Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10434
 • 381-02250
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
121,90 € * 134,90 € * (9,64% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 5x Device CAL
Systém  Server Exchange
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzene
Jazyky Všetky jazyky


Pre Standard- alebo Enterprise-vydanie Microsoft Exchange Server 2019 sa okrem licencie servera vyžaduje aj samostatná licencia na prístup klienta pre každé koncové zariadenie, ktoré sa používa na prístup k službám servera: Exchange Server 2019 Device CAL na tento účel vybavuje konkrétny registrovaný počítač (PC, notebook atď.) príslušnými prístupovými právami.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"

5 Pack Device CAL pre Microsoft Exchange Server 2019 ako používaný softvér

V prípade edície Standard alebo Enterprise servera Microsoft Exchange 2019 sa okrem licencie na server vyžaduje aj samostatná licencia na prístup klienta pre každé koncové zariadenie, ktoré sa používa na prístup k službám servera: Licencia Exchange Server 2019 Device CAL vybaví konkrétny registrovaný počítač (PC, notebook atď.) príslušnými prístupovými právami na tento účel.

V súlade s ustanoveniami o správe licencií spoločnosti Microsoft licencia pre Exchange Server 2019 Standard alebo Enterprise neobsahuje žiadne ďalšie používateľské práva, preto je potrebné ich získať samostatne, napr. vo forme licencie Device CAL. Používatelia preto môžu používať všetky funkcie servera Exchange iba prostredníctvom koncového zariadenia, ktoré je nimi vybavené.

Licencie CAL na použité zariadenia pre Exchange Server 2019 Standard a Enterprise sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft za výhodnú cenu - aj jednotlivo namiesto balíka. Tieto používané licencie CAL na zariadenia majú rovnaké funkcie ako licencie Device Client Access Licences pre Exchange Server 2019, ktoré sa ponúkajú v rámci oficiálneho licenčného programu spoločnosti Microsoft.

Využívajte všetky nové možnosti MS Exchange Server 2019 s použitou licenciou CAL na zariadenia

Windows Exchange Server 2019 beží na jadre Windows Server 2019 Core a poskytuje spoľahlivú platformu pre podnikové infraštruktúry na zasielanie správ. Verzie Standard a Enterprise ich podporujú ešte lepšie, pretože sa zameriavajú z komunikácie na spoluprácu. Na tento účel sú k dispozícii nasledujúce funkcie a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) zabezpečuje metainformácie, ako sú štruktúry priečinkov poštových schránok, a urýchľuje prístup k nim, ako aj vyhľadávanie obsahu.
 • Dynamická databázová vyrovnávacia pamäť (DDC) umožňuje dynamické prispôsobenie kapacity úložiska, aby sa lepšie využila, a zvyšuje rýchlosť servera Exchange Server.
 • Nový vyhľadávací index sa nachádza v databáze poštovej schránky, čo výrazne zjednodušuje správu a zvyšuje rýchlosť vyhľadávania.
 • Jadro servera Windows umožňuje zjednodušené vykonávanie štandardnej verzie serverového systému. Zjednodušuje sa tým konfigurácia a zabezpečuje vyššia bezpečnosť proti narušiteľom.
 • Pravidlá prístupu klienta poskytujú rozšírené možnosti obmedzenia prístupu do oblasti konfigurácie servera Exchange.
 • Nové vylepšenia kalendára, najmä na organizovanie schôdzí: vrátane predvoleného dátumu ukončenia, funkcie Nepreposielať, vylepšenej správy kalendára a viacerých možností konfigurácie správ mimo kancelárie.
 • Vylepšená spolupráca na dokumentoch vďaka možnosti nahrávať a ukladať súbory do služby OneDrive for Business.

Prehľad najdôležitejších licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server Standard a Enterprise Edition 2019 ako používaný softvér

Licencie CAL na zariadenia od spoločnosti Wiresoft, ktoré sa ponúkajú ako použitý softvér, majú rovnaké možnosti prístupu ako príslušné nové licencie, aby bolo možné používať funkcie dostupné v každej z dvoch edícií Exchange Server 2019. Licencie CAL na použité zariadenia sú najmä pre malé a stredné podniky a organizácie cenovo výhodnou možnosťou, ako vybaviť príslušné koncové zariadenia licenciou na prístup k serveru Exchange Server, a to aj preto, že umožňujú prispôsobené licencovanie.

Všeobecné informácie o licencovaní servera Exchange Server 2019 pomocou licencií CAL

V prípade edícií Exchange Server 2019 Standard a Enterprise ponúka správa licencií spoločnosti Microsoft licencovanie s licenciou na server a licenciami na prístup klientov; ako už bolo spomenuté, licenciu na server je potrebné doplniť licenciami pre koncové zariadenia (alebo používateľov), aby zamestnanci mohli pristupovať k e-mailom atď. Licencie CAL zahrnuté v licencii servera sú určené len pre správcov IT, a preto ich nemožno použiť na typické služby. Iba licencia na prístup klienta, ako je napríklad licencia Device CAL, preto poskytuje zamestnancovi práva na používanie funkcií servera Exchange Server na koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Licencia CAL neobsahuje žiadny ďalší softvér okrem prístupových práv pre prostredie Exchange Server 2019 klient/server.

Aké sú výhody licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 Standard a Enterprise Edition?

Licencovanie na základe licencií CAL pre edície Standard a Enterprise servera Exchange Server 2019 umožňuje flexibilnú správu prístupových práv pre používané počítače na základe potrieb. Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka celkovo dva typy licencií CAL pre server Exchange Server 2019:

 • Licencia Device CAL pre Exchange Server 2019: vzťahuje sa na jedno vyhradené koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón) s prístupovými právami k serveru
 • Licencia User CAL pre Exchange Server 2019: vzťahuje sa vždy na jedného vyhradeného používateľa

Rôzne možnosti použitia licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 Standard a Enterprise

Verzie Standard a Enterprise pre Exchange Server 2019 sa líšia predovšetkým z hľadiska škálovateľnosti požiadaviek na poštové schránky. V zásade je však možné používať funkcie edície Enterprise s licenciou Device CAL autorizovanou pre edíciu Standard - potom je však k dispozícii len primerane menší počet databáz poštových schránok a tiež len obmedzené štandardné funkcie. Naproti tomu licencie Device CAL pre verziu Enterprise majú rozšírený rozsah funkcií.

Upozornenie na kompatibilitu verzií licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019!

Licencia Device CAL pre edície Exchange Server 2019 nielenže vybavuje príslušné koncové zariadenie prístupovými právami pre túto verziu, ale zároveň oprávňuje na prístup k starším verziám Exchange, ako je napríklad 2016 (downgrade). Vďaka tomu má licencia Device CAL 2019 výhodu oproti starším verziám licencií Device CAL, ktoré sú platné pre príslušnú predchádzajúcu verziu servera Exchange Server, ale nemožno ich použiť na prístup k verzii servera Exchange Server 2019 (upgrade).

Hoci v súčasnosti neexistujú novšie licencie CAL na zariadenia pre server Exchange Server ako verzia 2019, pri kúpe by ste mali vždy venovať pozornosť kompatibilite serverovej licencie a licencie na prístup klienta, ako aj zahrnutým funkciám špecifickým pre danú edíciu.

Čo treba zohľadniť pri licencovaní Exchange Servera 2019 s používanou licenciou CAL na zariadenia?

Ako už bolo spomenuté, licencia Device CAL vybavuje jedno koncové zariadenie prístupovými právami pre server Exchange Server 2019. Po dokončení registrácie počítača už nie je možné preniesť Device CAL na iné koncové zariadenie. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL a použiť CAL zariadenia ako CAL používateľa.

Tieto obmedzenia v správe licencií Microsoft majú zabrániť akémukoľvek nesprávnemu prístupu k službám Exchange Server 2019. Týmto spôsobom poskytujú väčšiu bezpečnosť pre spoločnosť a jej komunikáciu, pretože cudzie alebo nelicencované koncové zariadenia nemajú prístup k e-mailom a iným údajom na serveri.

Aké sú rozdiely medzi licenciami CAL na zariadenia a licenciami CAL na používateľov pre Exchange Server 2019?

Licencia Device CAL pre Exchange Server 2019 sa v podstate nelíši od licencie User CAL, pokiaľ ide o funkčnosť. Rozdiel spočíva vo výhodách, ktoré má príslušný typ prístupu k serveru Exchange. Okrem toho existuje počet a vybavenie pracovných staníc v spoločnosti, ako aj pracovný postup, v ktorom používatelia pristupujú k serveru Exchange: v niektorých malých a stredných podnikoch napríklad rôzni zamestnanci zdieľajú jedno koncové zariadenie, aby striedavo pristupovali k serveru Exchange a volali e-maily atď., zatiaľ čo v iných spoločnostiach používatelia na tento účel pristupujú prostredníctvom úplne odlišných koncových zariadení.

Zariadenie so systémom Windows a licenciou Device CAL môže používať každý zamestnanec, ktorý má povolenie na prístup k službám Exchange. Ak je licencované koncové zariadenie mobilné, napr. notebook alebo tablet, príslušný používateľ môže k serveru Exchange pristupovať aj lokálne nezávisle - napr. na cestách alebo v domácej kancelárii - prostredníctvom prístupu na internet. Aplikácia Device CAL tak ponúka aj možnosti mobilného používania.

Záver o zariadeniach CAL

Ktorý typ licencií na prístup klienta k serveru Exchange Server 2019 ponúka viac výhod na použitie v spoločnosti, sa preto môže v jednotlivých prípadoch líšiť. Okrem počtu zamestnancov, ktorí používajú server Exchange na komunikáciu, je potrebné v tejto súvislosti zohľadniť aj prevládajúci typ prístupu prostredníctvom existujúcich koncových zariadení: Ak niekoľko zamestnancov pravidelne zdieľa určité koncové zariadenie - mobilné alebo samostatné - a používa ho striedavo na prístup k serveru Exchange, napr. pri práci na zmeny, funkcia Device CAL ponúka viac výhod.

Či je licencovanie pomocou licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 výhodnejšie ako licencie CAL na používateľov, pretože je potom potrebných menej licencií, vyplýva z typického pracovného postupu spoločnosti. Znalosť tejto skutočnosti by preto mala byť základom pre výber licencie CAL pri nákupe použitých licencií klientskeho prístupu pre Exchange Server 2019.

Licencie CAL na zariadenia pre Microsoft Exchange Server 2019 sú k dispozícii za jednu licenciu v internetovom obchode Wiresoft

Licencie CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft Online Shop už za jednu licenciu na prístup klienta - potom už neplatia žiadne požiadavky na objemové licencie od spoločnosti Microsoft. Ich označenie ako "použité" zároveň neznamená žiadne nevýhody v ich použiteľnosti - nielen preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Informácie o pôvode licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 ako používaný softvér od spoločnosti Wiresoft

Všetky licencie CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 ponúkané spoločnosťou Wiresoft sú originálne licencie, pretože sú ponúkané aj v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; na rozdiel od nich sú licencie CAL od spoločnosti Wiresoft bývalými súčasťami zväzkovej licencie na zariadenia pre Exchange Server 2019, ktorú si zakúpil predchádzajúci vlastník, spoločnosť. Jednotlivé prístupové licencie k zariadeniam alebo kompletné zväzkové licencie k zariadeniam spoločnosť Wiresoft ďalej predala a zväzkové licencie boli rozpustené na jednotlivé licencie. Tieto súbory CAL zariadenia sú preto označené ako použitý softvér. Napriek novému označeniu ako použité licencie ich však možno používať ako nové licencie na prístup k serveru Exchange Server 2019, pretože sa od nich nelíšia ani obmedzeniami funkčnosti, ani obdobím používania.

Licencie CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 ako používaný softvér ponúkajú kupujúcemu zabezpečenie

Licencie Device CAL pre Exchange Server 2019 ponúkané ako použitý softvér sú nielen cenovo výhodnou možnosťou licencovania Exchange Servera pre zákazníkov spoločnosti Wiresoft, ale ich používanie je aj bezpečné a legálne! Licencie Wiresoft Device CAL pre Microsoft Exchange Server 2019 vám ako zákazníkovi ponúkajú aj obvyklú bezpečnosť kupujúceho prostredníctvom okamžitého stiahnutia po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie pomocou zväzkového licenčného kľúča.

Je nákup alebo používanie použitých licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 legálne?

Nielen licencie Device CAL pre Exchange Server 2019, ktoré si môžete zakúpiť od spoločnosti Wiresoft, ale aj všetky ostatné ponúkané licencie pre prístup klientov pochádzajú z firemných licenčných zásob. Preto každý predaj, ako aj každý nákup licencií CAL vychádza z platnej judikatúry, ktorá výslovne povoľuje obchodovanie s použitými licenciami Microsoft, čo navyše opakovane jasne potvrdili rôzne súdne rozhodnutia.

Pri nákupe použitých licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 a tiež pri ich používaní máte teda ako zákazník právnu istotu, pretože ani spoločnosť Wiresoft, ani vy ako kupujúci a používateľ tým neporušujete žiadne právne ustanovenia.

Ďalšia výhoda: použitý softvér od spoločnosti Wiresoft je vďaka kompletným dokladom o všetkých predchádzajúcich kupujúcich tiež auditovateľný!

Zhrnutie: Vaše výhody pri kúpe licencií CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 ako používaného softvéru od spoločnosti Wiresoft

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft pre licencie CAL na zariadenia pre Exchange Server 2019 vám ponúka výhodnú alternatívu k bežným ponukám mnohých iných poskytovateľov softvéru - to platí aj pre ostatné prístupové licencie.

Okrem toho neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa minimálneho počtu licencií CAL na zariadenia, ktoré je potrebné zakúpiť, takže licencie môžu byť prispôsobené a flexibilné - namiesto pevného rozsahu. Zákazníci spoločnosti Wiresoft môžu tiež znížiť náklady na licencie na prístup k serveru Exchange Server podľa skutočného využívania služieb servera.

Okrem licencií na prístup k použitým zariadeniam pre Exchange Server 2019 nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj licencie CAL pre používateľov a príslušné licencie na prístup klientov pre aktuálne predchádzajúce verzie MS Exchange Server, ako aj softvérové licencie pre iný serverový softvér spoločnosti Microsoft vrátane príslušných potrebných prístupových licencií. To vám umožní doplniť zásoby softvéru v iných oblastiach podnikania o použité licencie od spoločnosti Wiresoft, čím sa vyhnete dodatočným nákladom na nový hardvér, ako aj problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené používaním nejednotných verzií softvéru.

Okrem licencií CAL na zariadenia a serverových licencií nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj ďalšie softvérové programy spoločnosti Microsoft - so všetkými výhodami, ktoré ponúka použitý softvér. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií CAL na zariadenia pre MS Exchange Server 2019 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte využiť naše kompetentné poradenstvo v chate, e-mailom alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie