Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10071
 • R18-04281
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
12,90 € *

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x používateľská licencia R2 CAL
Systém  Server so systémom Windows 
CAL Používateľ CAL R2
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server nie je kompatibilný(zobraziť RDS CAL )


Aby ste mohli používať funkcie dostupné v systéme Microsoft Windows Server 2012 R2 - ktorý je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard a Datacenter - je okrem serverovej licencie potrebná aj klientska licencia na prístup pre každého používateľa: Windows Server 2012 R2 User CAL. Registrovanému používateľovi udeľuje príslušné prístupové práva, ktoré potom môže používať na ľubovoľnom koncovom zariadení s operačným systémom Windows.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"

Kúpa použitých licencií CAL pre Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby ste mohli používať funkcie dostupné v systéme Microsoft Windows Server 2012 R2 - ktorý je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard a Datacenter - je okrem serverovej licencie potrebná aj klientska licencia na prístup pre každého používateľa: Windows Server 2012 R2 User CAL. Registrovanému používateľovi udeľuje príslušné prístupové práva, ktoré potom môže používať na ľubovoľnom koncovom zariadení s operačným systémom Windows.

Podľa predpisov spoločnosti Microsoft o správe licencií neobsahuje serverová licencia pre Windows Server 2012 R2 žiadne ďalšie používateľské práva, preto je potrebné ich získať dodatočne vo forme licencie User CAL. Prístup k funkciám servera Windows má iba používateľ, ktorý je zaregistrovaný.

Licencie User CAL pre Windows Server 2012 R2 sú od spoločnosti Wiresoft k dispozícii nielen za mimoriadne výhodné ceny ako použitý softvér - možno ich zakúpiť aj za jednu licenciu na prístup klienta - na flexibilné licencovanie zamestnancov podľa potrieb. Použité licencie na prístup k softvéru pre Windows Server 2012 R2 ponúkajú rovnaké funkcie ako príslušné licencie User CAL, ktoré sa ponúkajú v programe objemových licencií spoločnosti Microsoft ako nový tovar - ak sú tam vôbec k dispozícii.

Plnohodnotné využívanie systému Windows Server 2012 R2 s používanou licenciou CAL pre používateľov

Už používané licencie User CAL tiež ponúkajú všetky možnosti používania serverovej verzie 2012 R2, nástupcu systému Windows Server 2012: Vďaka podpore systému Windows 8 je pripravený aj na cloud, takže je možné vytvoriť cloudový server na používanie údajov prostredníctvom koncového zariadenia v cloude.

Aké funkcie a výhody sú k dispozícii vo vydaniach Windows Server 2012 R2 Datacenter a Standard s licenciou User CAL?

Verzia Windows Server 2012 R2 je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard a Datacenter Edition. Rozsah funkcií je rovnaký, ale líšia sa rôznym stupňom virtualizačných funkcií:

Windows Server 2012 R2 Standard Edition je určený pre spoločnosti, ktoré buď vôbec nepoužívajú virtualizáciu, alebo prevádzkujú len niekoľko virtuálnych počítačov, zatiaľ čo Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition obsahuje všetky funkcie na prevádzku virtualizovaného cloudového prostredia, ako aj ľubovoľný počet virtuálnych počítačov v role Hyper-V na použitom serveri Windows Server.

Okrem mnohých optimalizácií funkcií v oblasti siete, úložiska a správy - napr. so zlepšeným prístupom a ochranou informácií, ako aj infraštruktúrou virtuálnych pracovných plôch s používateľským rozhraním optimalizovaným pre dotykové obrazovky - obsahuje Microsoft Windows Server 2012 R2 aj serverovú funkciu správy IP adries (IPAM) a nasledujúce nové funkcie, ktoré sú k dispozícii aj s použitou licenciou User CAL:

 • Nový, výkonnejší Správca úloh
 • Internetová informačná služba 8.0 so správou certifikátov s rozšíreným overením
 • SMB 3.0 pre rýchlejší a jednoduchší prístup na zdieľanie súborov
 • Hyper-V ponúka vyšší stupeň virtualizácie s prístupom k virtuálnym serverom na základe RDP
 • PowerShell 3.0 na efektívnu správu systémových nastavení
 • Relácie protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) prebiehajú prostredníctvom hostiteľa, čím sa eliminuje potreba priameho pripojenia RDP k virtuálnemu serveru
 • System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 podporuje Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2 pre paralelnú prevádzku
 • Virtuálne počítače 2. generácie podporujú Secure Boot a štandard BIOS UEFI
 • Vylepšená podpora pre Linux s dynamickou pamäťou pre klientov Linuxu
 • Deduplikácia údajov na virtuálnych pevných diskoch
 • Úložné priestory pripájajú disky SSD a SATA
 • Systém NTFS bol doplnený o odolný súborový systém

Používateľské licencie CAL v licenčnom systéme spoločnosti Microsoft

Spolu s vydaním systému Windows Server 2012 R2 spoločnosť Microsoft aktualizovala licenčný model. V závislosti od edície je možné buď licencovanie podľa jadier servera, takže nie sú potrebné žiadne ďalšie licencie User CAL, alebo licencovanie servera plus požadovaný počet licencií Client Access Licences (CAL). Druhý variant licencovania prístupu s licenciami User CAL je preto často výhodnejším riešením pre malé a stredné podniky.

V tomto prípade je každá serverová licencia doplnená napríklad licenciami User CAL, ktoré používateľovi poskytujú príslušné práva na používanie typických funkcií servera Windows. Okrem týchto prístupových práv pre prostredie klient/server systému Windows Server 2012 R2 neobsahuje licencia User CAL žiadny iný softvér.

Používanie licencií User CAL ako používaného softvéru pre vydania Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter

Licencie User CAL ponúkané ako použitý softvér v obchode Wiresoft sa preto nelíšia od nových licencií User CAL: ponúkajú rovnaké možnosti využívania služieb dostupných v systéme Windows Server 2012 R2 na edíciu Standard alebo Datacenter. Pre mnohé spoločnosti a organizácie sú použité licencie User CAL ekonomickejšou možnosťou, ako vybaviť zamestnancov licenciou na prístup k serveru; navyše takéto staršie verzie licencií CAL sa už zvyčajne neponúkajú ako nové. V nasledujúcom prehľade sú zhrnuté všetky výhody a špeciálne funkcie používaného softvéru CAL.

Ktoré typy licencií CAL sú k dispozícii pre vydania Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter?

Licencovanie prístupu klienta k systému Windows Server 2012 R2 je k dispozícii v dvoch typoch licencií CAL:

 • Používateľská licencia CAL pre Windows Server 2012 R2 - pre jedného používateľa
 • Licencia Device CAL pre Windows Server 2012 R2 - pre jedno koncové zariadenie (napr. počítač, notebook, tablet, telefón)

Aké sú rozdiely medzi licenciami User CAL a Device CAL pre Windows Server 2012 R2?

Licencie User CAL a Device CAL pre Windows Server 2012 R2 sa nelíšia v dostupných funkciách a službách. Zásadný rozdiel je v spôsobe udeľovania oprávnení na prístup k serveru Windows Server: Pomocou licencie User CAL je osoba oprávnená na prístup k službám servera Windows Server; s týmto osobným účtom môže na tento účel používať úplne iné koncové zariadenia, striedavo a bez ohľadu na umiestnenie, za predpokladu, že sú kompatibilné so systémom Windows a majú kompatibilnú verziu operačného systému. To znamená, že používateľ môže napríklad na cestách používať notebook alebo tablet, na pracovisku predtým stacionárny počítač a v domácej kancelárii svoj osobný počítač alebo notebook atď. Licencovanie pomocou licencií User CAL preto môže byť výhodnejšie ako licencovanie pomocou koncových zariadení, ak zamestnanci v spoločnosti často pracujú na cestách a často kontrolujú svoju elektronickú poštu alebo pristupujú k údajom na serveri atď. - na rozdiel od pracovnej situácie, keď niekoľko používateľov používa jedno a to isté registrované koncové zariadenie.

Aký rozsah aplikácií ponúka používaná licencia User CAL pre Windows Server 2012 R2 v jednotlivých edíciách Standard a Datacenter?

V závislosti od toho, či je vo firme nainštalovaná verzia Standard alebo Datacenter Edition systému Windows Server 2012 R2 alebo podobná verzia, sú prostredníctvom licencie User CAL k dispozícii rôzne funkcie: Datacentrovú edíciu systému Windows Server 2012 R2 je možné používať s licenciou User CAL pre edíciu Standard - k dispozícii je však len obmedzená funkčnosť edície Standard. Licencia User CAL pre verziu Datacenter ponúka rozšírený rozsah funkcií a vlastností pre verziu Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition. Ak je pomocou tejto licencie User CAL prístupný systém Windows Server 2012 R2 Standard Edition, k dispozícii sú len funkcie edície Standard Edition.

Poznámka Kompatibilita verzií licencií User CAL pre Windows Server 2012 R2

Licencia User CAL pre Windows Server 2012 R2 poskytuje registrovanému používateľovi okrem práv na používanie funkcií dostupných v závislosti od edície aj práva na používanie starších verzií Windows Server (downgrade). Naopak, licencia User CAL pre Windows Server verzie 2012 R2 neobsahuje práva pre vyššie verzie servera, ako je napríklad 2016 (upgrade). Pred zakúpením licencií User CAL pre Windows Server 2012 R2 by ste preto mali zvážiť nielen funkcie dostupné v jednotlivých edíciách, ale venovať pozornosť aj kompatibilite medzi existujúcou licenciou Windows Server a licenciou na prístup klienta.

Čo by ste ešte mali zvážiť pri kúpe použitých licencií User CAL pre Windows Server 2012 R2?

Ako už bolo spomenuté, licencia User CAL pre Windows Server 2012 R2 licencuje iba jedného používateľa a poskytuje mu prístupové práva definované pre jednotlivé edície. Po dokončení registrácie používateľa už nie je možné previesť licenciu User CAL na iného používateľa. V zásade tiež nie je možné zmeniť typ CAL a použiť User CAL ako Device CAL.

Tieto ustanovenia pre licencie User CAL stanovené v rámci správy licencií spoločnosti Microsoft majú zabrániť neoprávnenému prístupu k systému Windows Server 2012 R2, čo poskytuje spoločnostiam väčšiu ochranu údajov a bezpečnosť pri komunikácii, keďže k serverovým službám a údajom nie je možné získať prístup bez licencie User CAL.

Záver o používaných licenciách CAL pre Microsoft Windows Server 2012 R2

O tom, ktorý typ licencie na prístup klienta ponúka väčšiu flexibilitu a nákladovo efektívnejšie licencovanie v spoločnosti, sa rozhoduje individuálne. Okrem počtu licencovaných zamestnancov pristupujúcich k serveru Windows Server je dôležitý aj počet používaných koncových zariadení: akonáhle väčšina používateľov pristupuje k serveru Windows Server 2012 R2 prostredníctvom rôznych koncových zariadení a lokálne nezávisle, licencie User CAL ponúkajú viac výhod.

Najlepším východiskom pre výber typu licencie CAL je preto presná znalosť typických firemných procesov pri používaní systému Windows Server 2012 R2. Vo vyššie opísanom príklade je licencovanie pomocou licencií User CAL pre spoločnosť výhodnejšie ako licencovanie pomocou licencií Device CAL, pretože je potrebné zakúpiť menej klientskych prístupových licencií.

Používateľské licencie CAL pre Microsoft Windows Server 2012 R2 ako používaný softvér v internetovom obchode Wiresoft

Užívateľské licencie CAL ako použitý softvér pre Windows Server 2012 R2 sú k dispozícii v internetovom obchode Wiresoft už za jednu licenciu - žiadne inak platné predpisy spoločnosti Microsoft o škálovaní licencií sa tu neuplatňujú; inak použitý softvér neponúka žiadne rozdiely v podobe nevýhod alebo obmedzení v porovnaní s novými licenciami - aj preto, že softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Odkiaľ pochádza softvér používaný spoločnosťou Wiresoft pre licencie User CAL pre Windows Server 2012 R2?

Použité licencie User CAL pre Windows Server 2012 R2 ponúkané spoločnosťou Wiresoft sú originálne licencie z licenčného programu spoločnosti Microsoft; ako také boli súčasťou používateľskej licencie User Volume Licence pre Windows Server 2012 R2, ktorú zakúpila spoločnosť a potom predala spoločnosti Wiresoft. Celé objemové licencie sa tak rozdelili na jednotlivé licencie a výsledné jednotlivé licencie User CAL sa označujú ako použitý softvér, ale môžu sa používať ako nová licencia na prístup k systému Windows Server 2012 R2, pretože sa dajú opäť použiť na registráciu, keďže sa od nových licencií nelíšia ani obmedzeniami vo funkčnosti, ani v dobe používania.

Zabezpečenie kupujúceho s používanými licenciami CAL pre Windows Server 2012 R2

Ponuka použitého softvéru pre licencie User CAL pre Windows Server 2012 R2 od spoločnosti Wiresoft poskytuje zákazníkom bezpečnosť pri licencovaní systému Windows Server 2012 R2! Používané licencie CAL preto obsahujú obvyklú bezpečnosť kupujúceho s okamžitým stiahnutím po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie pomocou platného zväzkového licenčného kľúča.

Je nákup a používanie použitých licencií User CAL pre Windows Server 2012 R2 legálne?

Pri nákupe použitých licencií User CAL pre Windows Server 2012 R2, ako aj pri ich používaní si môžu byť zákazníci spoločnosti Wiresoft istí, že neporušujú žiadne právne predpisy. Použité licencie User CAL pre Windows Server 2012 R2 - ako aj ostatné licencie pre prístup klientov dostupné v obchode Wiresoft - pochádzajú z licenčných zásob spoločností. Pri obchodovaní s použitými licenciami User CAL sa preto uplatňuje platná judikatúra, ktorá výslovne povoľuje predaj, ako aj nákup a používanie použitých licencií Microsoft User CAL; to bolo niekoľkokrát jasne potvrdené rôznymi súdnymi rozhodnutiami. Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft tu ponúka aj bezpečnosť auditu vďaka kompletnému dokladu o všetkých predchádzajúcich kupujúcich!

Výhody používaných licencií CAL pre Windows Server 2012 R2 v skratke

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft pre používateľské licencie CAL pre Windows Server 2012 R2 je nielen cenovo výhodný, ale v porovnaní s ponukou licencií CAL väčšiny poskytovateľov softvéru aj stále dostupný tu v obchode, hoci nejde o aktuálnu verziu - tieto výhody platia aj pre ostatné licencie Microsoft pre klientsky prístup a serverové licencie ako použitý softvér.

Okrem toho licencovanie pomocou licencií CAL pre použitých používateľov eliminuje často používané vrstvenie, takže môžete licencovať presný počet koncových zariadení vo vašej spoločnosti - podľa skutočného využívania služieb Windows Server.

Použité licencie CAL od spoločnosti Wiresoft ponúkajú praktickú možnosť doplniť aj staršie softvérové zásoby, pretože ponuka je k dispozícii pre aktuálne aj staršie verzie softvéru; to znamená, že sa možno vyhnúť problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli byť spôsobené súbežným používaním rôznych verzií softvéru, čo tiež znižuje náklady na nákup nového hardvéru.

Okrem licencií User CAL pre edície Windows Server 2012 R2 nájdete v obchode so softvérom Wiresoft aj príslušné licencie Device CAL ako použitý softvér. Okrem toho ponuka použitého softvéru Wiresoft pre softvér Microsoft zahŕňa aj iné programy - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre MS Windows Server 2012 R2 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie