Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10459
 • P73-08330
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
520,90 € * 577,90 € * (9,86% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 16 Core
Zariadenia 1x
Virtuálne počítače 2x
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Stiahnutie + licencia


Windows Server 2022 je nový serverový operačný systém od . Je založený na stránke 10 a ponúka ešte väčšie zabezpečenie a možnosti zdieľania údajov, aplikácií a , ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky. S príslušnou prístupovou licenciou (Client Licence), s 2022 licenciou môžu dva virtuálne počítače používať hostiteľa Hyper-V na virtualizáciu. Standard Microsoft Windows Services Access User Microsoft Windows Server Standard Plus

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Standard - vyššie zabezpečenie sietí

Windows Server 2022 Standard je nový serverový operačný systém od spoločnosti Microsoft. Je založený na systéme Windows 10 a ponúka ešte väčšie zabezpečenie a možnosti zdieľania údajov, aplikácií a služieb, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky. S príslušnou licenciou Client Access Licence môžu používatelia s licenciou Microsoft Windows Server 2022 Standard používať na virtualizáciu dva virtuálne počítače a hostiteľa Hyper-V.

Systém Windows Server 2022 Standard bol rozšírený o mnohé nové funkcie, najmä v oblasti zabezpečenia, a existujúce funkcie boli rozšírené alebo vylepšené. Medzi ne patrí okrem iného aktivácia najnovšej verzie protokolu TLS (Transport Layer Security): 1.3, nové šifrovanie AES-256 pre SMB, ako aj podpora šifrovania prostredníctvom sietí RDMA cez SMB Direct s použitím AES-128.

Okrem toho sa rozšírili možnosti integrácie a správy hybridných funkcií, početné vylepšenia Centra administrácie systému Windows a zlepšenie výkonu kontajnerov systému Windows, ako aj UDP a TCP, optimalizácie úložiska pre Storage Spaces Direct a prehliadač Microsoft Edge ako štandardný prehliadač.

Štandardná edícia Windows Server 2022 s operačným systémom Windows 10 ponúka mnoho možností virtualizácie, najmä pre menšie dátové centrá, ktoré spoľahlivo chránia dáta a aplikácie vo viaccloudových prostrediach vďaka lepšej škálovateľnosti, vysokému výkonu a účinným bezpečnostným funkciám.

Licencovanie Windows Server 2022 Standard Edition je opäť založené na jadrách, pričom na jeden server pripadá minimálne 16 jadier.

V spoločnosti Wiresoft už môžete nájsť Windows Server 2022 Standard za nízke ceny ako použitý softvér - bez akýchkoľvek obmedzení výkonu tejto edície z hľadiska virtualizácie, zabezpečenia alebo výkonu. Ďalšie informácie o všetkých vlastnostiach a funkciách Windows Server 2022 Standard Edition, ako aj o licenciách nájdete v nasledujúcom prehľade alebo sa obráťte priamo na zástupcu spoločnosti Wiresoft.

Čo je nové v systéme Windows Server 2022 Standard? Prehľad najdôležitejších funkcií

Nová verzia serverového operačného systému spoločnosti Microsoft Windows Server 2022 je založená na systéme Windows 10, čo je aj vizuálne viditeľné, takže používatelia nájdu všetky funkcie na známom mieste. Nový Windows Server 2022 získava aj 10-ročnú podporu produktu od spoločnosti Microsoft vo forme podpory a aktualizácií.

V porovnaní s predchádzajúcou verziou má Windows Server 2022 mnoho inovácií v troch dôležitých oblastiach: Bezpečnosť, aplikačná platforma a migrácia.

Zabezpečenie v systéme Windows Server 2022 Standard

Vďaka novému viacvrstvovému zabezpečeniu ponúka Windows Server 2022 komplexnú ochranu, ktorú podnikové servery v súčasnosti naliehavo potrebujú na zabezpečenie dostupnosti dát a služieb. Okrem iného sú k dispozícii tieto nové funkcie a vylepšenia:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module 2.0) poskytuje hardvérovo zabezpečené úložisko kryptografických kľúčov a údajov, ako aj meranie integrity systému vrátane overovania legitímnosti alebo dôveryhodnosti kódu pri spustení servera Windows. Táto hardvérová dôveryhodnosť sa okrem iného používa aj pri šifrovaní diskov pomocou nástroja BitLocker.
 • Ochranu firmvéru zabezpečujú serverové procesory Secured Core, ktoré podporujú overovanie pri spustení pomocou technológie DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement), ako aj izolovaný prístup ovládačov do pamäte prostredníctvom ochrany DMA (Direct Memory Access).
 • Servery Secured Core podporujú aj integritu kódu podľa štandardu VBS (zabezpečenie založené na virtualizácii) a prostredníctvom HVCI (zabezpečenie založené na hypervízoroch). Funkcie hardvérovej virtualizácie, ktoré využíva VBS, tak vytvárajú bezpečnú oblasť pracovnej pamäte, ktorá je izolovaná od operačného systému, čím chránia server najmä pred rizikami, aké predstavujú napríklad útoky pri ťažbe kryptomien.
 • Okrem toho VBS umožňuje používanie funkcie Credential Guard, v rámci ktorej sú informácie pre prihlásenie používateľa uložené vo virtuálnom kontajneri, ku ktorému operačný systém nemá priamy prístup.
 • V systéme Windows Server 2022 Standard sú teraz predvolene povolené protokoly HTTPS a TLS 1.3, aby sa zabezpečilo bezpečné pripojenie. TLS1.3 (Transport Layer Security) je najnovšia verzia najrozšírenejšieho bezpečnostného protokolu na internete, ktorý sa používa na šifrovanie údajov s cieľom zabezpečiť bezpečný komunikačný kanál medzi dvoma koncovými bodmi.
 • Zabezpečený systém DNS v systéme Windows Server 2022 Standard podporuje funkciu DoH (DNS-over-HTTPS) na šifrovanie dotazov DNS pomocou protokolu HTTPS, čím sa zabráni odpočúvaniu a manipulácii s údajmi DNS, čo tiež prispieva k bezpečnosti prevádzky.
 • Protokol SMB (Server Message Block) v systéme Windows Server 2022 teraz používa na šifrovanie štandardy AES-256-GCM a AES-256-CCM, ktoré sa automaticky používajú hneď po vytvorení spojenia s iným počítačom, ktorý ich tiež podporuje.
 • Šifrovanie pomocou SMB Direct a RDMA (Remote Direct Memory Access) v systéme Windows Server 2022 poskytuje okrem iného vyššiu šírku pásma a nižšiu latenciu pre priame úložisko, repliku úložiska, Hyper-V a SQL Server.
 • Okrem toho klastre s funkciou failover v systéme Windows Server 2022 umožňujú podrobné riadenie šifrovania CSV (Cluster Shared Volumes) a SBL (Storage Bus Layer).

Kontajnerové aplikácie v systéme Windows Server 2022 Standard

Pri používaní kontajnerov systému Windows je k dispozícii aj množstvo optimalizácií platformy, napríklad v oblasti kompatibility aplikácií, ako aj používateľského rozhrania kontajnerov systému Windows s Kubernetes.

 • Veľkosť obrazu kontajnerov systému Windows sa zmenšila až o 40 %, čím sa o 30 % predĺžil čas spustenia a zvýšil výkon.
 • Používanie Kubernetes sa zjednodušilo okrem iného lepšou podporou kontajnerov pre hostiteľské procesy pri konfigurácii uzlov, IPv6, ako aj implementáciou sieťových politík pomocou open source aplikácie Calico.
 • Okrem toho bolo aktualizované Centrum administrácie systému Windows s cieľom zjednodušiť vytváranie kontajnerov pre aplikácie .NET.

Ukladanie a migrácia v systéme Windows Server 2022 Standard

Mnohé vylepšenia služieb migrácie úložísk v systéme Windows Server 2022 okrem iného uľahčujú migráciu úložísk do systému Windows Server, ako aj z iných zdrojových úložísk do Azure. Na tento účel poskytuje orchestrátor Storage Migration Server v systéme Windows Server 2022 nasledujúce možnosti:

 • Migrácia miestnych používateľov alebo skupín do systému Windows Server
 • Migrácia úložiska do klastrov s funkciou failover a z nich a migrácia medzi samostatnými servermi a klastrami s funkciou failover
 • Migrácia úložiska zo serverov Linux pomocou Samby
 • Migrácia na siete Azure
 • Migrácia zo serverov NetApp CIFS alebo polí NetApp FAS na Windows Server

Ďalšie funkcie:

 • Prispôsobiteľná rýchlosť opravy úložiska poskytuje väčšiu kontrolu nad procesom synchronizácie údajov: zdroje sa tak môžu prideliť na opravu kópií údajov (odolnosť) alebo na spustenie aktívnych pracovných záťaží (výkon). Klastre sa tak dajú spravovať flexibilnejšie a efektívnejšie.
 • Úložná zbernica cache teraz poskytuje úložisko na samostatných serveroch, zlepšuje výkon čítania a zápisu a zvyšuje efektivitu pripojením rýchlejších médií, ako sú NVMe alebo SSD, k pomalším médiám, ako je HDD.
 • Kompresia SMB eliminuje potrebu ručnej kompresie súborov pri ich prenose cez sieť, napríklad na umožnenie rýchlejších prenosov v rušných sieťach.

Ďalšie vylepšenia v systéme Windows Server 2022 Standard

Okrem toho nová verzia Windows Server 2022 obsahuje celý rad individuálnych optimalizácií, ktoré tiež zvyšujú výkon:

 • Podpora vnorenej virtualizácie na procesoroch AMD v systéme Windows Server 2022 poskytuje viac možností hardvérového prostredia na spustenie Hyper-V na virtuálnom počítači (VM) Hyper-V.
 • Microsoft Edge je predvolene súčasťou systému Windows Server 2022. Edge je založený na otvorenom zdroji Chromium a ponúka lepšie zabezpečenie ako Internet Explorer, ktorý nahrádza.
 • Výkonnosť protokolu TCP (Transmission Control Protocol) sa zlepšila použitím protokolu TCP HyStart++, ktorý znižuje stratovosť paketov, a protokolu RACK (Recent ACKnowledgment), ktorý znižuje časový limit retransmisie (RTO) počas retransmisie.
 • RSC (Receive Segment Coalescing) poskytuje optimalizáciu pre virtuálne prepínače v Hyper-V tak, aby sa pakety mohli v sieti hypervízora spájať a spracovávať ako väčšie segmenty. Tým sa zníži počet cyklov CPU a zlepší sa výkon sieťovej prevádzky.

Požiadavky na hardvér na spustenie systému Windows Server 2022 Standard

Windows Server 2022 je založený na operačnom systéme Windows 10. Aby ste mohli využívať všetky funkcie serverovej aplikácie a zaistiť bezpečnosť, musí základný hardvér spĺňať všetky minimálne požiadavky uvedené nižšie. Ďalšie požiadavky závisia od konfigurácie príslušného systému, ako aj od iných nainštalovaných aplikácií.

 • Procesor: 1,4 GHz 64-bitový
 • Pamäť: 512 MB (2 GB pre server s možnosťou inštalácie stolného displeja)
 • HDD: 32 GB voľného miesta na pevnom disku
 • BIOS: systém UEFI so zabezpečeným zavádzaním (UEFI 2.3.1c) pre určité funkcie
 • Grafická karta a monitor: 1 024 x 768 pixelov

Licencovanie systému Windows Server 2022 Standard

Licencovanie servera s novým systémom Windows Server 2022 Standard Edition sa tiež vykonáva ako použitý softvér v súlade s licenčnými predpismi spoločnosti Microsoft, pričom základom pre výpočet licenčnej požiadavky je počet jadier. Uplatňujú sa tieto ustanovenia:

 • Windows Server 2022 Standard Edition je vo všeobecnosti licencovaný na základe použitého fyzického hardvéru. Na tento účel sa okrem počtu fyzicky dostupných jadrových procesorov zohľadňuje aj počet virtuálnych serverov.
 • Serverová licencia sa vždy vzťahuje na 2 fyzické procesorové jadrá.
 • Podľa licenčných predpisov spoločnosti Microsoft sa za základ vždy považuje minimálny počet 8 jadier na procesor - aj keď má skutočne existujúci hardvér menej ako 8 jadier.
 • Pre každý fyzický server sa predpokladajú aspoň 2 procesory, čo znamená minimálny počet 16 jadier.
 • Servery s viac ako 16 jadrami musia byť dodatočne licencované s príslušnými balíkmi pre Windows Server 2022 Standard.

Ďalšie ustanovenia, napr. pre licencovanie inštancií Hyper-V, ako aj klientov - používateľov aj koncových zariadení - pristupujúcich k systému Windows Server 2022 Standard, môžete získať od zamestnanca spoločnosti Wiresoft. Zodpovedajúce licencie/CAL pre Windows Server 2022 Standard sú k dispozícii aj od spoločnosti Wiresoft.

Kúpte si Microsoft Windows Server 2022 Standard ako použitý softvér v obchode so softvérom Wiresoft

Aktuálne 2021 vydaný MS Windows Server Standard 2022 Edition je už ponúkaný ako použitý softvér v obchode so softvérom Wiresoft. Cena použitého softvéru je nižšia ako cena zodpovedajúcej novej edície Windows Server Standard 2022. Pri nákupe použitého softvéru od spoločnosti Wiresoft využívate tieto výhody:

 • Pri kúpe systému Microsoft Windows Server 2022 Standard od spoločnosti Wiresoft získate originálnu jednu licenciu, ktorú predtým zakúpila spoločnosť a predala ju spoločnosti Wiresoft.
 • Pri ďalšom predaji je táto licencia MS Windows Server 2022 Standard označená ako použitá, pričom označenie "použitá" neznamená žiadne obmedzenie funkčnosti softvéru Windows Server ani to, že táto licencia už bola použitá.
 • Ak prvý kupujúci už nainštaloval alebo aktivoval softvér MS Windows Server 2022 Standard, licencia bola pri predaji spoločnosti Wiresoft opäť vymazaná, takže príslušná softvérová licencia je opäť 100 % voľne dostupná.
 • Ponúkaná licencia MS Windows Server 2022 Standard, rovnako ako ostatné použité licencie Microsoft, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka na predaj, nie sú časovo obmedzené skúšobné verzie, neobsahujú už aktivovaný licenčný kľúč, ale ide o softvérový produkt, ktorý je po zakúpení autorizovaný len pre vás.
 • Všetky použité licencie zakúpené spoločnosťou Wiresoft a ponúkané na ďalší predaj, ako napríklad MS Windows Server Standard 2022, sme pred predajom otestovali aj z hľadiska ich plnej použiteľnosti.
 • Právnym základom ďalšieho predaja použitej licencie Microsoft Windows Server 2022 Standard je platný zákon, ktorý umožňuje predaj a nákup, ako aj používanie použitého softvéru.
 • Okamžite po úspešnom dokončení nákupu máte aplikáciu MS Windows Server 2022 Standard k dispozícii prostredníctvom elektronického doručenia softvéru (ESD).
 • Pri nákupe použitej licencie, ako je napríklad štandardná edícia Windows Server 2022 od spoločnosti Wiresoft, si tak môžete byť istí, že vždy kupujete a používate legálny a originálny produkt spoločnosti Microsoft.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa nákupu Microsoft Windows Server 2022 Standard ako použitého softvéru alebo inej edície MS Windows Server 2022, ako aj starších verzií MS Windows Server alebo iného softvéru spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom chatu.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie