Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10070
 • R18-04277
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
12,90 € *

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x zariadenie R2 CAL
Systém  Server so systémom Windows 
CAL Zariadenie CAL R2
Rozsah dodávky Právo na používanie
Trvanie Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Terminálový server nie je kompatibilný(zobraziť RDS CAL )


Aby ste mohli používať služby dostupné vo vydaniach Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, je okrem serverovej licencie potrebná aj príslušná licencia klientskeho prístupu pre koncové zariadenie: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Týmto spôsobom získate prístupové práva k určitému počítaču (PC, notebooku, tabletu atď.), ktorý je v ňom zaregistrovaný.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"

Kúpa použitej licencie CAL zariadenia pre Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby ste mohli používať služby dostupné vo vydaniach Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, je okrem serverovej licencie potrebná aj príslušná licencia klientskeho prístupu pre koncové zariadenie: Windows Server 2012 R2 Device CAL. Týmto spôsobom získate prístupové práva k určitému počítaču (PC, notebooku, tabletu atď.), ktorý je v ňom zaregistrovaný.

V súlade s ustanoveniami definovanými v správe licencií spoločnosti Microsoft serverová licencia pre Windows Server 2012 R2 nezahŕňa používateľské práva, preto je potrebné ich získať dodatočne vo forme licencie Device CAL. Takto zaregistrované koncové zariadenie môže potom použiť ktorýkoľvek oprávnený používateľ na prístup k funkciám systému Windows Server v jednej z týchto edícií.

Licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft za rozumnú cenu ako použitý softvér - sú k dispozícii aj jednotlivo na flexibilné licencovanie koncových zariadení podľa potrieb. Použitá licencia na prístup k softvéru pre koncové zariadenie pre Windows Server 2012 R2 ponúka rovnaké funkcie ako licencie CAL pre zariadenia, ktoré sa ponúkajú ako nové prostredníctvom bežného programu objemových licencií spoločnosti Microsoft.

Používanie všetkých funkcií systému Windows Server 2012 R2 s použitou licenciou CAL na zariadenia

Aj s predtým použitou licenciou Device CAL môžete využívať všetky možnosti, ktoré ponúka verzia servera 2012 R2, nástupca systému Windows Server 2012: Okrem toho, že podporuje systém Windows 8, je pripravený aj na cloud, čo znamená, že s ním možno vytvoriť aj cloudový server na zabezpečenie údajov prostredníctvom koncového zariadenia s oprávneným prístupom.

Aké funkcie a výhody ponúkajú edície Windows Server 2012 R2 Datacenter a Standard s licenciou Device CAL?

Systém Windows Server 2012 R2 je k dispozícii od spoločnosti Wiresoft vo verziách Standard a Datacenter. Tie sa líšia najmä rôznym stupňom virtualizácie, ale rozsah funkcií je rovnaký.

Zatiaľ čo Windows Server 2012 R2 Standard Edition postačuje zákazníkom, ktorí nepoužívajú virtualizáciu alebo len niekoľko virtuálnych počítačov, Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition na druhej strane ponúka všetky potrebné funkcie na prevádzku virtualizovaného prostredia privátneho cloudu, ako aj ľubovoľný počet virtuálnych počítačov v úlohe Hyper-V na použitom serveri Windows.

Medzi najdôležitejšie inovácie systému Microsoft Windows Server 2012 R2 patria okrem mnohých vylepšení a ďalších funkcií v oblasti siete, úložiska a správy aj zdokonalená ochrana prístupu a informácií vrátane infraštruktúry virtuálnych pracovných plôch, ako aj serverová funkcia IP Address Management (IPAM) spolu s moderným používateľským rozhraním, ktoré je optimalizované pre dotykové obrazovky. Nasledujúce funkcie sú zahrnuté aj v systéme Windows Server 2012 R2, ktorý možno používať aj s použitou licenciou Device CAL:

 • PowerShell 3.0 na efektívnu správu systémových nastavení
 • Nový správca úloh ponúka vyšší výkon vďaka optimalizovaným procesom
 • IIS (Internet Information Service 8.0) so správou certifikátov s rozšíreným overením
 • SMB 3.0 umožňuje ešte rýchlejší a lepší prístup k zdieľaným súborom
 • Vyššia úroveň virtualizácie s Hyper-V vďaka lepšiemu prístupu k virtuálnym serverom na základe RDP
 • Relácie cez protokol RDP (Remote Desktop Protocol) sa spúšťajú cez hostiteľa, priame pripojenie RDP k virtuálnemu serveru už teda nie je potrebné
 • Podpora Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2 prostredníctvom System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, takže oba systémy možno prevádzkovať paralelne
 • VM 2. generácie podporujú nový štandard BIOS UEFI, ako aj integrovanú funkciu Secure Boot
 • Podpora pre systém Linux bola vylepšená tak, aby bolo možné používať dynamickú pamäť aj v klientoch systému Linux
 • Deduplikácia údajov aj na virtuálnych pevných diskoch
 • SSD a SATA disky sú kombinované do priestorov úložiska
 • Systém ReFS (Resilient File System) dopĺňa systém NTFS

Licenčný systém Microsoft s licenciami CAL na zariadenia

S vydaním systému Windows Server 2012 R2 spoločnosť Microsoft aktualizovala aj svoj licenčný model. V závislosti od edície sa okrem iného rozlišuje medzi licencovaním podľa jadier, pre ktoré sa nevyžadujú žiadne ďalšie prístupové licencie, a licencovaním podľa servera a počtu klientskych prístupových licencií (CAL), ktorý závisí od spoločnosti. Pre malé a stredné podniky je výhodnejším riešením variant autorizácie prístupu pomocou licencií CAL zariadení.

Každá serverová licencia je preto doplnená klientskymi prístupovými licenciami, ako je napríklad licencia Device CAL, ktorá vybaví koncové zariadenie príslušnými právami, takže príslušný používateľ môže potom používať typické funkcie systému Windows Server. Okrem vyhradených prístupových práv pre prostredie klient/server systému Windows Server 2012 R2 neobsahuje licencia Device CAL žiadny iný softvér.

Používanie použitých licencií CAL na zariadenia pre edície Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter

Licencie Device CAL ponúkané spoločnosťou Wiresoft ako používaný softvér sa nelíšia od porovnateľných nových licencií Device CAL, pretože ponúkajú rovnaké možnosti používania funkcií dostupných vo vydaniach Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter. Preto sú licencie CAL na použité zariadenia pre mnohé spoločnosti a organizácie ekonomickou alternatívou na vybavenie koncových zariadení licenciou na prístup k serveru. V nasledujúcom prehľade sú uvedené všetky výhody a špeciálne funkcie používaného softvéru.

Ktoré typy licencií CAL sú k dispozícii pre Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter Edition?

Licencovanie prístupu klienta k systému Windows Server 2012 R2 je k dispozícii v dvoch typoch licencií CAL:

 • Licencia CAL na zariadenie pre Windows Server 2012 R2 - pre jedno koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón)
 • Používateľská licencia CAL pre Windows Server 2012 R2 - pre jedného používateľa

Aké sú rozdiely medzi licenciami CAL na zariadenia a licenciami CAL na používateľov pre Windows Server 2012 R2?

Licencia Device CAL pre Windows Server 2012 R2 sa svojimi funkciami a službami nelíši od príslušnej licencie User CAL. Jediný rozdiel je však v príslušnom type oprávnenia prístupu k serveru Windows Server: Pomocou licencie Device CAL je na prístup autorizované jedno koncové zariadenie, ktoré však môže striedavo používať viacero používateľov na prístup k službám systému Windows Server; v závislosti od počtu a vybavenia pracovných staníc s počítačom a typických pracovných postupov v niektorých spoločnostiach to môže byť prevládajúca situácia - na rozdiel od situácie, keď jeden používateľ s vlastným účtom používa prevažne úplne iné koncové zariadenia.

Napríklad koncový bod vybavený licenciou Device CAL môže poskytovať viac výhod v spoločnostiach, kde sa pracuje na zmeny, keď niekoľko zamestnancov využíva jeden koncový bod na kontrolu e-mailov atď.; tu je potrebných menej licencií na prístup ku koncovému bodu. Ak je licencovaným koncovým zariadením mobilné zariadenie, napríklad prenosný počítač, tablet alebo smartfón, používateľ môže pristupovať k serveru Windows bez ohľadu na to, kde sa nachádza - napr. v domácej kancelárii, na cestách alebo na inom mieste. Zariadenie CAL teda ponúka aj možnosti mobilného používania.

Aké rôzne možnosti použitia ponúka používaná licencia CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 vo verziách Standard a Datacenter?

V závislosti od toho, či je pre systém Windows Server 2012 R2 nainštalovaná verzia Standard alebo Datacenter Edition, ponúka licencia Device CAL aj rôzne funkcie: K edícii Datacenter systému Windows Server 2012 R2 je možné získať prístup pomocou licencie Device CAL pre edíciu Standard - k dispozícii je však len obmedzená funkčnosť edície Standard. Iba Device CAL pre Datacenter Edition ponúka zodpovedajúco rozšírený rozsah funkcií a vlastností. Ak sa na prístup k systému Windows Server 2012 R2 Standard používa licencia CAL zariadenia pre edíciu Datacenter, k dispozícii sú len funkcie edície Standard.

Poznámka Kompatibilita verzií licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2

S licenciou Device CAL pre Windows Server 2012 R2 má koncové zariadenie okrem používania funkcií dostupných v závislosti od edície aj prístupové práva pre staršie verzie Windows Server (downgrade). Naopak, licenciu Device CAL pre Windows Server verzie 2012 R2 nemožno použiť na prístup k vyššej verzii, napríklad 2016 (upgrade). Pri nákupe licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 by preto zákazníci mali okrem funkcií dostupných pre príslušnú edíciu venovať pozornosť aj kompatibilite medzi existujúcou serverovou licenciou a požadovanou licenciou na prístup klienta.

Čo by ste ešte mali zvážiť pri kúpe použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2?

Licencia Device CAL pre Windows Server 2012 R2 licencuje len jedno koncové zariadenie a vybavuje ho prístupovými právami definovanými pre jednotlivé edície. Po dokončení registrácie už nie je možné zariadenie CAL preniesť na iné koncové zariadenie. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL a použiť CAL zariadenia ako CAL používateľa.

Takéto ustanovenia pre licencie CAL definované v správe licencií spoločnosti Microsoft slúžia na zabránenie neoprávnenému prístupu k systému Windows Server 2012 R2, čo poskytuje spoločnostiam väčšiu bezpečnosť údajov a komunikácie, keďže k e-mailovým službám alebo údajom servera nie je možné pristupovať bez príslušnej licencie Device CAL.

Záver o zariadeniach CAL

Ktorý typ licencií pre prístup klientov ponúka väčšiu flexibilitu v podniku, a teda aj výhodnejšiu možnosť licencovania, závisí od konkrétneho prípadu. Okrem počtu licencovaných koncových zariadení na prístup k serveru Windows Server je rozhodujúci aj počet používateľov: Ak k serveru Windows Server 2012 R2 pristupuje striedavo niekoľko používateľov prostredníctvom jedného koncového zariadenia, licencie Device CAL ponúkajú viac výhod.

Pred rozhodnutím o kúpe licencií CAL je preto najlepším východiskom pre výber typu licencie CAL pre Windows Server 2012 R2 presná znalosť typických firemných procesov. V opísanej situácii je licencovanie pomocou licencií CAL na zariadenia pre spoločnosť lacnejšie ako licencovanie pomocou licencií CAL na používateľov, pretože je potrebné zakúpiť menej klientskych prístupových licencií.

Použité licencie CAL na zariadenia pre Microsoft Windows Server 2012 R2 v internetovom obchode Wiresoft

Použité licencie CAL na zariadenia pre edície systému Windows Server 2012 R2 sú k dispozícii aj jednotlivo v internetovom obchode Wiresoft Online Shop - tu neplatia žiadne nariadenia spoločnosti Microsoft o postupnom získavaní licencií; inak použitý softvér nemá v porovnaní s novými licenciami žiadne nevýhody ani obmedzenia - nielen preto, že softvér sa v zásade neopotrebúva, ale aj preto, že neexistujú žiadne obmedzenia funkčnosti.

Odkiaľ pochádzajú licencie Device CAL pre Windows Server 2012 R2, ktoré spoločnosť Wiresoft ponúka ako použitý softvér?

Použité licencie CAL na zariadenia pre edície systému Windows Server 2012 R2, ktoré ponúka spoločnosť Wiresoft, sú originálne licencie spoločnosti Microsoft z jej licenčného programu; pred predajom spoločnosťou Wiresoft boli súčasťou zväzkovej licencie na zariadenia pre systém Windows Server 2012 R2, ktorú si zakúpila spoločnosť. Spoločnosť Wiresoft odkúpila túto objemovú licenciu a tiež jednotlivé nevyužité licencie na prístup k zariadeniam a celé objemové licencie boli rozpustené do jednotlivých licencií. Výsledné jednotlivé licencie CAL zariadenia sú označené ako použitý softvér. Napriek tomuto označeniu ich možno používať ako novú licenciu na prístup k systému Windows Server 2012 R2, pretože sa od nových licencií nelíšia ani obmedzeniami funkčnosti, ani dobou používania.

Predpísané licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 so zárukou kupujúceho

Ponuka softvéru Device CAL pre Windows Server 2012 R2 od spoločnosti Wiresoft poskytuje zákazníkom bezpečné licencovanie pre Windows Server 2012 R2! Licencie CAL na použité zariadenia od spoločnosti Wiresoft tiež ponúkajú obvyklú bezpečnosť kupujúceho s okamžitým stiahnutím po zakúpení vrátane okamžitej aktivácie licencie pomocou platného licenčného kľúča.

Je nákup alebo používanie použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 legálne?

Zákazníci spoločnosti Wiresoft sa môžu spoľahnúť na právnu bezpečnosť pri nákupe použitých licencií CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2, ako aj pri ich používaní, pretože neporušujú žiadne právne predpisy. Je to preto, že použité licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 aj iné podobné licencie na klientsky prístup, ktoré sú k dispozícii v obchode Wiresoft, pochádzajú zo zásoby licencií spoločností. Obchodovanie s použitými licenciami CAL preto vychádza z platnej judikatúry, ktorá výslovne povoľuje predaj, nákup a tiež používanie použitých licencií CAL spoločnosti Microsoft; to bolo opakovane jasne potvrdené rôznymi súdnymi rozhodnutiami.

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft navyše ponúka aj bezpečnosť auditu vďaka kompletnému dokladu o všetkých predchádzajúcich kupujúcich!

Všetky výhody používaného softvéru pre licencie CAL na zariadenia pre Windows Server 2012 R2 v skratke

Používateľské licencie CAL pre Windows Server 2012 R2 ako použitý softvér od spoločnosti Wiresoft sú lacnejšou alternatívou v porovnaní s porovnateľnými novými produktmi od väčšiny bežných poskytovateľov softvéru - táto výhoda platí aj pre použitý softvér Microsoft Server alebo iné licencie na prístup klientov.

Keďže licencovanie používaných licencií CAL na zariadenia nie je regulované inak často bežným odstupňovaním, môžete licencovať presný počet koncových zariadení podľa skutočného využívania služieb Windows Server vo vašej spoločnosti. Zákazníci spoločnosti Wiresoft môžu tiež znížiť náklady na nákup koncových zariadení vďaka tomuto flexibilnému licencovaniu klientskeho prístupu.

Použité prístupové licencie od spoločnosti Wiresoft ponúkajú aj mimoriadne praktický spôsob, ako doplniť vlastné zásoby softvéru za rozumnú cenu, pretože ponuka pokrýva aj niekoľko verzií softvéru. Tým sa predchádza aj problémom s kompatibilitou, ktoré by mohli vzniknúť napríklad pri súbežnom používaní rôznych verzií softvéru, a preto sa znižujú náklady na nákup nového hardvéru. Okrem licencií CAL na zariadenia pre edície systému Windows Server 2012 R2 nájdete v obchode so softvérom Wiresoft aj príslušné licencie CAL na používateľov ako použitý softvér.

Ponuka použitého softvéru Wiresoft zahŕňa softvér Microsoft pre mnohé ďalšie oblasti - so všetkými vyššie uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií CAL na zariadenia pre MS Windows Server 2012 R2 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie