Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10154
 • 6VC-02073
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
28,90 € * 30,90 € * (6,47% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x User CAL
Systém  Server so systémom Windows
CAL RDS User CAL 
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server Kompatibilný


Služby vzdialenej plochy (RDS) systému Microsoft Windows sú nástupcom starých licencií CAL terminálového servera. RDS je centralizovaná platforma pre pracovné plochy a aplikácie, ktorá ponúka širokú škálu možností na poskytovanie a správu pracovných plôch a pripojenie vzdialených pracovníkov prostredníctvom technológií virtualizácie relácií a infraštruktúry virtuálnych pracovných plôch (VDI). To vám umožní zvýšiť flexibilitu a bezpečnosť údajov vo firme prostredníctvom centralizovaného riešenia desktopov a zároveň odbremeniť oddelenie IT od správy desktopov a aplikácií.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL"

Používateľské licencie CAL pre vzdialenú plochu k službám Windows Server 2012 / R2 kúpiť použité

Aby mohol každý používateľ pristupovať k systému Windows Server 2012 alebo R2 prostredníctvom služby Vzdialená plocha, potrebuje samostatnú licenciu na prístup klienta, licenciu RDS User CAL. Umožňuje prístup k programom Windows atď. v podnikovej sieti z ľubovoľného koncového zariadenia a lokálne nezávisle. Bežná licencia User CAL pre systém Windows Server 2012 neobsahuje dodatočné práva na vzdialený prístup, preto je potrebné ich zakúpiť dodatočne vo forme licencie RDS User CAL.

Licencie RDS User CAL verzie 2012/R2 od spoločnosti Wiresoft majú v porovnaní s licenciami RDS User CAL od mnohých iných poskytovateľov licencií výhodu výrazne nižšej ceny, pričom majú rovnaké funkcie ako licencie RDS User pre klientsky prístup k systému Windows Server ponúkané v oficiálnom licenčnom programe spoločnosti Microsoft.

Aké sú výhody licencií RDS User CAL pre Windows Server 2012 alebo R2?

Služby vzdialenej plochy pre Windows Server - predtým nazývané terminálové služby - predstavujú špecializovanú rolu servera pre používateľov (alebo koncové zariadenia), prostredníctvom ktorej možno používať všetky typické služby systému Windows Server 2012 bez toho, aby bolo potrebné miestne inštalovať príslušné programy systému Windows do počítača. Licencia User CAL pre RDS 2012 umožňuje vzdialený prístup pre príslušného zamestnanca; prostredníctvom servera Windows, ktorý funguje ako hostiteľ, sú tomuto používateľovi s oprávnením CAL sprístupnené programy systému Windows v rámci relácie vzdialenej plochy. Takýto používateľ potom môže používať ľubovoľný počítač, notebook atď. - ale predovšetkým aj tenkého klienta - na prístup k nim pomocou svojho RDS User CAL v sídle spoločnosti aj lokálne nezávisle (vzdialene) prostredníctvom internetového pripojenia.

S RDS User CAL 2012 tak môžu používatelia používať takmer akékoľvek staršie koncové zariadenie so systémom Windows s nižším výkonom, pretože služby vzdialenej plochy mu poskytujú aktuálny výkon príslušného servera Windows; zabezpečenie výkonnejšieho hardvéru teda nie je povinnou podmienkou na používanie služieb servera Windows, ako aj príslušných programov v aktuálnych verziách.

Prehľad funkcií dostupných s licenciou CAL služby Vzdialená plocha pre systém Windows Server 2012

S licenciou RDS User CAL pre Windows Server 2012 alebo R2 môže používateľ využívať všetky výhody príslušnej verzie servera; okrem mnohých dôležitých optimalizácií, najmä v oblasti virtualizácie, ako aj mnohých inovácií v Hyper-V, medzi ne patria:

 • Pripojenie ku cloudovým službám Windows Azure na spoločnú správu cloudových, virtuálnych a miestnych serverov v jednej sieti
 • Zlepšená spolupráca medzi Windows Server a System Center
 • Efektívnejšia spolupráca pri správe IP adries (IPAM) pre virtuálne prostredia so System Center 2012 R2
 • Používateľské rozhranie optimalizované pre dotykovú obrazovku
 • PowerShell 3.0 na efektívnu správu
 • Nový, výkonnejší správca úloh
 • IIS (Internet Information Service 8.0) so správou certifikátov s rozšíreným overením
 • SMB 3.0 na zlepšenie prístupu k zdieľaným súborom
 • Paralelná prevádzka Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2 v System Center Virtual Machine Manager 2012 R2
 • VM Connect umožňuje kopírovanie a presúvanie súborov pomocou funkcie drag & drop
 • Virtuálne pevné disky (VHDX) možno v systéme Windows Server 2012 R2 zväčšovať alebo zmenšovať počas prevádzky
 • Disky SSD a SATA možno kombinovať do priestorov úložiska

Výhody licencií RDS CAL pre Windows Server 2012/R2 pre správcov

Okrem už spomínaných výhod licencie RDS User CAL pre používateľov ponúka systém služby Vzdialená plocha určité výhody aj pre správcov: Licencovanie pomocou licencií RDS User CAL zefektívňuje správu všetkých registrovaných používateľov a počítačov, pretože vo firemnej sieti možno implementovaný softvér Windows centrálne spravovať a tiež poskytovať namiesto jeho inštalácie na každé jednotlivé koncové zariadenie a tiež vykonávania aktualizácií, ako je to v opačnom prípade.

Okrem toho licencie RDS User CAL definujú aj individuálne práva registrovaných používateľov, aby mohli používať server Windows s individuálnymi možnosťami prístupu. Týmto spôsobom licencie RDS User CAL pre Windows Server 2012 tiež výrazne znižujú úsilie potrebné na poskytovanie a údržbu pracovných staníc.

Technické informácie o licenciách RDS User CAL pre Windows Server 2012/R2

Poskytovanie, ako aj používanie služby Vzdialená plocha prostredníctvom licencie User CAL sa riadi určitými rolami servera. Okrem kompatibility licencie RDS CAL a verzie servera je potrebné zohľadniť aj nasledujúce podmienky.

V prípade licencií CAL používateľa služby Vzdialená plocha venujte pozornosť kompatibilite verzií pre systém Windows Server 2012 a R2

Licencia CAL používateľa služby RDS musí byť vždy kompatibilná s verziou servera Windows Server, ku ktorému sa vytvára pripojenie. V konkrétnom prípade licencií RDS CAL pre používateľov systému Windows Server 2012 ju možno použiť na prístup k systému Windows Server 2012, ako aj k ďalšej vyššej verzii systému Windows Server 2012 R2 a tiež k staršej verzii systému Windows Server, napríklad 2008 (downgrade). Tento server RDS-CAL 2012 však nemožno použiť na prístup k vyššej verzii systému Windows Server, napríklad k verzii 2016 (upgrade). Je to možné len s príslušnou verziou licencie CAL služby Vzdialená plocha. Nezáleží na tom, či ide o nový alebo použitý softvér CAL.

Rozdiel medzi licenciami RDS CAL pre Microsoft Windows Server 2012 R2 Editions Datacenter a Standard

Spoločnosť Wiresoft ponúka pre systém Windows Server 2012 R2 edície Standard aj Datacenter. Líšia sa rôznym stupňom virtualizácie, inak sú rovnaké, pokiaľ ide o funkcie, ktoré verzia 2012 R2 ako taká ponúka.

Verzia Standard Edition systému Windows Server 2012 R2 je určená pre zákazníkov, ktorí nepoužívajú buď žiadnu virtualizáciu, alebo len nízku úroveň virtualizácie; verzia Datacenter Edition naopak ponúka všetky potrebné funkcie pre virtualizované prostredie privátneho cloudu, v ktorom je možné spustiť ľubovoľný počet virtuálnych počítačov v úlohe Hyper-V.

S licenciou RDS User CAL sú potom vždy k dispozícii funkcie dostupné pre jednotlivé edície.

Porovnanie licencií CAL používateľa a licencií CAL zariadenia pre službu Vzdialená plocha systému Windows Server 2012

Ako už bolo opísané vyššie, implementácia softvéru Microsoft Server 2012 alebo R2 je oddelená od jeho ďalšieho používania - práva na vzdialené používanie sú upravené v licenčnom systéme spoločnosti Microsoft prostredníctvom príslušnej licencie na prístup klienta. Okrem licencie RDS User CAL existuje aj licencia RDS Device CAL. Obe licencie CAL sú platné len pre jedného používateľa alebo jedno konkrétne koncové zariadenie.

Systém Microsoft RDS CAL tak umožňuje správcom serverov explicitne spravovať všetky prístupové práva, čo ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia, pretože neregistrovaní používatelia nemôžu získať prístup k serveru Windows bez jednej z dvoch prístupových licencií. Každý typ licencie RDS CAL má určitú voľnosť pri používaní služieb servera.

Licencie CAL pre službu Vzdialená plocha 2012/R2

S licenciou na prístup používateľa k službe RDS pre Windows Server 2012/R2 je vždy registrovaný len jeden vyhradený používateľ. Licencia RDS CAL tak udeľuje tomuto používateľovi právo na vzdialený prístup k serveru Windows v rámci relácie vzdialenej plochy; tento používateľ si môže slobodne vybrať koncové zariadenie alebo klientsky počítač s obmedzením, že prístup je možný vždy len z jedného počítača alebo podobného zariadenia. To znamená, že tento oprávnený používateľ si môže vybrať, či bude používať napr. stolný počítač v sídle spoločnosti, mobilný telefón alebo tablet atď. na cestách alebo prenosný počítač v domácej kancelárii, pretože pomocou RDS User CAL vždy používa svoje osobné konto.

Pri licencii RDS User CAL sa licencia na vzdialenú plochu nevyžaduje. To znamená, že príslušné klientske pripojenie sa potom vytvorí nezávisle od počtu licencií User CAL pre službu Vzdialená plocha poskytnutých na licenčnom serveri. Pre každého príslušného používateľa však musí byť k dispozícii platná licencia User CAL. Vo firme je preto potrebné definovať presný počet licencií User CAL a na serveri Windows nainštalovať dostatočný počet licencií User Access Licences, aby mali títo používatelia k dispozícii licenciu RDS User CAL. Toto sa vykonáva prostredníctvom

Správca licencií vzdialenej plochy servera.

Prehľad všetkých funkcií licencií RDS User CAL pre Windows Server 2012/R2

 • Licencia RDS User CAL je priradená konkrétnemu používateľovi v službe Active Directory - na rozdiel od jedného zariadenia (Device CAL).
 • Licencia CAL používateľa služby RDS nie je dočasne dostupná, a preto ju nemožno odvolať.
 • Licenčný server sleduje licenciu CAL používateľa služby Vzdialená plocha.
 • Licencie CAL nie je možné sledovať v rámci tímu.
 • Počet zadaných licencií User CAL je možné prekročiť, čo je však v rozpore s licenčnou zmluvou na vzdialenú plochu.

Záver o licenciách CAL používateľov služby RDS

Ktorý typ licencie CAL služby Remote Desktops Services pre Windows Server 2012 alebo R2 ponúka v spoločnosti viac výhod a je lacnejšou alternatívou pri kúpe použitého softvéru, sa líši od prípadu k prípadu. Toto rozhodnutie nie je založené len na počte zamestnancov, ale aj na tom, ako primárne používajú existujúce koncové zariadenia: Akonáhle väčšina zamestnancov používa na prístup k serveru Windows rôzne koncové zariadenia alebo rôzne pracovné stanice flexibilne, t. j. nielen interne, ale aj externe a mobilne, licencia RDS User CAL ponúka väčšiu voľnosť.

Pred zakúpením licencií RDS CAL by ste si preto mali ujasniť, ktorý typ ponúka vo vašej spoločnosti viac výhod, pretože licenciu RDS User CAL nemožno zmeniť na licenciu Device CAL. Rovnako nie je možné neskôr zmeniť používateľa.

Kúpte si použité licencie Microsoft User CAL pre Remote Desktop Services 2012/R2 z jednej licencie za nízku cenu v internetovom obchode Wiresoft

Licencie CAL pre používateľov RDS pre Windows Server 2012/R2 si môžete zakúpiť v internetovom obchode Wiresoft Online Shop už od jednej licencie - naša ponuka licencií CAL pre použitý softvér ponúka mimoriadne výhodnú cenu bez toho, aby označenie "použitý" znamenalo akékoľvek nevýhody z hľadiska použiteľnosti.

Aký softvér sa používa pre licencie RDS User CAL pre Windows Server 2012?

Licencie User CAL pre službu Remote Desktop Services pre Windows Server 2012/R2 ponúkané v internetovom obchode Wiresoft sú typické prístupové licencie spoločnosti Microsoft, pretože sú k dispozícii aj v príslušnom licenčnom programe; sú súčasťou objemovej licencie pre prístupové licencie používateľských klientov, ktorú zakúpila spoločnosť, ktorá predala jednotlivé prístupové licencie pre používateľov, ktorí neboli potrební, alebo celú objemovú licenciu spoločnosti Wiresoft, objemové licencie RDS sa tak rozpustili na príslušné jednotlivé licencie. Pri ďalšom predaji a rozdelení na licencie CAL pre jedného používateľa sú tieto označené ako použitý softvér. To však neznamená všeobecné opotrebovanie funkčnosti RDS User CAL ani žiadne iné obmedzenie jeho použiteľnosti, a to ani z časového hľadiska.

Aké zabezpečenie ponúkajú licencie CAL používateľa služby Vzdialená plocha pre systém Windows Server 2012/R2 ako používaný softvér?

Nákup použitých licencií RDS CAL 2012 od spoločnosti Wiresoft je pre našich zákazníkov nielen lacný, ale aj bezpečný! Získate nielen licenciu CAL pre jedného používateľa pre služby vzdialenej plochy Microsoft Windows Server 2012 za nižšiu cenu ako porovnateľný nový softvér, ale máte aj istotu kupujúceho vďaka okamžitému stiahnutiu vrátane aktivácie licencie pomocou platného licenčného kľúča.

Zabezpečený pôvod licencií RDS User CAL

Všetky licencie CAL pre používateľov služby Vzdialená plocha pre systém Windows Server 2012 a R2, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka v obchode, pochádzajú z licenčných zásob spoločnosti. Pre vás ako zákazníka je teda zaistená právna bezpečnosť pri zakúpení licencie User CAL pre RDS alebo inej licencie pre prístup klienta spoločnosti Microsoft ako používaného softvéru, ako aj pri jej používaní, pretože nie sú porušené žiadne platné predpisy. Túto skutočnosť opakovane jasne potvrdili rôzne súdne rozhodnutia. Vďaka úplnému preukázaniu všetkých kupujúcich/predávajúcich je použitý softvér od spoločnosti Wiresoft odolný aj voči auditu!

Vaše výhody pri nákupe použitého softvéru pre licencie User CAL pre službu Vzdialená plocha 2012/R2

Ponuka spoločnosti Wiresoft v oblasti použitých licencií CAL pre RDS systémov Windows Server 2012 a R2, ako aj pre iné licencie klientskeho prístupu, je pre našich zákazníkov nielen lacnejšou alternatívou ku komerčným ponukám, ale namiesto pevných licenčných stupníc ponúka neobmedzený výber počtu licencií CAL potrebných na nákup vzdialených služieb pre systém Windows Server. To umožňuje prispôsobené, a teda nákladovo efektívne licencovanie.

V ponuke licencií RDS CAL v internetovom obchode spoločnosti Wiresoft nájdete okrem príslušnej licencie RDS Device CAL aj staršie alebo novšie verzie licencií na vzdialený klientsky prístup pre systém Windows Server. Vyhnete sa tak problémom s kompatibilitou alebo nákupu nového hardvéru. Využite širokú ponuku používaného softvéru pre rôzne verzie RDS CAL pre Windows Server v spoločnosti Wiresoft!

V obchode so softvérom Wiresoft nájdete licencie CAL pre používateľov a zariadenia pre Windows Server, ako aj iné programy Microsoft Server a príslušné licencie pre prístup klientov - za výhodnú cenu ako použitý softvér vrátane okamžitého stiahnutia. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií RDS User CAL pre Windows Server 2012/R2 alebo iný produkt spoločnosti Microsoft, jednoducho využite naše kompetentné poradenstvo v chate, e-mailom alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2012 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie