Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10480
 • 359-01469
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
145,90 € * 160,90 € * (9,32% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x používateľská licencia CAL
Systém  Server SQL 
CAL Používateľ CAL
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód 
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky


Na prístup k novej verzii servera SQL Server 2022 potrebujú používatelia určitých edícií alebo licenčných foriem licenciu Client Access Licence, napr. vo forme User CAL. Iba s takouto licenciou majú k dispozícii funkcie a služby tejto spoľahlivej relačnej dátovej platformy od spoločnosti Microsoft: s mnohými funkciami analýzy a reportovania, ako aj ďalšími databázovými funkciami, ktoré spoločnosti potrebujú na komplexné využívanie údajov a ich poskytovanie pre rôzne aplikácie - aj v cloude. Na tento účel poskytuje SQL Server 2022 nielen komplexné komunikačné rozhrania, ale aj vysoký výkon vďaka použitiu klastrov Big Data, ako aj komplexné bezpečnostné a ochranné opatrenia na zabezpečenie integrity údajov.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"

User CAL pre Microsoft SQL Server 2022

Na prístup k novej verzii SQL Server 2022 potrebujú používatelia s určitými edíciami alebo formami licencií licenciu Client Access , napr. vo forme User CAL . Len s takouto licenciou majú k dispozícii funkcie a Services tejto spoľahlivej relačnej dátovej platformy z Microsoft: s mnohými analytickými a reportovacími funkciami, ako aj ďalšími databázovými funkciami, pretože ich firmy potrebujú na komplexné využívanie údajov a ich poskytovanie pre rôzne aplikácie - aj na Cloud. Na tento účel poskytuje SQL Server 2022 nielen komplexné komunikačné rozhrania, ale aj vysoký výkon vďaka použitiu klastrov veľkých dát, ako aj komplexné bezpečnostné a ochranné opatrenia na zabezpečenie integrity údajov.

Keďže licencia SQL Server verzie 2022 bude pravdepodobne opäť licencovať len SQL Server ako taký, ale nebude oprávňovať prístup k službám Server, používatelia budú potrebovať ďalšiu licenciu na prístup klienta (User CAL). Je to jediná licencia, ktorá udeľuje potrebné prístupové práva konkrétnemu používateľovi. S User CAL nezáleží na tom, či používateľ s licenciou používa na prístup Desktop PC, notebook, tablet alebo smartfón. Používanie stránky User CAL ho preto oprávňuje striedavo používať rôzne koncové zariadenia na prístup k službe SQL Server 2022. So staršou verziou User CAL , ktorá sa vzťahuje na staršiu verziu SQL Server, už nebude mať prístup ani k aktuálnej verzii SQL Server 2022.

Použité licencie User CAL pre SQL Server 2022 sú už k dispozícii na predobjednávku na adrese Wiresoft! Po oficiálnom dátume vydania novej verzie SQL Server budú k dispozícii okamžite. Pri nákupe použitého softvéru z Wiresoft profitujete nielen z nižšej ceny v porovnaní s novými licenciami na prístup ku klientovi SQL pre User ponúkanými v obchode so softvérom, ale aj z možnosti zakúpiť si len taký počet licencií User CAL, aký skutočne potrebujete pre svoj prístup k SQL 2022 Server, namiesto toho, aby ste ich rozdeľovali!

SQL 2022 User CAL - Využite všetky výhody SQL Server 2022 s aktuálnou verziou

Verzia SQL Server 2022 je v súčasnosti najnovšou verziou systému na správu relačných databáz od spoločnosti Microsoft, ktorý poskytuje spoločnostiam komplexné portfólio funkcií na analýzu údajov z rôznych zdrojov a ich sprístupnenie na použitie v systémoch CRM alebo systémoch na správu tovaru atď. vrátane funkcií na vytváranie reportov na dokumentovanie vyhodnotení. Cloud Pre všetky tieto oblasti podnikania je SQL Server 2022 systémom na správu databáz, ktorý je možné flexibilne prispôsobiť príslušným požiadavkám a je tiež škálovateľný.

SQL Server 2022 - Používanie klastrov veľkých dát

V závislosti od edície SQL Server 2022 sú k dispozícii rôzne funkcie vrátane nástrojov strojového učenia na spracovanie cielených databázových dotazov, ktoré sa používajú na systematický zber a monitorovanie. Vďaka možnosti zhlukovania údajov využíva User zrýchlené vyhľadávanie veľkého množstva údajov - okrem iného pomocou Intelligent Query Processing, PolyBase, ako aj na optimalizované spracovanie údajov z externých zdrojov údajov pomocou Transact-SQL - vrátane ich poskytovania pre rôzne, aj na Cloud založené aplikácie:

 • Vďaka funkcii "Big Data Cluster" na komplexnú správu obzvlášť veľkého množstva údajov tak majú používatelia s User CAL vo verzii SQL Server 2022 opäť k dispozícii skupinu výkonných analytických nástrojov. Pomocou nich možno na jednej strane do SQL Server presunúť aj pracovné zaťaženie Big Data a na druhej strane sa možno priamo dopytovať aj do externých databáz.
 • Clustre na spracovanie veľkých objemov dát umožňujú aj poskytovanie škálovateľných clustrov kontajnerov SQL Server, HDFS a Spark prostredníctvom Kubernetes.
 • Okrem toho sa úlohy AI a strojového učenia môžu vykonávať v úložných pooloch HDFS.
 • Okrem integrovaných nástrojov AI sú na tento účel k dispozícii aj nástroje Spark, R, Python a Java.
 • Data Lake umožňuje analyzovať údaje z rôznych externých zdrojov, kombinovať ich s relačnými údajmi a ukladať.
 • Jazyk Transact-SQL umožňuje paralelné vykonávanie úloh, ako je napríklad zadávanie dotazov, zápis a spracovanie údajov.
 • Data Mart zlepšuje výkonnosť analýzy údajov horizontálnym škálovaním klastrov veľkých dát.
 • Aplikácie môžu byť navrhnuté ako kontajnery aj ako aplikácie pre webové služby; tie pristupujú k údajom uloženým v klastri veľkých dát.

Aktuálne informácie o všetkých stránkach Services, ktoré sú k dispozícii s licenciou na prístup klienta User v SQL Server 2022, získate od niektorého z našich zamestnancov Wiresoft.

SQL 2022 User CAL - Aké sú výhody?

User CAL poskytuje identické prístupové práva na používanie SQL Server 2022 Services - ktoré sa líšia v závislosti od funkčnosti edícií - ako Device User CAL .

Licencia na prístup ku klientovi pre konkrétneho používateľa (User CAL) ponúka len rôzne možnosti prístupu k serveru SQL Server: Zamestnanec s licenciou User CAL tak môže na prístup k serveru používať ľubovoľné koncové zariadenie vo firme, ktoré podporuje Windows. Licencia User CAL potom ponúka väčší rozsah použitia, ak používateľ striedavo používa rôzne koncové zariadenia - napr. na rôznych miestach. Preto ho možno používať aj samostatne lokálne - napr. na adrese Home-Office alebo na cestách - na prístup k serveru SQL.

SQL Server 2022 User CAL - Na čo by som mal všeobecne myslieť pri licencovaní?

Pre určité edície SQL Server 2022 ponúka správa licencií Microsoft okrem licencií založených na Core aj licencovanie Client-Access, napr. používateľov prostredníctvom User CAL . Podmienkou je, že User CAL a licencia servera SQL majú buď rovnakú verziu, alebo CAL povoľuje prístup k vyššej verzii. Stránka User CAL 2022 obsahuje iba prístupové práva pre prostredie klient/server SQL Server 2022 - nie je teda potrebné inštalovať žiadny softvér.

Licenčný model Microsoft bude pravdepodobne opäť ponúkať dva typy licencií CAL pre SQL Server 2022:

 • User CAL pre SQL Server 2022: to dáva vyhradené User osobné prístupové práva
 • Device CAL pre SQL Server 2022: poskytuje prístupové práva vyhradenému koncovému zariadeniu s podporou Windows(napr. PC, notebook, tablet, smartfón)

SQL Server 2022 User CAL - Aké ustanovenia je potrebné zohľadniť pri udeľovaní licencií?

Ako už bolo uvedené, konkrétny používateľ získava prístupové práva pre SQL Server 2022 s User CAL . Použité licencie CAL obsahujú identické práva ako nové klientske prístupové licencie. Stránku User CAL nie je možné po dokončení registrácie konkrétneho zamestnanca preniesť na inú stránku User. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL a napríklad pomocou User CAL zaregistrovať koncové zariadenie (Device CAL). Súbežné používanie licencií User CAL a Device CAL pre SQL Server 2022 je však povolené.

Vďaka týmto ustanoveniam pomáha správa licencií Microsoft CAL zabrániť nesprávnemu prístupu k SQL Server 2022 a zvýšiť bezpečnosť údajov na ňom.

SQL 2022 User CAL - Kompatibilita verzií 

S User CAL pre SQL Server 2022 je v súčasnosti k dispozícii najaktuálnejšia licencia klientskeho prístupu Microsoft. Týmto spôsobom získate prístupové práva aj pre staršie verzie SQL Server a získate tak výhodu downgradu. Ak plánujete aktualizáciu na najnovšiu verziu SQL Server, budete potrebovať príslušnú licenciu na prístup klienta, pretože nebudete môcť pristupovať k SQL Server 2022 (aktualizácia) s User CAL , ktorá bola platná pre jednu z predchádzajúcich verzií SQL Server.

SQL Server 2022 - Výhody licencovania založeného na CAL 

Zatiaľ čo licencovanie na základe Core má zmysel pre väčšie konfigurácie Server alebo niektoré edície SQL Server je možné licencovať len týmto spôsobom, licencovanie na základe CAL je výhodnejšie napríklad pre spoločnosti s obmedzeným počtom používateľov a je finančne výhodnejšou alternatívou. Pri nákupe použitých prístupových licencií User zo stránky Wiresoft sa neuplatňuje inak predpísaná, pevná licenčná stupnica, a preto si môžete kúpiť presne taký počet licencií User CAL, aký skutočne potrebujete, a zároveň máte možnosť upraviť svoje licenčné požiadavky a zakúpiť ďalšie jednotlivé licencie User CAL.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa nákupu licencií na klientsky prístup pre Microsoft SQL Server 2022 ako použitý softvér alebo iný softvér Microsoft, kontaktujte nás e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom chatu. 

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT SQL SERVER 2022 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie