Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10117
 • 395-04540
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
1 842,90 € * 2 046,90 € * (9,97% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Verzia CU Aktuálne
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Stiahnutie + licencia
Ďalšie informácie Až 100 databáz poštových schránok


Windows Server 2016 je osvedčená platforma na zasielanie správ na centrálnu správu e-mailov a kontaktov, ako aj schôdzok a úloh a verzia 10. Najmä väčšie spoločnosti a inštitúcie využívajú jej vysokú škálovateľnosť, ako aj množstvo praktických funkcií na flexibilné, aj lokálne nezávislé používanie, ktoré podporuje tímovú spoluprácu a zvyšuje bezpečnosť. Server Windows

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE"

Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise

Windows Server 2016 je osvedčená platforma na zasielanie správ na centrálnu správu e-mailov a kontaktov, ako aj schôdzok a úloh a serverová verzia systému Windows 10. Najmä väčšie spoločnosti a inštitúcie tak profitujú z vysokej škálovateľnosti, ako aj z mnohých praktických funkcií na flexibilné, aj lokálne nezávislé používanie, ktoré podporuje tímovú spoluprácu a zvyšuje bezpečnosť.

Exchange Server 2016 je ako výkonný komunikačný systém dôležitou súčasťou každej modernej spoločnosti na riadenie a správu typických pracovných procesov. Serverový softvér funguje ako interné aj externé rozhranie, spoľahlivo spája zamestnancov aj oddelenia aj na rôznych miestach a komplexne prispieva k zvýšeniu celkovej efektivity vo firmách: e-maily, kontakty a stretnutia možno centrálne spravovať a prehľadne archivovať a vyhľadávať. Diferencovaná správa práv definuje individuálny prístup zamestnancov k údajom a schôdzkam, takže Microsoft Exchange Server 2016 ponúka maximálnu kontrolu a zároveň transparentnosť.

Optimalizáciou serverovej architektúry sa počet serverových rolí v serveri Exchange Server 2016 Enterprise znížil na dve roly - poštovú schránku a okrajový transport - a zjednodušilo sa aj škálovanie a zlepšila sa podpora cloudových služieb.

Verzia Enterprise servera Exchange 2016 je vhodná najmä na komunikáciu veľkých spoločností alebo organizácií s mnohými zamestnancami, pretože podporuje až 100 databáz poštových schránok na server.

Spoločnosť Wiresoft ponúka verziu Enterprise Exchange Server 2016 ako použitý softvér - za nižšiu, zníženú cenu v porovnaní s novým softvérom - ak je ešte k dispozícii. Použitý softvér je preto mimoriadne atraktívny pre tie veľké spoločnosti a organizácie, ktoré hľadajú úsporný a ekonomický spôsob, ako vo svojich prevádzkach používať výkonnejší softvér, ako je napríklad Exchange 2016 Enterprise. Pretože aj ako používaný softvér ponúka táto edícia Exchange typické maximum z hľadiska škálovateľnosti, výkonu a bezpečnosti, pretože sa dá používať vcelku.

Pre každý server Exchange je potrebné zakúpiť samostatnú licenciu, ako aj licencie pre prístup klientov. Aj v prípade použitého softvéru Exchange Server Enterprise sa licencovanie vykonáva podľa oficiálnych pravidiel správy licencií spoločnosti Microsoft. Ďalšie informácie o optimálnom licencovaní, ako aj o vylepšeniach a nových funkciách Exchange Servera 2016 Enterprise nájdete v nasledujúcej časti.

Porovnanie Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise a Standard

Najväčším rozdielom edície Enterprise servera Exchange 2016 v porovnaní s edíciou Standard je možnosť prevádzkovať a spravovať až 100 databáz poštových schránok s kapacitou až 2 terabajty na server, vďaka čomu je edícia Enterprise zaujímavá najmä pre väčší počet používateľov. Ďalšie rozdiely sú:

