Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

  • SW10422
  • R18-05121
  • Trvalo platný
  • Všetky jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
76,90 € * 84,90 € * (9,42% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 5x zariadenie CAL
Systém  Server so systémom Windows 
CAL Zariadenie CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server nie je kompatibilný(zobraziť RDS CAL )


Aby používatelia mohli využívať všetky služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné vo verziách Standard a Datacenter, je okrem serverovej licencie pre jednu z verzií potrebná aj klientska licencia pre prístup ku koncovým zariadeniam: Windows Server 2016 Zariadenie CAL. Tým sa jednému zaregistrovanému počítaču (PC, notebooku, tabletu atď.) pridelia príslušné definované prístupové práva.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"

5 licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér

Aby používatelia mohli využívať všetky služby systému Microsoft Windows Server 2016, ktoré sú k dispozícii vo verziách Standard a Datacenter, je okrem serverovej licencie pre jednu z verzií potrebná aj klientska licencia pre prístup ku koncovým zariadeniam: Windows Server 2016 Device CAL. Tým sa jednému zaregistrovanému počítaču (PC, notebooku, tabletu atď.) pridelia príslušné definované prístupové práva.

Podľa predpisov platných pre správu licencií spoločnosti Microsoft nie sú súčasťou serverovej licencie pre systém Windows Server 2016 žiadne používateľské práva, preto je potrebné ich získať samostatne vo forme licencie Device CAL. Každé takto zaregistrované koncové zariadenie potom môže používať ktorýkoľvek oprávnený používateľ na prístup k funkciám servera Windows.

Licencie CAL na zariadenia pre edície Windows Server 2016 Standard a Datacenter sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft za rozumnú cenu ako použitý softvér - sú k dispozícii aj jednotlivo na flexibilné licencovanie koncových zariadení podľa potrieb. Licencie na prístup k použitému softvéru pre koncové zariadenia majú rovnaké funkcie ako licencie Device CAL pre Windows Server 2016, ktoré sa ponúkajú ako nové produkty v rámci bežného programu objemových licencií spoločnosti Microsoft.

Využívanie všetkých výhod systému Windows Server 2016 aj s použitou licenciou CAL na zariadenia

Pomocou licencie Device CAL môžete využívať - aj ako použitý softvér - všetky možnosti, ktoré ponúka

Server verzia 2016, nástupca systému Windows Server 2012: Podporuje nielen systém Windows 10, ale je pripravený aj na cloud, takže je možné vytvoriť cloudový server, na ktorý možno zálohovať údaje prostredníctvom koncového zariadenia s oprávnením na prístup.

Systém Windows Server 2016 je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard a Datacenter, ako aj v licenciách CAL potrebných pre každú z nich. Okrem iného majú aj funkciu Core & Nano Server Deployment a umožňujú používanie virtualizácie/Hyper-V Containers, ako aj Windows Server Containers a služby Host Guardian Service. Edícia Datacenter systému Windows Server 2016 ponúka aj využitie funkcií, ako sú softvérovo definované siete (SDN), ako aj sieťové zásobníky (Protocol Stack), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica a tienené virtuálne počítače (Shielded Virtual Machines) s príslušnou licenciou Device CAL, ktoré sú potrebné najmä v spoločnostiach s rozsiahlym pracovným zaťažením a viacerými virtuálnymi systémami.

Prehľad všetkých informácií o použitých licenciách CAL softvérových zariadení pre edície Windows Server 2016 Standard a Datacenter

Licencie Device CAL ponúkané spoločnosťou Wiresoft ako používaný softvér sa nelíšia od príslušných nových licencií Device CAL, obsahujú rovnaké možnosti používania funkcií dostupných vo vydaniach Windows Server 2016 Standard a Datacenter. Licencie CAL pre zariadenia ako používaný softvér sú preto pre mnohé spoločnosti a organizácie ekonomickou alternatívou na vybavenie existujúcich koncových zariadení so systémom Windows licenciou na prístup k serveru. Nasledujúci prehľad vysvetľuje všetky výhody a špeciálne funkcie tohto používaného softvéru.

Správa licencií Microsoft CAL pre Windows Server 2016

Správa licencií spoločnosti Microsoft definuje všetky príslušné ustanovenia v rámci dodatočného licencovania prístupu ku koncovým zariadeniam pre Windows Server 2016 vo verziách Standard a Datacenter, aby používatelia mohli prostredníctvom nich pristupovať k e-mailom, kontaktom a kalendárom. Hoci každá licencia servera obsahuje prístupové licencie, sú určené pre správcov a nesmú sa používať na typické služby pre používateľov. Tie sú k dispozícii len prostredníctvom klientskych prístupových licencií, ako je napríklad licencia Device CAL, ktorá poskytuje príslušnému koncovému zariadeniu zodpovedajúce práva, takže každý používateľ môže používať typické funkcie systému Windows Server. Okrem vyhradených prístupových práv pre prostredie klient/server systému Windows Server 2016 neobsahuje licencia Device CAL žiadny ďalší softvér.

Ktoré typy licencií CAL sú k dispozícii pre Windows Server 2016 Standard a Datacenter Edition?

Licencovanie klientskeho prístupu pre Windows Server 2016 je k dispozícii prostredníctvom licenčného modelu spoločnosti Microsoft v dvoch typoch licencií CAL:

  • Licencia Device CAL pre Windows Server 2016 pre vyhradené koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón)
  • Používateľská licencia CAL pre Windows Server 2016 - pre jedného vyhradeného používateľa

Existujú rozdiely medzi licenciami CAL na zariadenia a licenciami CAL na používateľov pre systém Windows Server 2016?

Licencia Device CAL pre Windows Server 2016 poskytuje v podstate rovnaké funkcie a služby ako licencia User CAL. Rozdiel je len v príslušnom type prístupu k serveru Windows: Pomocou licencie Device CAL môže jedno koncové zariadenie používať niekoľko používateľov, ktorí prostredníctvom neho striedavo pristupujú k službám systému Windows Server; v závislosti od počtu a vybavenia pracovných staníc s počítačom a typických pracovných postupov môže v niektorých spoločnostiach nastať takáto situácia - na rozdiel od situácie, keď používateľ na tento účel používa prevažne úplne iné koncové zariadenia so samostatným účtom.

Každé koncové zariadenie so systémom Windows vybavené licenciou Device CAL preto môžu používať rôzni zamestnanci na využívanie služieb systému Windows. Typickým scenárom sú spoločnosti s prácou na zmeny, kde niekoľko zamestnancov využíva jedno koncové zariadenie na kontrolu e-mailov atď.; v tomto prípade je potrebných menej licencií na prístup ku koncovému zariadeniu ako licencií User CAL.

Licencované koncové zariadenie, ktoré možno používať na cestách, ako napríklad notebook a tablet, ale aj smartfón, tak môže príslušný používateľ používať bez ohľadu na miesto - napríklad v domácej kancelárii, na cestách alebo na inom mieste - na prístup k serveru Windows prostredníctvom internetu. Preto aplikácia Device CAL ponúka aj možnosti mobilného používania.

Ktoré možnosti použitia sú zahrnuté v licenciách CAL na zariadenia pre Windows Server 2016 vo verziách Standard a Datacenter?

V závislosti od toho, či je nainštalovaná verzia Standard alebo Datacenter Edition systému Windows Server 2016, licencia Device CAL ponúka rôzne funkcie.

K serveru Windows Server v edícii Datacenter je však možné pristupovať pomocou licencie Device CAL pre edíciu Standard - s tým rozdielom, že je k dispozícii obmedzená funkčnosť typická pre edíciu Standard. Iba licencia Device CAL pre edíciu Datacenter ponúka rozšírený rozsah služieb a funkcií zodpovedajúcich licencii servera edície Datacenter. V súlade s tým je v prípade licencie Device CAL pre edíciu Datacenter s licenciou Standard Server k dispozícii len funkčnosť edície Standard.

Poznámka Kompatibilita verzií licencií CAL na zariadenia pre systém Windows Server 2016

Okrem možnosti využívať funkcie dostupné v závislosti od edície s licenciou Device CAL pre Windows Server 2016 je koncové zariadenie vybavené aj prístupovými právami pre staršie verzie Windows Server, napríklad 2013 (downgrade). Naopak, licenciu Device CAL pre Windows Server verzie 2016 nemožno použiť na prístup k vyššej verzii 2019 (upgrade).

Kupujúci licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2016 by preto mali vždy venovať pozornosť kompatibilite medzi existujúcou serverovou licenciou a licenciami na prístup klienta, ako aj funkciám dostupným pre príslušnú edíciu.

Čo ďalšie je potrebné zohľadniť pri licencovaní systému Windows Server 2016 s licenciami CAL na zariadenia?

Licencia Device CAL pre Windows Server 2016 licencuje presne jedno koncové zariadenie a vybavuje ho prístupovými právami dostupnými pre danú edíciu. Po dokončení registrácie už nie je možné toto zariadenie CAL preniesť na iné koncové zariadenie. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL a použiť CAL zariadenia ako CAL používateľa.

Tieto ustanovenia uvedené v správe licencií spoločnosti Microsoft slúžia na zabránenie neoprávnenému prístupu k systému Windows Server 2016, ktorý zároveň poskytuje spoločnostiam väčšiu bezpečnosť pri komunikácii a pre údaje, pretože nie je možné pristupovať k e-mailovým službám alebo údajom servera prostredníctvom počítača bez príslušnej licencie Device CAL.

Záver o zariadeniach CAL

O tom, ktorý typ licencie na prístup klienta ponúka viac možností alebo výhodnejšie možnosti licencovania v spoločnosti na prístup k systému Windows Server 2019, sa preto rozhoduje individuálne. Okrem počtu koncových zariadení, prostredníctvom ktorých sa pristupuje k serveru Windows Server, je rozhodujúci aj počet používateľov: ak niekoľko používateľov používa na prístup k serveru Windows Server prevažne jedno koncové zariadenie, licencia Device CAL ponúka viac výhod.

Presná znalosť vlastných procesov spoločnosti je preto najlepším východiskovým bodom pre výber správneho typu licencie CAL pre Windows Server 2016. Za uvedených okolností je licencovanie pomocou licencií CAL na zariadenia pre spoločnosť lacnejšie ako licencovanie pomocou licencií CAL na používateľov, pretože v tomto prípade je potrebné zakúpiť menej klientskych prístupových licencií.

Použitý softvér na zariadení CAL pre Microsoft Windows Server 2016 je k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft od jednej licencie

Použité licencie CAL na zariadenia pre edície Windows Server 2016 sú k dispozícii aj jednotlivo v internetovom obchode Wiresoft Online Shop - keďže licenčné predpisy spoločnosti Microsoft sa nevzťahujú na stupňovanie; inak nie sú s použitým softvérom žiadne nevýhody ani obmedzenia - nielen preto, že softvér sa nemôže opotrebovať z princípu, ale ani z hľadiska jeho všeobecnej funkčnosti.

Odkiaľ pochádzajú licencie Device CAL pre Windows Server 2016, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér?

Licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2016 Editions, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér, sú originálne licencie, pretože sú k dispozícii aj prostredníctvom licenčného programu spoločnosti Microsoft; s tým rozdielom, že predtým boli súčasťou licencie Device Volume Licence pre Windows Server 2016, ktorú spoločnosť zakúpila ako prvú. Túto objemovú licenciu alebo licencie na prístup k jednotlivým zariadeniam, ktoré neboli potrebné, potom zakúpila spoločnosť Wiresoft a objemové licencie boli rozpustené na individuálne licencie. Takéto jednotlivé licencie CAL zariadenia sú potom označené ako použitý softvér. Napriek tomuto označeniu ich možno používať ako nepoužívanú licenciu na prístup k systému Windows Server 2016, pretože sa nelíšia od nových licencií ani z hľadiska obmedzení funkčnosti, ani z hľadiska doby používania.

Zabezpečenie kupujúceho pre používaný softvér licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2016

Ponuka používaného softvéru spoločnosti Wiresoft pre licencie Device CAL pre Windows Server 2016 poskytuje zákazníkom bezpečnú možnosť licencovania prístupu pre Windows Server 2016! Použité licencie CAL na zariadenia od spoločnosti Wiresoft totiž zahŕňajú aj obvyklú bezpečnosť kupujúceho s okamžitým stiahnutím po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie pomocou platného zväzkového licenčného kľúča.

Je nákup a používanie použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2016 legálne?

Pre zákazníkov spoločnosti Wiresoft je nákup použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2016, ako aj ich používanie, právne bezpečné, pretože neporušujú žiadne právne predpisy. Licencie Device CAL pre Windows Server 2016 ponúkané v obchode Wiresoft, ako aj iné podobné licencie pre prístup klientov, totiž pochádzajú z licenčných zásob spoločností. Z tohto dôvodu sa obchodovanie s použitými licenciami CAL zakladá na platnej judikatúre, ktorá výslovne povoľuje predaj, ako aj nákup a používanie použitých licencií Microsoft, čo bolo opakovane jasne potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

Použitý softvér Wiresoft ponúka aj bezpečnosť auditu vďaka úplnému preukázaniu všetkých predchádzajúcich kupujúcich!

Zhrnutie výhod použitého softvéru pre licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2016

Licencie User CAL pre Windows Server 2016 od spoločnosti Wiresoft predstavujú ako použitý softvér lacnejšiu alternatívu v porovnaní s porovnateľnými novými produktmi od bežných poskytovateľov softvéru - táto výhoda platí aj pre iný použitý softvér alebo prístupové licencie k serverom Microsoft.

Keďže licencovanie pomocou licencií CAL na použité zariadenia nie je obmedzené inak často používaným stupňovaním, môžete presný počet licencovaných koncových zariadení prispôsobiť skutočnému používaniu služieb Windows Server vo vašej spoločnosti. Ako zákazník spoločnosti Wiresoft môžete vďaka tomuto flexibilnému licencovaniu klientskeho prístupu ku koncovým zariadeniam pre Windows Server znížiť aj svoje náklady na obstaranie.

Použité licencie Wiresoft sú tiež mimoriadne praktickým spôsobom, ako doplniť zásoby softvéru za rozumnú cenu, pretože ponuka zahŕňa aj niekoľko verzií softvéru. To znamená, že sa dá vyhnúť problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené napríklad súbežným používaním rôznych verzií softvéru, a tiež sa dajú znížiť náklady na obstaranie nového hardvéru. Okrem licencií CAL na zariadenia pre edície systému Windows Server 2016 nájdete v obchode so softvérom Wiresoft aj príslušné licencie CAL na používateľov ako použitý softvér.

Ponuka použitého softvéru Wiresoft zahŕňa aj softvér Microsoft pre mnohé ďalšie oblasti - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií CAL na zariadenia pre MS Windows Server 2016 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie