Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNE
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10456
 • R18-01848
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
36,90 € * 40,90 € * (9,78% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x Device CAL
Systém  Windows Server 
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminalserver nie je kompatibilný(RDS CAL  view)


Pre každé koncové zariadenie, pomocou ktorého používatelia pristupujú k službám Server Microsoft Windows Server 2022 v edícii Standard alebo Datacenter, je potrebná ďalšia licencia na prístup klienta (Device CAL), ktorá nie je súčasťou licencie Server. Len tak získa používateľ koncového zariadenia kompatibilného s Windows príslušné prístupové práva. Nezáleží na tom, či sa Device CAL používa na licencovanie Desktop PC, notebooku, smartfónu alebo tabletu s operačným systémom Windows. Takto kupujúci Device CAL sa môže slobodne rozhodnúť, ktoré licencované koncové zariadenie chce použiť na prístup k Windows Server 2022 .

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2022 Device CAL

Pre každé koncové zariadenie, pomocou ktorého používatelia pristupujú k serverovým službám systému Microsoft Windows Server 2022 vo verzii Standard alebo Datacenter Edition, je potrebná dodatočná licencia na prístup klienta (Device CAL), ktorá nie je súčasťou serverovej licencie. Len tak získa používateľ koncového zariadenia s podporou systému Windows, ktoré je ním vybavené, príslušné prístupové práva. Nezáleží na tom, či má licenciu Device CAL stolový počítač, notebook, smartfón alebo tablet s operačným systémom Windows. Kupujúci licencie Device CAL sa teda môže slobodne rozhodnúť, pomocou ktorého licencovaného koncového zariadenia chce pristupovať k systému Windows Server 2022.

Použité licencie Device CAL pre Windows Server 2022 už nájdete v spoločnosti Wiresoft! Využite nižšiu cenu v porovnaní s novými licenciami klientskeho prístupu pre koncové zariadenia, ktoré sa ponúkajú v obchode so softvérom, ako aj možnosť sami si určiť presný počet licencií CAL, ktoré potrebujete pre svoj softvér Windows Server!

Neobmedzené používanie systému Windows Server 2022 s použitými licenciami CAL na zariadenia

Nová verzia Microsoft Windows Server 2022 je založená na operačnom systéme Windows 10 - už v štandardnej verzii, ako aj v rozšírenej verzii Datacenter Edition, ktorá ponúka ešte väčšie zabezpečenie najmä pre zložité siete, ako aj ďalšie možnosti zdieľania dát, aplikácií a služieb s ostatnými, obsahuje mnoho nových funkcií. V závislosti od verzie Windows Server 2022 Edition môžu používatelia s licenciou Device CAL využívať aj mnohé možnosti a zlepšenia výkonu v hybridných scenároch, pokiaľ ide o virtualizáciu a najmä používanie kontajnerov systému Windows.

Zabezpečenie siete pomocou systému Windows Server 2022

Bezpečnosť je aj naďalej najdôležitejšou témou pri vytváraní a správe sietí. Používatelia majú vo verzii Windows Server 2022 s licenciou Device CAL k dispozícii mnoho nových funkcií, ako napríklad najnovšiu verziu zabezpečenia transportnej vrstvy - TLS 1.3 - , TPM 2.0 (Trusted Platform Module), integritu kódu podľa VBS (zabezpečenie založené na virtualizácii), ako aj HVCI (zabezpečenie založené na hypervízoroch),

ako aj štandardy AES-128 a AES-256 na šifrovanie sietí RDMA prostredníctvom SMB (Server Message Block), virtuálneho prostredia OSE (Operating System Environment) a ďalších dôležitých funkcií.

V závislosti od edície môžete využívať aj funkcie ako Hyper-V, softvérovo definované siete (SDN), Storage Spaces Direct (SSD), ako aj Storage Replica a Shielded Virtual Machines (SVM) s Device CAL na vytváranie vysoko bezpečných virtualizačných infraštruktúr.

Používanie služby Device CAL na správu kontajnerových platforiem v systéme Windows Server 2022

Používatelia budú mať pri používaní kontajnerov Windows k dispozícii aj vylepšené funkcie, a to z hľadiska kompatibility aplikácií aj používateľského rozhrania kontajnerov Windows s Kubernetes, čo konkrétne znamená ešte väčšie zlepšenie výkonu a širšiu podporu. Vylepšilo sa aj vytváranie kontajnerov v aplikáciách .NET.

Služby ukladania a migrácie v systéme Windows Server 2022

Pokiaľ ide o možnosti migrácie údajov a služieb, licencia Device CAL v systéme Windows Server 2022 ponúka ďalšie doplnenia a vylepšenia služieb migrácie úložísk, ako je migrácia miestnych používateľov a skupín, ako aj úložísk, nezávislých serverov a clustrov s funkciou failover a tiež úložísk serverov Linux.

S licenciou CAL pre koncové zariadenie s operačným systémom Windows môžete využívať aj mnohé individuálne vylepšenia výkonu v systéme Windows Server 2022, napríklad podporu vnorenej virtualizácie prostredníctvom procesorov AMD, štandardné používanie prehliadača Microsoft Edge, ako aj vylepšenia protokolu TCP (Transmission Control Protocol), RACK (Recent ACKnowledgment) a RSC (Receive Segment Coalescing).

Ďalšie podrobnosti vám poskytne zástupca spoločnosti Wiresoft.

Informácie o licencovaní pomocou licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2022 ako používaný softvér

Spoločnosť Used Software v zásade ponúka rovnaký rozsah možností prístupu s licenciou Device CAL pre Windows Server 2022, aby ste mohli využívať všetky funkcie dostupné v príslušnej edícii. Ďalšou výhodou nákupu licencií CAL na použité zariadenia je možnosť rozhodnúť sa, koľko klientskych prístupových licencií chcete kúpiť. To znamená, že už nie ste obmedzovaní obvyklým rozdeľovaním licencií CAL zariadení spoločnosťou Microsoft. To šetrí peniaze na nákup softvéru, najmä pre samostatne zárobkovo činné osoby a menšie spoločnosti, pretože spoločnosť Wiresoft im umožňuje vypočítať požiadavky na licencie na mieru.

Ako sa systém Windows Server 2022 licencuje pomocou licencií CAL na zariadenia?

V prípade prístupu k jednej z edícií systému Windows Server 2022 - Standard alebo Datacenter - poskytuje správa licencií spoločnosti Microsoft voliteľne možnosť licencovania každého jednotlivého koncového zariadenia s vlastnou licenciou pre prístup klienta. Rovnako ako v prípade predchádzajúcich verzií servera musí táto licencia Device CAL zodpovedať identickej verzii servera Windows, aby bolo možné používať jej funkcie na koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Dotknutá licencia Device CAL preto obsahuje iba prístupové práva pre prostredie klient/server systému Windows Server 2022 - a žiadny softvér, ktorý by bolo potrebné ďalej inštalovať.

Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva typy licencií CAL pre systém Windows Server 2022:

 • Licencia Device CAL pre Windows Server 2022: poskytuje vyhradenému koncovému zariadeniu (PC, notebook, tablet, telefón) prístupové práva k serveru
 • Licencia User CAL pre Windows Server 2022: udeľuje prístupové práva k serveru vyhradenému používateľovi

Je tiež možné používať používateľské licencie CAL a licencie CAL zariadenia súbežne.

Aké sú výhody licencií CAL pre Windows Server 2022?

Licencovanie systému Windows Server 2022 založené na licenciách CAL umožňuje v porovnaní s licencovaním založeným na jadre predovšetkým flexibilnú správu práv pre všetky používané koncové zariadenia, a teda aj správu založenú na potrebách. Najmä v prípade licencií na prístup k používaným zariadeniam od spoločnosti Wiresoft neexistuje predpísaný, pevný licenčný rozsah - preto si kúpite presne taký počet licencií CAL pre zariadenia, aký skutočne potrebujete, a môžete si kedykoľvek zakúpiť aj ďalšie individuálne licencie CAL.

Používajte kompatibilitu verzií s licenciami CAL na zariadenia pre Windows Server 2022!

Licencia Device CAL pre Windows Server 2022 je v súčasnosti najaktuálnejšou licenciou na prístup klienta, ktorú spoločnosť Microsoft ponúka. To nielenže vybaví koncové zariadenie prístupovými právami pre Windows Server 2022, ale zahŕňa aj možnosť prístupu k starším verziám, napríklad 2019 (downgrade). To dáva aktuálnej licencii Device CAL pre Windows Server 2022 rozhodujúcu výhodu oproti starším verziám licencií Device CAL, ktoré sú platné maximálne len pre príslušnú predchádzajúcu verziu Windows Servera, ale nie pre túto verziu Windows Servera 2022 (upgrade).

Čo je potrebné zohľadniť pri licencovaní systému Windows Server 2022 pomocou licencie Device CAL?

Ako už bolo spomenuté vyššie, pomocou licencie Device CAL získa prístupové práva pre systém Windows Server 2022 iba jedno koncové zariadenie (jedno zariadenie) bez ohľadu na to, či ide o používaný alebo nový softvér.

Po dokončení registrácie koncového zariadenia v Device CAL už nie je možné túto licenciu preniesť na iný počítač, notebook atď. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL, t. j. použiť CAL zariadenia ako CAL používateľa. Súbežné používanie licencií Device CAL a licencií Device CAL pre Windows Server 2022 je však možné.

Tieto ustanovenia správy licencií Microsoft CAL okrem iného pomáhajú zabrániť nesprávnemu prístupu k systému Windows Server 2022. Licencie Device CAL tak poskytujú spoločnosti a jej údajom väčšiu bezpečnosť, pretože koncové zariadenia, ktoré nemajú správnu licenciu, nemôžu získať prístup.

Aké sú výhody licencie Device CAL pre Windows Server 2022?

Licencia Device CAL sa z hľadiska funkcií dostupných pri používaní služieb systému Windows Server 2022 nelíši od licencie User CAL. Licencia na prístup pre konkrétne zariadenie však ponúka ďalšie výhody vďaka rôznym spôsobom prístupu k serveru Windows Server: Koncové zariadenie s operačným systémom Windows s licenciou Device CAL môže na prístup k serveru používať každý oprávnený zamestnanec spoločnosti. A ak sa licencované koncové zariadenie môže používať aj na cestách, napríklad notebook alebo tablet, príslušný používateľ ho môže používať na lokálny prístup k serveru Windows nezávisle - napríklad v domácej kancelárii alebo na cestách. Funkcia Device CAL preto ponúka veľkú výhodu, ak licencované koncové zariadenie používajú striedavo viacerí zamestnanci.

Zabezpečenie kupujúceho pomocou použitých licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2022 od spoločnosti Wiresoft

Licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2022 ako používaný softvér sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft Online Shop za cenu od jednej licencie pre prístup klienta. Využite nižšiu cenu použitého softvéru v porovnaní s porovnateľnými novými licenciami CAL - a tiež bezpečnosť kupujúceho a tieto výhody:

 • Pri nákupe použitých licencií CAL na zariadenia dostanú zákazníci spoločnosti Wiresoft pôvodnú jednu licenciu, ktorú predtým zakúpila spoločnosť a následne ju predala spoločnosti Wiresoft.
 • Právnym základom pre obchodovanie s použitými klientskymi prístupovými licenciami k systému Microsoft Windows Server 2022 sú platné právne predpisy, ktoré povoľujú ich predaj, ako aj ich nákup a používanie.
 • Ak už bola licencia Device CAL aktivovaná predchádzajúcim vlastníkom, príslušná licencia bola pred predajom spoločnosti Wiresoft opäť vymazaná, takže ju možno opäť používať na 100 % voľne.
 • Pri ďalšom predaji je táto licencia Device CAL k systému Windows Server 2022 označená ako použitá, pričom "použitá" neznamená žiadne obmedzenia funkčnosti tejto licencie.
 • Táto licencia na prístup klienta, ako aj ostatné použité licencie Microsoft, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka na predaj, nie sú ani obmedzené použiteľné licencie, ani licencie s časovým obmedzením, ale ide o softvérový produkt autorizovaný po zakúpení len pre vás, ktorý spoločnosť Wiresoft pred predajom skontrolovala z hľadiska jeho plnej použiteľnosti.
Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.