 • Používanie prevencie straty údajov prostredníctvom Centra administrácie Exchange: Zabránenie strate údajov zabraňuje odovzdaniu dôverných informácií neoprávneným osobám; vďaka integrovanému inteligentnému filtru správ (IMF) a technológii filtrovania SmartScreen sa potenciálne škodlivé správy odfiltrujú skôr, ako sa dostanú do poštovej schránky.
 • Používatelia môžu využívať výhody centralizovaného ukladania údajov, kontroly potrieb ukladania a aktuálnych požiadaviek na súlad.
 • Rozsiahlejšie virtualizačné práva umožňujú prevádzku neobmedzeného počtu virtuálnych počítačov a kontajnerov Hyper-V.
 • Ďalšie funkcie zahŕňajú: Storage Spaces Direct, Storage Replica, ako aj Shielded Virtual Machines, nový sieťový zásobník a OneDrive for Business na úpravu, aktualizáciu a zdieľanie dát v reálnom čase.

Ďalšie výhody servera Microsoft Exchange Server 2016 v skratke

Verzia Windows Server 2016 obsahuje viacero dôležitých inovácií, ako aj ďalší vývoj existujúcich funkcií. Hlavnou z nich je optimalizácia serverovej architektúry znížením počtu serverových rolí na dve: poštová schránka a okrajový transport - viac o tom nižšie. Okrem toho sa zjednodušilo škálovanie a ďalej sa zlepšila podpora cloudových služieb. Medzi ďalšie funkcie patrí:

Vylepšené vyhľadávanie pomocou eDiscovery

Architektúra vyhľadávania eDiscovery bola v serveri Exchange Server 2016 prepracovaná a funguje asynchrónne aj decentralizovane s využitím viacerých serverov, takže vyhľadávanie je oveľa rýchlejšie. Pri zadávaní vyhľadávacieho výrazu v aplikácii Outlook 2016 alebo v aplikácii Outlook na webe sa zobrazia návrhy založené na najčastejšie používaných kontaktoch, e-mailoch v poštovej schránke a predchádzajúcich vyhľadávacích požiadavkách. Okrem toho kontextové filtre - napr. pre rozsah dátumu a súvisiacich odosielateľov - pomáhajú ľahšie nájsť určité informácie. Pomocou aplikácie Outlook na webe je možné vyhľadávať vo vlastnom kalendári, ako aj v kalendároch iných osôb.

Spolupráca v cloude

V aplikácii Outlook 2016 alebo Outlook na webe možno súbory uložené v službe OneDrive pre firmy alebo SharePoint 2016 vložiť do e-mailu ako prepojenie a nie ako prílohu ako predtým. Príslušný príjemca môže otvoriť prepojený súbor priamo vo svojom počítači ako prílohu. Prístupové práva možno individuálne nastaviť a automaticky aktivovať.

Podpora hybridného cloudu

Exchange Server 2016 podporuje hybridné scenáre - nie je rozdiel, či je schránka umiestnená na miestnom serveri alebo v cloude. Miestne poštové schránky možno používať aj s cloudovými rozšíreniami Exchange Online Archiving a Azure Rights Management.

DLP na prevenciu straty údajov

Prevencia straty údajov (DLP), rozšírenie Transportných pravidiel, zlepšuje zabezpečenie údajov v serveri Exchange Server 2016 a pomáha ich chrániť pred neoprávneným prístupom. Metódy dostupné v rámci prevencie straty údajov na klasifikáciu alebo odosielanie dôverných informácií nebránia pracovnému postupu: hneď ako sa v poštovej schránke objaví riziko neoprávneného čítania údajov alebo manipulácie s e-mailami s prílohami obsahujúcimi škodlivý softvér, dotknutí používatelia dostanú príslušné oznámenie v programe Outlook aj Outlook na webe.

Outlook na webe

Outlook na webe je nový názov pre webový prístup k serveru Exchange, ktorý bol predtým známy ako "Outlook Web Access" alebo "Outlook Web App". Spoločnosť Microsoft ho rozsiahlo prepracovala a optimalizovala tak, aby sa Outlook dal používať aj v smartfóne alebo tablete so systémom Android alebo iOS bez nutnosti inštalácie aplikácie Outlook. Funkcia prehľadávania zjednodušuje správu e-mailov od konkrétneho odosielateľa: napríklad sa uchovávajú len určitý počet dní alebo sa uloží len posledná správa.

Program Outlook na webe možno bez väčších obmedzení používať aj v prehliadačoch Google Chrome, Safari a Firefox namiesto prehliadačov Microsoft Edge a Internet Explorer 11.

Nové funkcie kalendára

Kalendár získal nielen nový vzhľad, ale aj nové funkcie, ako napríklad e-mailové pripomenutia určitých udalostí v kalendári a možnosť navrhnúť iný čas pre pozvánky na stretnutia.

Technické informácie o Exchange Serveri 2016 Enterprise

Nasledujúce podrobnosti obsahujú rôzne informácie o scenároch podporovaných serverom Exchange Server 2016, ako aj minimálne požiadavky na servery a hardvér a softvér na zabezpečenie optimálnej prevádzky softvéru Exchange.

Zmeny v architektúre servera v porovnaní s predchádzajúcou verziou

Medzi najdôležitejšie zmeny v Exchange Serveri 2016 v porovnaní s predchádzajúcou verziou patria:

 • Zníženie počtu rolí servera: V Exchange 2016 bola odstránená rola Client Access Server (CAS), takže existuje len rola Mailbox. Prístup k serveru MBX2016 je riadený prostredníctvom vyrovnávačov zaťaženia. Klienti sa prihlásia do služby Client Access Service na poštovom serveri a sú presmerovaní na príslušný poštový server s aktívnou databázou. Komunikácia stále prebieha na úrovni protokolu.
 • Predvolený protokol MAPI cez HTTP : Predvoleným protokolom pre komunikáciu v Exchange Serveri 2016 prostredníctvom aplikácie Outlook je teraz MAPI cez HTTP. MAPI cez HTTP ponúka optimalizovanú spoľahlivosť a stabilitu pripojení k aplikácii Outlook a Exchange a indikuje chyby prenosu. Okrem toho sa Outlook po hibernácii alebo zmene siete pripája k serveru oveľa rýchlejšie ako predtým, pretože MAPI cez HTTP podporuje aj pokračovanie prerušených spojení a v prípade krátkych prerušení nie je potrebné opätovné pripojenie.
 • Zlepšená škálovateľnosť vyhľadávania : Ďalšou výhodou servera Exchange Server 2016 je optimalizovaná škálovateľnosť vyhľadávania. Počet poštových schránok a archívnych poštových schránok, ktoré možno prehľadávať, sa zvýšil z 5 000 na 10 000, takže teraz možno prehľadávať celkovo 20 000 poštových schránok súčasne.
 • Scenáre koexistencie: V rámci Exchange 2016 je to možné s Exchange Server 2010 SP3 RU11, ako aj Exchange Server 2013 CU11. Požiadavky klientov prostredníctvom servera Exchange 2013 CU11 Client Access Server sa presmerujú na server Exchange 2016 Mailbox Server. Staršie verzie Exchange už nie sú podporované.

Systémové požiadavky pre Windows Exchange Server 2016

Aby ste mohli používať Windows Exchange Server 2016 Enterprise Edition v plnom rozsahu, musia byť splnené tu uvedené hardvérové a softvérové požiadavky. Pre komunikáciu s klientom prostredníctvom pracovnej plochy je nevyhnutnou podmienkou aj inštalácia aplikácie Microsoft Outlook. Platia tieto minimálne špecifikácie:

 • Operačné systémy: min. Windows Server 2012 R2 Standard alebo Datacenter, Windows Server 2016 Standard alebo Datacenter
 • Procesor: 64-bitový procesor, prípadne procesor AMD s podporou platformy AMD64
 • Pevný disk: najmenej 30 GB miesta na pevnom disku na inštalačnej jednotke, ako aj
 • min. 500 MB na inštaláciu hlasového balíka Unified Messaging; min. 500 MB pre databázu frontu
 • Úloha poštovej schránky: 8 GB
 • Úloha Edge Transport: 4 GB
 • Rozlíšenie obrazovky: min. 1 024 x 768 pixelov
 • Active Directory: aspoň Windows Server 2008 R2 alebo novší
 • Úroveň domény a funkčná úroveň doménovej štruktúry: aspoň Windows Server 2008 R2

Licencovanie Exchange Servera 2016 Enterprise Edition

Verzia Enterprise servera Microsoft Exchange Server 2016 je navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky veľkých podnikov na poštové schránky; pre každú spustenú inštanciu servera Exchange Server 2016 Enterprise je potrebná samostatná serverová licencia - bez ohľadu na to, či je spustená v prostredí fyzického alebo virtuálneho operačného systému. Inštancia servera Exchange Server sa považuje za spustenú už pri načítaní softvéru do pamäte alebo pri vykonávaní jeho inštrukcií.

Často kladené otázky o Exchange Server 2016 Enterprise Edition ako používanom softvéri spoločnosti Wiresoft

Pri kúpe servera Exchange Server 2016 Enterprise ako použitého softvéru si môžete byť istí, že je legálny a že táto serverová licencia ponúka rovnaké možnosti používania ako zodpovedajúca nová serverová licencia - nielen preto, že sa softvér neopotrebúva, ale predovšetkým aj z hľadiska všeobecnej funkčnosti a oprávnenia na jeho používanie. Nižšie nájdete všetky odpovede na typické otázky týkajúce sa nákupu použitého softvéru Exchange Server.

Odkiaľ pochádza použitý softvér Wiresoft Exchange Server 2016 Enterprise?

Použitý softvér Exchange Server 2016 Enterprise, ktorý spoločnosť Wiresoft ponúka v obchode so softvérom, zvyčajne pochádza od spoločností, ktoré predtým zakúpili tento softvér ako nový a ďalej ho predali spoločnosti Wiresoft. Dôvodom predaja je často skutočnosť, že prebytočné alebo inak nevyužívané licencie nie sú potrebné alebo celý softvér bol nahradený iným typom alebo edíciou, a preto už nie je potrebný. Spoločnosť Wiresoft označuje všetky licencie, ktoré už boli použité alebo ďalej predané, ako použitý softvér, hoci, ako už bolo uvedené, môžu sa používať ako nová serverová licencia.

Ponúka použitý softvér pre Exchange Server 2016 Enterprise zabezpečenie kupujúceho?

Áno: Nákup použitého softvéru, ako je licencia Exchange Server 2016 Enterprise, ponúka zákazníkom spoločnosti Wiresoft rovnaké výhody ako nepoužívaný serverový softvér: s bezpečnosťou kupujúceho vďaka okamžitému stiahnutiu a okamžitej aktivácii licencie prostredníctvom dodaného neobmedzeného licenčného kľúča.

Je nákup a používanie Exchange Servera 2016 Enterprise ako použitého softvéru legálne?

Áno: Použitý softvér ponúkaný spoločnosťou Wiresoft pochádza z licenčných zásob spoločností. Obchodovanie, ako aj samotné používanie použitého softvéru podlieha bežnej jurisdikcii: oboje bolo touto jurisdikciou vyhlásené za legálne - čo bolo opakovane jasne potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

Aké ďalšie výhody má používaný softvér Wiresoft?

Pomocou použitého softvéru od spoločnosti Wiresoft môžu spoločnosti a organizácie napríklad aktualizovať alebo doplniť svoje existujúce softvérové zásoby za výhodnú cenu, pretože cena použitého softvéru je nižšia ako cena príslušného nového tovaru. Preto v obchode so softvérom Wiresoft nájdete aj staršie verzie servera Exchange Server, ktoré už nie sú ponúkané ako nové, čo má tú výhodu, že sa môžete vyhnúť drahším aktualizáciám. Ďalšou výhodou používaného softvéru Wiresoft je, že ponúka aj bezpečnosť auditu vďaka kompletnej evidencii všetkých kupujúcich

Ponuka použitého softvéru Wiresoft zahŕňa nielen Exchange Server 2016 Enterprise Edition, ale aj Standard Edition - vrátane príslušných potrebných licencií pre klientsky prístup, ako aj novšie verzie. Okrem toho tu nájdete výhodné ponuky pre mnohé ďalšie programy Microsoft - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencovania Exchange Servera 2016 Enterprise, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie