Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

  • SW10421
  • R18-05123
  • Trvalo platný
  • Všetky jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
336,90 € * 372,90 € * (9,65% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 25x User CAL
Systém  Server so systémom Windows 
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzene
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server nie je kompatibilný(zobraziť RDS CAL )


Na to, aby používateľ mohol využívať služby dostupné vo vydaniach Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je okrem príslušnej serverovej licencie potrebná aj licencia na prístup klienta Windows Server 2016 User CAL. Tá poskytuje konkrétnemu registrovanému používateľovi príslušné prístupové práva, ktoré môže používať na akomkoľvek koncovom zariadení podporujúcom systém Windows.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"

25 používateľských licencií CAL pre Microsoft Windows Server 2016 ako používaný softvér

Aby mohol používateľ používať služby dostupné vo vydaniach Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je okrem príslušnej serverovej licencie potrebná aj licencia na prístup klienta: licencia Windows Server 2016 User CAL. Tým sa konkrétnemu registrovanému používateľovi udelia príslušné prístupové práva, ktoré môže používať na ľubovoľnom koncovom zariadení s operačným systémom Windows.

Keďže podľa predpisov platných v oblasti správy licencií spoločnosti Microsoft serverová licencia pre Windows Server 2016 nezahŕňa prístupové práva pre používateľov, je potrebné ich získať samostatne vo forme licencie User CAL.

Licencie User CAL pre edície Windows Server 2016 Standard a Datacenter od spoločnosti Wiresoft sú k dispozícii za výhodnú cenu ako použitý softvér - navyše sú k dispozícii aj jednotlivo - pre flexibilné licencovanie všetkých používateľov podľa ich potrieb. Tieto použité licencie na prístup používateľov k systému Windows Server 2016 majú rovnaké funkcie ako licencie CAL pre používateľov, ktoré sa ponúkajú ako nové v rámci bežného licenčného programu spoločnosti Microsoft.

Používanie všetkých služieb systému Windows Server 2016 s používanou licenciou CAL používateľa

S používanou licenciou User CAL môžete používať všetky funkcie, ktoré sú k dispozícii v

Server verzia 2016, nástupca systému Windows Server 2012: Windows Server 2016 podporuje systém Windows 10 a možno ho použiť aj na vytvorenie cloudového servera, na ktorom sa budú poskytovať a zabezpečovať údaje.

Windows Server 2016 je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard a Datacenter. Obsahujú funkcie, ako je nasadenie jadrového a nano servera a služba Host Guardian Service, a ponúkajú aj používanie kontajnerov Windows Server Containers, ako aj kontajnerov Virtualisation/Hyper-V. Výhradne vo verzii Datacenter Edition systému Windows Server 2016 je možné používať funkcie, ako je softvérovo definovaná sieť (SDN), Priestor na ukladanie dát (S2D), Replika úložiska, ako aj sieťové zásobníky (Protocol Stack) a tienené virtuálne počítače (Shielded VMs), a to pod podmienkou získania príslušnej licencie User CAL.Ide predovšetkým o funkcie, ktoré sú potrebné vo väčších spoločnostiach s rozsiahlym pracovným zaťažením a viacerými používanými virtuálnymi systémami.

Prehľad licencií User CAL pre edície Windows Server 2016 Standard a Datacenter ako používaný softvér

Licencie User CAL ponúkané spoločnosťou Wiresoft ako použitý softvér sa funkčne nelíšia od nových licencií User CAL, pretože obsahujú rovnaké možnosti používania funkcií a služieb dostupných vo vydaniach Windows Server 2016 Standard a Datacenter. Licencie CAL pre použitých používateľov sú preto pre mnohé spoločnosti a organizácie ekonomickým riešením, ako poskytnúť používateľom osobnú licenciu na prístup k serveru. Viac informácií nájdete v nasledujúcom prehľade.

Správa licencií klientskeho prístupu spoločnosti Microsoft pre Windows Server 2016

V rámci správy licencií spoločnosti Microsoft je presne regulované licencovanie dodatočného prístupu používateľov edícií Windows Server 2016 Standard a Datacenter, aby mali prístup k e-mailom, kontaktom a kalendárom, ako aj k ďalším službám. Hoci licencia servera obsahuje aj prístupové licencie, tie sú určené len pre správcov, takže sa nesmú používať na typické služby pre používateľov. Tie sa môžu používať len s príslušnou klientskou prístupovou licenciou, ako je licencia User CAL, ktorá konkrétnemu individuálnemu používateľovi poskytuje príslušné prístupové práva, ku ktorým môže pristupovať prostredníctvom koncového zariadenia podľa vlastného výberu. Okrem týchto vyhradených prístupových práv používateľa pre prostredie klient/server systému Windows Server 2016 neobsahuje licencia User CAL žiadny ďalší softvér.

Ktoré typy licencií CAL sú k dispozícii pre Windows Server 2016 Standard a Datacenter Edition?

Licenčný model Microsoft Client Access Licensing pre Windows Server 2016 ponúka dva typy licencií CAL:

  • Používateľská licencia CAL pre Windows Server 2016 - pre jedného vyhradeného používateľa
  • Licencia Device CAL pre Windows Server 2016 pre vyhradené koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón)

Aké sú rozdiely medzi licenciami User CAL a Device CAL pre Windows Server 2016?

S licenciou User CAL pre Windows Server 2016 možno v podstate používať rovnaké funkcie a služby ako s licenciou Device CAL. Jediný rozdiel medzi nimi je v tom, kto alebo čo má na ne licenciu: Licencia User CAL umožňuje vyhradenému používateľovi striedavo a nezávisle od umiestnenia pristupovať k službám systému Windows Server na ľubovoľne voliteľnom koncovom zariadení; v závislosti od počtu a vybavenia pracovných staníc vo firme to môže byť prevažujúca pracovná situácia - na rozdiel od situácie, keď niekoľko používateľov používa jedno a to isté koncové zariadenie s vlastným účtom.

Používateľ, ktorý je oprávnený prostredníctvom licencie User CAL, tak môže na využívanie služieb systému Windows používať akékoľvek koncové zariadenie s vhodnou verziou operačného systému. Môžu napríklad používať svoj notebook na cestách namiesto stacionárneho počítača na pracovisku a v domácej kancelárii počítač alebo notebook, ktorý je tam k dispozícii, atď. Najmä ak zamestnanci často pracujú na cestách a kontrolujú si e-maily alebo pristupujú k údajom na serveri atď., môže byť licencovanie pomocou licencií User CAL lacnejšie ako licencovanie pomocou koncových zariadení.

Aké konkrétne možnosti používania ponúkajú licencie User CAL pre Windows Server 2016 vo verziách Standard a Datacenter?

V závislosti od toho, či je nainštalovaná verzia Standard alebo Datacenter Edition systému Windows Server 2016, sú s licenciou User CAL k dispozícii rôzne funkcie: Datacentrovú edíciu systému Windows Server 2016 je možné používať aj s licenciou User CAL pre štandardnú edíciu, ale s obmedzením, že potom sú k dispozícii len funkcie štandardnej edície. Je to preto, že iba s licenciou User CAL pre edíciu Datacenter je k dispozícii rozšírený rozsah služieb a funkcií s licenciou servera edície Datacenter.

Naopak, pri používateľskej licencii CAL pre edíciu Datacenter možno pri prístupe k serveru s licenciou pre edíciu Standard používať len príslušne definované funkcie.

Poznámka Kompatibilita verzií licencií User CAL pre Windows Server 2016

Ako už bolo spomenuté, s používanou licenciou User CAL pre Windows Server 2016 môže zamestnanec využívať nielen funkcie obsiahnuté v závislosti od edície, ale obsahuje aj prístupové práva pre staršie verzie Windows Server, napríklad 2013 (downgrade). Opačný postup však nie je možný, takže licenciu User CAL pre Windows Server verzie 2016 nemožno použiť na prístup k vyššej verzii 2019 (upgrade).

Pri nákupe licencií User CAL pre systém Windows Server 2016 je preto potrebné venovať pozornosť nielen príslušným použiteľným funkciám v jednotlivých edíciách, ale aj kompatibilite medzi serverovou licenciou a licenciami pre prístup klientov.

Čo ďalšie by ste mali zvážiť pri licencovaní systému Windows Server 2016 s licenciami User CAL?

Licencia User CAL pre Windows Server 2016 licencuje presne jedného používateľa a poskytuje mu možnosti používania príslušnej edície servera. Po dokončení registrácie už nie je možné túto licenciu CAL preniesť na iného používateľa. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL a použiť User CAL ako Device CAL.

Účelom týchto ustanovení uvedených v správe licencií spoločnosti Microsoft je zabrániť neoprávnenému prístupu k systému Windows Server 2016, ktorý poskytuje vyššiu bezpečnosť komunikácie aj samotných údajov, pretože bez príslušnej licencie User CAL nemôžu tretie strany získať prístup k e-mailovým službám alebo údajom servera.

Záver o používateľských licenciách CAL

Ktorý typ licencie na prístup klienta ponúka viac možností využitia systému Windows Server 2016 pre konkrétnu spoločnosť a zároveň predstavuje výhodnejšiu možnosť licencovania, preto závisí od konkrétneho prípadu. Okrem počtu používateľov je rozhodujúce aj to, koľko koncových zariadení sa používa na prístup k serveru Windows: Keďže väčšina používateľov používa na prístup k službám systému Windows Server 2016 veľmi odlišné koncové zariadenia, licencovanie pomocou licencií User CAL ponúka viac výhod.

Pred nákupom licencií CAL je preto vhodné zistiť, ako vyzerá typický pracovný postup v spoločnosti, aby ste našli najvhodnejší typ licencie CAL pre systém Windows Server 2016. Potom môže byť licencovanie pomocou licencií User CAL lacnejšie ako licencovanie pomocou licencií Device CAL, pretože je potrebné zakúpiť menej klientskych prístupových licencií.

Používateľské licencie CAL pre Microsoft Windows Server 2016 sú k dispozícii ako použitý softvér v internetovom obchode Wiresoft Online Shop už od jednej licencie

Použité licencie User CAL pre edície Windows Server 2016 je možné zakúpiť aj samostatne v internetovom obchode Wiresoft Online Shop, pretože neexistuje žiadne odstupňovanie, ako je to zvyčajne v prípade licenčných predpisov spoločnosti Microsoft; inak použitý softvér nemá žiadne nevýhody ani obmedzenia funkčnosti - v neposlednom rade preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Odkiaľ pochádzajú použité licencie User CAL pre Windows Server 2016, ktoré ponúka spoločnosť Wiresoft?

Licencie User CAL pre edície Windows Server 2016, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér, sú originálne licencie, pretože sú tiež ponúkané v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; jediný rozdiel je v tom, že predtým boli súčasťou používateľskej objemovej licencie pre Windows Server 2016, ktorú si spoločnosť zakúpila. Tieto objemové licencie alebo licencie na prístup jednotlivých používateľov zakúpila spoločnosť Wiresoft, pričom objemové licencie boli rozdelené na jednotlivé licencie. Výsledné licencie CAL jednotlivých používateľov sa označujú ako používaný softvér. Napriek tomu, že sú označené ako "použité", možno ich používať ako nové licencie na prístup k systému Windows Server 2016, pretože sa od nich nelíšia z hľadiska obmedzení funkčnosti alebo času používania.

Použitý softvér s licenciami User CAL pre Windows Server 2016 so zabezpečením kupujúceho

Aj pri použitých licenciách CAL od spoločnosti Wiresoft sa zákazníci môžu spoľahnúť na obvyklú bezpečnosť kupujúceho s okamžitým stiahnutím po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie pomocou platného licenčného kľúča.

Je nákup a používanie použitého softvéru pre licencie User CAL pre Windows Server 2016 legálne?

Nákup použitých licencií User CAL pre Windows Server 2016, ako aj ich používanie sú pre zákazníkov právne nezávadné, pretože pri nich nedochádza k porušovaniu žiadnych právnych predpisov. Na jednej strane licencie User CAL pre Windows Server 2016 ponúkané v obchode Wiresoft Shop, ako aj iné licencie pre prístup klientov, pochádzajú z licenčných zásob spoločností. Preto sa predaj, ako aj nákup a používanie použitých licencií CAL zakladá na platnej judikatúre, ktorá výslovne povoľuje obchodovanie s použitými licenciami Microsoft a ich používanie; túto skutočnosť niekoľkokrát jasne potvrdili rôzne súdne rozhodnutia.

Ďalšou výhodou používaného softvéru Wiresoft je jeho zabezpečenie auditom prostredníctvom kompletného dokladu o všetkých predchádzajúcich kupujúcich!

Zhrnutie vašich výhod s používaným softvérom pre licencie User CAL pre Windows Server 2016

Licencie User CAL pre Windows Server 2016, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér, sú cenovo výhodnou alternatívou v porovnaní s porovnateľnými novými produktmi od bežných poskytovateľov softvéru - táto cenová výhoda platí aj pre iný použitý softvér Microsoft Server alebo prístupové licencie od spoločnosti Wiresoft.

Keďže licencovanie pomocou licencií CAL pre použitých používateľov nezahŕňa inak často obvyklé odstupňovanie, so spoločnosťou Wiresoft môžete prispôsobiť potrebu licencií pre prístup klientov skutočnému používaniu služieb Windows Server vo vašej spoločnosti. Flexibilné licencovanie klientskeho prístupu používateľov pre Windows Server 2016 tak môže znížiť aj vaše náklady na obstaranie.

Ponuka použitých licencií Wiresoft je tiež mimoriadne lacným spôsobom doplnenia softvérového inventára, pretože v tomto procese je k dispozícii niekoľko verzií určitého softvéru, takže sa predchádza problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené napríklad paralelným používaním rôznych verzií softvéru, čo môže znížiť aj náklady pri nákupe nového hardvéru.

V obchode so softvérom Wiresoft nájdete licencie User CAL pre dostupné edície systému Windows Server 2016, ako aj príslušné licencie Device CAL ako používaný softvér. Okrem toho ponuka použitého softvéru Wiresoft zahŕňa aj aplikácie pre iné oblasti, v ktorých sa používa softvér Microsoft - so všetkými uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre MS Windows Server 2016 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie