Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10473
 • 6VC-00981
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
747,90 € * 829,90 € * (9,88% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 10x User CAL
Systém  Server so systémom Windows
CAL RDS User CAL
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód 
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server Kompatibilný


Vďaka službe Remote Desktop Services (RDS) pre Windows Server 2022 možno aplikácie, ktoré sú s ňou dostupné, poskytovať oprávneným používateľom centrálne. Na to, aby ich mohli používať na diaľku pomocou koncového zariadenia s podporou systému Windows, je vždy potrebná licencia Client Access License (User CAL), ktorá ich oprávňuje len na pripojenie prostredníctvom zvoleného koncového zariadenia k serveru Windows Server 2022 na reláciu vzdialenej plochy. Zamestnanec, ktorý má osobné prístupové práva vo forme RDS User CAL, môže potom pristupovať k serveru Windows Server s ľubovoľným koncovým zariadením s operačným systémom Windows, napr. na používanie dostupných programov a služieb, na prístup k inému počítaču - napr. na podporu - alebo na prácu s infraštruktúrou virtuálnej pracovnej plochy (VDI).

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK USER CAL"

10x najnovšia licencia User CAL pre službu Vzdialená plocha pre Windows Server 2022

Pomocou služby Remote Desktop Services (RDS) pre Windows Server 2022 možno poskytnuté aplikácie centrálne sprístupniť oprávneným používateľom. Na to, aby ich mohli používať na diaľku pomocou koncového zariadenia s podporou systému Windows, je vždy potrebná licencia na prístup klienta (User CAL), ktorá ich oprávňuje iba na pripojenie prostredníctvom koncového zariadenia podľa vlastného výberu k serveru Windows Server 2022 na reláciu vzdialenej plochy. Zamestnanec, ktorý má osobné prístupové práva vo forme licencie RDS User CAL, môže potom používať akékoľvek koncové zariadenie s operačným systémom Windows na prístup k serveru Windows Server, napr. na používanie dostupných programov a služieb, na prístup k inému počítaču - napr. na účely podpory - alebo na prácu s virtuálnou desktopovou infraštruktúrou (VDI).

V spoločnosti Wiresoft teraz nájdete Remote Desktop Services User CALs pre Windows Server 2022 za nízke ceny ako použitý softvér. Môžete tiež využiť možnosť zakúpenia ľubovoľného počtu licencií RDS User CAL - bez stupňovania - pre vaše prispôsobené licencovanie.

Aké sú výhody licencie RDS User CAL pre Windows Server 2022?

V systéme Windows Server 2022 predstavujú služby vzdialenej plochy špecializovanú rolu servera, ktorá riadi vzdialený prístup k aplikáciám dostupným prostredníctvom príslušného servera Windows, ktorý na tento účel funguje ako hostiteľ. Len používateľ s príslušnou licenciou na prístup k osobnému klientovi tak môže počas relácie pristupovať k zvolenému PC, notebooku atď. lokálne nezávisle, t. j. vzdialene, prostredníctvom internetového pripojenia k serveru Windows. Programy sa vykonávajú na serveri.

Windows Server 2022 ponúka aj mnohé optimalizácie existujúcich aj nových funkcií v kontexte relácií vzdialenej plochy - najmä v oblasti zabezpečenia siete  , ale aj pri migrácii dát a serverov, pri ukladaní a virtualizácii aplikácií a pri vytváraní kontajnerov s Windows a Kubernetes.

Windows Server 2022 podporuje napríklad vnorenú virtualizáciu pomocou procesorov AMD, obsahuje novú verziu Shielded Virtual Machines (SVM), Transmission Control Protocol (TCP), ako aj RACK (Recent ACKnowledgment) a RSC (Receive Segment Coalescing) a ako štandardný prehliadač teraz používa Microsoft Edge. Používatelia môžu používať aj najnovšie verzie softvérovo definovaných sietí (SDN), Storage Spaces Direct (SSD) a Storage Replica, ako aj Transport Layer Security, Virtual OSE a Hyper-V na vytváranie a správu vysoko bezpečných virtualizačných infraštruktúr.

Výhody licencie CAL pre používateľov služby Vzdialená plocha

Najmä zamestnanci v spoločnosti môžu v mnohých ohľadoch využiť RDS User CAL pre Windows Server 2022. Nájdu štandardizované pracovné prostredie Windows na každom koncovom zariadení bez ohľadu na to, či je vybavené aktuálnym alebo starším operačným systémom Windows.

To znamená, že používatelia môžu používať aj staršie koncové zariadenia so slabším hardvérom alebo výkonom, ktoré by inak nestačili na priamy prístup k systému Windows Server 2022. Je to preto, že každá aplikácia, ku ktorej používateľ s licenciou RDS User CAL pristupuje v rámci relácie vzdialenej plochy prostredníctvom hostiteľa, sa spustí iba na serveri, a nie na tomto koncovom zariadení. Príslušná relácia vzdialenej plochy je nezávislá od iných klientskych pripojení a zobrazuje sa len relácia používateľa. Licencie User CAL preslužbu Remote Desktop Services systému Windows Server 2022 tak môžu pomôcť znížiť náklady na zabezpečenie súčasného hardvéru alebo sa im úplne vyhnúť, pretože umožňujú aj používanie tenkých klientov.

Výhody licencií RDS CAL pre správcov

V neposlednom rade znamená používanie licencie RDS User CAL pre Windows Server 2022 aj mnoho praktických výhod pre správcov, pretože môže výrazne znížiť úsilie spojené so správou mnohých koncových zariadení vo firme, pretože umožňuje napríklad aj oveľa efektívnejšie nasadenie. Nový softvér alebo aktualizácie sa môžu poskytovať centrálne v podnikovom prostredí namiesto ich inštalácie do každého jednotlivého koncového zariadenia, pretože všetky aplikácie sa poskytujú centrálne iba na serveri systému Windows alebo sa z neho aktualizujú.

Pomocou licencie RDS User CAL možno tiež individuálne definovať prístupové práva jednotlivých používateľov, pretože na priradenie práv registrovaným zamestnancom možno použiťslužbu Remote Desktop Services . Tým sa výrazne znižuje celkové úsilie na údržbu existujúcich pracovných staníc alebo na zabezpečenie nových.

Správa licencií Microsoft CAL pre službu Vzdialená plocha

Pre všetok serverový softvér od spoločnosti Microsoft platí pravidlo, že implementácia je nezávislá od použitia. Preto sa pre každý prístup k serveru Windows, či už priamy alebo vzdialený, vždy vyžaduje samostatná licencia na prístup klienta (CAL). Príslušné definované prístupové práva na používanie programov Windows Server určuje spoločnosť Microsoft v rámci takzvanej správy licencií. Je založený na licenciách CAL (Client Access Licenses), ktoré sa poskytujú používateľom alebo koncovým zariadeniam.

Napríklad licencie User CAL preslužbu Remote Desktop Services zabezpečujú, aby mal k serveru Windows osobný prístup len používateľ, ktorý je nimi vybavený. Podľa spoločnosti Microsoft je to na zaistenie bezpečnosti údajov a služieb poskytovaných na serveri, pretože neregistrované osoby, t. j. osoby bez licencie RDS User CAL, k nim nemajú prístup. Spoločnosť Microsoft ponúka licencie CAL vo všeobecnosti - a teda aj pre službu Vzdialená plocha systému Windows Server 2022 - v dvoch rôznych typoch:

 • RDS User CAL, s ktorým vyhradený používateľ získa svoje vlastné prístupové práva
 • Device CAL pre RDS, pomocou ktorého sa konkrétnemu koncovému zariadeniu (napr. PC, notebook, tablet, mobilný telefón) poskytnú prístupové práva

Každá licencia Remote Desktop Services CAL pre Windows Server 2022 sa skladá z niekoľkých komponentov, ktoré ako celok umožňujú používateľovi alebo zariadeniu používať služby Windows Server Services:

 • Vlastné licencovanie vzdialenej plochy upravuje používanie príslušnej licencie CAL a sprístupňuje ju používateľovi alebo zariadeniu.
 • Hostiteľ relácie vzdialenej plochy spravuje pracovné plochy alebo programy, ktoré sú sprístupnené používateľovi počas vzdialenej relácie.
 • Sprostredkovateľ pripojenia k vzdialenej ploche spravuje vzdialené pripojenia a obnovuje ich v prípade prerušenia počas relácie.
 • Brána vzdialenej plochy riadi prístup používateľa k poskytnutej pracovnej ploche systému Windows vo verejnej sieti.
 • Webový prístup pre službu Vzdialená plocha poskytuje prístup používateľom alebo skupinám prostredníctvom webového portálu.

Aké sú špeciálne výhody licencie RDS User CAL pre Windows Server 2022?

Ako už bolo spomenuté, licencia RDS User CAL spravuje prístupové práva licencovaného používateľa k serveru alebo hostiteľovi systému Windows pre každú reláciu vzdialenej plochy. Používateľ môže na prístup k službám vzdialenej plochy použiť akékoľvek dostupné koncové zariadenie - počítač, notebook, tablet atď. - aj nezávisle od umiestnenia miestneho servera, ak je zariadenie vybavené systémom Windows a má pripojenie na internet. RDS User CAL tak ponúka väčšiu výhodu, ak zamestnanec často používa rôzne koncové zariadenia, napr. počítač v domácej kancelárii a notebook na cestách atď.

Zvážte kompatibilitu verzií licencií RDS User CAL pre Windows Server

Veľkou výhodou zakúpenia aktuálnej licencie RDS User CAL 2022 pre Windows Server je, že okrem prístupových práv pre najnovšiu verziu Windows Server obsahuje aj práva pre staršie verzie servera, napríklad 2019 (downgrade). Pri aktualizácii alebo zakúpení Windows Server 2022 je napríklad na vzdialený prístup potrebná aj aktuálna licencia RDS User CAL 2022 (kompatibilita verzií). Predchádzajúcu verziu RDS User CAL preto nie je možné použiť na vzdialené pripojenia so systémom Windows Server 2022.

Záver o licenciách CAL používateľov služby RDS

Ktorý typ Remote Desktop Services CAL pre Windows Server 2022 ponúka viac výhod na použitie v spoločnosti, závisí od príslušnej štruktúry spoločnosti. Ak zamestnanci používajú rôzne koncové zariadenia striedavo, napr. na rôznych miestach, potom RDS User CAL ponúka viac možností, a preto potrebujete menší počet klientskych prístupových licencií.

Rozhodnutie pre jeden typ licencie na prístup klienta sa musí urobiť v čase nákupu, pretože nie je povolené následne zmeniť licenciu RDS Device CAL na licenciu User CAL alebo naopak. Jednoducho sa opýtajte zástupcu spoločnosti Wiresoft na najvhodnejšiu formu licencovania pomocou Remote Desktop Services CAL pre Windows Server 2022.

Bezpečnosť vášho kupujúceho s používanými licenciami RDS User CAL pre Microsoft Windows Server 2022 od spoločnosti Wiresoft

Aktuálne licencie User CAL pre službu Vzdialená plocha pre Windows Server 2022 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft Online Shop ako použitý softvér od jednej licencie pre prístup klienta. Výhodou použitého softvéru RDS CAL je nielen nižšia cena v porovnaní s porovnateľným novým softvérom, ale aj istota kupujúceho s nasledujúcimi výhodami:

 • Pri zakúpení jednej alebo viacerých licencií RDS User CAL ako použitého softvéru získajú zákazníci spoločnosti Wiresoft originálne jednotlivé licencie spoločnosti Microsoft, ktoré boli predtým zakúpené spoločnosťami a predané spoločnosti Wiresoft.
 • Právnym základom pre obchodovanie s použitým softvérom, ako sú licencie klientskeho prístupu pre služby vzdialenej plochy zostránky Microsoft Windows Server 2022 , sú platné právne predpisy, ktoré povoľujú ich ďalší predaj, ako aj ich nákup a používanie.
 • Pri ďalšom predaji označí spoločnosť Wiresoft licenciu RDS User CAL pre Windows Server 2022 ako použitú, hoci označenie "použitá" neznamená žiadne obmedzenie funkčnosti tejto licencie na klientsky prístup.
 • Ak používateľská licencia RDS CAL označená ako použitá už bola aktivovaná predchádzajúcim kupujúcim, bola pred ďalším predajom spoločnosti Wiresoft vymazaná, a preto ju možno pri predaji v obchode Wiresoft opäť 100% používať.
 • Licencie klientskeho prístupu pre službu Vzdialená plocha alebo iné typy licencií Microsoft, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka na predaj ako použité, nie sú časovo obmedzené licencie ani licencie s obmedzenými funkciami, ale sú to originálne softvérové produkty spoločnosti Microsoft, ktoré boli autorizované len pre vás po dokončení nákupu a ktoré spoločnosť Wiresoft pred predajom skontrolovala z hľadiska ich plnej použiteľnosti.

Pri kúpe použitej softvérovej licencie, ako je napríklad RDS User CAL pre Windows Server 2022 k od spoločnosti Wiresoft, máte istotu, že vždy kupujete a používate originálny produkt spoločnosti Microsoft.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2022 - 10 PACK USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie