Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10118
 • 312-04405
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
345,90 € * 382,90 € * (9,66% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Verzia CU Aktuálne
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Stiahnutie + licencia
Ďalšie informácie Až 5 databáz poštových schránok


Microsoft Exchange 2019 je nová verzia osvedčenej a výkonnej platformy na zasielanie správ, ktorá sa používa na centralizovanú správu e-mailovej prevádzky, kontaktov a úloh, ako aj na plánovanie v malých firmách a podnikoch. Stránka Server Standard Exchange Server Standard Edícia poskytuje komplexný súbor nových nástrojov, ako aj optimalizácie existujúcich funkcií s cieľom navrhnúť používateľsky definovanú, a teda efektívnu komunikáciu a spoluprácu s flexibilne použiteľnými aplikáciami.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD"

Microsoft Exchange Server 2019 Standard

Microsoft Exchange Server 2019 Standard je nová verzia osvedčenej a výkonnej platformy na zasielanie správ, ktorá sa používa na centralizovanú správu e-mailovej prevádzky, kontaktov a úloh, ako aj na plánovanie v menších firmách a podnikoch. Exchange Server Standard Edition poskytuje komplexný súbor nových nástrojov, ako aj optimalizácie existujúcich funkcií s cieľom zabezpečiť, aby komunikácia a spolupráca boli definované používateľom, a tým aj efektívne pomocou flexibilne použiteľných aplikácií.

Štandardná verzia Exchange Server 2019 podporuje až 5 databáz poštových schránok na server, a preto je určená pre menšie spoločnosti alebo organizácie s primerane malým počtom zamestnancov, pričom ponúka optimálne možnosti na zvýšenie produktivity prostredníctvom efektívnej organizácie e-mailovej prevádzky, ako aj správy schôdzok a úloh. Pre každý server je potrebné zakúpiť samostatnú licenciu Exchange, ako aj licencie pre prístup klientov, aby mohol server Exchange rásť spolu so spoločnosťou.

Spoločnosť Wiresoft ponúka Exchange Server 2019 Standard Edition ako použitý softvér - za zníženú, a teda výhodnejšiu cenu v porovnaní s novým softvérom - vďaka čomu je táto ponuka mimoriadne atraktívna pre tie spoločnosti a organizácie s menším počtom zamestnancov, ktoré chcú používať výkonný serverový softvér, ako je Exchange 2019 Standard, a hľadajú čo najvýhodnejšie riešenie. Exchange Server 2019 je plne použiteľný aj ako používaný softvér a v tejto edícii ponúka maximálnu možnú škálovateľnosť aplikácií, ako aj výkon a zabezpečenie.

Exchange Server 2019 Standard je tiež licencovaný ako používaný softvér v súlade s oficiálnymi podmienkami správy licencií spoločnosti Microsoft. V nasledujúcej časti nájdete podrobnejšie informácie o všetkých nových funkciách a vylepšeniach servera Exchange Server 2019 Standard, ako aj o optimálnom licencovaní.

Aké sú výhody Microsoft Exchange Server 2019 Standard?

Hlavným vylepšením verzie Exchange Server Standard 2019 je vyšší výkon. To sa okrem iného dosiahlo týmito optimalizáciami a doplnkami:

 • Nová rola poštového servera teraz spája Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery, ako aj Frontend Transport, čo zvýšilo výkon procesora.
 • Inteligentná schránka bola rozšírená o rôzne funkcie, ktoré prispievajú k efektívnejšiemu pracovnému postupu, čím sa zvyšuje aj produktivita zamestnancov - k dispozícii je v známom rozhraní e-mailového klienta Microsoft Outlook: Nové možnosti personalizácie poštových schránok a funkcie vyhľadávania uľahčujú nielen vyhľadávanie e-mailov a dôležitého obsahu, ale aj organizáciu kontaktov, schôdzok a úloh - všetky dôležité informácie je tak ešte jednoduchšie sledovať.
 • V neposlednom rade ponúka Windows Server Exchange 2019 aj vyššiu úroveň zabezpečenia ako predtým: Exchange teraz beží na jadre Windows Server 2019 Core, čo používateľom poskytuje spoľahlivú platformu pre infraštruktúry na zasielanie správ, pričom na ochranu všetkých údajov sa používajú najnovšie techniky šifrovania a algoritmy hash, ktoré zároveň uľahčujú správu bežných úloh a efektívnejšie využívajú existujúce systémové zdroje - napríklad procesorové jadrá a pamäť.
 • Outlook Mobile s Exchange Online ponúka aj bezpečný mobilný prístup ku všetkým e-mailom, kontaktom atď. na cestách.

Viac informácií nájdete v nasledujúcej časti.

Najdôležitejšie inovácie Microsoft Exchange Server 2019 Standard v detailoch

S Exchange Server 2019 Standard Edition môžu aj menšie spoločnosti využívať vylepšené existujúce, ako aj nové funkcie a služby, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa pozornosť presunula z komunikácie na spoluprácu medzi zamestnancami. Patrí sem aj poskytovanie služieb Exchange Servera v cloude, ako aj rozšírené funkcie pre správcov, ktorými Exchange Server 2019 významne prispieva k zníženiu celkových nákladov na vlastníctvo - napr. vďaka nasledujúcim funkciám:

Vylepšený výkon servera Exchange

Exchange Server 2019 prináša prepracovanú infraštruktúru vyhľadávania, a to aj v službe Exchange Online na škálovanie v cloude, ktorá umožňuje indexovanie väčších súborov s lepším výkonom vyhľadávania a jednoduchšou správou. Zlyhanie medzi servermi tak vedie k výrazne rýchlejším a spoľahlivejším výsledkom pri zmenách architektúry vyhľadávania. S podporou až 256 GB pamäte a 48 jadier procesora ponúka táto verzia Exchange pôsobivú hardvérovú podporu - vďaka dynamickému prideľovaniu vyrovnávacej pamäte sa ešte viac optimalizuje využitie pamäte pre aktívne používanie databázy v procese ukladania informácií. Na konkrétne komponenty sa vzťahujú aj rôzne doplnky:

 • Dynamická databázová vyrovnávacia pamäť (DDC ) umožňuje dynamické nastavenie kapacity pamäte v závislosti od situácie a tiež zvyšuje rýchlosť servera Exchange, čím sa lepšie využíva pri zmene počtu aktívnych databáz.
 • Meta Cache Database (MCDB ) možno použiť na prevádzku fyzického servera s diskami SSD. MCDB okrem iného ukladá metainformácie, ako sú štruktúry priečinkov poštových schránok, aby sa urýchlil prístup a vyhľadávanie. Správcovia môžu pomocou automatizačného skriptu vytvoriť priestor pre ďalších používateľov v inštancii servera, čo tiež prispieva k zníženiu nákladov.
 • Nový vyhľadávací index v serveri Exchange Server 2019 už nie je oddelený od databázy poštovej schránky, ale nachádza sa priamo v nej, čo nielen zvyšuje rýchlosť vyhľadávania, ale aj zjednodušuje správu poštových schránok.
 • Prostredníctvom služby OneDrive for Business možno ukladať a zdieľať údaje atď.

Nové pravidlá prístupu klientov

Vďaka novým pravidlám prístupu klientov ponúka Exchange Server 2019 Standard správcom ďalšie možnosti individuálneho obmedzenia prístupu do oblasti konfigurácie serverov - to platí pre samotné Centrum administrácie, ako aj pre PowerShell, ktorý sa používa na konfiguráciu, správu a automatizáciu systémov. Pripojenia k serveru Exchange je pritom možné kontrolovať a v prípade potreby blokovať prostredníctvom pravidiel prístupu klienta v závislosti od adresy IP, typu overovania alebo vlastností používateľa, a to nielen v závislosti od krajiny, ale aj od regiónu, bez použitia brány firewall. Okrem toho je možné definovať časové obdobia aj prostredníctvom prostredia PowerShell.

Jadro servera Windows pre Exchange Server 2019 Standard

Vďaka verzii Windows Server Core pre Exchange Server 2019 môžu teraz správcovia spustiť zjednodušenú verziu serverového systému. Jadro systému Windows Server Core uľahčuje konfiguráciu vďaka jednoduchšiemu a prehľadnejšiemu dizajnu - navyše služby, ktoré nie sú potrebné, ale spotrebúvajú zdroje, možno deaktivovať. Jadro servera Windows má tiež menej bodov útoku pre narušiteľov a znižuje riziko chýb, čo znamená, že tento režim ponúka aj vyššiu bezpečnosť.

Nové vylepšenia kalendára

Exchange Server 2019 Standard má mnoho nových praktických funkcií pre kalendár, ktoré predovšetkým uľahčujú organizáciu schôdzí:

 • Funkcia Predvolený dátum ukončenia konkrétne obmedzuje organizáciu pravidelných schôdzí na primeraný počet.
 • Pomocou funkcie Nepreposielať môže organizátor obmedziť alebo zabrániť účastníkom pozvaným na schôdzu, aby túto správu preposlali ďalším príjemcom.
 • Správy mimo kancelárie možno nakonfigurovať s ďalšími možnosťami, napr.: vlastný kalendár možno na určitý čas zablokovať; všetky žiadosti o schôdzku odoslané v definovanom časovom období možno automaticky odmietnuť.
 • Pomocou príkazu Remove-CalendarEvents môže správca konkrétne zrušiť schôdzky, ktoré zorganizoval zamestnanec, ktorý je na dovolenke alebo už opustil spoločnosť.
 • Prostredníctvom prostredia PowerShell môže správca poveriť zastupovaním iných zamestnancov.
 • Prostredníctvom internacionalizácie e-mailových adries (EAI) možno preposielať aj e-mailové adresy, ktoré obsahujú iné ako anglické znaky.

Technické informácie o serveri Exchange Server 2019 Standard

Nasledujúce informácie obsahujú dôležité podrobnosti o scenároch podporovaných serverom Exchange Server 2019, ako aj minimálne požiadavky na servery, hardvér a softvér na zabezpečenie optimálnej prevádzky softvéru.

Scenáre koexistencie podporované serverom Exchange Server 2019 Standard

Spoločnosť Microsoft stanovila nasledujúce minimálne požiadavky na podporu predchádzajúcich verzií servera Exchange Server 2019:

 • Exchange 2016: Exchange 2016 (s KU11) alebo vyššia verzia na všetkých nasadených Exchange serveroch vrátane Edge Transport serverov
 • Zmiešané prostredia Exchange 2016 a Exchange 2013: ak všetky servery Exchange spĺňajú vyššie uvedené požiadavky.
 • Exchange 2013: Exchange 2013 (s KU21) alebo vyššia verzia vrátane serverov Edge Transport
 • Upozornenie: Exchange 2010 a dokonca aj staršie verzie už nie sú podporované!

Požiadavky na sieťové a adresárové servery Exchange Server 2019 Standard

V závislosti od súčasti Exchange Server 2019 sa na sieťové a adresárové servery vzťahujú minimálne požiadavky uvedené nižšie:

 • Na radičoch domény musí byť nainštalovaná jedna z nasledujúcich verzií systému Windows Server: Windows Server 2019 Standard alebo Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard alebo Datacenter alebo Windows Server 2016 Standard alebo Datacenter
 • Štruktúra služby Active Directory: Windows Server 2012 R2 alebo novší
 • Umiestnenie Active Directory: radič domény s možnosťou zápisu, ktorý slúži ako globálny katalógový server - po inštalácii Exchange Servera 2019 nie je možné odstrániť radič domény z umiestnenia Active Directory!
 • Podporované menné priestory DNS: Súvislé, nesúvislé, jednodielne domény, ako aj oddelené.
 • IPv6: Na serveri Exchange už musí byť nainštalovaný a povolený protokol IPv4.
 • V prípade adresárových serverov sa použitím 64-bitového hardvéru zvýši výkon adresárovej služby.
 • Upozornenie: Z bezpečnostných aj výkonnostných dôvodov sa neodporúča inštalovať Exchange 2019 na adresárové servery Active Directory, ale len na členské servery.

Minimálne požiadavky na hardvér a softvér servera Exchange 2019

 • Procesory: 64-bitové, napr. procesor Intel podporujúci architektúru Intel 64 (Intel EM64T) alebo procesor AMD podporujúci platformu AMD64
 • Upozornenie: Procesory Intel Itanium IA64 nie sú podporované!
 • Hlavná pamäť Mailbox: 128 GB
 • Hlavná pamäť Edge Transport: 64 GB
 • Miesto na pevnom disku: 30 GB na disku použitom počas inštalácie, systémový disk 200 MB, 500 MB voľného miesta na disku pre databázu frontu správ
 • Rozlíšenie obrazovky: 1 024 x 768 pixelov (XGA)
 • NTFS: pre oddiely pre systémový oddiel, binárne súbory Exchange, súbory diagnostického protokolu Exchange a transportnú databázu
 • ReFS: pre oddiely pre databázy poštových schránok alebo protokoly transakcií

Podporované operačné systémy/klienti pre jednotlivé komponenty Exchange 2019 Standard

V závislosti od súčasti servera Exchange Server 2019 platia nasledujúce podmienky alebo predpoklady:

 • Rola poštovej schránky alebo servera Edge Transport: Windows Server 2019 Standard, Datacenter
 • Nástroje na správu: Windows Server 2019 Standard, Datacenter; Windows 10 64-bitová edícia
 • .NET Framework pre Exchange 2019
 • Podporovaní klienti: Outlook 2019 až do verzie 2013, Outlook 2016 pre Mac, Outlook pre Mac pre Office 365; Microsoft 365 Apps for Standard

Licencovanie servera Exchange Server 2019 Standard

Pre každú spustenú inštanciu servera Exchange Server 2019 Standard je potrebná samostatná serverová licencia - bez ohľadu na to, či je táto inštancia spustená vo fyzickom alebo vo virtuálnom prostredí operačného systému. Inštancia sa považuje za spustenú hneď po načítaní softvéru Exchange Server do hlavnej pamäte alebo po vykonaní jeho inštrukcií.

Štandardná edícia servera Microsoft Exchange Server je navrhnutá tak, aby spĺňala potreby poštových schránok malých a stredných podnikov a podporuje až päť databáz poštových schránok. Je vhodný aj pre tie roly servera vo väčších nasadeniach Exchange, kde nie je odkaz na poštové schránky.

Často kladené otázky o používanom softvéri Wiresoft pre Exchange Server 2019 Standard Edition

So spoločnosťou Wiresoft ako poskytovateľom servera Exchange Server 2019 Standard ako použitého softvéru si môžete byť istí, že tento nákup je legálny a že táto serverová licencia ponúka rovnaké možnosti používania ako zodpovedajúci nový licenčný softvér - nielen preto, že softvér sa nemôže opotrebovať, ale predovšetkým aj z hľadiska jeho funkčnosti a používania. Nižšie nájdete všetky odpovede na typické otázky týkajúce sa nákupu použitého softvéru, ako je napríklad Exchange Server 2019.

Odkiaľ pochádza softvér používaný spoločnosťou Wiresoft, ako napríklad Exchange Server 2019 Standard Edition?

Exchange Server 2019 Standard Edition ponúkaný ako použitý softvér v obchode so softvérom Wiresoft zvyčajne pochádza od spoločností, ktoré tento softvér zakúpili prvýkrát a neskôr ho ďalej predali spoločnosti Wiresoft. Dôvody takéhoto ďalšieho predaja sú často také, že softvér obsahuje nadbytočné alebo nepoužívané licencie alebo bol nahradený iným typom alebo edíciou, a preto sa už nepoužíva. Spoločnosť Wiresoft označuje takéto raz použité licencie pri ďalšom predaji ako použitý softvér, pričom - ako už bolo uvedené - ich možno v zásade používať ako novú serverovú licenciu.

Ponúka spoločnosť Wiresoft zabezpečenie kupujúceho s používaným softvérom, ako je napríklad Exchange Server 2019 Standard?

Áno: Nákup použitého softvéru Wiresoft, ako je napríklad licencia Exchange Server 2019 Standard, ponúka zákazníkom rovnaké výhody ako nákup nového serverového softvéru: s bezpečnosťou kupujúceho vďaka okamžitému stiahnutiu a okamžitej aktivácii licencie prostredníctvom dodaného platného licenčného kľúča.

Je nákup aj používanie Exchange Servera 2019 Standard ako používaného softvéru legálne?

Áno: Obchodovanie s použitým softvérom, ako aj jeho skutočné používanie podlieha bežnej jurisdikcii, ktorá oboje označuje za legálne - to bolo niekoľkokrát potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami. Použitý softvér ponúkaný spoločnosťou Wiresoft pochádza z licenčných zásob spoločností.

Má používaný softvér Wiresoft ďalšie výhody?

Áno: Vďaka ponuke použitého softvéru spoločnosti Wiresoft majú mnohé spoločnosti a iné inštitúcie možnosť doplniť alebo aktualizovať svoje existujúce softvérové zásoby za výhodnú cenu, pretože cena použitého softvéru je nižšia ako cena nového softvéru.

Softvérový obchod Wiresoft ponúka aj staršie verzie licencií servera Exchange Server, ktoré už nie sú k dispozícii ako nové, čím sa vyhnete drahším aktualizáciám. Predpredaný softvér Wiresoft ponúka aj úplný dôkaz o všetkých kupujúcich, a tým aj ďalšiu výhodu bezpečnosti auditu!

Sortiment používaného softvéru Wiresoft zahŕňa nielen Exchange Server 2019 Standard Edition, ale aj Enterprise Edition - ako aj príslušné potrebné licencie pre prístup klientov. Nájdete tu aj výhodné ponuky mnohých ďalších programov Microsoft - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencovania Exchange Server 2019 Standard, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie