Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10074
 • R18-05767
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
21,90 € * 22,90 € * (4,37% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x zariadenie CAL
Systém  Server so systémom Windows 
CAL Zariadenie CAL
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server nie je kompatibilný(zobraziť RDS CAL )


V prípade edície Microsoft Windows Server 2019 Standard alebo Datacenter Edition sa okrem licencií pre serverové jadrá vyžaduje aj licencia na prístup klienta pre každé koncové zariadenie, prostredníctvom ktorého sa má pristupovať k službám servera: Na tento účel je k dispozícii Windows Server 2019 Zariadenie CALs ktorým konkrétny počítač (PC, notebook atď.) registrovaný na tento účel získa príslušné prístupové práva.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"

Kúpiť licenciu Device CAL pre Microsoft Windows Server 2019

V prípade edície Microsoft Windows Server 2019 Standard alebo Datacenter Edition sa okrem licencií pre serverové jadrá vyžaduje aj licencia na prístup klienta pre každé koncové zariadenie, prostredníctvom ktorého sa má pristupovať k službám servera: Na tento účel slúži licencia Windows Server 2019 Device CAL, pomocou ktorej získava príslušný počítač (PC, notebook atď.) zaregistrovaný na tento účel príslušné prístupové práva.

Základné licencie pre Windows 2019 Server Standard alebo Datacenter neobsahujú žiadne používateľské práva, preto sa musia zakúpiť samostatne vo forme licencie Device CAL; každý používateľ, ktorý je oprávnený používať koncové zariadenie vybavené touto licenciou, ju potom môže používať na prístup k serveru Windows Server.

Použité licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 sú od spoločnosti Wiresoft k dispozícii nielen za nižšiu cenu ako licencie na prístup ku klientovi, ktoré sú v obchode so softvérom ponúkané ako nové, ale sú k dispozícii aj jednotlivo a nie vo váhe. Tieto používané licencie CAL na zariadenia majú rovnaké funkcie ako licencie Device Client Access Licences pre Windows Server 2019, ktoré sú k dispozícii v oficiálnom licenčnom programe spoločnosti Microsoft.

Používanie všetkých funkcií MS Windows Server 2019 s použitou licenciou CAL na zariadenia

Windows Server 2019 je založený na systéme Windows 10 a ponúka mnoho nových funkcií vo verziách Standard aj Datacenter, najmä na používanie cloudových aplikácií. Integrovaná softvérovo definovaná sieť (SDN) ponúka možnosti nielen centrálnej konfigurácie fyzických sieťových zariadení, ako sú smerovače a prepínače, ale aj virtuálnych sieťových zariadení, ako sú brány, vrátane dynamickej správy. Okrem toho je v systéme Windows Server 2019 možné vzájomné prepojenie dvoch sietí, vďaka čomu sú takmer bez problémov prepojené. Medzi ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré sú k dispozícii aj používateľom so službou Used Device CAL, patria:

 • Šifrované siete a Datagram Transport Layer Security (DTLS) na bezpečné šifrovanie vo virtuálnych sieťach
 • Hyperkonvergovaná infraštruktúra (HCI) znižuje zložitosť a zjednodušuje nasadenie IT infraštruktúry
 • Optimalizované používanie systému Linux s chránenými virtuálnymi počítačmi
 • Kontajnerové služby Kubernetes
 • Pokročilá ochrana pred hrozbami na včasné odhalenie útokov a ochranu citlivých údajov
 • Storage Spaces Direct poskytuje agregáciu lokálnych serverových dátových úložísk do virtuálneho klastra
 • Replika úložiska znižuje stratu údajov na úrovni súborového systému
 • Pripravenosť na katastrofy tiež minimalizuje prestoje

Najdôležitejšie fakty o používaných licenciách CAL na zariadenia pre Windows Server Standard a Datacenter Edition 2019 v skratke

Aj ako použitý softvér má licencia Device CAL od spoločnosti Wiresoft rovnaké možnosti prístupu, aby bolo možné používať funkcie dostupné v oboch vydaniach systému Windows Server 2019: To ponúka najmä malým a stredným podnikom a organizáciám lacnú alternatívu na vybavenie zamestnancov licenciami na prístup k systému Windows Server pre koncové zariadenia, a to aj preto, že umožňuje prispôsobené licencovanie.

Informácie o licencovaní systému Windows Server 2019 pomocou licencií CAL

V prípade edícií Standard a Datacenter ponúka správa licencií spoločnosti Microsoft alternatívnu možnosť licencovania systému Windows Server 2019 podľa jednotlivých jadier/jadier procesora; pritom je potrebné doplniť licencie koncových zariadení (alebo používateľov), resp. Dôvodom je, že takéto licencie CAL zahrnuté v licencii servera sú určené výlučne pre správcov a nie na bežné používanie služieb servera systému Windows, takže každé jednotlivé koncové zariadenie na to potrebuje príslušnú licenciu na prístup (Device CAL). Táto licencia Device CAL musí zodpovedať identickej alebo vyššej verzii servera Windows - viac informácií o scenároch nižšie.

Preto len táto licencia na prístup klienta k špecifickému zariadeniu oprávňuje používateľa používať funkcie systému Windows Server verzie 2019 na koncovom zariadení s operačným systémom Windows. Okrem prístupových práv pre prostredie klient/server systému Windows Server 2019 licencia CAL neobsahuje žiadny iný softvér, ktorý by bolo potrebné najprv nainštalovať.

Aké sú výhody licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 Standard a Datacenter Edition?

Licencovanie systému Windows Server 2019 na základe licencií CAL predovšetkým umožňuje flexibilnú správu práv príslušných počítačov na základe potrieb. Zvlášť používané licencie na prístup k zariadeniam predstavujú pre malé a stredné podniky ekonomickejšiu alternatívu využívania služieb Windows Server: Dôvodom je, že neexistujú žiadne obmedzenia z dôvodu škálovania, takže klientske prístupové licencie je potrebné zakúpiť len pre toľko zamestnancov, koľko je skutočne potrebných. Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka celkovo dva typy licencií CAL pre systém Windows Server 2019:

 • Licencia Device CAL pre Windows Server 2019: poskytuje vyhradenému koncovému zariadeniu (PC, notebook, tablet, telefón) prístupové práva k serveru
 • Licencia User CAL pre Windows Server 2019: poskytuje vyhradenému používateľovi prístupové práva k serveru

Je tiež možné používať používateľské licencie CAL a licencie CAL zariadenia súbežne.

Upozornenie na kompatibilitu verzií licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2019!

Licencia Device CAL pre Windows Server 2019 nielenže vybavuje koncové zariadenie prístupovými právami pre Windows Server 2019, ale zahŕňa aj prístup k starším verziám, ako je napríklad verzia 2016 (downgrade). To dáva licencii CAL na serverové zariadenia 2019 výhodu oproti starším verziám licencií CAL na zariadenia, ktoré sa vzťahujú na predchádzajúcu verziu systému Windows Server 2019, pretože takúto verziu nemožno použiť na prístup k verzii Windows Server 2019 (upgrade). Aj keď v súčasnosti nie sú k dispozícii novšie licencie CAL na zariadenia pre systém Windows Server ako verzia 2019, vždy je potrebné venovať pozornosť kompatibilite licencie servera a licencie na prístup klienta.

Čo je ešte dôležité pri licencovaní systému Windows Server 2019 pomocou použitej licencie CAL na zariadenia?

Ako už bolo spomenuté, licencia CAL na zariadenie udeľuje prístupové práva pre systém Windows Server 2019 len jednému koncovému zariadeniu (zariadeniu). Po zaregistrovaní licencie CAL práve na tomto zariadení už nie je možné licenciu preniesť na iný počítač. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL a použiť CAL zariadenia ako CAL používateľa. Licencie Device CAL a licencie Device CAL je však povolené používať súbežne na používanie systému Windows Server 2019.

Cieľom týchto ustanovení licenčného systému Microsoft CAL je zabrániť nesprávnemu prístupu k systému Windows Server 2019. Poskytujú tak väčšiu bezpečnosť pre spoločnosť a jej údaje, pretože nelicencované koncové zariadenia alebo koncové zariadenia tretích strán nemajú prístup k údajom.

Aké sú rozdiely medzi licenciou CAL zariadenia a licenciou CAL používateľa pre Windows Server 2019?

Licencia Device CAL pre Windows Server 2019 sa z hľadiska funkčnosti vo všeobecnosti nelíši od licencie User CAL. Každý z nich však ponúka typické výhody vzhľadom na typ prístupu k serveru Windows Server: Tu zohráva úlohu počet pracovných staníc v spoločnosti, ako aj pracovný postup, v ktorom sa pristupuje k serveru Windows: V niektorých malých a stredných podnikoch sa na prístupe k serveru Windows Server striedajú viacerí zamestnanci, napr. pri práci na zmeny, zatiaľ čo v iných pracovných prostrediach sa používatelia na tento účel striedajú v používaní úplne iných koncových zariadení.

Jediné koncové zariadenie s operačným systémom Windows, ktoré je autorizované na základe licencie zariadenia, môžu preto používať na prístup k serveru všetci zamestnanci, ktorí majú takúto možnosť alebo povolenie: Ak je licencovaným koncovým zariadením mobilný notebook alebo tablet, príslušný zamestnanec môže potom k serveru Windows pristupovať aj samostatne - napr. na cestách alebo v domácej kancelárii. Zariadenie CAL sa preto môže používať aj na cestách.

Záver o zariadeniach CAL

Ktorý typ licencie klientskeho prístupu pre Windows Server 2019 ponúka viac výhod pri používaní v spoločnosti sa preto líši od prípadu k prípadu. Počet zamestnancov, ktorí používajú server Windows Server, vo vzťahu k prevládajúcemu typu prístupu prostredníctvom existujúcich koncových zariadení tu zohráva úlohu: akonáhle väčšina používa na prístup k serveru Windows Server striedavo konkrétne mobilné koncové zariadenie alebo samostatné zariadenie, licencia Device CAL ponúka viac výhod.

To, či licencia Device CAL pre Windows Server 2019 ponúka viac možností použitia ako licencia User CAL, je preto uvedené v príslušnom typickom pracovnom postupe spoločnosti. Znalosť tejto skutočnosti by mala byť základom pre výber licencie CAL pri nákupe vhodných licencií na prístup klienta k systému Windows Server 2019.

Použité licencie CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2019 sú k dispozícii aj v rámci jednej licencie v internetovom obchode Wiresoft

Použité licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft už od jednej licencie na prístup klienta - preto sa na ne nevzťahujú žiadne požiadavky spoločnosti Microsoft na objemové licencie. Označenie CAL ako "použitý" neznamená žiadne všeobecné nevýhody z hľadiska použiteľnosti, a to nielen preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Informácie o licenciách CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 ako používaný softvér - od spoločnosti Wiresoft

Všetky licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 , ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka z druhej ruky, sú originálne prístupové licencie pre zamestnancov, pretože sú k dispozícii aj v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; na rozdiel od nich boli súčasťou zväzkovej licencie na zariadenia pre Windows Server 2019, ktorú príslušný predchádzajúci kupujúci, zvyčajne spoločnosť, vlastnil ako prvý. Licencie na prístup k zariadeniu, ktoré tento kupujúci nepotreboval, alebo kompletná objemová licencia na zariadenie boli predané spoločnosti Wiresoft, pričom objemová licencia bola rozdelená na jednotlivé licencie. Takto vytvorené licencie na prístup k jednotlivým zariadeniam sa označujú ako použitý softvér. Napriek tomu, že sú tieto licencie CAL na zariadenia označené ako "použité licencie", môžu sa plne používať na prístup k systému Windows Server 2019, pretože sa nelíšia od prístupovej licencie, ktorá sa nikdy nepoužila, ani z hľadiska svojej funkčnosti, ani z hľadiska svojej životnosti.

Použitý softvér licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 so zárukou kupujúceho

Licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 ako používaný softvér ponúkajú zákazníkom spoločnosti Wiresoft nielen cenovo dostupnú alternatívu v oblasti licencovania serverov Windows, ale sú aj bezpečné a legálne! Každá jednotlivá licencia CAL pre Microsoft Windows Server 2019 vám ako zákazníkovi ponúka obvyklú bezpečnosť kupujúceho prostredníctvom okamžitého stiahnutia vrátane okamžitej aktivácie licencie pomocou priloženého zväzkového licenčného kľúča.

Sú nákup a používanie použitej licencie Device CAL pre Windows Server 2019 legálne?

Licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019, ale aj všetky ostatné prístupové licencie, ktoré si môžete zakúpiť od spoločnosti Wiresoft, pochádzajú z príslušného licenčného skladu spoločnosti alebo organizácie. Z tohto dôvodu predaj aj kúpa licencií CAL podliehajú platnej jurisdikcii, ktorá výslovne povoľuje obchodovanie s používaným softvérom spoločnosti Microsoft, čo jasne potvrdili aj rôzne súdne rozhodnutia.

Nákup použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 a ich používanie preto pre vás ako zákazníka predstavuje právnu istotu, pretože ani spoločnosť Wiresoft, ani vy ako kupujúci alebo používateľ neporušujete žiadne právne ustanovenia. Použité licencie CAL od spoločnosti Wiresoft sú tiež odolné voči auditu vďaka kompletným dokladom o všetkých predchádzajúcich kupujúcich!

Zhrnutie výhod spoločnosti Wiresoft pri nákupe použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2019

Použité licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 od spoločnosti Wiresoft vám ponúkajú cenovo výhodnú alternatívu k mnohým ponukám iných poskytovateľov softvéru - to platí aj pre iné prístupové licencie

Ako už bolo uvedené, neexistujú ani žiadne obmedzenia týkajúce sa minimálneho počtu licencií CAL na zariadenia, ktoré musia byť zakúpené v čase nákupu, takže sa neuplatňuje prípadná nepružná kĺzavá stupnica pre licencie na prístup klientov. To tiež umožňuje zákazníkom spoločnosti Wiresoft znížiť náklady na licencie na prístup k serveru, pretože licencujú len skutočné používanie služieb Windows Server.

V internetovom obchode Wiresoft nájdete okrem použitých licencií na prístup k softvéru pre licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 aj licencie CAL na používateľov - a tiež licencie na prístup klientov pre iné verzie Windows Servera, ako aj iné licencie na serverový softvér vrátane licencií na prístup, ktoré sú v každom prípade potrebné. Takto môžete doplniť svoje zásoby softvéru aj v iných oblastiach za výhodné ceny pomocou použitých licencií od spoločnosti Wiresoft a vyhnúť sa tak dodatočným nákladom na nový hardvér, ako aj problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené nejednotnými verziami softvéru.

Okrem licencií CAL na zariadenia a serverového softvéru nájdete v obchode so softvérom Wiresoft aj ďalšie softvérové produkty spoločnosti Microsoft - so všetkými výhodami, ktoré ponúka používaný softvér Wiresoft. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2019 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte využiť naše kompetentné poradenstvo v chate, e-mailom alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie