Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 25 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 25 PACK DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10468
 • R18-01848
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
724,90 € * 804,90 € * (9,94% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 25x Device CAL
Systém  Windows Server 
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminalserver nie je kompatibilný(RDS CAL  view)


Pre každé koncové zariadenie, pomocou ktorého používatelia pristupujú k službám Server Microsoft Windows Server 2022 v edícii Standard alebo Datacenter, je potrebná ďalšia licencia na prístup klienta (Device CAL), ktorá nie je súčasťou licencie Server. Len tak získa používateľ koncového zariadenia kompatibilného s Windows príslušné prístupové práva. Nezáleží na tom, či sa Device CAL používa na licencovanie Desktop PC, notebooku, smartfónu alebo tabletu s operačným systémom Windows. Takto kupujúci Device CAL sa môže slobodne rozhodnúť, ktoré licencované koncové zariadenie chce použiť na prístup k Windows Server 2022 .

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 25 PACK DEVICE CAL"

Microsoft Windows Server 2022 - 25 balíkov licencií CAL pre zariadenia

Pre každé koncové zariadenie, pomocou ktorého používatelia pristupujú k serverovým službám systému Microsoft Windows Server 2022 vo verzii Standard alebo Datacenter Edition, je potrebná dodatočná licencia na prístup klienta (Device CAL), ktorá nie je súčasťou serverovej licencie. Len tak získa používateľ koncového zariadenia s podporou systému Windows, ktoré je ním vybavené, príslušné prístupové práva. Nezáleží na tom, či je stolný počítač, notebook, smartfón alebo tablet s operačným systémom Windows licencovaný pomocou aplikácie Device CAL. Kupujúci licencie DeviceCAL sa teda môže slobodne rozhodnúť, pomocou ktorého licencovaného koncového zariadenia chce pristupovať k Windows Server 2022 .

Použitélicencie Device CAL pre Windows Server 2022 už nájdete v spoločnosti Wiresoft! Využite nižšiu cenu v porovnaní s novými licenciami klientskeho prístupu pre koncové zariadenia ponúkanými v obchode so softvérom, ako aj možnosť sami určiť presný počet licencií CAL, ktoré potrebujete pre svoj softvér Windows Server!

Neobmedzené používanie systému Windows Server 2022 s používanými licenciami CAL na zariadenia

Nová verzia Microsoft Windows Server 2022 je založená na operačnom systéme Windows 10 - už v štandardnej verzii, ako aj v rozšírenej verzii Datacenter Edition obsahuje mnoho nových funkcií, ktoré ponúkajú ešte väčšie zabezpečenie, najmä pre komplexné siete, ako aj ďalšie možnosti zdieľania dát, aplikácií a služieb s ostatnými. V závislosti od verzie Windows Server 2022 Edition môžu používatelia s Device CAL využívať aj rôzne možnosti a zlepšenia výkonu v hybridných scenároch, pokiaľ ide o virtualizáciu a najmä používanie kontajnerov Windows.

Zabezpečenie siete pomocou systému Windows Server 2022

Bezpečnosť je stále najdôležitejšou témou pri vytváraní a správe sietí. Používatelia majú vo verzii Windows Server 2022 s licenciou Device CAL k dispozícii mnoho nových funkcií, ako napríklad najnovšiu verziu zabezpečenia transportnej vrstvy - TLS 1.3 - , TPM 2.0 (Trusted Platform Module), integritu kódu podľa VBS (zabezpečenie založené na virtualizácii), ako aj HVCI (zabezpečenie založené na hypervízoroch),

ako aj štandardy AES-128 a AES-256 na šifrovanie sietí RDMA prostredníctvom SMB (Server Message Block), virtuálneho prostredia OSE (Operating System Environment) a ďalších dôležitých funkcií.

V závislosti od edície môžete využívať aj funkcie ako Hyper-V, softvérovo definované siete (SDN), Storage Spaces Direct (SSD), ako aj Storage Replica a Shielded Virtual Machines (SVM) s Device CAL na vytváranie vysoko bezpečných virtualizačných infraštruktúr.

Používanie služby Device CAL na správu kontajnerových platforiem v systéme Windows Server 2022

Používatelia budú mať pri používaní kontajnerov Windows k dispozícii aj vylepšené funkcie, a to z hľadiska kompatibility aplikácií aj používateľského rozhrania kontajnerov Windows s Kubernetes, čo konkrétne znamená ešte väčšie zlepšenie výkonu a širšiu podporu. Vylepšilo sa aj vytváranie kontajnerov v aplikáciách .NET.

Služby ukladania a migrácie v systéme Windows Server 2022

Pokiaľ ide o možnosti migrácie údajov a služieb, Device CAL v systéme Windows Server 2022 ponúka ďalšie doplnenia a vylepšenia služieb migrácie úložísk, ako je migrácia miestnych používateľov a skupín, ako aj úložísk, nezávislých serverov a clustrov s funkciou failover a tiež úložísk serverov Linux.

S licenciou CAL pre koncové zariadenie s operačným systémom Windows môžete využívať aj mnohé individuálne vylepšenia výkonu v systéme Windows Server 2022, napríklad podporu vnorenej virtualizácie prostredníctvom procesorov AMD, štandardné používanie prehliadača Microsoft Edge, ako aj vylepšenia protokolu TCP (Transmission Control Protocol), RACK (Recent ACKnowledgment) a RSC (Receive Segment Coalescing).

Ďalšie podrobnosti vám poskytne zástupca spoločnosti Wiresoft.

Informácie o licencovaní pomocou licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2022 ako používaný softvér

Used Software v podstate ponúka s Device CAL pre Windows Server 2022 rovnaký rozsah prístupových možností, aby bolo možné využívať všetky funkcie dostupné v príslušnej edícii. Ďalšou výhodou nákupu licencií CAL na použité zariadenia je možnosť rozhodnúť sa, koľko klientskych prístupových licencií chcete kúpiť. To znamená, že obmedzenie vyplývajúce z obvyklého odstupňovania spoločnosti Microsoft na Device CALs neplatí. To šetrí peniaze na nákup softvéru, najmä pre samostatne zárobkovo činné osoby a menšie spoločnosti, pretože spoločnosť Wiresoft im umožňuje vypočítať požiadavky na licencie na mieru.

Ako sa systém Windows Server 2022 licencuje pomocou licencií CAL na zariadenia?

V prípade prístupu k jednej z edícií systému Windows Server 2022 - Standard alebo Datacenter - poskytuje správa licencií spoločnosti Microsoft voliteľne možnosť licencovania každého jednotlivého koncového zariadenia s vlastnou licenciou pre prístup klienta. Rovnako ako v prípade predchádzajúcich verzií servera, aj táto Device CAL musí zodpovedať identickej verzii servera Windows, aby bolo možné používať jej funkcie na koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Dotknutá licencia Device CAL preto obsahuje iba prístupové práva pre prostredie klient/server systému Windows Server 2022 - a žiadny softvér, ktorý by bolo potrebné ďalej inštalovať.

Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva typy licencií CAL pre Windows Server 2022 :

 • Licencia Device CAL pre Windows Server 2022: poskytuje vyhradenému koncovému zariadeniu (PC, notebook, tablet, telefón) prístupové práva k serveru
 • Licencia User CAL pre Windows Server 2022: udeľuje prístupové práva k serveru vyhradenému používateľovi

Je tiež možné používať používateľské licencie CAL a licencie CAL zariadenia súbežne.

Aké sú výhody licencií CAL pre Windows Server 2022?

Licencovanie Windows Server 2022 na základe licencií CAL umožňuje v porovnaní s licencovaním na základe jadra predovšetkým flexibilnú, a teda na potrebách založenú správu práv pre všetky používané koncové zariadenia. Najmä v prípade licencií na prístup k použitým zariadeniam od spoločnosti Wiresoft neexistuje predpísaná, pevná licenčná stupnica - preto si môžete kúpiť presne taký početlicencií CAL pre zariadenia , aký skutočne potrebujete, a kedykoľvek si môžete zakúpiť aj ďalšie individuálne licencie CAL.

Používajte kompatibilitu verzií pre licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2022!

Licencia Device CAL pre Windows Server 2022 je v súčasnosti najaktuálnejšou licenciou na prístup ku klientovi, ktorú spoločnosť Microsoft ponúka. Koncové zariadenie je vybavené nielen prístupovými právami pre Windows Server 2022, ale zahŕňa aj prístup k starším verziám, napríklad 2019 (downgrade). Aktuálnalicencia Device CAL pre Windows Server 2022 tak ponúka rozhodujúcu výhodu oproti starším verziám licencií Device CAL, ktoré sú platné maximálne len pre príslušnú predchádzajúcu verziu Windows Server, ale nie pre túto verziu Windows Server 2022 (upgrade).

Čo je potrebné zohľadniť pri licencovaní systému Windows Server 2022 pomocou licencie Device CAL?

Ako už bolo uvedené vyššie, pomocoulicencie Device CAL získa prístupové práva pre Windows Server 2022 iba jedno koncové zariadenie (jedno zariadenie). Nezáleží na tom, či ide o používaný softvér alebo nový softvér.

Po dokončení registrácie koncového zariadenia v Device CAL už nie je možné túto licenciu preniesť na iný počítač, notebook atď. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL, t. j. použiť CAL zariadenia ako CAL používateľa. Je však možné súbežné používanielicencií Device CAL a licencií Device CAL pre Windows Server 2022 .

Tieto ustanovenia správy licencií Microsoft CAL okrem iného pomáhajú zabrániť nesprávnemu prístupu k systému Windows Server 2022. Licencie Device CAL tak poskytujú spoločnosti a jej údajom väčšiu bezpečnosť, pretože koncové zariadenia, ktoré nemajú správnu licenciu, k nim nemajú prístup.

Aké sú výhody licencie Device CAL pre Windows Server 2022?

Licencia Device CAL sa z hľadiska funkcií dostupných pri používaní služieb systému Windows Server 2022 nelíši od licencie User CAL. Licencia na prístup pre konkrétne zariadenie však ponúka ďalšie výhody vďaka rôznym spôsobom prístupu k serveru Windows Server: Koncové zariadenie s operačným systémom Windows s licenciou Device CAL môže na prístup k serveru používať každý oprávnený zamestnanec spoločnosti. A ak sa licencované koncové zariadenie môže používať aj ako mobilné zariadenie, napríklad notebook alebo tablet, príslušný používateľ ho môže používať na lokálny prístup k serveru Windows nezávisle - napríklad v domácej kancelárii alebo na cestách. Funkcia Device CAL preto ponúka veľkú výhodu, ak licencované koncové zariadenie používajú striedavo viacerí zamestnanci.

Zabezpečenie kupujúceho pomocou použitých licencií CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2022 od spoločnosti Wiresoft

Licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2022 ako používaný softvér sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft už od jednej licencie na prístup klienta. Využite nižšiu cenu použitého softvéru v porovnaní s porovnateľnými novými licenciami CAL - a tiež bezpečnosť kupujúceho a tieto výhody:

 • Pri nákupe použitých licencií CAL na zariadenia dostanú zákazníci spoločnosti Wiresoft pôvodnú jednu licenciu, ktorú predtým zakúpila spoločnosť a následne ju predala spoločnosti Wiresoft.
 • Právnym základom pre obchodovanie s použitými klientskymi prístupovými licenciami k systému Microsoft Windows Server 2022 sú platné právne predpisy, ktoré povoľujú ich predaj, ako aj ich nákup a používanie.
 • Ak už bola licencia Device CAL aktivovaná predchádzajúcim majiteľom, príslušná licencia bola pred predajom spoločnosti Wiresoft opäť vymazaná, takže ju možno opäť používať na 100 % voľne.
 • Pri ďalšom predaji je táto licencia Device CAL k systému Windows Server 2022 označená ako použitá, pričom "použitá" neznamená žiadne obmedzenia funkčnosti tejto licencie.
 • Táto licencia na prístup klienta, ako aj ostatné použité licencie Microsoft, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka na predaj, nie sú licencie s obmedzenou použiteľnosťou ani časovo obmedzené, ale ide o softvérový produkt autorizovaný po zakúpení len pre vás, ktorý spoločnosť Wiresoft pred predajom skontrolovala z hľadiska jeho plnej použiteľnosti.
Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 25 PACK DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 - 25 PACK DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.