor: 1 024 x 768 pixelov
 • Aj pre BIOS: systém UEFI so zabezpečeným zavádzaním (UEFI 2.3.1c) pre určité funkcie

Licencovanie systému Windows Server 2022 Datacenter

Licencovanie servera so systémom Windows Server 2022 Datacenter Edition sa vykonáva aj pre používaný softvér v súlade s licenčnými predpismi spoločnosti Microsoft, pričom ako kritérium na výpočet licenčnej požiadavky sa používa počet jadier. Uplatňujú sa tieto ustanovenia:

 • Softvér Windows Server 2022 Datacenter je vždy licencovaný na základe skutočne používaného fyzického hardvéru. Okrem počtu fyzicky prítomných jadrových procesorov sa zohľadňuje aj počet virtuálnych serverov.
 • Licencia na jeden server pokrýva 2 fyzické procesorové jadrá.
 • Podľa licenčných podmienok spoločnosti Microsoft sa za základ vždy berie minimálny počet 8 jadier na procesor, a to aj v prípade, že by skutočne existujúci hardvér mal mať menej ako 8 jadier.
 • Pre každý fyzický server sa vždy používajú aspoň 2 procesory, čo znamená minimálny počet 16 jadier.
 • V prípade serverov s viac ako 16 jadrami musia byť ďalšie jadrá licencované s príslušnými balíkmi Windows Server 2022 Datacenter.

Ďalšie informácie, napr. o licencovaní inštancií Hyper-V, ako aj klientov - používateľov a koncových zariadení -, ktorí pristupujú k Windows Server 2022 Datacenter, vám poskytne zamestnanec spoločnosti Wiresoft. Príslušné licencie/CAL pre Windows Server 2022 Datacenter sú k dispozícii aj od spoločnosti Wiresoft.

Kúpte si Microsoft Windows Server 2022 Datacenter ako použitý softvér v obchode so softvérom Wiresoft

Aktuálna verzia MS Windows Server Datacenter 2022 Edition je už k dispozícii ako použitý softvér v obchode so softvérom Wiresoft. Cena tohto použitého softvéru je nižšia ako cena porovnateľného nového softvéru Windows Server Datacenter 2022. Pri nákupe použitého softvéru od spoločnosti Wiresoft môžete využiť tieto výhody:

 • Pri kúpe Microsoft Windows Server 2022 Datacenter od spoločnosti Wiresoft zákazníci získajú pôvodnú jednu licenciu, ktorú si predtým zakúpili a následne predali spoločnosti Wiresoft.
 • Pri ďalšom predaji je táto licencia servera MS Windows Server 2022 Datacenter označená ako použitá, pričom "použitá" neznamená žiadne obmedzenie funkčnosti tohto softvéru Windows Server alebo to, že bola skutočne použitá.
 • Ak predchádzajúci vlastník už nainštaloval alebo aktivoval tento softvér MS Windows Server 2022 Datacenter, príslušná licencia bola pred predajom spoločnosti Wiresoft opäť vymazaná, takže príslušná licencia softvéru je opäť 100 % voľne dostupná.
 • Ponúkaná licencia MS Windows Server 2022 Datacenter Software, ako aj ostatné použité licencie Microsoft, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka na predaj, nie sú obmedzene použiteľné ani časovo obmedzené testovacie verzie, preto neobsahujú aktivovaný licenčný kľúč, ale ide o softvérový produkt autorizovaný po zakúpení len pre vás.
 • Všetky takéto použité softvérové licencie, ktoré spoločnosť Wiresoft najprv zakúpila a potom ponúkla na ďalší predaj, ako napríklad tento MS Windows Server Datacenter 2022, sme pred predajom tiež otestovali na úplnú použiteľnosť.
 • Právnym základom ďalšieho predaja použitého softvéru Microsoft Windows Server 2022 Datacenter je platný zákon, ktorý umožňuje predaj, ako aj nákup a používanie použitého softvéru.
 • Okamžite po úspešnom dokončení nákupu je aplikácia Windows Server 2022 Datacenter k dispozícii prostredníctvom elektronického doručenia softvéru (ESD).
 • Pri kúpe použitej licencie, ako je napríklad Datacenter Edition systému Windows Server 2022 od spoločnosti Wiresoft, si preto môžete byť istí, že vždy kupujete a používate originálny a legálny produkt spoločnosti Microsoft.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa nákupu Microsoft Windows Server 2022 Datacenter ako použitého softvéru alebo inej edície MS Windows Server 2022, ako aj starších verzií MS Windows Server alebo iného softvéru Microsoft, neváhajte nás kontaktovať e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom chatu. 

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie