Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10407
 • 381-02255
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
121,90 € * 134,90 € * (9,64% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 5x User CAL
Systém  Server Exchange
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzene
Jazyky Všetky jazyky


V prípade edícií Standard a Enterprise servera Microsoft Exchange Server 2019 si každý používateľ, ktorý chce mať prístup k službám servera, vyžaduje okrem licencie servera aj samostatnú licenciu na prístup klienta: Exchange Server 2019 User CAL. Len tá vybavuje konkrétnu registrovanú osobu príslušnými prístupovými právami.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"

5 licencií CAL pre Microsoft Exchange Server 2019 ako používaný softvér

V prípade edícií Microsoft Exchange Server 2019 Standard a Enterprise si každý používateľ, ktorý chce mať prístup k službám servera, vyžaduje okrem licencie servera aj samostatnú licenciu na prístup klienta: licenciu Exchange Server 2019 User CAL. Len vďaka tomu získa konkrétna registrovaná osoba príslušné prístupové práva.

Podľa ustanovení definovaných v správe licencií spoločnosti Microsoft totiž licencia pre Exchange Server 2019 Standard alebo Enterprise nezahŕňa žiadne ďalšie používateľské práva, takže tieto práva je potrebné získať dodatočne vo forme licencie User CAL. Registrovaní používatelia tak môžu používať všetky funkcie servera Exchange Server prostredníctvom koncového zariadenia podľa vlastného výberu.

Použité licencie CAL pre Exchange Server 2019 Standard a Enterprise Edition sú k dispozícii nielen od spoločnosti Wiresoft za výhodnú cenu, ale aj jednotlivo v množstvách. Používané licencie CAL pre používateľov ponúkajú rovnaké funkcie ako licencie na prístup k používateľským klientom, ktoré sa ponúkajú ako novinky v oficiálnom licenčnom programe spoločnosti Microsoft pre Exchange Server 2019.

Využívajte všetky nové funkcie MS Exchange Server 2019 s používanými licenciami CAL na používateľov

Windows Exchange Server 2019 tiež beží na Windows Server 2019 Core a poskytuje spoľahlivú a bezpečnú platformu pre infraštruktúru zasielania správ organizácie. Jednotlivé edície Exchange, napríklad Standard a Enterprise, ponúkajú okrem komplexnej komunikácie aj všetky funkcie na podporu spolupráce. Okrem iného sú k dispozícii tieto nové funkcie a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) ukladá metainformácie, napríklad štruktúry priečinkov poštových schránok, a tiež urýchľuje prístup a vyhľadávanie obsahu.
 • Dynamická databázová vyrovnávacia pamäť (DDC) zvyšuje rýchlosť servera Exchange Server a ponúka lepšie využitie kapacity úložiska tým, že sa dynamicky prispôsobuje aktuálnym požiadavkám.
 • Vyhľadávací index sa teraz nachádza v databáze poštovej schránky, čo zjednodušuje správu a zvyšuje rýchlosť vyhľadávania.
 • Pomocou jadra systému Windows Server Core je možné spustiť aj štandardnú verziu serverového systému zjednodušeným spôsobom, čo uľahčuje konfiguráciu a poskytuje väčšiu bezpečnosť proti narušiteľom.
 • Pomocou pravidiel prístupu klienta sú k dispozícii ďalšie možnosti obmedzenia prístupu do oblasti konfigurácie servera Exchange Server.
 • Spolupráca na dokumentoch sa výrazne zlepšila vďaka možnosti sprístupniť súbory v službe OneDrive pre firmy.
 • Nové vylepšenia kalendára uľahčujú organizáciu schôdzok: napr. vylepšená správa kalendára (Improved Calendar Management), funkcie ako Default End Date (Predvolený dátum ukončenia), Do Not Forward (Nepreposielať), ako aj rôzne možnosti konfigurácie správ mimo kancelárie.

Licencie User CAL pre Exchange Server Standard a Enterprise Edition 2019 ako používaný softvér - najdôležitejšie fakty v skratke

Používateľské licencie CAL ponúkané spoločnosťou Wiresoft ako použitý softvér sa nelíšia od nových produktov, majú rovnaké možnosti prístupu ako nové produkty, aby mohli používať funkcie dostupné vo vydaniach Exchange Server 2019 Standard a Enterprise. Použité licencie User CAL sú preto pre spoločnosti a organizácie malej a strednej veľkosti lacnejšou možnosťou, ako vybaviť svojich zamestnancov licenciou na prístup k serveru Exchange Server, a umožňujú aj prispôsobené licencovanie.

Všeobecné informácie o správe licencií Microsoft pre Exchange Server 2019 s licenciami CAL

V prípade edícií Standard a Enterprise servera Exchange 2019 správa licencií spoločnosti Microsoft upravuje dodatočné licencovanie používateľov s prístupovými právami, aby zamestnanci mohli pristupovať k e-mailom atď. Licencie CAL, ktoré sú súčasťou licencie servera, sú totiž určené výlučne pre správcov IT a nesmú sa používať na typické služby Exchange. Len licencia klientskeho prístupu pre User CAL dáva zamestnancovi práva na používanie funkcií servera Exchange Server - na akomkoľvek koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Okrem osobných prístupových práv pre prostredie klient/server servera Exchange Server 2019 neobsahuje licencia User CAL žiadny iný softvér.

Aké sú výhody licencií User CAL pre vydania Exchange Server 2019 Standard a Enterprise?

Licencovanie na základe licencií CAL pre vydania Standard a Enterprise servera Exchange 2019 umožňuje presnú správu prístupových práv na požiadanie pre všetkých zamestnancov v organizácii. Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva typy licencií CAL pre server Exchange Server 2019:

 • Licencia User CAL pre Exchange Server 2019 - platí pre jedného vyhradeného používateľa
 • Licencia CAL na zariadenie pre Exchange Server 2019 - vzťahuje sa na jedno vyhradené koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón) Prístupové práva k serveru

Aké sú rozdiely medzi licenciami User CAL a Device CAL pre Exchange Server 2019?

Licencia User CAL pre Exchange Server 2019 ponúka rovnaké možnosti používania ako licencia Device CAL. Rozdiel však spočíva v príslušných možnostiach prístupu k serveru Exchange, čo prináša rôzne výhody. Okrem počtu zamestnancov v spoločnosti a vybavenia ich pracovných staníc počítačom alebo podobným zariadením zohráva úlohu aj pracovný postup, akým používatelia pristupujú k serveru Exchange: V niektorých malých a stredných podnikoch k nemu môžu používatelia pristupovať prostredníctvom úplne odlišných koncových zariadení, zatiaľ čo v inom pracovnom prostredí sa niekoľko zamestnancov delí o jedno koncové zariadenie, a tak sa v prístupe k serveru Exchange striedajú a vyvolávajú e-maily atď.

Každý jednotlivý zamestnanec, ktorý je oprávnený na prístup k serveru Exchange pomocou licencie User CAL, môže preto na prístup k službám Exchange používať akékoľvek koncové zariadenie s operačným systémom Windows. To umožňuje lokálny a nezávislý prístup k serveru Exchange buď pomocou vlastného mobilného počítača alebo smartfónu - napr. na cestách alebo v domácej kancelárii - ale predovšetkým aj pomocou iného zariadenia, ktoré je k dispozícii na mieste prostredníctvom prístupu na internet.

Licencia User CAL preto ponúka dobré možnosti mobilného používania, keďže používateľ s licenciou nemá obmedzený výber prístupu - vždy za predpokladu, že použité koncové zariadenie je kompatibilné so systémom Windows.

Rozdiel v možnostiach používania licencií CAL pre Exchange Server 2019 pre edície Standard a Enterprise

Verzie Standard a Enterprise pre MS Exchange Server 2019 sa líšia nielen z hľadiska rozšírenia funkcií pre Enterprise, ale predovšetkým v škálovateľnosti príslušných požiadaviek na poštové schránky. V zásade je však možné používať aj verziu Enterprise s licenciou User CAL pre verziu Standard - potom je však k dispozícii nielen obmedzená funkčnosť verzie Standard, ale aj primerane menší počet databáz poštových schránok. Licencie CAL pre verziu Enterprise preto ponúkajú väčší rozsah funkcií za predpokladu, že je nainštalovaná licencia Enterprise Server.

Zabezpečenie kompatibility verzií licencií User CAL pre server Exchange Server 2019

Okrem vyššie uvedených možností v závislosti od edície používateľská licencia CAL pre jednu z edícií servera Exchange Server 2019 poskytuje používateľovi nielen prístupové práva pre túto verziu servera, ale zahŕňa aj prístupové práva pre staršie verzie servera Exchange, ako je napríklad verzia 2016 (downgrade). Licencia User CAL pre verziu servera 2019 je teda výhodnejšia ako licencie User CAL pre staršie verzie, ktoré možno použiť aj na prístup k predchádzajúcim verziám servera Exchange Server, ale nie k verzii servera Exchange Server 2019 (upgrade).

Hoci je licencia User CAL pre Exchange Server verzie 2019 v súčasnosti najvyššia, okrem zahrnutých funkcií špecifických pre danú edíciu je vždy potrebné venovať pozornosť kompatibilite serverovej licencie a licencie pre klientsky prístup.

Čo by ste mali zvážiť pri licencovaní Exchange Servera 2019 s licenciou User CAL?

Ako už bolo spomenuté, používaná licencia User CAL vybavuje jedného používateľa prístupovými právami pre server Exchange Server 2019. Po dokončení registrácie používateľa už nie je možné túto licenciu CAL preniesť na inú osobu. Takisto nie je možné zmeniť typ CAL a použiť User CAL ako Device CAL.

Tieto obmedzenia v správe licencií Microsoft slúžia na zabránenie nesprávnemu prístupu k službám Exchange Server 2019. Poskytujú tak väčšiu bezpečnosť pre spoločnosť a jej komunikáciu, pretože tretie strany alebo nelicencované osoby nemajú prístupové práva na používanie e-mailových služieb a iných údajov na serveri.

Záver k používateľským licenciám CAL pre Exchange Server 2019

Ktorý typ licencie klientskeho prístupu pre Windows Exchange Server 2019 ponúka viac výhod pri používaní v spoločnosti, sa preto líši od prípadu k prípadu. Rozhodujúcu úlohu tu zohráva prevládajúci typ prístupu prostredníctvom existujúcich koncových zariadení: ak zamestnanci pravidelne používajú mobilné koncové zariadenia alebo rôzne samostatné zariadenia striedavo, napr. na rôznych pracoviskách, na prístup k serveru Windows Server, osobné používateľské povolenie CAL ponúka viac výhod, pretože na tento účel môžu vždy používať svoje osobné konto.

To, či je licencovanie pomocou licencií User CAL pre Exchange Server 2019 pre spoločnosť výhodnejšie ako pomocou licencií Device CAL, pretože je potom potrebných menej licencií, teda vyplýva z typického pracovného postupu spoločnosti. Znalosť tejto skutočnosti tvorí optimálny základ pre výber licencie CAL pri nákupe použitých licencií klientskeho prístupu pre Exchange Server 2019.

Používateľské licencie CAL pre Microsoft Exchange Server 2019 sú k dispozícii za jednu licenciu v internetovom obchode Wiresoft

Užívateľské licencie CAL pre Exchange Server 2019 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft už od jednej licencie pre klientsky prístup - pretože prípadné nariadenia spoločnosti Microsoft o objemových licenciách neplatia po označení ako "použité", inak nie sú s použiteľnosťou spojené žiadne nevýhody - nielen preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Pôvod licencií User CAL pre Exchange Server 2019 ako používaný softvér v spoločnosti Wiresoft

Tieto licencie User CAL pre Exchange Server 2019 ponúkané spoločnosťou Wiresoft ako použitý softvér sú originálne licencie, pretože sa ponúkajú aj inde v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; rozdiel je v tom, že licencie User CAL od spoločnosti Wiresoft boli súčasťou objemovej licencie pre Exchange Server 2019 pre používateľov, ktorú spoločnosť kedysi získala ako predchádzajúci vlastník. Spoločnosť Wiresoft ďalej predávala spoločnosti Wiresoft kompletné objemové licencie pre používateľov alebo aj prístupové licencie pre jednotlivých používateľov, pričom objemové licencie boli tiež rozdelené na jednotlivé licencie. Takto vytvorené individuálne licencie CAL používateľa sú potom označené ako používaný softvér. Napriek tomuto označeniu ako použité licencie sa však môžu používať ako nové licencie na prístup k službám Exchange Server 2019, pretože sa od nich nelíšia obmedzeniami funkčnosti ani obdobia používania.

Zabezpečenie kupujúceho s licenciami User CAL pre Exchange Server 2019 ako používaný softvér

Licencie User CAL pre Exchange Server 2019 ponúkané spoločnosťou Wiresoft ako použitý softvér sú pre našich zákazníkov nielen lacnou formou licencovania pre Exchange Server 2019, ale ich používanie je aj bezpečné a legálne! Tieto licencie Wiresoft User CAL vám preto ako zákazníkovi ponúkajú aj obvyklú bezpečnosť kupujúceho s okamžitým stiahnutím po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie prostredníctvom platného licenčného kľúča.

Je nákup a používanie použitých licencií User CAL pre Exchange Server 2019 legálne?

Používateľské licencie CAL, ktoré si môžete zakúpiť od spoločnosti Wiresoft pre Exchange Server 2019, ako aj všetky ostatné licencie na prístup klienta ponúkané v obchode, pochádzajú zo zásob licencií spoločností. Preto sa predaj, ako aj nákup použitých licencií CAL zakladá na platnej judikatúre, ktorá výslovne povoľuje obchodovanie s použitými licenciami Microsoft, čo bolo opakovane jasne potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

To znamená, že vy ako kupujúci použitých licencií CAL pre Exchange Server 2019 a tiež ako používateľ máte právnu istotu, pretože ani spoločnosť Wiresoft, ani vy neporušujete žiadne právne ustanovenia.

Ďalšia výhoda: Každý použitý softvér od spoločnosti Wiresoft je vďaka kompletným dokladom o všetkých predchádzajúcich kupujúcich tiež auditovateľný!

Zhrnutie: Všetky výhody používaného softvéru Wiresoft pre licencie User CAL pre Exchange Server 2019

Použité licencie User CAL pre Exchange Server 2019 od spoločnosti Wiresoft vám ponúkajú cenovo porovnateľnú alternatívu nových licencií od mnohých tradičných poskytovateľov softvéru - to platí aj pre prístupové licencie pre iné servery spoločnosti Microsoft.

Neexistujú žiadne ďalšie obmedzenia týkajúce sa licencií, ako napríklad minimálny počet licencií CAL, ktoré je potrebné zakúpiť, takže môžete svojim zamestnancom udeliť licenciu prispôsobenú a flexibilnú podľa skutočného využívania serverových služieb. Zákazníkom spoločnosti Wiresoft to tiež umožňuje znížiť náklady na licencie na prístup používateľov k serveru Exchange Server.

V obchode Wiresoft Software Shop nájdete nielen licencie na používateľský prístup pre Exchange Server 2019, ale aj licencie Device CAL a zodpovedajúce licencie na klientsky prístup pre aktuálne verzie pred vydaním MS Exchange Servera ako používaného softvéru, ako aj softvérové licencie vrátane príslušných potrebných prístupových licencií pre mnohé ďalšie programy Microsoft Server. S použitými licenciami od spoločnosti Wiresoft tak máte ekonomickú možnosť doplniť svoje zásoby softvéru aj v iných oblastiach podnikania, čím sa vyhnete nákladom na nový hardvér, ako aj problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené používaním nejednotných verzií softvéru.

Okrem licencií na prístup k serveru a klientovi nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj ďalšie softvérové programy spoločnosti Microsoft - so všetkými typickými výhodami, ktoré ponúka použitý softvér. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre MS Exchange Server 2019 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie