Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10408
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
45,90 € * 49,90 € * (8,02% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 2 Core 
Zariadenia 1x
Virtuálne počítače Vyžaduje základnú licenciu
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Právo na používanie


Windows Server 2016 je určený pre potreby virtualizácie a IT malých firiem a je verziou 10. S balíkom 2 možno flexibilne rozšíriť existujúce licencie. Standard Server WindowsCore Server

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

 

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 2-Core

Windows Server 2016 Standard je určený pre potreby virtualizácie a IT menších spoločností a je serverovou verziou systému Windows 10. Vďaka balíku s 2 jadrami možno flexibilne rozšíriť existujúce serverové licencie.

Krátke informácie o systéme Microsoft Windows Server 2016 Standard

So systémom Windows Server 2016 Standard získajú spoločnosti spoľahlivý serverový operačný systém, ktorý je určený pre prostredia, v ktorých sa virtualizácia aplikácií využíva len v malej miere a ktoré používajú prevažne fyzické servery. V porovnaní s predchádzajúcou verziou ponúka táto verzia Standard Edition aj mnoho nových funkcií a vylepšení, ktoré sú navrhnuté tak, aby podporovali prechod na prostredie založené na cloude - a zabezpečili bezpečnosť infraštruktúry prostredníctvom zvýšenej stability a lepšej ochrany pred zlyhaním siete a úložiska. Používanie systému Windows Server 2016 Standard je takmer intuitívne prostredníctvom známeho rozhrania systému Windows 10.

Porovnanie edícií: Čo ponúka Windows Server 2016 Standard?

Pri rozhodovaní o kúpe štandardnej edície systému Windows Server 2016 je rozhodujúcim faktorom potreba virtualizácie aplikácií v spoločnosti. Štandard už poskytuje mnohé funkcie na vývoj a prevádzku hyperkonvergentných infraštruktúr v menšej spoločnosti. Dopĺňajú ich služby Microsoft Azure Services, ktoré umožňujú užšie prepojenie lokálnych prostredí s cloudom s ďalšími praktickými funkciami.

Windows Server 2016 Standard ponúka nielen dostatočné predpoklady na vytváranie virtuálnych sietí, ale aj na správu IT infraštruktúr v dátovom centre; bezpečnosť dát bola na tento účel ešte viac posilnená rôznymi optimalizáciami.

Licencovanie štandardnej edície Windows Server 2016 s použitým softvérom

Od verzie Windows Server 2016 je licencovanie edície Standard založené výlučne na jadre: Pre každý server je vždy špecifikovaný minimálny počet 16 jadier; ďalšie jadrá je možné licencovať pomocou balíkov s 2 jadrami - viac informácií nižšie.

Spoločnosť Wiresoft ponúka balík 2 jadier systému Windows Server 2016 Standard ako použitý softvér. Veľkou výhodou je predovšetkým nižšia cena v porovnaní s novým tovarom - s rovnakým rozsahom funkcií, napr. v oblasti virtualizácie, ako aj s rovnakým výkonom - navyše táto verzia sa už zvyčajne neponúka ako nová. Nasledujúci prehľad poskytuje podrobné informácie o funkčnom rozsahu Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition, ako aj o presných licenčných podmienkach.

Čo obsahuje Windows Server 2016 Standard Edition?

Windows Server 2016 Standard sa v prvom rade vyznačuje vyšším výkonom pri vykonávaní aplikácií a silnejším prepojením s cloudom v porovnaní s predchádzajúcou verziou. Okrem toho sú tu nové funkcie, ktoré podporujú prechod na cloudové prostredie a vytvárajú predpoklady na virtualizáciu serverov a aplikácií.

S edíciou Standard Edition je preto možné do určitej miery vytvárať komplexné virtuálne siete, ktoré majú vyššiu stabilitu v kombinácii s lepšou ochranou infraštruktúr.

Ak používate Windows Server 2016 Standard ako dátové centrum na efektívnu správu IT infraštruktúry v menšej spoločnosti, táto edícia obsahuje okrem iného nové serverové role, ako aj ďalšie možnosti prideľovania používateľských práv; okrem toho vylepšená ochrana v prípade zlyhania siete alebo úložiska zaručuje vyššiu bezpečnosť a rýchlejšie obnovenie.

Windows Server 2016 Standard možno spustiť aj v jednoduchšej aplikácii Core - tým, že sa nezobrazuje grafické rozhranie pracovnej plochy, možno výrazne zvýšiť výkon najmä staršieho hardvéru pri spúšťaní serverového softvéru.

Dôležité funkcie dostupné vo verzii Standard, ktoré sa týkajú najmä možností virtualizácie aplikácií, sú podrobnejšie uvedené nižšie.

Virtualizácia pomocou Hyper-V

Štandardná edícia Windows Server 2016 obsahuje virtualizačné práva pre 2 virtuálne počítače alebo 2 kontajnery Hyper-V, pre ktoré je k dispozícii maximálne 24 TB RAM. V prípade dvoch ďalších práv na virtuálny počítač sa musia všetky existujúce fyzické aktívne jadrá znova licencovať.

Hyper-V ponúka rôzne funkcie úložiska, ako napríklad iniciátor iSCSI na používanie protokolu SCSI cez sieť IP, ako aj podporu funkcie Storage Spaces na spájanie diskov do logického fondu úložiska, ktorý potom poskytuje úložné priestory (Storage Spaces Direct nie je k dispozícii v štandardnej edícii), ako aj viaccestný I/O (MPIO) na lepšie rozloženie záťaže medzi pripojeniami a vyššiu bezpečnosť pri zlyhaní - prostredníctvom failoveru a vyrovnávania záťaže. V neposlednom rade funkcia VM Storage Resiliency zlepšuje dostupnosť klastrov Windows Server 2016 Hyper-V zvýšením tolerancie voči zlyhaniam systému ukladania.

Podpora pre kontajnery Windows Server pod Dockerom

Novinkou v systéme Microsoft Windows Server 2016 je podpora kontajnerov Windows Server Containers, ako aj kontajnerov Hyper-V založených na Dockeri, softvéri s otvoreným zdrojovým kódom na jednoduché izolované nasadenie serverových a cloudových aplikácií pomocou virtualizácie kontajnerov, čo zjednodušuje aj ich nasadenie. V aplikácii Docker sú všetky potrebné komponenty k dispozícii prostredníctvom hostiteľa kontajnera.

Nano server v systéme Windows Server 2016

Okrem toho je k dispozícii Nano Server, vzdialene spravovaný serverový operačný systém, ktorý je optimalizovaný pre kontajnery Windows Server alebo rozšírenie Docker a môže byť nakonfigurovaný ako hostiteľ kontajnerov Docker. Nano Server umožňuje vytvárať výrazne úspornejšie servery, pretože použitie virtuálneho enginu šetrí až 90 % úložného priestoru v spoločnosti. Nano Server možno použiť nielen na vytváranie klastrov Hyper-V, ale aj na klasické serverové služby, ako sú napríklad súborové servery.

Používanie služieb Microsoft Azure so systémom Windows Server 2016 Standard

Vo verzii Windows Server 2016 sa prepojenie medzi operačným systémom a cloudovou službou Microsoft Azure posúva ešte ďalej. Distribuované dátové centrá sa tak dajú ešte efektívnejšie a spoľahlivejšie prepojiť do vysoko výkonných serverov a clustrov s vysokou dostupnosťou, pretože Azure ponúka špeciálnu výhodu komplexnej hybridnej infraštruktúry - s jednotnými funkciami pre identity, zabezpečenie a správu všetkých komponentov, ako aj Cloud Witness, funkciu vysokej dostupnosti pre clustre s preklopením pri poruche, a RDS Connection Broker na poskytovanie virtuálnych desktopov.

Prehľad serverových aplikácií a komponentov spoločnosti Microsoft dostupných so systémom Windows Server 2016 Standard

Medzi serverové aplikácie dostupné v systéme Windows Server 2016 Standard, ktoré možno nainštalovať prostredníctvom Správcu servera (alebo PowerShellu), patria:

 • Microsoft SQL Server: Verzie 2016, 2014 až 2012
 • Microsoft System Center: Správca virtuálnych počítačov 2016, Správca ochrany údajov 2016, Správca operácií 2016
 • Správca konfigurácie (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Server Exchange 2016
 • Server Project 2016
 • Hostiteľský integračný server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype for Business Server 2015 a
 • BizTalk Server 2016

Podporované sú aj nasledujúce komponenty:

 • .NET Framework 4.6 a 3.5
 • PowerShell
 • Šifrovanie jednotky BitLocker a odblokovanie siete
 • BranchCache
 • Služba inteligentného prenosu na pozadí (BITS)
 • Klient pre systém NFS (sieťový súborový systém)
 • Cluster s funkciou Failover
 • Správa zásad skupiny

Nasledujúce funkcie a komponenty však NIE sú podporované vo verzii Standard Edition systému Windows Server 2016:

 • Softvérovo definované siete (SDN)
 • Monitorovanie virtuálnych hostiteľov Hyper-V
 • Replika úložiska
 • Priestory na ukladanie priamo
 • Replika úložiska
 • Tienené virtuálne stroje
 • Nový sieťový zásobník (Protocol Stack)

Minimálne požiadavky na softvér a hardvér na inštaláciu a prevádzku systému Windows Server 2016 Standard Edition

Na zabezpečenie bezproblémovej prevádzky systému Windows Server 2016 Standard musí použitý hardvér spĺňať minimálne požiadavky uvedené nižšie. Ďalšie požiadavky závisia od konfigurácie systému a prípadných ďalších nainštalovaných aplikácií.

 • Miesto na pevnom disku: 32 GB
 • Pamäť RAM: 512 MB (Server Core a Server Nano)
 • Inštalácia so stolným displejom: 2 GB
 • Systémový oddiel: 32 GB
 • Procesor: 64 bitov
 • Rýchlosť procesora: 1,4 GHz
 • Grafická karta: 1 024 x 768 pixelov, podpora Super VGA
 • Sieťová karta: 1 ethernetový adaptér s minimálnou priepustnosťou 1x v gigabitovom rozsahu

Licencovanie s balíkom Windows Server 2016 Standard 2-Core

Aj pri licencovaní servera so systémom Windows Server 2016 Standard Edition ako používaného softvéru je potrebné dodržiavať licenčné predpisy spoločnosti Microsoft. Pre rozšírené licencie sa vyžaduje aspoň 2-jadrový balík, pričom platia nasledujúce pravidlá.

Licenčné podmienky spoločnosti Microsoft pre Windows Server 2016

S vydaním verzie Windows Server 2016 spoločnosť Microsoft zásadne zmenila aj svoj licenčný model. Pri licencovaní servera so štandardnou alebo vyššou edíciou sa vychádza z počtu jadier použitého fyzického hardvéru. Platia tieto ustanovenia:

 • Licencia na jeden server pokrýva 2 fyzické procesorové jadrá.
 • Vždy sa použije minimálny počet 8 jadier na procesor - aj keď má existujúci hardvér v skutočnosti menej ako 8 jadier.
 • Okrem toho je minimálny počet procesorov na jeden fyzický server 2.
 • Výsledkom je minimálny počet 16 jadier, ktorý je licencovaný príslušným balíkom, ktorý je tiež k dispozícii od spoločnosti Wiresoft ako použitý softvér.
 • Ak má server viac ako 16 jadier, môžu alebo musia byť licencované balíky s 2 jadrami pre Windows Server 2016 Standard.
 • Okrem toho musí byť každý klient - používateľ alebo koncové zariadenie -, ktorý pristupuje k systému Windows Server 2016 Standard, vybavený príslušnou licenciou na prístup klienta (CAL). Tieto licencie CAL pre používateľov a zariadenia pre systém Windows Server 2016 sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft za výhodné ceny aj ako použitý softvér.

Používanie systému Windows Server 2016 Standard v prostredí virtuálneho operačného systému

Inštancie Windows Server 2016 vo verzii Standard Edition možno prevádzkovať v prostredí fyzického operačného systému - 1 spustená inštancia - alebo v prostredí virtuálneho operačného systému - max. 2 spustené inštancie. Windows Server 2016 je teda možné nainštalovať aj do virtuálneho počítača na existujúcom hostiteľovi, avšak niektoré funkcie fungujú najlepšie na fyzickom hostiteľovi Windows Server 2016 s Hyper-V.

Často kladené otázky o Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition ako softvéri používanom spoločnosťou Wiresoft

V prípade použitého dvojjadrového balíka Windows Server 2016 Standard možno serverové jadrá licencovať rovnakým spôsobom ako pri novom dvojjadrovom balíku - hoci tento balík sa takmer nikdy neponúka ako nový. Softvér sa vo všeobecnosti nemôže opotrebovať, takže použitý softvér od spoločnosti Wiresoft ponúka rovnaké funkcie a tiež práva ako nepoužitá licencia servera. Často kladené otázky o vlastnostiach použitých serverových licencií systému Windows sú zodpovedané nižšie.

Sú predaj, nákup a používanie použitého softvéru spoločnosti Microsoft, ako je napríklad balík Windows Server 2016 2-Core Package, legálne?

Áno: Ako zákazník spoločnosti Wiresoft môžete veriť, že nielen nákup tohto balíka Windows Server 2016 Standard 2-Core Package, ale aj jeho pravidelné používanie neporušuje žiadne platné zákony. Súčasné právne predpisy povoľujú obchodovanie s použitým softvérom spoločnosti Microsoft, ako aj jeho používanie, pretože v spoločnosti Wiresoft pochádza z licenčných zásob spoločnosti. Rôzne súdne rozhodnutia to opakovane jasne potvrdili.

Odkiaľ pochádza použitý softvér pre balík Windows Server 2016 Standard 2-Core?

balíky s 2 jadrami pre Windows Server 2016 Standard v spoločnosti Wiresoft následne pochádzajú od spoločností alebo organizácií, ktoré si ho zvyčajne zakúpili ako nový a zvyčajne ho aj skutočne používali a potom ho predali spoločnosti Wiresoft. Dôvodom môže byť napríklad celopodnikové používanie novšej verzie softvéru alebo používanie serverového hardvéru s menším počtom jadier. Takéto dvojjadrové balíky sú v obchode Wiresoft Shop vždy ponúkané ako použitý softvér, aj keď sa dajú používať ako nová licencia.

Ako je to so zabezpečením kupujúceho pre používaný softvér systému Windows Server 2016 Standard?

Tento balík Windows Server 2016 Standard 2-Core, ako aj akýkoľvek iný používaný softvér spoločnosti Wiresoft, vám ponúka obvyklú bezpečnosť kupujúceho prostredníctvom okamžitého stiahnutia softvérového balíka po dokončení procesu platby, ako aj okamžitej aktivácie licencie pomocou platného licenčného kľúča - rovnako ako pri novom softvéri.

Má použitý softvér od spoločnosti Wiresoft nejaké ďalšie výhody?

Áno: Zákazníci spoločnosti Wiresoft profitujú v prvom rade z výrazne nižšej ceny pri nákupe použitého softvéru, čo predstavuje ekonomickú výhodu, pretože firmy aj jednotlivci môžu doplniť alebo aktualizovať svoje softvérové zásoby výhodnejšie ako pri novom softvéri. Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft tak môže prispieť k zníženiu prevádzkových nákladov, pretože ponúka aj bezpečnosť auditu vďaka kompletnej evidencii všetkých kupujúcich!

V obchode so softvérom Wiresoft nájdete nielen 2-jadrový balík Windows Server 2016 Standard Edition, ale aj zodpovedajúci 16-jadrový balík pre základné licencovanie vášho Windows Servera. Ak sa vaša potreba virtualizácie aplikácií zvýši, môžete siahnuť po Windows Server 2016 Datacenter Edition alebo aj po najnovšej verzii: Windows Server 2019, ktoré sú tiež k dispozícii v spoločnosti Wiresoft. Okrem toho v našom portfóliu použitého softvéru nájdete aj potrebné klientske prístupové licencie (CAL), ako aj mnoho ďalších programov Microsoft - so všetkými uvedenými výhodami spoločnosti Wiresoft. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa správneho licencovania systému Windows Server 2016 Standard s 2-jadrovými balíkmi, jednoducho využite naše kompetentné poradenstvo v chate, e-mailom alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie