Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10052
 • 381-04398
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
24,90 € * 26,90 € * (7,43% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x User CAL
Systém  Server Exchange
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzene
Jazyky Všetky jazyky


Na prístup k serverovým službám servera Microsoft Exchange Server 2016 vo vydaniach Standard a Enterprise potrebuje každý používateľ okrem vlastnej serverovej licencie aj osobnú klientsku prístupovú licenciu: Exchange Server 2016 User CAL. Len táto poskytuje konkrétnej osobe zaregistrovanej na tento účel príslušné prístupové práva.

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa produktu, obráťte sa na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL"

Používateľské licencie CAL pre Microsoft Exchange Server 2016 ako používaný softvér

Na prístup k serverovým službám servera Microsoft Exchange Server 2016 vo verziách Standard a Enterprise potrebuje každý používateľ okrem vlastnej serverovej licencie aj osobnú klientsku licenciu na prístup: licenciu Exchange Server 2016 User CAL. Len na tento účel zaregistrovaná konkrétna osoba získava príslušné prístupové práva.

Je to preto, že licencia pre Exchange Server 2016 Standard alebo Enterprise neobsahuje žiadne ďalšie používateľské práva podľa ustanovení správy licencií spoločnosti Microsoft; tie sa preto musia získať samostatne vo forme licencie User CAL. Registrovaný používateľ potom môže používať príslušné funkcie servera Exchange Server prostredníctvom voľne zvoleného koncového zariadenia.

Použité licencie CAL pre Exchange Server 2016 Standard a Enterprise Edition sú k dispozícii za rozumnú cenu od spoločnosti Wiresoft - aj jednotlivo pre flexibilné licencovanie podľa potrieb. Tento používaný softvér ponúka rovnaké funkcie ako licencie na prístup používateľov k serveru Exchange Server 2016, ktoré sa ponúkajú ako nové prostredníctvom oficiálneho programu objemových licencií spoločnosti Microsoft.

Používanie všetkých funkcií MS Exchange Server 2016 s používanou licenciou User CAL

Exchange Server 2016 tvorí základ pre riadenie a správu procesov komunikačného systému v modernej spoločnosti. Ako interné a externé rozhranie spája zamestnancov a oddelenia na rôznych miestach a zvyšuje efektívnosť procesov: So serverom Exchange Server 2016 je možné centrálne spravovať kontakty aj e-maily a prehľadne ich archivovať; spoločná práca na dokumentoch sa tak okrem iného zlepšuje vďaka správe verzií. Optimalizovaná serverová architektúra znižuje počet serverových rolí na dve: poštová schránka a okrajový transport; zjednodušilo sa aj škálovanie a zlepšila sa podpora rôznych cloudových služieb. Ďalšie funkcie:

 • Architektúra vyhľadávania eDiscovery teraz využíva viacero serverov, a preto funguje asynchrónne a decentralizovane.
 • Kontextové filtre pomáhajú ľahšie nájsť hľadané informácie.
 • Vylepšená škálovateľnosť vyhľadávania zvyšuje počet poštových schránok s možnosťou vyhľadávania a archívnych poštových schránok na celkový počet 20 000.
 • Outlook 2016 alebo Outlook na webe ponúka lepšiu správu pri odosielaní údajov vrátane individuálne prispôsobených prístupových práv.
 • Podpora hybridných scenárov pre poštové schránky.
 • Prevencia straty dát (DLP) ponúka zvýšenú ochranu dát a prijímania e-mailov so škodlivým softvérom.
 • Štandardný protokol aplikácie Outlook - MAPI cez HTTP - zvyšuje spoľahlivosť a stabilitu pripojení Exchange.

Prehľad licencií User CAL pre Exchange Server 2016 Standard a Enterprise Edition ako používaný softvér

Licencie User CAL, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér, sa v zásade nelíšia od porovnateľných nových licencií CAL: obsahujú rovnaké možnosti ako tieto, aby bolo možné používať služby dostupné v každej z edícií Exchange Server 2016 Standard a Enterprise. Preto pre mnohé spoločnosti a organizácie predstavuje použitý softvér v prípade licencií User CAL lacnú alternatívu na vybavenie zamestnancov licenciou na prístup k serveru Exchange Server. Všetky výhody a špeciálne funkcie sú vysvetlené v nasledujúcom prehľade.

Informácie o správe licencií Microsoft pre Exchange Server 2016 s licenciami CAL

Správa licencií spoločnosti Microsoft obsahuje ustanovenia o dodatočnom licencovaní používateľov s prístupovými právami vo verziách Standard a Enterprise servera Exchange 2016, aby mohli pristupovať k e-mailom atď. Licencie CAL, ktoré sú už súčasťou licencie servera, sú určené výlučne pre správcov a nesmú sa používať na typické služby Exchange. Iba licencia na prístup klienta, ako je licencia User CAL, tak dáva zamestnancovi osobné práva na používanie funkcií servera Exchange Server - na akomkoľvek koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Táto licencia User CAL neobsahuje žiadny ďalší softvér okrem osobných prístupových práv pre prostredie klient/server servera Exchange Server 2016.

Ktoré licencie CAL sú k dispozícii pre vydania Exchange Server 2016 Standard a Enterprise?

Licencovanie na základe licencií CAL pre štandardnú a podnikovú verziu servera Exchange Server 2016 umožňuje spravovať prístupové práva pre všetkých zamestnancov v spoločnosti. Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva typy licencií CAL pre server Exchange Server 2016:

 • Licencia User CAL pre Exchange Server 2016 - platí pre jedného vyhradeného používateľa
 • Licencia CAL na zariadenie pre Exchange Server 2016 - vzťahuje sa na vyhradené koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón) Prístupové práva k serveru

Aké sú rozdiely medzi licenciami User CAL a Device CAL pre Exchange Server 2016?

Licencia User CAL pre Exchange Server 2016 ponúka v podstate rovnaké funkcie ako licencia Device CAL - obe sa však líšia v príslušných možnostiach prístupu k serveru Exchange Server. Z toho vyplývajú rôzne výhody:

Každý zamestnanec, ktorý je oprávnený na prístup k serveru Exchange pomocou licencie User CAL, môže na prístup k službám Exchange používať akékoľvek koncové zariadenie kompatibilné so systémom Windows. Neexistujú ani žiadne obmedzenia týkajúce sa miesta, pokiaľ je k dispozícii internetové pripojenie, takže je možné pristupovať k serveru Exchange lokálne nezávisle buď pomocou vlastného mobilného počítača alebo smartfónu na cestách a v domácej kancelárii, alebo aj prostredníctvom iného počítača dostupného na mieste.

Licencia User CAL preto ponúka dobré možnosti mobilného používania, pretože používateľ s licenciou si môže slobodne vybrať, ktoré koncové zariadenie bude používať, a môže sa do nej prihlásiť aj na inom počítači.

Okrem počtu zamestnancov a vybavenia pracovných staníc počítačom alebo podobným zariadením zohráva v spoločnosti úlohu aj pracovný postup, akým používatelia pristupujú k serveru Exchange: Najmä v malých a stredných podnikoch môžu používatelia často zdieľať niekoľko rôznych koncových zariadení a pristupovať k serveru Exchange striedavo, aby získali a spravovali e-maily.

Aké sú rozdiely medzi licenciami CAL pre Exchange Server 2016 pre edície Standard a Enterprise?

Licencie User CAL pre MS Exchange Server 2016 sa líšia medzi edíciami Standard a Enterprise z hľadiska určitých rozšírení funkcií, ako aj škálovateľnosti edície - typické požiadavky na poštové schránky pre Enterprise. Serverové služby edície Enterprise je však možné používať s licenciou User CAL pre edíciu Standard - v tomto prípade má používateľ k dispozícii zodpovedajúcu obmedzenú funkcionalitu edície Standard, ako aj menší počet databáz poštových schránok. Licencie User CAL pre verziu Enterprise preto ponúkajú širší rozsah funkcií v súvislosti s licenciou Enterprise Server, ktoré sa vyžadujú najmä vo väčších spoločnostiach a organizáciách alebo inštitúciách; okrem iného sem patrí prevencia straty údajov.

Zabezpečenie kompatibility verzií licencií User CAL pre Exchange Server 2016

Okrem vyššie uvedených možností v závislosti od edície licencia User CAL pre jednu z edícií servera Exchange Server 2016 nielenže poskytuje používateľovi prístupové práva presne pre túto verziu servera, ale zahŕňa aj prístupové práva pre staršie verzie servera Exchange, napríklad 2013 (downgrade). Licenciu User CAL pre verziu servera 2016 však nemožno použiť na prístup k vyššej verzii servera Exchange 2019 (upgrade).

Preto by ste pri nákupe licencií User CAL mali okrem dostupných funkcií špecifických pre danú edíciu vždy venovať pozornosť aj kompatibilite použitej licencie servera a licencie klientského prístupu.

Čo je potrebné zohľadniť pri licencovaní Exchange Servera 2016 s licenciami User CAL?

Ako už bolo spomenuté, licencia User CAL verzie 2016 poskytuje presne jednému používateľovi osobné prístupové práva pre server Exchange Server 2016. Po dokončení registrácie tohto používateľa už nie je možné túto licenciu CAL preniesť na inú osobu. Je tiež vylúčené zmeniť typ CAL, v tomto prípade: použiť User CAL ako Device CAL.

Cieľom týchto ustanovení správy licencií Microsoft je zabrániť akémukoľvek nesprávnemu prístupu k službám Exchange Server 2016. Poskytujú tiež väčšiu bezpečnosť spoločnosti a jej komunikácie, pretože nelicencované osoby nemajú právo používať e-mailové služby a pristupovať k údajom na serveri.

Záver o licenciách CAL pre Exchange Server 2016

Ktorý typ licencie CAL pre Windows Exchange Server 2016 ponúka viac výhod pre konkrétne použitie v spoločnosti, sa preto môže v jednotlivých prípadoch líšiť. Rozhodujúcu úlohu zohráva prevládajúci typ prístupu prostredníctvom používaných koncových zariadení: Keďže väčšina zamestnancov používa na prístup k serveru Windows Exchange Server striedavo rôzne mobilné koncové zariadenia alebo samostatné zariadenia, ktoré sa môžu nachádzať na rôznych pracoviskách alebo dokonca mimo spoločnosti, licencia User CAL viazaná na osobu ponúka viac výhod, pretože používateľ si môže slobodne vybrať počítač a musí používať len svoje osobné konto.

Znalosť typického pracovného postupu spoločnosti je preto východiskovým bodom pre výber správneho typu licencie CAL pre server Exchange Server 2016. Pre spoločnosť môže byť preto výhodnejšie licencovanie pomocou licencií User CAL ako pomocou licencií Device CAL, pretože celkovo je potrebných menej licencií.

Použité licencie CAL pre Microsoft Exchange Server 2016 - k dispozícii za jednu licenciu v internetovom obchode Wiresoft Online Shop

Používateľské licencie CAL pre Exchange Server 2016 sú k dispozícii aj v internetovom obchode Wiresoft Online Shop ako individuálne licencie pre klientsky prístup - na použité licencie sa nevzťahujú žiadne ustanovenia spoločnosti Microsoft týkajúce sa objemových licencií; inak s nimi nie sú spojené žiadne nevýhody alebo obmedzenia použiteľnosti - nielen preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Odkiaľ pochádza softvér používaný spoločnosťou Wiresoft pre licencie User CAL pre Exchange Server 2016?

Používateľské licencie CAL pre MS Exchange Server 2016, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použité, sú originálne licencie spoločnosti Microsoft, pretože sú tiež ponúkané v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; jediným rozdielom je, že použité používateľské licencie CAL boli predtým súčasťou objemovej licencie pre Exchange Server 2016, ktorú predtým získala ako vlastník európska spoločnosť. Túto objemovú licenciu alebo licencie na prístup jednotlivých používateľov, ktoré neboli potrebné, spoločnosť Wiresoft ďalej predala spoločnosti Wiresoft, pričom spoločnosť Wiresoft rozpustila objemové licencie na individuálne licencie. Tieto výsledné licencie CAL pre jedného používateľa sa označujú ako použitý softvér. Napriek tomuto označeniu ako použité licencie sa môžu používať ako nové licencie na prístup k serveru Exchange Server 2016, pretože sa od týchto licencií nelíšia ani z hľadiska obmedzení funkčnosti, ani z hľadiska obdobia používania.

Používateľské licencie CAL pre Exchange Server 2016 ako používaný softvér ponúkajú kupujúcemu zabezpečenie

Licencie User CAL pre Exchange Server 2016, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér, sú pre zákazníkov cenovo výhodnou formou licencovania pre Exchange Server 2016, pretože ich používanie je bezpečné a legálne! Použité licencie CAL preto obsahujú aj obvyklú bezpečnosť kupujúceho: s okamžitým stiahnutím po dokončení nákupu vrátane okamžitej aktivácie licencie prostredníctvom platného zväzkového licenčného kľúča.

Je nákup a používanie použitého softvéru pre licencie User CAL pre Exchange Server 2016 legálne?

Licencie User CAL pre Exchange Server 2016, ktoré ponúka spoločnosť Wiresoft, ako aj všetky ostatné licencie pre prístup klientov pochádzajú z licenčného inventára rôznych spoločností. V dôsledku toho sa pri obchodovaní s použitými licenciami CAL uplatňuje platná jurisdikcia, ktorá výslovne povoľuje nákup a predaj, ako aj používanie použitých licencií Microsoft, čo bolo opakovane jasne potvrdené rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

To znamená, že zákazníci spoločnosti Wiresoft majú ako kupujúci a používatelia použitých licencií User CAL pre Exchange Server 2016 právnu istotu, pretože neporušujú žiadne právne ustanovenia.

Ďalšia výhoda: Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft je tiež odolný voči auditu vďaka kompletným dokladom o všetkých predchádzajúcich kupujúcich!

Prehľad všetkých výhod licencií User CAL pre Exchange Server 2016 ako používaného softvéru

Používateľské licencie CAL pre Exchange Server 2016 ako použitý softvér od spoločnosti Wiresoft sú cenovo výhodnou alternatívou v porovnaní s porovnateľnými novými produktmi od bežných poskytovateľov softvéru - táto výhoda platí aj pre príslušné prístupové licencie pre iný serverový softvér od spoločnosti Microsoft.

Pri licencovaní pomocou použitých licencií CAL tiež neexistujú žiadne obmedzenia, ako napríklad kĺzavá škála, v ktorej sa musia zakúpiť licencie CAL pre používateľov, takže ich môžete použiť na prispôsobenie presného počtu licencovaných zamestnancov, ako to zodpovedá vášmu skutočnému využívaniu serverových služieb. Zákazníci spoločnosti Wiresoft tak môžu znížiť svoje náklady na licencie na prístup používateľov k serveru Exchange Server prostredníctvom flexibilného prispôsobenia.

V predajni softvéru Wiresoft nájdete nielen licencie User CAL pre Exchange Server 2016, ale aj licencie Device CAL, ako aj oba typy licencií klientskeho prístupu ako používaný softvér pre iné verzie MS Exchange Server, ako aj softvérové licencie a prístupové licencie pre mnohé ďalšie populárne programy Microsoft Server. Použité licencie spoločnosti Wiresoft preto predstavujú ekonomický spôsob, ako doplniť zásoby softvéru v iných oblastiach podnikania za rozumnú cenu, čím sa tiež predchádza problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené používaním nejednotných verzií softvéru, a tým sa znižujú náklady na nový hardvér.

Okrem rôznych typov serverových licencií nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj ďalšie softvérové programy Microsoft ako použitý softvér - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre MS Exchange Server 2016 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie