Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10404
 • 359-06557
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
468,90 € * 519,90 € * (9,81% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 5x User CAL
Systém  SQL Server 
CAL User CAL
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód 
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky


Naprístup k Microsoft SQL Server 2017 Standard edícii je v prípade serverového/CAL licencovania okrem serverovej licencie potrebná aj klientská prístupová licencia, napr. vo forme User CAL , s ktorou konkrétny používateľ získava svoje osobné prístupové práva k SQL Server. Pri tomto variante licencovania servera SQL 2017 totiž nie sú súčasťou licencie servera žiadne používateľské práva, takže je potrebné ich zakúpiť samostatne vo forme User CAL licenciu pre používateľa. Používateľ je preto oprávnenýpristupovať k  SQL Server len prostredníctvom tohto,výber koncového zariadenia je voľný.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"

5x User CAL pre MS SQL Server 2017 - lacnejšie ako použitý softvér

Na prístup k serveru Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition je okrem serverovej licencie pre licenciu Server/CAL potrebná aj klientska prístupová licencia, napr. vo forme licencie User CAL: vďaka nej získa päť konkrétnych používateľov svoje osobné prístupové práva k serveru SQL Server. Je to preto, že pri tomto variante licencovania servera SQL 2017 nie sú súčasťou licencie servera žiadne používateľské práva, takže je potrebné ich zakúpiť samostatne vo forme licencie User CAL pre používateľa. Používateľ je preto oprávnený pristupovať k serveru SQL Server len prostredníctvom tohto servera, výber koncového zariadenia je voľný.

Licencie User CAL pre SQL Server 2017 sú od spoločnosti Wiresoft k dispozícii ako použitý softvér, čo im poskytuje cenovú výhodu oproti novým produktom; ich výhodou je aj to, že sú v obchode k dispozícii ako jednotlivé licencie. Tieto licencie na klientsky prístup používateľov k serveru SQL Server 2017 sa svojou funkčnosťou nelíšia od nepoužívaných licencií dostupných v oficiálnom licenčnom programe spoločnosti Microsoft.

Používanie funkcií MS SQL Server Standard 2017 s používanou licenciou User CAL

V porovnaní s predchádzajúcou verziou obsahuje SQL Server 2017 Standard Edition nielen niektoré optimalizácie, ale aj mnoho nových vlastností a funkcií, a tak ponúka aj menším a stredným firmám flexibilné možnosti využitia príslušných údajov, napr. pre ERP a iné systémy na správu tovaru, a navyše komplexnú ochranu proti neoprávnenému prístupu - to všetko je im k dispozícii s používanou licenciou User CAL.

Táto výkonná verzia dátovej platformy Microsoft má všetky databázové, reportovacie a analytické funkcie, ktoré spĺňajú typické súčasné požiadavky spoločnosti na výkonný relačný systém správy databáz. S používateľskou licenciou klientského prístupu pre SQL Server 2017 je teraz k dispozícii okrem pokročilých analýz v databáze aj Python s R, vrátane možností interaktívnej vizualizácie. Okrem toho mnohé vylepšenia výkonu vrátane služieb Master Data Services (MDS) a Reporting Services (SSRS), ako aj nasledujúce funkcie:

 • Ďalšie funkcie databázového stroja so zlepšeným výkonom prostredníctvom zostáv CLR
 • Adaptívne spoje na adaptívne spracovanie dotazov
 • Vylepšené služby SQL Server Analysis Services (SSAS) s novými možnosťami inštalácie pre tabuľkové modely
 • Získanie údajov pre Power Query
 • Integračné služby SQL Server 2017 (SSIS) ponúkajú optimalizované škálovanie vrátane podpory vysokej dostupnosti a zjednodušeného vykonávania na viacerých počítačoch
 • Používanie systému Linux
 • Používanie aplikácií Java s ovládačom pripojiteľnosti k databáze Java
 • Služby SQL Server Machine Learning Services nahrádzajú predchádzajúce služby SQL Server R Services vrátane podpory jazyka Python

Aké licencie User CAL sa používajú pre SQL Server Standard Edition 2017?

Licencie CAL pre použitých používateľov, ako ich ponúka spoločnosť Wiresoft, nemajú žiadne rozdiely z hľadiska funkčnosti v porovnaní s licenciou, ktorá ešte nebola použitá, ak používatelia využívajú služby SQL Server 2017 Standard Edition. Vďaka licencovaniu na server/CAL však môžu najmä malé a stredné spoločnosti ušetriť peniaze pri nákupe použitého softvéru:

Licencovanie servera SQL Server 2017 Standard s licenciami servera a licenciami CAL

V licenčných podmienkach spoločnosti Microsoft sa ako alternatívna možnosť ponúka licencovanie servera SQL Server 2017 s licenciou servera a licenciami User CAL pre edíciu Standard: tento licenčný model sa nazýva Server/CAL licensing. Na rozdiel od alternatívnej licencie založenej na jadre pozostáva táto licencia z licencie servera SQL Server a doplnkových klientskych prístupových licencií pre príslušných používateľov (alebo jednotlivé koncové zariadenia): Preto každý používateľ, ktorý chce mať prístup k inštancii servera SQL Server, potrebuje samostatnú prístupovú licenciu (User CAL). V licencii servera sú už zahrnuté dve licencie CAL, ktoré sú však vybavené výlučne administrátorskými právami a nie sú určené pre bežných používateľov!

Len bežná licencia User CAL oprávňuje používateľa používať typické nástroje a aplikácie servera SQL Server vo verzii Standard Edition 2017. Táto licencia na prístup používateľa ku klientovi neobsahuje žiadny ďalší softvér, ktorý by bolo potrebné nainštalovať, ale iba prístupové práva v prostredí klient/server pre SQL Server 2017 Standard.

Je potrebné dodržiavať kompatibilitu verzií licencií User CAL s licenciou servera SQL Server

S licenciou User CAL pre SQL Server 2017 získa koncové zariadenie nielen prístupové práva pre SQL Server 2017, ale aj práva na používanie starších verzií SQL Servera, napr. 2016 (downgrade). Naopak, používateľ s licenciou User CAL pre server SQL Server 2017 nemôže získať prístup k vyššej verzii servera SQL Server, napríklad k verzii 2019 (upgrade). Pri nákupe licencií User CAL pre server SQL Server by ste preto mali vždy venovať pozornosť kompatibilite prístupovej licencie s licenciou konkrétneho servera. Spoločnosť Wiresoft ponúka v obchode so softvérom aj použité licencie User CAL pre predchádzajúce a nasledujúce verzie servera SQL Server 2017!

Prečo spoločnosť Microsoft ponúka alternatívnu možnosť licencovania s licenciami CAL pre SQL Server 2017 Standard Edition?

V prípade verzie Standard Edition servera SQL Server 2017 ponúka spoločnosť Microsoft ako alternatívu k licencovaniu na základe jadra licencovanie používateľov alebo koncových zariadení na základe licencií CAL. Táto forma licencovania prístupu k serveru SQL Server zohľadňuje potreby malých a stredných podnikov, ktorých kapacita servera je často nižšia, pretože je často vybavený len jedným jadrom (alebo dvoma), ktoré však postačuje ich potrebám. Potom je licencovanie servera/CAL zvyčajne lacnejšie ako licencovanie servera podľa jadier.

Pri tomto licenčnom modeli spoločnosti Microsoft sa okrem licencie SQL Server ponúkajú dva typy licencií CAL na prístup k serveru SQL Server 2017 Standard:

 • SQL Server 2017 User CAL: udeľuje prístupové práva k serveru SQL Server vyhradenému individuálnemu používateľovi
 • Licencia SQL Server 2017 User CAL: udeľuje prístupové práva k serveru SQL Server vyhradenému koncovému zariadeniu s operačným systémom Windows (počítač, notebook, tablet, telefón)

Čo treba zohľadniť pri licencovaní SQL Servera 2017 Standard s licenciami User CAL?

Ako už bolo spomenuté, s licenciou User CAL získava určitý zamestnanec osobne prístupové práva k serveru SQL Server 2017 a môže si slobodne vybrať, na ktorom koncovom zariadení s operačným systémom Windows ju bude používať. Po zaregistrovaní tohto používateľa už nie je možné preniesť jeho práva na iného používateľa. Používateľskú licenciu CAL tiež nie je možné použiť ako licenciu CAL zariadenia, t. j. zmeniť typ. Cieľom týchto obmedzení pri licencovaní licencií User CAL je zabrániť nesprávnemu prístupu neoprávnených alebo cudzích používateľov k serveru SQL Server. Preto licencie Server/CAL poskytujú aj bezpečnosť alebo ochranu pre spoločnosti a ich údaje.

Aké sú výhody licencie User CAL pre SQL Server 2017 Standard?

Licencia User CAL pre server SQL Server sa v zásade svojimi právami nelíši od licencie na prístup klienta založenej na zariadení. Špeciálne možnosti alebo výhody licencie User CAL sa prejavujú najmä v type prístupov k serveru SQL Server, ktoré sú v spoločnosti typické alebo časté.

Hoci je používateľská licencia na server SQL Server 2017 viazaná výlučne na konkrétnu osobu, ponúka tejto osobe voľný výber koncového zariadenia, prostredníctvom ktorého bude pristupovať k serveru SQL Server, ale vždy len z jedného počítača alebo podobného zariadenia.

V porovnaní s licenciou CAL na koncové zariadenie má licencia User CAL pre server SQL Server iný rozsah použitia: licencovaný používateľ nie je viazaný lokálne - za predpokladu, že ním používané koncové zariadenie má prístup na internet. To znamená, že používateľ môže pristupovať k serveru SQL striedavo na svojom pracovisku vo firme a externe prostredníctvom notebooku, tabletu alebo smartfónu - napríklad na inom mieste, na ceste alebo v domácej kancelárii.

Licencie User CAL pre server SQL Server 2017 tak umožňujú flexibilnejšie využívať funkcie servera SQL Server takým zamestnancom, ktorí sa často nachádzajú na rôznych miestach a používajú počítače, ktoré sú v každom prípade k dispozícii, bez toho, aby boli závislí od svojho vlastného koncového zariadenia, pretože s licenciou User CAL používajú na prístup vždy svoje osobné konto.

Záver

Ktorý typ klientskej licencie na prístup k serveru SQL Server 2017 Standard ponúka používateľom viac výhod, sa preto v jednotlivých prípadoch líši podľa príslušného pracovného prostredia: počet zamestnancov vo vzťahu k prevládajúcemu typu používania koncových zariadení s oprávnením na prístup: ak väčšina používateľov používa na prístup k serveru SQL Server rôzne počítače - a najmä mobilné typy, ako sú notebooky alebo tablety - ktoré sa používajú na rôznych miestach, licencie User CAL ponúkajú väčšiu flexibilitu. Ako je však uvedené vyššie, rozhodnutie o type licencie pre prístup klienta je potrebné urobiť pred nákupom, pretože licenciu User CAL pre SQL Server 2017 nie je možné následne zmeniť ani vymeniť za licenciu Device CAL.

Používané licencie User CAL pre Microsoft SQL Server 2017 si môžete flexibilne kúpiť v internetovom obchode Wiresoft

Užívateľské licencie CAL pre SQL Server 2017 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft už od 1 licencie, pretože na tento použitý softvér sa nevzťahujú bežné predpisy o množstevných licenciách - ďalšia výhoda použitého softvéru.

Aké sú používané licencie User CAL pre SQL Server 2017?

Všetky licencie User CAL (ako aj licencie Device CAL) pre SQL Server 2017, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použité licencie, sú bežné prístupové licencie, ktoré sa po novom ponúkajú v licenčnom programe spoločnosti Microsoft na používanie špecifických funkcií servera; jediný rozdiel v porovnaní s týmito licenciami je, že predtým boli súčasťou User Volume Licence pre SQL Server 2017, ktorú najprv zakúpila spoločnosť a potom všetky nepotrebné jednotlivé licencie User Access Licences alebo dokonca kompletné Volume Licence táto spoločnosť odpredala spoločnosti Wiresoft. Objemová licencia bola rozpustená a prevedená na jednotlivé licencie, výsledné licencie CAL jednotlivých používateľov boli potom označené ako používaný softvér. Ako už bolo spomenuté vyššie, takýto používaný používateľský preukaz CAL sa môže napriek tomuto označeniu používať úplne rovnako ako "nový", a to nielen preto, že spravidla nedochádza k opotrebovaniu softvéru, ale predovšetkým preto, že nie je obmedzená jeho funkčnosť alebo životnosť.

Sú použité licencie User CAL pre SQL Server 2017 bezpečné?

Použitý softvér, ako sú licencie User CAL pre server SQL Server, má pre zákazníkov spoločnosti Wiresoft nielen jasnú cenovú výhodu, ale ponúka aj rovnaké zabezpečenie ako nová prístupová licencia - bez akýchkoľvek skrytých obmedzení alebo neidentifikovateľných rizík! Použité licencie sú vám tiež k dispozícii okamžite po dokončení platobného procesu prostredníctvom okamžitého stiahnutia a okamžitej aktivácie licencie pomocou dodaného objemového licenčného kľúča, takže aj ony ponúkajú obvyklú bezpečnosť kupujúceho.

Odkiaľ pochádzajú použité licencie User CAL pre SQL Server 2017?

Všetky licencie na prístup používateľov k SQL Serveru 2017 Standard Edition ponúkané v obchode Wiresoft Software Shop pochádzajú zo zásob licencií spoločností alebo organizácií. Preto sa na ne vzťahuje aj platná jurisdikcia: tá výslovne povoľuje obchodovanie s licenciami Microsoft CAL ako s použitým softvérom, čo bolo niekoľkokrát potvrdené aj rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

Čo pre vás ako zákazníka spoločnosti Wiresoft znamená nákup použitých licencií CAL?

Nielen nákup použitých licencií User CAL pre SQL Server 2017 alebo iných licencií ponúkaných spoločnosťou Wiresoft, ale aj ich skutočné používanie poskytuje právnu istotu, pretože pri tomto procese nedochádza k porušovaniu právnych predpisov - ani z vašej strany, ani zo strany spoločnosti Wiresoft.

Všetky výhody nákupu licencií CAL pre SQL Server 2017 ako používaného softvéru

Licencie User CAL pre SQL Server 2017 alebo iné prístupové licencie od spoločnosti Wiresoft ako použitý softvér ponúkajú zákazníkom alternatívu k ponukám väčšiny ostatných poskytovateľov nových licencií zo všetkých uvedených dôvodov - aj preto, že tu neexistujú žiadne obmedzenia vzhľadom na stupňovanie licencií User CAL. Preto máte pri licencovaní služieb SQL Server slobodnú voľbu a môžete tak pokryť skutočné požiadavky na používanie vo vašej spoločnosti spôsobom šitým na mieru, čo znižuje vaše náklady v čase nákupu.

V internetovom obchode Wiresoft nájdete nielen licencie User CAL, ale aj Device CAL pre SQL Server 2017 - ako aj prístupové licencie pre iné verzie MS SQL Server vrátane príslušných serverových licencií. Týmto spôsobom sa vyhnete nákladom na obstaranie nového hardvéru a tiež možným problémom s kompatibilitou v dôsledku nejednotných verzií softvéru.

Okrem licencií User CAL pre SQL Server 2017 nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj serverové licencie a licencie pre klientsky prístup k ďalšiemu serverovému softvéru spoločnosti Microsoft - so všetkými výhodami používaného softvéru Wiresoft. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre SQL Server 2017 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte využiť naše kompetentné poradenstvo v chate, e-mailom alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie