Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10054
 • 381-04492
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
28,90 € * 30,90 € * (6,47% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x User CAL
Systém  Server Exchange
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzene
Jazyky Všetky jazyky


V prípade edícií Standard a Enterprise servera Microsoft Exchange Server 2019 si každý používateľ, ktorý chce mať prístup k službám servera, vyžaduje okrem licencie servera aj samostatnú licenciu na prístup klienta: Exchange Server 2019 User CAL. Len tá vybavuje konkrétnu registrovanú osobu príslušnými prístupovými právami.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"

User CALs pre Microsoft Exchange Server 2019 ako použitý softvér

Pre edície Standard a Enterprise Microsoft Exchange Server 2019 potrebuje každý používateľ, ktorý chce mať prístup k službám Server, okrem licencie servera aj samostatnú licenciu na prístup klienta: Exchange Server 2019 User CAL . Len vďaka tomu získa konkrétna registrovaná osoba príslušné prístupové práva.

Pretože podľa ustanovení definovaných v správe licencií Microsoft sa licencia pre Exchange Server 2019 Standard alebo Enterprise neobsahuje žiadne ďalšie používateľské práva, preto je potrebné ich zakúpiť dodatočne vo forme licencie User CAL . Registrovaní používatelia tak môžu využívať všetky funkcie Exchange Server prostredníctvom koncového zariadenia podľa vlastného výberu.

Použité User CALs pre Exchange Server 2019 Standard a Enterprise edície sú k dispozícii na Wiresoft nielen za výhodnú cenu, ale aj jednotlivo v jednotlivých množstvách. Použité licencie User CALs ponúkajú rovnaké funkcie ako licencie na prístup ku klientovi User, ktoré sú ponúkané ako nové v oficiálnom programe objemových licencií Microsoft pre Exchange Server 2019.

Využívajte všetky nové funkcie MS Exchange Server 2019 s použitým User CALs

Windows Exchange Server 2019 funguje aj na Windows Server 2019 Core a poskytuje spoľahlivú a bezpečnú platformu pre infraštruktúru zasielania správ organizácie. Jednotlivé edície Exchange, ako napríklad Standard a Enterprise, ponúkajú všetky funkcie na podporu spolupráce, ako aj komplexnej komunikácie. Okrem iného sú na tento účel k dispozícii tieto nové funkcie a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) ukladá metainformácie, napríklad štruktúry priečinkov poštových schránok, a tiež urýchľuje prístup a vyhľadávanie obsahu.
 • Dynamická databázová vyrovnávacia pamäť (DDC) zvyšuje rýchlosť Exchange Server a ponúka lepšie využitie kapacity úložiska tým, že sa dynamicky prispôsobuje aktuálnym požiadavkám.
 • Vyhľadávací index sa teraz nachádza v databáze poštovej schránky, čo zjednodušuje správu a zvyšuje rýchlosť vyhľadávania.
 • Pomocou stránky Windows Server Core je možné spustiť aj štandardnú verziu serverového systému zjednodušeným spôsobom, čo uľahčuje konfiguráciu a poskytuje väčšiu bezpečnosť proti narušiteľom.
 • Pomocou Client Access Rules sú k dispozícii ďalšie možnosti obmedzenia prístupu do konfiguračnej oblasti Exchange Server .
 • Spolupráca na dokumentoch sa výrazne zlepšila vďaka možnosti sprístupniť súbory v službe OneDrive na adrese Business.
 • Nové vylepšenia kalendára uľahčujú organizáciu schôdzok: napr. vylepšená správa kalendára, funkcie ako Predvolený dátum ukončenia, Nepreposielať a rôzne možnosti konfigurácie správ mimo kancelárie.

User CALs pre Exchange Server Standard - a Enterprise-Edition 2019 ako používaný softvér - najdôležitejšie fakty na prvý pohľad

User-CALspoužité klientske prístupové licencie ponúkané ako použitý softvér na Wiresoft sa nelíšia od nového softvéru, majú rovnaké prístupové možnosti ako nový softvér, aby bolo možné využívať funkcie dostupné vo vydaniach Exchange Server 2019 Standard a Enterprise. Preto sa používa User CALs sú lacnejšou možnosťou pre spoločnosti a organizácie malej a strednej veľkosti, ako poskytnúť zamestnancom prístupovú licenciu na Exchange Server , a umožňujú aj prispôsobené licencovanie.

Všeobecné informácie o správe licencií Microsoft z Exchange Server 2019 s CALs

V prípade edícií Standard a Enterprise Exchange Server 2019 je doplnkové licencovanie User s prístupovými právami upravené prostredníctvom správy licencií Microsoft, aby zamestnanci mohli pristupovať k e-mailom atď. Dôvodom je, že stránky CALs, ktoré sú súčasťou licencie servera, sú určené výlučne pre správcov IT a nesmú sa používať pre typické stránky Exchange Services . Len klientská licencia na prístup k User CAL dáva zamestnancovi práva na používanie funkcií Exchange Server - a to na akomkoľvek koncovom zariadení, ktoré podporuje Windows. Stránka User CAL neobsahuje žiadny iný softvér okrem osobných prístupových práv pre prostredie klient/server servera Exchange Server 2019.

Aké sú výhody User CALs pre Exchange Server 2019 Standard- a Enterprise-Editions?

Licencovanie na základe CAL pre Standard- a Enterprise-vydanie Exchange Server 2019 umožňuje presné riadenie prístupových práv na základe potrieb všetkých zamestnancov v organizácii. Licenčný model Microsoft ponúka na tento účel dva typy CALs pre Exchange Server 2019:

 • User CAL pre Exchange Server 2019 - platí pre jednu vyhradenú User
 • Device CAL pre Exchange Server 2019 - platí pre každé jedno vyhradené koncové zariadenie (PC, notebook, tablet, telefón) Server-prístupové práva

Aké sú rozdiely medzi User CALs a Device CALs pre Exchange Server 2019?

Stránka User CAL pre Exchange Server 2019 ponúka rovnaké možnosti použitia ako Device CAL . Rozdiel však spočíva v príslušných možnostiach prístupu na stránku Exchange Server , z čoho vyplývajú rôzne výhody. Okrem počtu zamestnancov v podniku a vybavenia ich pracovných staníc počítačom alebo podobným zariadením zohráva úlohu aj pracovný postup, v ktorom používatelia pristupujú k stránke Exchange Server : V niektorých malých a stredných podnikoch je prístup na stránku User možný prostredníctvom úplne odlišných koncových zariadení, zatiaľ čo v inom pracovnom prostredí sa niekoľko zamestnancov delí o jedno koncové zariadenie, a tak sa striedajú v prístupe na stránku Exchange Server , aby vyvolali e-maily atď.

Každý jednotlivý zamestnanec oprávnený na prístup na User CAL môže preto na prístup na Exchange-Services použiť akékoľvek koncové zariadenie s podporou Windows. K stránke Exchange Server je preto možné pristupovať lokálne a nezávisle buď pomocou vlastného mobilného počítača alebo smartfónu - napr. na cestách alebo na Home-Office - ale predovšetkým aj pomocou akéhokoľvek iného zariadenia, ktoré je na mieste dostupné prostredníctvom prístupu na internet.

Stránka User CAL preto ponúka dobré možnosti mobilného využitia, keďže používateľ s licenciou nemá obmedzený výber prístupu - vždy za predpokladu, že použité koncové zariadenie je kompatibilné so stránkou Windows.

Rozdiel v možnostiach použitia CALs pre Exchange Server 2019 pre edície Standard a Enterprise

Edície Standard a Enterprise pre MS Exchange Server 2019 sa okrem funkčných rozšírení na Enterprise líšia najmä v škálovateľnosti príslušných požiadaviek na schránky. V zásade je však možné používať edíciu Enterprise s User CAL pre edíciu Standard - potom je však k dispozícii nielen obmedzená funkčnosť edície Standard, ale aj primerane menší počet databáz poštových schránok. User CALs pre edíciu Enterprise preto ponúkajú väčší rozsah funkcií za predpokladu, že je nainštalovaná licencia servera Enterprise.

Zabezpečenie kompatibility verzie User CALs pre Exchange Server 2019

Okrem vyššie uvedených možností v závislosti od edície, User CAL pre jednu z edícií Exchange Server 2019 vybaví používateľa nielen prístupovými právami pre túto presnú verziu Server, ale obsahuje aj prístupové práva pre staršie verzie Exchange, ako napríklad 2016 (downgrade). Preto User CAL verzie servera 2019 ponúka výhodu oproti User CALs starších verzií, ktoré možno použiť aj na prístup k predchádzajúcim verziám Exchange Server , ale nie k Exchange Server verzii 2019 (upgrade).

Stránka User CAL pre Exchange Server verzia 2019 je v súčasnosti najvyššia dostupná, ale okrem zahrnutých funkcií špecifických pre danú edíciu je vždy potrebné venovať pozornosť kompatibilite serverovej licencie a licencie pre klientsky prístup.

Čo by ste mali zvážiť pri licencovaní Exchange Server 2019 s User CAL ?

Ako už bolo spomenuté, použitý User CAL vybaví jednu stránku User prístupovými právami k stránke Exchange Server 2019. Po dokončení registrácie používateľa nie je možné túto stránku User CAL preniesť na inú osobu. Tým sa vylučuje aj možnosť zmeniť typ CAL a použiť User CAL ako Device CAL .

Tieto obmedzenia v správe licencií Microsoft slúžia na to, aby sa zabránilo akémukoľvek nesprávnemu prístupu k službám Exchange Server 2019. Poskytujú tak väčšiu bezpečnosť spoločnosti a jej komunikácie, pretože cudzie alebo nelicencované osoby nemajú prístupové práva na používanie e-mailových služieb a iných údajov na serveri.

Záver na User CALs pre Exchange Server 2019

Ktorý typ klientskej prístupovej licencie pre Windows Exchange Server 2019 ponúka viac výhod pri používaní vo firme sa preto líši od prípadu k prípadu. Rozhodujúcu úlohu tu zohráva prevládajúci typ prístupu prostredníctvom existujúcich koncových zariadení: akonáhle zamestnanci pravidelne striedavo používajú mobilné koncové zariadenia alebo rôzne samostatné zariadenia, napr. na rôznych pracoviskách, na prístup k Windows Server , osobný User CAL ponúka viac výhod, pretože na tento účel môžu vždy použiť svoj osobný Account.

Či je licencovanie s User CALs pre Exchange Server 2019 pre spoločnosť výhodnejšie ako s Device CALs , pretože potom je potrebných menej licencií, teda vyplýva z typického pracovného postupu spoločnosti. Znalosť tejto skutočnosti tvorí optimálny základ pre výber CAL pri nákupe použitých klientskych prístupových licencií pre Exchange Server 2019.

User CALs pre Microsoft Exchange Server 2019 už k dispozícii v rámci jednej licencie v internetovom obchode Wiresoft

User CALs pre Exchange Server 2019 môžete získať v internetovom obchode Wiresoft už od jednej licencie s prístupom pre klienta - pretože prípadné ustanovenia o množstevných licenciách Microsoft nie sú platné po označení ako "použité", inak nie sú s použiteľnosťou spojené žiadne nevýhody - nielen preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Pôvod User CALs pre Exchange Server 2019 ako použitý softvér na Wiresoft

Tieto User CALs pre Exchange Server 2019, ktoré ponúka Wiresoft ako použitý softvér, sú originálne licencie, pretože sú inak ponúkané aj v rámci licenčného programu Microsoft; rozdiel je v tom, že User CALs z Wiresoft boli súčasťou objemovej licencie pre Exchange Server 2019 pre User, ktorú si spoločnosť kedysi kúpila ako predchádzajúci vlastník. Kompletnú User-objemovú licenciu alebo aj jednotlivé User-prístupové licencie predával ďalej na Wiresoft, pričom objemové licencie boli tiež rozdelené na jednotlivé licencie. Takto vytvorené individuálne licencie User CALs sú potom označené ako použitý softvér. Napriek tomuto označeniu ako použité licencie sa však môžu používať ako nové licencie na prístup k službám Exchange Server 2019, pretože sa od nich nelíšia obmedzeniami vo funkčnosti ani v období používania.

Bezpečnosť kupujúcich na User CALs pre Exchange Server 2019 ako použitý softvér

User CALs pre Exchange Server 2019, ktoré ponúka Wiresoft ako použitý softvér, sú pre našich zákazníkov nielen lacnou formou licencie pre Exchange Server 2019, ale ich používanie je aj bezpečné a legálne! Tieto stránky Wiresoft User CALs preto vám ako zákazníkovi ponúkame aj obvyklú bezpečnosť kupujúceho s okamžitým stiahnutím po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie prostredníctvom platného licenčného kľúča.

Je legálne kupovať a používať použité User CALs pre Exchange Server 2019?

Obidve licencie User-CALs, ktoré si môžete zakúpiť na Wiresoft pre Exchange Server 2019, ako aj všetky ostatné licencie pre klientsky prístup ponúkané v obchode pochádzajú z licenčných zásob spoločností. Preto sa predaj, ako aj nákup použitých licencií CALs opiera o platnú judikatúru, ktorá výslovne umožňuje obchodovanie s použitými licenciami Microsoft, čo bolo opakovane jasne potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

To znamená, že vy ako kupujúci použitého User CALs pre Exchange Server 2019 a tiež ako User právnu istotu, keďže ani Wiresoft, ani vy neporušujete žiadne právne predpisy.

Ďalšia výhoda: Každý použitý softvér z Wiresoft je vďaka kompletným dokladom o všetkých predchádzajúcich kupujúcich aj auditovateľný!

Zhrnutie: Všetky výhody používaného softvéru Wiresoft na User-CALs pre Exchange Server 2019

Použité User CALs pre Exchange Server 2019 vám na Wiresoft ponúkajú cenovo porovnateľnú alternatívu nových licencií mnohých tradičných dodávateľov softvéru - to platí aj pre prístupové licencie k iným Server od Microsoft.

Neexistujú ani žiadne iné obmedzenia týkajúce sa udeľovania licencií, ako napríklad minimálny počet User CALslicencií, ktoré je potrebné zakúpiť, takže môžete prispôsobiť licencie skutočnému používaniu služieb Server svojimi zamestnancami. To tiež umožňuje zákazníkom Wiresoft znížiť náklady na licencie na prístup k User pre Exchange Server .

Okrem prístupových licencií User pre Exchange Server 2019 nájdete v obchode so softvérom Wiresoft aj nasledujúce položky Device CALs ako aj príslušné klientske prístupové licencie pre bežné predchádzajúce verzie MS Exchange Server ako používaný softvér, ale aj softvérové licencie vrátane príslušných požadovaných prístupových licencií pre mnohé iné programy Microsoft Server . S použitými licenciami od Wiresoft tak máte ekonomickú možnosť doplniť svoje softvérové zásoby aj v iných oblastiach podnikania, čím sa vyhnete nákladom na nový hardvér, ako aj problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené používaním nejednotných verzií softvéru.

Okrem Server- a klientských prístupových licencií nájdete v obchode so softvérom Wiresoft aj ďalšie softvérové programy Microsoft - so všetkými typickými výhodami, ktoré ponúka použitý softvér. V prípade otázok týkajúcich sa User CALs pre MS Exchange Server 2019 alebo iný produkt Microsoft, neváhajte využiť naše kompetentné poradenstvo v chate alebo e-mailom či telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie