Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2012 Device CAL SQL Server 2012 Standard je ideálny systém správy databáz, s ktorým môžete spoľahlivo a bezpečne spravovať všetky údaje vo vašej spoločnosti. Na prístup k systému Windows SQL Server 2012 Standard...
60,90 € *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL
Microsoft SQL Server 2012 User CAL SQL Server 2012 Standard je ideálny systém správy databáz, s ktorým môžete spoľahlivo a bezpečne spravovať všetky údaje vo vašej spoločnosti. Na prístup k systému Windows SQL Server 2012 Standard...
60,90 € *

Nové funkcie a optimalizácie verzie SQL Server 2012

Medzi najdôležitejšie inovácie verzie SQL Server 2012 patrí optimalizácia výkonu pre služby SharePoint Services, ktoré podporujú používateľov so službou CAL pri spolupráci a koordinácii a správe úloh.

Vďaka skupinám dostupnosti Always On poskytuje SQL Server 2012 výkonné riešenie vysokej dostupnosti, ktoré podporuje aj rýchle zotavenie po havárii až s deviatimi replikami dostupnosti a viacerými metódami prechodu k zlyhaniu.

xVelocity tiež zvyšuje výkon servera SQL pre dotazy týkajúce sa dátových skladov pomocou dvoch komponentov Analysis Services In-Memory Analytics Engine a SQL Server Relational Database Column.

Pomocou novej služby SQL Server Data Quality Services (DQS) možno vytvoriť znalostnú databázu, ktorú možno použiť na dôležité úlohy kvality údajov, ako je štandardizácia a oprava, rozšírenie a deduplikácia údajov. Okrem toho sa v serveri SQL Server 2012 ďalej zlepšili funkcie, ako je čistenie údajov a porovnávanie údajov. Dátové záznamy sa očistia od duplicitných alebo nekonzistentných údajov, aby sa mohli použiť v službách vykazovania alebo v aplikáciách dátového skladu.

Okrem toho funkcia BI Power View pre SharePoint Server umožňuje nielen analýzu údajov, ale aj vytváranie ad-hoc reportov vrátane vizualizácie údajov.

Stĺpcový index (Transact-SQL) je súčasným štandardom na vyhľadávanie a ukladanie veľkých tabuliek v dátových skladoch. Na tento účel používa stĺpcový index pri spracovaní údajov ukladanie údajov do stĺpcov, čo umožňuje až desaťkrát vyšší výkon dotazov v porovnaní s ukladaním údajov do riadkov. Sémantické vyhľadávanie pre business intelligence s licenciou na prístup klienta rozširuje existujúcu funkciu fulltextového vyhľadávania o nové možnosti vyhľadávania, ktoré presahujú rámec vyhľadávania pomocou kľúčových slov: Vyhľadáva podobnosti medzi dokumentmi analýzou ich významu.

Okrem toho SQL Server 2012 ponúka ešte silnejšiu integráciu cloudového riešenia SQL Azure, s ktorým možno synchronizovať lokálne databázy a sprístupniť ich prostredníctvom internetu. SQL Azure sa spravuje v aplikácii SQL Server Management Studio.

Verzia SQL Server 2012 Standard už poskytuje zamestnancom, ktorí majú licenciu User alebo Device CAL, množstvo funkcií na používanie v každodennej práci, ako aj rozsiahle nástroje na správu, takže spĺňa aj typické požiadavky menších firiem a organizácií, a to aj s ohľadom na virtualizáciu a bezpečnosť údajov.

Pre verziu SQL Server 2012 si môžete zakúpiť serverovú licenciu a individuálne prístupové licencie od spoločnosti Wiresoft za mimoriadne výhodnú cenu. Wiresoft je váš kompetentný partner, ktorý vám poradí s flexibilným a úsporným licencovaním SQL Servera 2012. Nižšie nájdete ďalšie komplexné informácie o tom, ako môžete svoju spoločnosť mimoriadne výhodne vybaviť licenciami Microsoft CAL, aby ste mohli využívať všetky funkcie SQL.

Licencia SQL Server 2012 Standard Edition systému Windows s licenciami CAL od spoločnosti Wiresoft jednoducho a výhodne

Nezáleží na tom, či už vlastníte licenciu na štandardnú verziu servera SQL Server 2012 a chcete pokryť alebo doplniť svoju potrebu licencií CAL, alebo si chcete zakúpiť kompletný balík serverovej licencie a licencií CAL od spoločnosti Wiresoft - v našej širokej ponuke softvéru máme všetky potrebné licencie. V prípade verzie Standard Edition servera Microsoft SQL Server 2012 sa rozhodnete pre osvedčenú a testovanú verziu databázového systému Microsoft SQL, ktorá obsahuje mnoho dôležitých funkcií optimalizovaných pre business intelligence. Nižšie nájdete všetky dôležité informácie o vašom prispôsobenom licencovaní.

Licenčný model Microsoft CAL pre SQL Server 2012

Vo verzii SQL Server 2012 spoločnosť Microsoft zmenila doteraz platné licenčné metriky. Tým sa upravuje, ktoré typy licencií sú k dispozícii pre jednotlivé edície serverov. Predchádzajúce licencovanie podľa procesorov bolo nahradené licencovaním podľa jadier, takže každé jadro servera musí byť teraz licencované samostatne. Táto forma licencovania sa vzťahuje najmä na edície Enterprise. Štandardná edícia servera SQL Server 2012 je jediná, ktorá ponúka kupujúcemu možnosť buď licencovať jadrá svojich serverov, alebo si zvoliť alternatívnu formu licencovania, ktorá pozostáva zo serverovej licencie a licencií pre prístup klientov.

Možnosť výberu medzi dvoma alternatívami pri licencovaní edície SQL Standard zohľadňuje skutočnosť, že menšie a stredné spoločnosti môžu mať menší počet používateľov serverových služieb, ale ich požiadavky na virtualizačné možnosti a výkon servera sú porovnateľné s požiadavkami veľkých spoločností a organizácií.

Väčšina spoločností s pomerne prijateľným počtom zamestnancov má však zvyčajne nižšie nároky na funkčný rozsah, ako aj na škálovateľnosť služieb SQL. Pre nich je licenčný model Server/CAL zvyčajne výhodnejšou možnosťou licencovania bez toho, aby sa museli vzdať základných funkcií servera SQL Server 2012.

Licencovanie jazyka SQL Štandardná edícia 2012 s licenciami CAL

Aby ste sa uistili, že vaše rozhodnutie vybaviť servery v spoločnosti licenčným modelom CAL skutočne zodpovedá každodenným obchodným požiadavkám, je vhodné určiť typické pracovné zaťaženie, ako aj počet zamestnancov, ktorí pravidelne pristupujú k serveru.

Licenčný model server/CAL s jednotlivými licenciami CAL od spoločnosti Wiresoft je pritom úplne flexibilný a individuálne prispôsobiteľný vašej spoločnosti, takže si zakúpite len toľko licencií CAL, koľko skutočne potrebujete. Týmto spôsobom sa vyhnete zbytočným nákladom a získate správne a zároveň efektívne licencie. Okrem toho si od nás môžete kedykoľvek zakúpiť ďalšie individuálne licencie CAL, ak sa zvýši počet vašich zamestnancov, ktorí používajú služby servera SQL.

Ako funguje licencovanie servera/CAL pre SQL Server 2012?

Licencovanie na server plus licencie CAL rozlišuje medzi implementáciou softvéru SQL Server a používaním príslušných služieb používateľom. Pri štandardnej edícii SQL Server 2012, rovnako ako pri porovnateľnom inom serverovom softvéri, je potrebné najprv licencovať firemný server (firemné servery). Táto serverová licencia obsahuje aj dve licencie CAL vo forme dvoch používateľských licencií alebo licencií na zariadenia, ktoré sú určené výlučne na to, aby umožnili správcom prihlásiť sa na server a vykonávať typické úlohy správy IT. Pre všetky aktuálne funkcie a služby, ktoré SQL Server 2012 ponúka používateľom, potrebujú aj správcovia - rovnako ako zamestnanci - každý ďalšiu licenciu na prístup ku klientovi.

Typické rozdiely medzi licenciou User CAL a licenciou Device CAL pre SQL Server 2012

Licencie na prístup klienta sa dodávajú v dvoch typoch: na jednej strane ako licencia User CAL, ktorá oprávňuje na prístup presne jedného používateľa, a na druhej strane ako licencia Device CAL, s ktorou je licencované presne jedno koncové zariadenie. Licencie User CAL a Device CAL sú preto dva rôzne licenčné produkty. To znamená, že licenciu User CAL nemožno použiť ako licenciu Device CAL - alebo naopak. Podobne po vydaní licencie používateľovi alebo koncovému zariadeniu ju nemožno opätovne zaregistrovať (udeliť licenciu) inému používateľovi alebo inému koncovému zariadeniu.

Licencie CAL sa môžu alebo môžu používať len vo vlastnej spoločnosti. Používateľ sa preto nemôže prihlásiť na server inej spoločnosti pomocou svojej licencie CAL.

Na druhej strane sa licencie na prístup k zákazníkom pre používateľov a zariadenia nelíšia, alebo sa líšia len zanedbateľne, pokiaľ ide o rozsah funkcií alebo služieb. Predstavujú však dva rôzne spôsoby prístupu k funkciám servera SQL Server. Oba typy licencií CAL môžete podľa potreby kombinovať, aby ste mohli súbežne licencovať používateľov aj zariadenia. Nižšie uvádzame stručné porovnanie výhod licencií CAL používateľa a licencií CAL zariadenia.

Licencia Device CAL pre server SQL Server

Licencia Device CAL pre Microsoft SQL Server 2012 poskytuje licenciu pre jedno koncové zariadenie na používanie príslušných služieb servera. Nezáleží na tom, či ide o stolový počítač, notebook alebo tablet, alebo dokonca mobilný telefón so systémom Windows. Každý zamestnanec, ktorý má oprávnenie používať toto licencované zariadenie, tak môže pristupovať k službám a údajom servera SQL Server 2012 Standard.

Licencovanie pomocou licencií Device CAL je preto vhodné najmä vtedy, ak pracovné stanice používajú veľmi rôzni zamestnanci v organizácii, napr. pri práci na zmeny alebo v rámci projektov.

Licencia na prístup používateľa k serveru SQL Server

Na druhej strane licencia User CAL pre Microsoft SQL Server 2012 vždy oprávňuje presne jedného definovaného používateľa, ktorý môže pristupovať k službám alebo údajom servera SQL Server 2012. Na rozdiel od aplikácie Device CAL to možno vykonať pomocou akéhokoľvek koncového zariadenia kompatibilného so systémom Windows - bez ohľadu na to, či ide o stolný počítač, tablet, prenosný počítač alebo mobilný telefón - a odkiaľkoľvek, dokonca aj na cestách.

Licencia na prístup používateľa je preto výhodná najmä pre tých zamestnancov, ktorí pravidelne používajú veľmi rozdielne počítače a sú nielen v sídle spoločnosti, ale používajú aj koncové zariadenia v teréne alebo v domácej kancelárii.

Licencie CAL pre Microsoft SQL Server 2012 - obzvlášť lacné v spoločnosti Wiresoft

Spoločnosť Wiresoft ponúka licencie CAL na zariadenia, ako aj licencie CAL na používateľov pre štandardnú verziu servera SQL Server 2012 za mimoriadne výhodnú cenu. Vždy ide o originálne európske licencie Microsoft, ktoré pochádzajú od európskych spoločností a nie sú použité, a preto sú 100 % použiteľné. Tím spoločnosti Wiresoft vopred dôkladne skontroloval pravosť všetkých licencií CAL dostupných v obchode.

Ako zákazník si môžete byť istí, že pri kúpe licencie od spoločnosti Wiresoft si zakúpite plne použiteľné licencie CAL. Okrem toho je podľa rozhodnutia Európskeho súdneho dvora predaj a nákup softvérových produktov, napr. pre servery, ako aj licencií CAL úplne legálny.

Aj vy môžete využiť najmä cenové zvýhodnenie, ktoré vám spoločnosť Wiresoft poskytuje s licenciami CALS pre SQL Server 2012, ako aj s ďalšími licenciami na klientsky prístup k softvéru Microsoft. Mnohí z našich predchádzajúcich spokojných zákazníkov dôverujú nielen kvalite softvéru Wiresoft, ale aj nášmu odbornému poradenstvu. Ak chcete zistiť, ako môžete svoj server najvýhodnejšie licencovať pomocou licencií CAL, jednoducho nás kontaktujte a požiadajte o konzultáciu, ochotne aj prostredníctvom chatu.