Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNE
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL
Licencie CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby používatelia mohli využívať všetky služby systému Microsoft Windows Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Datacenter, je okrem...
18,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL
Používateľské licencie CAL pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať služby dostupné vo vydaniach Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je okrem príslušnej serverovej...
18,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
5 používateľských licencií CAL pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať služby dostupné vo vydaniach Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je okrem príslušnej serverovej...
84,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
5 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby používatelia mohli využívať všetky služby systému Microsoft Windows Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Datacenter, je okrem...
84,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
10 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby používatelia mohli využívať všetky služby systému Microsoft Windows Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Datacenter, je okrem...
152,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
25 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby používatelia mohli využívať všetky služby systému Microsoft Windows Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Datacenter, je okrem...
372,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
10 používateľských licencií CAL pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať služby dostupné vo vydaniach Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je okrem príslušnej...
152,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
25 používateľských licencií CAL pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér Aby mohol používateľ používať služby dostupné vo vydaniach Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je okrem príslušnej...
372,90 € *

Prehľad najdôležitejších funkcií a vlastností systému Windows Server 2016

LicenciaDevice - alebo User CAL pre Windows Server 2016 vás oprávňuje používať mnohé vylepšenia a doplnky v porovnaní so systémom Windows Server 2016, ako aj využívať mnohé dôležité nové funkcie, ktoré ešte lepšie podporujú IT vo všetkých relevantných úlohách a oblastiach správy, ale aj vo virtualizácii. Vďaka rozhraniu, ktoré už poznáte zo systému Windows 10, je používanie systému Windows Server 2016 mimoriadne jednoduché.

V porovnaní s predchádzajúcou verziou ponúkajú verzie Windows Server 2016 Standard a Datacenter okrem iného nasadenie serverov Core a Nano, kontajnery Virtualisation/Hyper-V a Windows Server Containers, ako aj službu Host Guardian Service.

S licenciou User alebo Device CAL ponúka edícia Datacenter systému Windows Server 2016 aj využitie funkcií, ktoré sú určené pre spoločnosti s rozsiahlym pracovným zaťažením a mnohými virtuálnymi systémami - a teda aj s vysokými nárokmi na IT. Patria medzi ne softvérovo definované siete (SDN) a sieťové zásobníky (Protocol Stack), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica a tienené virtuálne stroje (Shielded VM).

Okrem toho rôzne nástroje, ako napríklad Open-SSH alebo cURL, výrazne uľahčujú nastavenie a pripojenie k serveru Linux.

V závislosti od úrovne virtualizácie spoločnosti alebo inštitúcie ponúkajú edície systému Windows Server 2016 dostupné od spoločnosti Wiresoft používateľom všetky funkcie a vlastnosti, ktoré spĺňajú ich príslušné potreby.

Windows Server 2016 Standard Edition

Windows Server 2016 Standard je vhodný pre spoločnosti, ktoré prevádzkujú výlučne fyzické servery alebo používajú len mierne virtualizované prostredia (VM). Táto edícia s podporou cloudu je samozrejme vhodná aj na webhosting.

Windows Server 2016 Standard má mnoho funkcií, ktoré podporujú prechod na cloudové prostredie, vrátane ešte väčšej stability a vyššieho zabezpečenia infraštruktúry. To umožňuje nielen vytvoriť komplexnú sieť, ale aj prevádzkovať vlastné dátové centrum, ktoré slúži na správu IT infraštruktúry spoločnosti. Medzi ďalšie výhody patrí aj ešte vyššia rýchlosť a lepšia ochrana v prípade zlyhania siete a úložiska.

K dispozícii je aj možnosť spustiť systém Windows Server v jednoduchšej aplikácii Core. Nie je vybavený grafickým používateľským rozhraním, čo výrazne zvyšuje výkon, najmä na starších zariadeniach.

Prideľovanie práv používateľov a rolí servera bolo doplnené o ďalšie možnosti. To umožňuje ešte bezpečnejšiu a zároveň efektívnejšiu správu celého serverového systému. Podrobne treba spomenúť aj nasledujúce vlastnosti štandardnej verzie:

Nano server

Nano Server v systéme Windows Server 2016 teraz umožňuje navrhovať výrazne úspornejšie servery, pretože s jedným virtuálnym počítačom možno ušetriť viac ako 90 % miesta. Nano Server možno používať na bežné serverové služby, napríklad ako súborový server alebo na vytváranie klastrov Hyper-V.

Podpora pre serverové kontajnery a Docker

Windows Server 2016 teraz podporuje serverové kontajnery, ako aj kontajnery kompatibilné s Dockerom, ktoré sú nielen úspornejšou alternatívou k virtuálnym počítačom, ale aj zjednodušujú nasadenie aplikácií.

Nové funkcie v Hyper-V

Hyper-V v serverovej edícii 2016 ponúka väčšiu škálovateľnosť v súlade s požiadavkami na verejný cloud. Okrem toho sú k dispozícii praktické funkcie úložiska, ako napríklad iniciátor iSCSI a podpora pre Storage Spaces alebo viaccestný I/O.

Okrem toho funkcia hot-add sieťových kariet, priebežná aktualizácia pre klastre Hyper-V, ako aj odolnosť úložiska virtuálnych počítačov zvyšujú dostupnosť vďaka vyššej tolerancii voči zlyhaniam systému úložiska.

Windows Server 2016 Datacenter Edition

Okrem všetkých funkcií obsiahnutých vo verzii Standard Edition má Windows Server 2016 Datacenter Edition ďalšie funkcie, ktoré umožňujú používanie vysoko virtualizovaných prostredí cloudu a dátových centier. Vďaka svojej inovatívnej technológii je preto mimoriadne prispôsobený moderným spoločnostiam a je správnou voľbou, ak v nich hrajú dôležitú úlohu virtualizácia, integrácia cloudu a softvérovo definované úložisko.

Datacenter Edition ponúka mnoho výhod, najmä v dôležitých oblastiach bezpečnosti a ukladania dát. Príslušné aplikácie poskytujú potrebnú flexibilitu na rýchle prispôsobenie IT infraštruktúry aktuálnym obchodným požiadavkám. Patrí sem aj virtualizácia serverov a infraštruktúra virtuálnych desktopov.

Mnohé exkluzívne funkcie, ako napríklad Shielded Virtual Machines, Storage Spaces Direct, ako aj Storage Replica a Software Defined Networking (SDN), podporujú správcov pri vytváraní stabilnej sieťovej štruktúry. To zahŕňa aj dôležité inovácie v oblasti failover clusteringu v Hyper-V, ktoré zvyšujú odolnosť sietí - najmä v prípade porúch.

Okrem toho Windows Server 2016 Datacenter Edition poskytuje nákladovo efektívne platformy na ukladanie dát a aplikácií, ako aj softvérovo definované siete. Zároveň ponúka lepšiu správu a automatizáciu servera, ako aj lepšiu ochranu pri prístupe k dôležitým údajom.

Požiadavky na hardvér na spustenie systému Windows Server 2016

Na zabezpečenie bezpečnej a bezproblémovej prevádzky systému Windows Server 2016 sú potrebné tieto minimálne požiadavky. Skutočné požiadavky závisia aj od príslušnej konfigurácie systému a ďalších nainštalovaných aplikácií v jednotlivých prípadoch.

Architektúra procesora: 64-bitová

Rýchlosť procesora: 1,4 GHz

Pamäť: 512 MB (Server Core a Server Nano) alebo 2 GB pre inštaláciu so stolným displejom

Miesto na pevnom disku: min. 32 GB

Sieťová karta: aspoň 1 adaptér Ethernet s dátovou priepustnosťou v rozsahu gigabitov

Kúpte si licencie CAL pre používateľov a zariadenia pre verziu Server 2016 od spoločnosti Wiresoft

Na legálne používanie funkcií štandardnej edície alebo edície pre dátové centrá systému Windows Server 2016 poskytuje licenčný systém spoločnosti Microsoft licencie CAL (Client Access Licences), ktoré je potrebné zakúpiť. To znamená, že pri tomto licenčnom modeli musí byť implementácia softvéru doplnená o povolenie na jeho používanie vo forme licencie. Na to, aby ste mohli používať všetky služby a funkcie príslušnej verzie Microsoft Server Edition 2016, je potrebný určitý počet licencií CAL v závislosti od počtu koncových zariadení alebo používateľov, ktorí k nim majú mať prístup.

Každá licencia CAL predstavuje jednu licenciu a udeľuje prístup k systému Windows Server 2016 len príslušnému oprávnenému používateľovi alebo koncovému zariadeniu. Všetkým ostatným zariadeniam alebo používateľom, ktorí nemajú príslušnú licenciu na prístup, bude preto prístup k serveru zamietnutý. Toto obmedzenie znamená nielen väčšiu bezpečnosť vo všeobecnosti, ale chráni aj kritické údaje pred neoprávnenými zamestnancami vlastnej spoločnosti.

Rozdiel medzi licenciami CAL používateľa a licenciami CAL zariadenia pre systém Windows Server 2016

Licenčný model klientskeho prístupu spoločnosti Microsoft rozlišuje medzi licenciami CAL používateľa a licenciami CAL zariadenia. To prináša túto výhodu: Rozlišovanie medzi licenciami CAL pre koncové zariadenia a používateľov umožňuje jednoduchú, flexibilnú a na potrebách založenú správu práv v spoločnosti. Licencie CAL zariadenia a licencie CAL používateľa sa dajú aj kombinovať. Okrem toho licencia CAL pre Windows Server 2016 oprávňuje aj na prístup k staršej edícii Windows Server - opačne to však nie je možné.

Spoločnosť Wiresoft ponúka obe formy licencií Client Access pre dostupné verzie servera 2016 Standard a Datacenter: Licencie súvisiace s používateľom (User CAL) a licencie súvisiace so zariadením (Device CAL). Rozhodnutie o jednom alebo oboch typoch CAL môžu určiť faktory opísané nižšie. 

Používateľská licencia CAL systému Windows Server 2016

Každá licencia User CAL pre Windows Server 2016 oprávňuje na prístup k serveru len jedného konkrétneho používateľa. Licencia User CAL preto nie je viazaná na konkrétne zariadenie, ale oprávnenému používateľovi poskytuje prístup k serveru na rôznych zariadeniach.

Licencia User CAL preto ponúka výhodu, že umožňuje prístup k serveru napríklad raz z počítača na pracovisku vo firme, ALEBO aj z iného koncového zariadenia (napr. notebooku alebo tabletu), ktoré oprávnený používateľ používa na cestách alebo v domácej kancelárii. Licencia User CAL tak umožňuje mimoriadne flexibilné a mobilné používanie systému Windows Server 2016.

Licencia CAL zariadenia systému Windows Server 2016

Licencia Microsoft Device CAL je výhradne prístupové oprávnenie týkajúce sa zariadenia. Prístupové práva k serveru Windows Server získava jedno koncové zariadenie. Typ zariadenia je ľubovoľný: či už lokálne používaný počítač, alebo prenosný počítač alebo tablet, ktorý potom môže používať ktokoľvek, kto je na to oprávnený, napríklad na konkrétnom počítači v sídle spoločnosti alebo mobilne na jednom prenosnom počítači.

Licencia Device CAL ponúka výhodu, že každý používateľ, ktorý je oprávnený používať licencované koncové zariadenie, má prístup aj k serveru Windows.

CAL zariadenia alebo CAL používateľa?

Ktorá forma licencovania - Device CAL alebo User CAL - je praktickejšia, závisí od prevažujúceho používania koncových zariadení v spoločnosti. Pre zamestnancov, ktorí pristupujú k serveru Windows Server prevažne lokálne na svojom pracovisku vo firme, je preto vhodnejšia licencia Device CAL, najmä ak jeden počítač zdieľa viacero používateľov.

Na druhej strane, ak spôsob práce zamestnanca vyžaduje striedavý prístup k serveru z rôznych zariadení alebo pracovných staníc - napríklad vo firme a tiež na cestách alebo v domácej kancelárii - potom je výhodnejšia licencia User CAL.

Používaniu systému Windows Server v spoločnosti však môže najlepšie vyhovovať aj kombinácia licencií CAL na zariadenia a licencií CAL na používateľov. Vždy je potrebné poznamenať, že príslušný typ CAL nie je možné prepínať.

Zakúpte si licencie CAL na zariadenia a používateľov pre Windows Server 2016 za rozumnú cenu od spoločnosti Wiresoft

Spoločnosť Wiresoft ponúka licencie CAL pre zariadenia aj používateľov pre systém Windows Server 2016 za rozumnú cenu. S nami môžete flexibilne pokryť svoje individuálne potreby pre jednotlivé licencie alebo ich aj doplniť. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencovania pomocou licencií CAL na zariadenia a používateľov pre Microsoft Server 2016, zavolajte nám. Poradíme vám, aká forma licencie je pre vás najlepšia a najvýhodnejšia.

Všetky licencie Microsoft Client Access dostupné od spoločnosti Wiresoft sú originálne, nepoužité európske licencie CAL na zariadenia alebo používateľov. Využívate preto cenové zvýhodnenie softvérových licencií, ktoré spoločnosť Wiresoft zakúpila od iných spoločností a starostlivo skontrolovala ich pravosť. Mnohí naši spokojní zákazníci už spoznali a potvrdili výhody nákupu licencií od spoločnosti Wiresoft. Ak chcete získať ďalšie informácie o našej ponuke licencií CAL pre systém Windows Server 2016, neváhajte nás kontaktovať.