Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 DEVICE CAL
Microsoft Exchange Server 2013 DEVICE CAL Každý používateľ alebo koncové zariadenie, ktoré pristupuje k serveru Exchange, potrebuje prístupovú licenciu (CAL). Licencie CAL sú k dispozícii vo variantoch User CAL (pre prístup licencovaného...
18,90 € *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 USER CAL
Microsoft Exchange Server 2013 USER CAL Každý používateľ alebo koncové zariadenie, ktoré pristupuje k serveru Exchange, potrebuje prístupovú licenciu (CAL). Licencie CAL sú k dispozícii vo variantoch User CAL (pre prístup licencovaného...
18,90 € *

Microsoft CAL pre Exchange Server 2013 - efektívne licencovanie e-mailovej komunikácie

Úvod do licencií Microsoft CAL pre Exchange Server 2013

Microsoft Exchange Server 2013 je osvedčené riešenie pre e-mailovú komunikáciu a spoluprácu v organizáciách. Na efektívne používanie servera Exchange Server 2013 sú potrebné licencie Microsoft CAL (Client Access Licences). V tomto texte vám poskytneme zrozumiteľný prehľad o tom, čo znamenajú a ako fungujú.

Význam licencií Microsoft CAL pre server Exchange Server 2013

Licencie Microsoft CAL pre server Exchange Server 2013 sú licencie, ktoré umožňujú používateľom alebo zariadeniam prístup k výkonným funkciám a službám servera Exchange Server. Sú nevyhnutné na zabezpečenie efektívnej, bezpečnej a právne vyhovujúcej e-mailovej komunikácie.

Prečo sú licencie Microsoft CAL pre Exchange Server 2013 dôležité?

Správne licencovanie pomocou licencií Microsoft CAL pre Exchange Server 2013 je veľmi dôležité, aby ste sa vyhli právnym dôsledkom a zabezpečili, že vaši zamestnanci budú mať bezproblémový prístup k e-mailom, kalendárom a ďalším službám Exchange.

Typy licencií Microsoft CAL pre Exchange Server 2013

Existujú dva hlavné typy licencií Microsoft CAL pre server Exchange Server 2013:

  1. Licencie CAL pre používateľov: Tieto licencie sú založené na používateľovi a umožňujú konkrétnemu používateľovi prístup k serveru Exchange Server 2013. Licencie User CAL sú vhodné, ak máte organizáciu s mnohými zariadeniami a menším počtom používateľov.

  2. Licencie CAL pre zariadenia: Licencie CAL na zariadenia sú licencie na zariadenia, ktoré sú viazané na konkrétne zariadenie. Umožňujú všetkým používateľom, ktorí používajú toto zariadenie, prístup k serveru Exchange Server 2013.

Nákup licencií CAL pre server Exchange Server 2013

Licencie Microsoft CAL pre server Exchange Server 2013 sa spravidla musia zakúpiť oddelene od serverového softvéru. Je dôležité zakúpiť správny počet a typ licencií CAL podľa individuálnych požiadaviek vašej organizácie.

Záver

Licencie Microsoft CAL pre Exchange Server 2013 sú kľúčom k bezproblémovej a právne vyhovujúcej e-mailovej komunikácii vo vašej organizácii. Výber medzi licenciami CAL pre používateľov a licenciami CAL pre zariadenia závisí od konkrétnej situácie vo vašej spoločnosti. Správne licencované licencie CAL zabezpečia, že vaši zamestnanci budú mať prístup k serveru Exchange Server 2013 efektívne a v súlade so zákonom. Uistite sa, že ste si zakúpili správne licencie CAL, aby ste zabezpečili efektívnosť a zákonnosť používania servera Exchange Server 2013.

Kategórie