Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

  • SW10464
  • R18-01853
  • Trvalo platný
  • Všetky jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
293,90 € * 325,90 € * (9,82% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 10x User CAL
Systém  Windows Server 
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminalserver nie je kompatibilný(RDS CAL  view)


Každý používateľ, ktorý chce mať prístup k službám Server Microsoft Windows Server 2022 v edícii Standard- alebo Datacenter- s akýmkoľvek zariadením s podporou Windows, potrebuje samostatnú licenciu na prístup používateľov ku klientovi (User CAL), ktorá nie je súčasťou licencie Server. Toto je jediná licencia, ktorá poskytuje jednotlivcovi User zodpovedajúce prístupové práva pre Server. Nezáleží na tom, či autorizovaný používateľ User CAL používa počítač Desktop, notebook, smartfón alebo tablet s operačným systémom Windows. Kupujúci User CAL sa môže slobodne rozhodnúť, ktoré koncové zariadenie s podporou Windows chce použiť na prístup k Windows Server 2022.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL"

Microsoft Windows Server 2022 - 10 Pack User CAL

Každý používateľ, ktorý chce pristupovať k serverovým službám systému Microsoft Windows Server 2022 vo verzii Standard alebo Datacenter Edition pomocou akéhokoľvek zariadenia s operačným systémom Windows, potrebuje samostatnú licenciu na prístup používateľov k serveru (User CAL), ktorá nie je súčasťou licencie na server. Iba tak získa jednotlivý používateľ príslušné prístupové práva pre server. Nezáleží na tom, či oprávnený používateľ CAL používa stolný počítač, notebook, smartfón alebo tablet s operačným systémom Windows. Kupujúcilicencie User CAL sa teda môže slobodne rozhodnúť, pomocou ktorého koncového zariadenia s podporou systému Windows chce pristupovať k systému Windows Server 2022.

V spoločnosti Wiresoft už môžete nájsť použité licencie User CAL pre nový Windows Server 2022! Využite výhodu nižšej ceny ako pri licenciách na klientsky prístup pre používateľov, ktoré sa ponúkajú ako novinka v obchode so softvérom, ako aj výhodu možnosti určiť si presný počet licencií CAL pre používateľov, ktoré potrebujete na prístup k softvéru Windows Server, sami!

Neobmedzené používanie systému Windows Server 2022 s používanou licenciou User CAL

Nový softvér spoločnosti Microsoft Windows Server 2022 je založený na operačnom systéme Windows 10 - už v štandardnej edícii má mnoho nových funkcií, ktoré ponúkajú ešte väčšie zabezpečenie, najmä pre zložité siete, ako aj ďalšie možnosti týkajúce sa zdieľania údajov, aplikácií a služieb s ostatnými - a v rozsiahlejšej edícii Datacenter Edition môžete využívať rozšírené funkcie. Vďaka týmto edíciám Windows Server 2022 môžu používatelia s licenciou User CAL využívať aj mnohé možnosti a zlepšenia výkonu v hybridných scenároch, najmä pokiaľ ide o virtualizáciu a používanie kontajnerov systému Windows.

Vyššie zabezpečenie siete so systémom Windows Server 2022

Faktor bezpečnosti je naďalej najdôležitejšou otázkou pri vytváraní a správe sietí. V novej verzii Windows Server 2022 majú používatelia s licenciou User CAL k dispozícii mnoho nových funkcií na zlepšenie ochrany údajov a služieb. Okrem TLS 1.3 - najnovšej verzie zabezpečenia transportnej vrstvy - sem patrí integrita kódu podľa VBS (zabezpečenie založené na virtualizácii), funkcia TPM 2.0 (Trusted Platform Module), ako aj zabezpečenie založené na hypervízoroch (HVCI). Na šifrovanie sietí RDMA prostredníctvom SMB (Server Message Block) možno použiť štandardy AES-128 aj AES-256 a okrem iných funkcií aj Virtual OSE (Operating System Environment).

Užívateľská licencia CAL umožňuje používať aj ďalšie funkcie, ako sú Hyper-V, SDN (Software-Defined Networking), SSD (Storage Spaces Direct), ako aj SVM (Shielded Virtual Machines) a Storage Replica na vytváranie vysoko bezpečných virtualizačných infraštruktúr, ktoré sú k dispozícii používateľom v závislosti od Server 2022 Edition.

Správa kontajnerových platforiem v systéme Windows Server 2022

Licencovaní používatelia majú tiež prístup k rozšíreným funkciám kompatibility aplikácií pri používaní kontajnerov Windows v systéme Windows Server 2022, ako aj k vylepšeniam používateľského rozhrania kontajnerov Windows s Kubernetes, čo tiež znamená širšiu podporu a vyšší výkon. Vytváranie kontajnerov bolo tiež optimalizované pre aplikácie .NET.

Nové služby ukladania a migrácie pre Windows Server 2022

Windows Server 2022 obsahuje aj ďalšie funkcie v rámci služieb migrácie úložísk, ktoré sa týkajú možnosti migrácie údajov a služieb: User CAL ponúka v závislosti od edície rôzne doplnky a vylepšenia, napríklad migráciu miestnych používateľov alebo skupín, ako aj úložísk a migráciu samostatných serverov - najmä serverov Linus - a clustrov s funkciou failover.

S licenciou User Client Access môžete využívať aj mnohé ďalšie vylepšenia výkonu v systéme Windows Server 2022 vrátane štandardného používania prehliadača Microsoft Edge, ako aj vylepšenia protokolu TCP (Transmission Control Protocol), RSC (Receive Segment Coalescing) a RACK (Recent ACKnowledgment) a podpory vnorenej virtualizácie s procesormi AMD.

Ďalšie podrobnosti o výkone Windows Server 2022 získate od zástupcu spoločnosti Wiresoft.

Ako funguje licencovanie s použitým softvérom pre licencie CAL pre systém Windows Server 2022?

Pri použitom softvéri od spoločnosti Wiresoft je v zásade potrebné poznamenať, že s User CAL pre Windows Server 2022 obsahuje rovnaký rozsah možností prístupu k nemu ako nový produkt - vždy vo vzťahu k funkciám dostupným v príslušnej edícii. Ďalšou výhodou nákupu použitých licencií User CAL je možnosť individuálne si určiť, koľko jednotlivých klientskych prístupových licencií chcete zakúpiť. V prípade použitého softvéru od spoločnosti Wiresoft neexistujú žiadne obmedzenia z dôvodu obvyklého rozloženialicencií User CAL, ako predpisuje spoločnosť Microsoft. To znamená, že najmä samostatne zárobkovo činné osoby a menšie spoločnosti môžu ušetriť na nákupe softvéru, pretože spoločnosť Wiresoft im umožňuje vypočítať ich licenčné požiadavky na mieru.

Ako je možné získať licenciu User CAL pre systém Windows Server 2022?

Správa licencií spoločnosti Microsoft okrem iného predpisuje licencovanie každého jednotlivého používateľa samostatnou licenciou na prístup klienta k jednej z edícií systému Windows Server 2022 - Standard alebo Datacenter. Rovnako ako pri licencovaní predchádzajúcich verzií servera musí byť verzia User CAL minimálne rovnaká alebo vyššia ako identická verzia servera Windows, aby bolo možné pristupovať k jeho funkciám na koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Táto licencia User CAL obsahuje iba prístupové práva pre prostredie klient/server systému Windows Server 2022 - a žiadny softvér, ktorý je potrebné najprv nainštalovať.

Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva typy licencií CAL pre systém Windows Server 2022:

  • Licencia User CAL pre Windows Server 2022: udeľuje vyhradenému používateľovi servera prístupové práva nezávisle od koncového zariadenia
  • Licencia Device CAL pre Windows Server 2022: udeľuje prístupové práva k serveru vyhradenému koncovému zariadeniu (PC, notebook, tablet, mobilný telefón)

Licencie User CAL a Device CAL je možné licencovať aj paralelne.

Aké sú výhody licencovania pomocou licencií na prístup klienta pre Windows Server 2022?

Licencovanie Windows Server 2022 , ako aj starších verzií na základe licencií CAL ponúka v porovnaní s licencovaním na základe jadra predovšetkým možnosť flexibilnejšej, a teda na potrebách založenejšej správy práv pre všetkých príslušných používateľov. Pri nákupe licencií na prístup k použitým používateľom od spoločnosti Wiresoft už neplatí inak predpísaná, pevná licenčná stupnica - takže si od nás kúpite presne taký počet licencií CAL, aký skutočne potrebujete - a nie viac - a môžete si tiež kedykoľvek zakúpiť ďalšie individuálnelicencie CAL  .

Využite kompatibilitu verzií s licenciami User CAL pre Windows Server 2022!

Licencia User CAL pre Windows Server 2022 je v súčasnosti najaktuálnejšou licenciou na prístup ku klientovi, ktorú spoločnosť Microsoft ponúka. To znamená, že poskytuje danému používateľovi nielen prístupové práva pre aktuálny Windows Server 2022, ale zahŕňa aj prístupové práva k starším verziám servera, ako je napríklad 2019 (downgrade). Táto licencia User CAL tak ponúka rozhodujúcu výhodu oproti staršímverziám User CAL, ktoré sú v závislosti od verzie platné len pre daný softvér Windows Server, ako aj pre predchádzajúce verzie, ale nemožno ich použiť pre aktuálnu verziu Windows Server 2022 (upgrade).

Na čo si treba dať pozor pri licencovaní systému Windows Server 2022 s licenciou User CAL?

Ako už bolo uvedené vyššie, s licenciou User CAL získava prístupové práva iba jeden používateľ pre Windows Server 2022. Nezáleží na tom, či je licencia User CAL používaný softvér alebo nový softvér.

Po dokončení registrácie používateľa v User CAL nie je možné licenciu preniesť na iného používateľa. Je tiež zásadne vylúčené zmeniť typ CAL, t. j. použiť User CAL ako Device CAL. Je však možné súbežne používaťlicencie User CAL a licencie Device CAL na prístup k systému Windows Server 2022.

Tieto ustanovenia spoločnosti Microsoft o správe licencií pre klientske prístupové licencie slúžia okrem iného aj na zabránenie neoprávnenému prístupu tretích strán k systému Windows Server 2022. Používateľské licencie CAL preto znamenajú väčšiu bezpečnosť pre spoločnosť a jej údaje, pretože používatelia, ktorí nemajú správnu licenciu, nemôžu získať prístup k serveru.

Aké sú konkrétne výhody licencie User CAL pre Windows Server 2022?

Z hľadiska funkcií poskytovaných službami Windows Server 2022 sa licencia User CAL nelíši od licencie Device CAL. Osobná licencia Client Access Licence (User CAL) však ponúka ďalšie výhody, pokiaľ ide o možnosti prístupu k serveru Windows: Každý používateľ, ktorý je na to oprávnený pomocou licencie User CAL pre Windows Server 2022, môže na prístup k serveru používať ľubovoľné licencované koncové zariadenie s podporou systému Windows, napr. vo firme. Najmä ak zamestnanec často pristupuje k serveru Windows Server na rôznych pracovných staniciach a miestach a používa veľmi odlišné koncové zariadenia, ktoré sú k dispozícii napríklad lokálne, je flexibilnejší ako v prípade licencie CAL viazanej na zariadenie.   User CAL preto ponúka veľkú výhodu, ak používateľ s licenciou nechce alebo nemôže vždy používať jedno a to isté koncové zariadenie.

Bezpečnosť vášho kupujúceho s používanými licenciami User CAL pre Microsoft Windows Server 2022 od spoločnosti Wiresoft

Užívateľské licencie CAL pre Windows Server 2022 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft ako použitý softvér od jednej licencie pre prístup klienta. Využite nielen nižšiu cenu použitého softvéru v porovnaní s novými licenciami CAL, ale aj bezpečnosť kupujúceho a ďalšie výhody:

  • Pri kúpe použitejlicencie User CAL od spoločnosti Wiresoft zákazník získava originálnu jednu licenciu, ktorú predtým zakúpila spoločnosť a potom ju predala spoločnosti Wiresoft.
  • Právnym základom pre obchodovanie s použitými klientskymi prístupovými licenciami pre Microsoft Windows Server 2022 sú platné právne predpisy, ktoré povoľujú predaj koncovým zákazníkom, ako aj nákup a používanie.
  • Ak ponúkanú licenciu User CAL už aktivoval predchádzajúci majiteľ, táto licencia bola pred predajom spoločnosti Wiresoft opäť vymazaná a je opäť 100 % voľne použiteľná.
Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 10 PACK USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.