Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT SHAREPOINT SERVER 2019 STANDARD USER CAL MICROSOFT SHAREPOINT SERVER 2019 STANDARD USER CAL
Microsoft SharePoint Server 2019 Standard User CAL Kúpa Microsoft SharePoint Server 2019 User CAL znamená umožniť (ďalšiemu) zamestnancovi jednoduchý prístup k firemným dokumentom a spoluprácu na projektoch odkiaľkoľvek. Či už v...
49,90 € *
MICROSOFT SHAREPOINT SERVER 2019 STANDARD DEVICE CAL MICROSOFT SHAREPOINT SERVER 2019 STANDARD DEVICE CAL
Microsoft SharePoint Server 2019 Standard Device CAL Kúpa Microsoft Sharepoint Server 2019 Device CAL znamená poskytnutie prístupu konkrétnemu zariadeniu k platforme Sharepoint. Firemný počítač alebo dokonca notebook tak môže používať...
49,90 € *

SharePoint Server 2019 CAL: Základ úspešnej spolupráce

V dnešnom svete podnikania je efektívna správa informácií a bezproblémová spolupráca rozhodujúca pre úspech spoločnosti. SharePoint Server 2019 je jednou z popredných platforiem pre spoluprácu a správu dokumentov, ktorá pomáha spoločnostiam riešiť tieto výzvy. Klientské prístupové licencie (CAL) sú nevyhnutné pre bezproblémový chod servera a splnenie zákonných požiadaviek. V tomto obsiahlom článku sa podrobne pozrieme na licencie SharePoint Server 2019 CAL, vysvetlíme ich význam a spôsob, akým zabezpečujú úspech prostredia SharePoint.

Čo sú licencie SharePoint Server 2019 CAL?

Licencie CAL (Client Access Licences) sú licencie, ktoré upravujú prístup používateľov alebo zariadení k stránke SharePoint Server 2019. Sú neoddeliteľnou súčasťou licencií spoločnosti Microsoft a zohrávajú hlavnú úlohu pri zabezpečovaní zákonného a správneho používania softvéru.

Existujú dva hlavné typy licencií SharePoint Server 2019 CAL:

1. SharePoint Server 2019 Standard CAL

Licencia Standard CAL poskytuje základný prístup k základným funkciám a službám SharePoint Server 2019. Používatelia alebo zariadenia s licenciou Standard CAL majú prístup k tímovým webovým stránkam, knižniciam dokumentov, základným pracovným postupom a základným funkciám vyhľadávania.

2. SharePoint Server 2019 Enterprise CAL

Enterprise CAL je rozšírená verzia a sprístupňuje ďalšie funkcie a služby. S touto licenciou majú používatelia alebo zariadenia prístup k rozšíreným funkciám, ako je napríklad prepojenie podnikových údajov, business intelligence a rozšírené vyhľadávanie. Je to užitočné najmä pre organizácie s náročnejšími požiadavkami na implementáciu SharePoint.

Prečo sú licencie SharePoint Server 2019 CAL dôležité?

Význam licencií SharePoint Server 2019 CAL je zásadný a nemožno ho ľahko prehliadnuť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo sú také dôležité:

1. Zhoda s licenciami

Používanie stránky SharePoint Server 2019 bez príslušných licencií CAL môže viesť k vážnym problémom s dodržiavaním predpisov. Licencie CAL sú nevyhnutné na to, aby ste sa vyhli právnym konfliktom a konali v súlade s licenčnými predpismi.

2. Prístup k pokročilým funkciám

Licencie CAL Enterprise výrazne rozširujú možnosti vášho prostredia SharePoint. Organizácie, ktoré chcú využívať pokročilé funkcie, ako napríklad business intelligence a pokročilé vyhľadávanie, sa spoliehajú na licencie CAL Enterprise.

3. Škálovateľnosť

Licencie CAL sú škálovateľné a možno ich aktualizovať podľa toho, ako rastú potreby vašej organizácie. Keď sa vaša firma rozrastie alebo sa zmenia požiadavky, môžete si zakúpiť ďalšie licencie CAL, aby ste uspokojili dodatočné požiadavky.

Licencie CAL a hybridné prostredia SharePoint

V hybridných prostrediach SharePoint, v ktorých sa v rámci služby Microsoft 365 kombinujú služby SharePoint Server 2019 a SharePoint Online, sa môžu vyžadovať rôzne licenčné modely. Je dôležité pochopiť špecifické požiadavky vášho hybridného prostredia a zabezpečiť, aby boli zakúpené správne licencie CAL pre lokálne a cloudové nasadenie.

SharePoint Server 2019 Licencie CAL a cloud

Po zavedení služby SharePoint Online v službe Microsoft 365 začali mnohé organizácie presúvať svoje nasadenia služby SharePoint do cloudu. V tomto cloudovom prostredí sa licencie CAL už nevyžadujú, pretože licencie sa udeľujú na používateľa a sú súčasťou rôznych predplatných Microsoft 365.

Záver

SharePoint Server 2019 Licencie CAL sú kľúčové pre zákonné, správne a efektívne používanie tejto výkonnej platformy na spoluprácu a správu dokumentov. Upravujú prístup k funkciám a službám SharePoint a zabezpečujú súlad s licenčnými požiadavkami spoločnosti Microsoft. Pri plánovaní implementácie SharePoint by ste mali zvážiť individuálne požiadavky vašej organizácie a zabezpečiť, aby ste zakúpili správne licencie CAL, ktoré budú spĺňať potreby vašich používateľov. Vďaka správnemu licencovaniu môžete naplno využiť služby SharePoint Server 2019 a posunúť spoluprácu a produktivitu vo vašej organizácii na novú úroveň. SharePoint Server 2019 Licencie CAL sú kľúčom k úspešnému a efektívnemu využívaniu služby SharePoint vo vašej organizácii.