Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10116
 • 312-04349
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
260,90 € * 288,90 € * (9,69% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Verzia CU Aktuálne
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Stiahnutie + licencia
Ďalšie informácie Až 5 databáz poštových schránok


Windows Exchange 2016 ponúka spoľahlivú platformu na zasielanie správ, pomocou ktorej možno centrálne spravovať e-maily a kontakty, ako aj schôdzky a úlohy. Ide o verziu Server Server  Windows 10. Najmä menšie alebo stredne veľké firmy a inštitúcie môžu s edíciou profitovať z mnohých praktických funkcií, vysokej škálovateľnosti, ako aj funkcií , ktoré podporujú spoluprácu tímov pri flexibilnom, aj lokálne nezávislom používaní, bez toho, aby bola obetovaná bezpečnosť. Standard Cloud

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD"

Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition

Windows Exchange Server 2016 ponúka spoľahlivú platformu na zasielanie správ, pomocou ktorej možno centrálne spravovať e-maily a kontakty, ako aj schôdzky a úlohy. Ide o serverovú verziu systému Windows 10. Najmä menšie alebo stredne veľké spoločnosti a inštitúcie môžu s edíciou Standard Edition využívať mnohé praktické funkcie, vysokú škálovateľnosť, ako aj cloudové funkcie, ktoré podporujú spoluprácu tímov pri flexibilnom, aj lokálne nezávislom používaní, bez toho, aby bola obetovaná bezpečnosť.

Štandardná edícia Exchange Servera 2016 podporuje až 5 databáz poštových schránok na server a ponúka optimalizovanú architektúru servera znížením rolí servera na 2: poštová schránka a okrajový transport. Serverový softvér je tak v podnikoch nevyhnutnou súčasťou na riadenie a správu pracovných procesov a výmenu informácií potrebných v tomto procese. Výkonný komunikačný systém funguje ako interné aj externé rozhranie, spoľahlivo spája zamestnancov a oddelenia na rôznych miestach a komplexne tak prispieva k zvýšeniu efektívnosti pracovných procesov: E-maily, kontakty a schôdzky možno nielen centrálne spravovať, prehľadne archivovať a ľahko vyhľadávať - integrovaná správa práv umožňuje aj diferencovaný individuálny prístup zamestnancov k údajom a obsahu; Microsoft Exchange Server 2016 Standard tak poskytuje maximálnu kontrolu a zároveň vysokú mieru transparentnosti.

V spoločnosti Wiresoft je štandardná edícia Exchange Servera 2016 k dispozícii ako použitý softvér za nižšiu, zníženú cenu v porovnaní s novým softvérom - ak sa vôbec ešte ako taký ponúka. Použitý softvér je atraktívny najmä pre menšie spoločnosti a organizácie, ktoré chcú ušetriť náklady a hľadajú ekonomický spôsob používania výkonného softvéru, ako je napríklad Exchange 2016 Standard. Pretože aj ako používaný softvér poskytuje Exchange 2016 Standard škálovateľnosť, výkon a zabezpečenie typické pre túto edíciu, pretože ho možno používať v plnom rozsahu.

V prípade Exchange Servera 2016 Standard ako používaného softvéru sa licencovanie vykonáva v súlade s ustanoveniami správy licencií spoločnosti Microsoft. Pre každý server Exchange Server je potrebné zakúpiť samostatnú štandardnú licenciu, ako aj ďalšie licencie pre prístup klientov. Podrobné informácie o optimálnom licencovaní Exchange Servera 2016 Standard, ako aj o zahrnutých optimalizáciách a nových funkciách nájdete v nasledujúcej časti.

Prehľad výhod servera Microsoft Exchange Server 2016

Okrem ďalšieho vývoja existujúcich funkcií ponúka Windows Server verzia 2016 Standard niekoľko dôležitých inovácií. Prvou je optimalizácia architektúry servera znížením počtu serverových rolí na dve: Mailbox a Edge Transport - viac informácií o tom nájdete nižšie. Zjednodušilo sa aj škálovanie vyhľadávania a zlepšila sa podpora cloudových služieb. Medzi ďalšie funkcie patrí:

Podpora hybridného cloudu

Exchange Server 2016 Standard teraz podporuje aj hybridné scenáre, poštové schránky môžu byť umiestnené na miestnom serveri alebo v cloude. Miestne poštové schránky možno používať aj ako cloudové rozšírenia prostredníctvom archivácie Exchange Online a správy práv Azure.

Outlook na webe

Nový názov pre webový prístup k serveru Exchange, ktorý bol v starších verziách známy ako "Outlook Web Access" alebo "Outlook Web App", je teraz "Outlook na webe". Dôvodom je, že spoločnosť Microsoft túto funkciu zásadne prepracovala a optimalizovala: Aplikáciu Outlook teraz môžete používať aj bez inštalácie aplikácie Outlook v smartfóne alebo tablete so systémom Android alebo iOS. Nová funkcia prehľadávania uľahčuje organizáciu e-mailov od konkrétneho odosielateľa: voliteľne sa môžu uchovávať len určitý počet dní alebo sa uloží len posledná správa.

Aplikáciu Outlook na webe môžete bez väčších obmedzení používať aj v prehliadačoch Safari, Firefox alebo Google Chrome namiesto prehliadačov Microsoft Edge a Internet Explorer 11.

Zlepšená spolupráca v cloude prostredníctvom aplikácie Outlook

V aplikácii Outlook 2016 alebo Outlook na webe možno teraz súbory uložené v službe SharePoint 2016 vložiť do e-mailu aj ako odkaz, a nie iba vo forme prílohy ako predtým. Príslušný príjemca môže prepojený súbor otvoriť na svojom počítači ako prílohu. Štandardný protokol na overovanie medzi servermi je OAuth (Open Authorisation). Prístupové práva k súborom možno individuálne nastaviť a automaticky aktivovať.

eDiscovery pre optimalizované vyhľadávanie

V serveri Exchange Server 2016 bola prepracovaná architektúra vyhľadávania eDiscovery - pracuje asynchrónne aj decentralizovane a prehľadáva niekoľko serverov súčasne, čo vedie k rýchlejším výsledkom. V programe Outlook alebo Outlook na webe sa po zadaní hľadaného výrazu zobrazia návrhy založené na najčastejšie používaných e-mailoch v poštovej schránke alebo kontaktoch, ako aj na predchádzajúcich vyhľadávaniach. Okrem toho sú k dispozícii aj kontextové filtre pre rozsah dátumu a súvisiacich odosielateľov, ktoré uľahčujú vyhľadávanie informácií. Pomocou aplikácie Outlook na webe je možné vyhľadávať nielen vo vlastnom kalendári, ale aj v kalendároch iných ľudí.

Nové funkcie kalendára

Okrem nového vzhľadu kalendár získal aj nové funkcie, napríklad e-mailové pripomenutia udalostí v kalendári a možnosť navrhnúť alternatívny čas pozvania na schôdzku.

Ďalšie funkcie Microsoft Exchange Server 2016 Standard

Najväčší rozdiel medzi edíciou Standard servera Exchange 2016 a Enterprise je nižší počet podporovaných databáz poštových schránok, maximálne 5.

V edícii Standard NIE sú k dispozícii funkcie Data Loss Prevention (DLP), podpora neobmedzeného počtu virtuálnych počítačov alebo 2 kontajnerov Hyper-V a funkcie Storage Spaces Direct, Storage Replica, Shielded Virtual Machines a OneDrive for Business.

Technické špecifikácie servera Exchange Server 2016 Standard

Nižšie uvádzame niekoľko informácií o scenároch podporovaných serverom Exchange Server 2016, architektúre a minimálnych hardvérových a softvérových požiadavkách na zabezpečenie optimálnej prevádzky softvéru Exchange 2016.

Architektúra servera - zmeny v porovnaní s predchádzajúcou verziou

Najdôležitejšie zmeny v Exchange Serveri 2016 v porovnaní s predchádzajúcou verziou sú:

 • Zníženie počtu serverových rolí na 2: Exchange 2016 má teraz 1. rolu Mailbox, ktorá má hlavnú funkcionalitu, prijíma požiadavky klientov a uchováva databázy; 2. rolu Edge Transport, ktorá je zodpovedná za zabezpečenie dodatočnej bezpečnosti pri prenose e-mailov medzi intranetom a internetom. Úloha Client Access Server (CAS) bola odstránená.
 • K serveru MBX2016 sa pristupuje prostredníctvom vyrovnávačov zaťaženia. Klient sa prihlási do služby Client Access Service na poštovom serveri a je presmerovaný na poštový server s aktívnou databázou. Komunikácia naďalej prebieha na úrovni protokolu.
 • Nový štandardný protokol MAPI cez HTTP : MAPI cez HTTP je teraz štandardným protokolom pre komunikáciu v Exchange Serveri 2016 prostredníctvom aplikácie Outlook. Ponúka optimalizovanú spoľahlivosť a stabilitu pripojení k aplikáciám Outlook a Exchange a zobrazuje aj chyby pri prenose. Po hibernácii, zmene siete a po prerušených pripojeniach Outlook nadviaže spojenie so serverom oveľa rýchlejšie ako predtým, v prípade krátkych prerušení nie je potrebné opätovné pripojenie.
 • Virtualizačné práva umožňujú prevádzku 2 virtuálnych počítačov alebo 2 kontajnerov Hyper-V v štandardnej edícii.
 • Scenáre koexistencie: Exchange 2016 podporuje koexistenciu so serverom Exchange Server 2010 SP3 RU11, ako aj so serverom Exchange Server 2013 CU11; požiadavky prostredníctvom servera Exchange 2013 CU11 Client Access Server sa presmerujú na server Exchange 2016 Mailbox Server. Staršie verzie Exchange však už nie sú podporované.

Systémové požiadavky pre Exchange Server 2016 Standard

Ak chcete nainštalovať a používať Windows Exchange Server 2016 Standard, musíte splniť nasledujúce hardvérové a softvérové požiadavky. Na stacionárnu komunikáciu prostredníctvom stolového počítača sa vyžaduje aj inštalácia kompatibilnej verzie aplikácie Microsoft Outlook. Musia byť splnené tieto minimálne požiadavky:

 • Operačné systémy: Windows Server 2012 R2 Standard alebo Datacenter, Windows Server 2016 Standard alebo Datacenter alebo novší
 • Procesor: 64-bitový procesor alebo procesor AMD s podporou platformy AMD64
 • Pevný disk: 30 GB miesta na pevnom disku na inštalačnej jednotke; 500 MB na nainštalovaný jazykový balík Unified Messaging; 500 MB pre databázu frontu
 • Úloha poštovej schránky: 8 GB
 • Úloha Edge Transport: 4 GB
 • Rozlíšenie obrazovky: min. 1 024 x 768 pixelov
 • Active Directory: Windows Server 2008 R2 alebo novšia verzia
 • Úroveň domény a funkčná úroveň doménovej štruktúry: Windows Server 2008 R2 alebo vyššia

Licencovanie Microsoft Exchange Server 2016 Standard

Verzia Exchange Server 2016 Standard spĺňa potreby poštových schránok malých a stredných podnikov a organizácií s podporou až 5 databáz poštových schránok; pre každú prevádzkovanú inštanciu Exchange Server 2016 Standard je potrebná samostatná serverová licencia - bez ohľadu na to, či je Exchange Server spustený v prostredí fyzického alebo virtuálneho operačného systému. Každá inštancia servera Exchange Server sa považuje za spustenú, keď sa softvér načíta do pamäte alebo sa vykonajú jeho inštrukcie.

Často kladené otázky o Microsoft Exchange Server 2016 Standard ako používaný softvér od spoločnosti Wiresoft

Pri použitom softvéri, ako je napríklad Exchange Server 2016 Standard Edition, si môžete byť istí, že nákup aj používanie serverovej licencie sú legálne a ponúkajú rovnaké možnosti použitia ako príslušná nová a nepoužívaná licencia - pretože softvér sa vo všeobecnosti neopotrebúva a jeho funkčnosť ani oprávnenie na používanie nie sú obmedzené. Nižšie nájdete odpovede na všetky typické otázky týkajúce sa použitého softvéru Exchange Server.

Odkiaľ pochádza použitý softvér Wiresoft pre Exchange Server 2016 Standard?

Použitý softvér ponúkaný v obchode Wiresoft Software Shop, ako napríklad Exchange Server 2016 Standard, zakúpili spoločnosti, ktoré si kedysi tento softvér kúpili ako nový. Najčastejšími dôvodmi ich predaja sú nadbytočné licencie alebo licencie, ktoré sa nepoužívajú z iných dôvodov, alebo to, že verzia softvéru bola nahradená inou edíciou alebo iným typom a už sa nepoužíva. Spoločnosť Wiresoft označuje všetky takéto licencie ako použitý softvér, aj keď sa môžu používať ako nová serverová licencia.

Ponúka používaný softvér ako Exchange Server 2016 Standard aj zabezpečenie kupujúceho?

Áno: Použitý softvér, ako je napríklad Exchange Server 2016 Standard, ponúka zákazníkom spoločnosti Wiresoft pri jeho kúpe rovnaké výhody ako nový serverový softvér: obvyklú bezpečnosť kupujúceho prostredníctvom okamžitého stiahnutia a okamžitej aktivácie licencie prostredníctvom dodaného neobmedzeného licenčného kľúča.

Sú nákup a používanie použitého softvéru legálne?

Áno: Použitý softvér pre Exchange Server 2016 Standard ponúkaný spoločnosťou Wiresoft pochádza z licenčných zásob spoločnosti. Obchodovanie s použitým softvérom, ako aj jeho používanie, podlieha bežnej jurisdikcii: tá vyhlásila oboje za legálne a opakovane to potvrdili aj rôzne súdne rozhodnutia.

Aké ďalšie výhody má používaný softvér Wiresoft?

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft ponúka veľkým aj malým firmám výhodnú príležitosť doplniť alebo aktualizovať existujúce softvérové zásoby, pretože cena je výrazne nižšia ako cena porovnateľného nového softvéru. V obchode so softvérom Wiresoft nájdete aj staršie verzie servera Exchange alebo iného softvéru, ktorý sa už neponúka ako nový, čo má ďalšiu výhodu, že sa môžete vyhnúť drahším aktualizáciám. Výhodou použitého softvéru Wiresoft je aj to, že ponúka bezpečnosť auditu vďaka úplnému overeniu všetkých kupujúcich!

Ponuka použitého softvéru Wiresoft zahŕňa Exchange Server 2016 Standard Edition aj Enterprise Edition - vrátane príslušných potrebných licencií pre klientsky prístup - ako aj novšie verzie programu. V spoločnosti Wiresoft nájdete aj výhodné ponuky pre mnohé ďalšie programy Microsoft - napr. Outlook - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencovania Exchange Servera 2016 Standard, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie