Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT WINDOWS 7 ENTERPRISE MICROSOFT WINDOWS 7 ENTERPRISE
Windows 7 Enterprise Systém Windows 7 vo verzii Enterprise je v podstate rovnaký ako verzia Windows 7 Ultimate, s jediným rozdielom, že systém Windows 7 Enterprise je k dispozícii ako veľkoobjemová licencia, a preto je vhodný najmä pre...
13,90 € *
MICROSOFT WINDOWS 7 PROFESSIONAL MICROSOFT WINDOWS 7 PROFESSIONAL
Windows 7 Professional - inovatívny operačný systém spoločnosti Microsoft pre profesionálov z podnikovej sféry ako softvér z druhej ruky Napriek mnohým nástupcom je stále populárny a používa sa v mnohých sieťach: Windows 7 Professional...
12,90 € *

Windows 7 - pohľad na operačný systém minulosti

Microsoft Windows 7 bol populárny operačný systém, ktorý bol prvýkrát vydaný v roku 2009. Hoci je už zastaraný, v histórii operačných systémov zohral významnú úlohu. V tomto článku sa pozrieme na najdôležitejšie aspekty systému Windows 7.

Funkcie systému Windows 7

  1. Používateľské rozhranie: Systém Windows 7 predstavil dizajn Aero, ktorý poskytol atraktívny vizuálny zážitok s priehľadnými oknami a novými prvkami panela úloh.

  2. Stabilita a výkon: Bol považovaný za jeden z najstabilnejších operačných systémov Windows a zaviedol mnoho zlepšení z hľadiska rýchlosti a spoľahlivosti.

  3. Knižnice: Windows 7 predstavil knižnice, ktoré uľahčili správu a organizáciu súborov.

  4. Vylepšené zabezpečenie: Obsahoval pokročilé bezpečnostné funkcie, ako napríklad Windows Defender a BitLocker na šifrovanie diskov.

Význam systému Windows 7

  • Dlhá životnosťwindows 7 bol nástupcom systému Windows XP a vďaka jeho spoľahlivosti a kompatibilite ho dlho používalo mnoho spoločností a jednotlivcov.
  • Ukončenie podporyspoločnosť Microsoft ukončila rozšírenú podporu systému Windows 7 v januári 2020, čo znamená, že už nebudú k dispozícii žiadne bezpečnostné aktualizácie ani technická podpora.

Nástupcovia systému Windows 7

Po ukončení podpory systému Windows 7 spoločnosť Microsoft vydala novšie operačné systémy, ako sú Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 a Windows 11. Tie ponúkajú aktualizované funkcie, vylepšenia zabezpečenia a modernejšie používateľské rozhranie.

Záverečné myšlienky

Hoci bol Windows 7 kedysi populárny operačný systém, v súčasnosti je zastaraný a už nie je bezpečný. Dôrazne sa odporúča prejsť na novšiu verziu systému Windows, aby ste mohli využívať najnovšie bezpečnostné aktualizácie a funkcie. Systém Windows 7 má však v histórii operačných systémov dôležité miesto a niektorí si ho z nostalgických dôvodov stále cenia.

Kategórie