Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNY VÝROBOK
DOPRAVA DO 24 HODÍN
PODPORA PROSTREDNÍCTVOM CHATU, E-MAILU A TELEFÓNU
BEZPLATNÁ HORÚCA LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT ACCESS 2016

MICROSOFT ACCESS 2016

64,95 € *

vrátane DPH.

K dispozícii na okamžité stiahnutie


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

MS Access 2016 ako samostatný program v zakúpenej verzii Microsoft Access 2016 je novšia...viac
Informácie o výrobku "MICROSOFT ACCESS 2016"

MS Access 2016 ako samostatný program v zakúpenej verzii

Microsoft Access 2016 je novšia verzia výkonného systému na správu databáz od spoločnosti Microsoft, pomocou ktorého možno individuálne vytvárať a používať databázy podľa príslušných požiadaviek. Rozhrania Access umožňujú nielen import súborov Excel, XML a dBASE, ale aj súborov PDF, ktoré možno použiť ako zdroje údajov, a údajov z databáz SQL.

Access 2016 môžu používať súkromní používatelia aj firemní používatelia vďaka intuitívne použiteľným nástrojom. Množstvo šablón umožňuje rýchlo vytvoriť funkčné databázy pre riadenie projektov, administratívu a správu tovaru vo firmách. Microsoft Access 2016 tiež uľahčuje neskúseným používateľom vývoj databázových aplikácií (aplikácií) pre mobilné zariadenia, aby tieto databázy boli ľahko a rýchlo prístupné ostatným zamestnancom prostredníctvom inteligentného pripojenia SharePoint.

Access 2016 ponúka množstvo technických vylepšení a doplnkov, ktoré ďalej rozširujú možnosti použitia tohto databázového programu. Access 2016 napríklad podporuje dátový typ BigInt, ktorý rozširuje kompatibilitu so systémom Windows SQL Server, a bola tiež obnovená podpora dBASE. Vo všeobecnosti sa ešte výraznejšie podporuje spolupráca na dokumentoch a ich poskytovanie v reálnom čase: Prostredníctvom služieb OneDrive a SharePoint sú databázy prístupné všetkým používateľom v cloude.

Access 2016 ponúka aj nové návrhy kancelárií z hľadiska vizuálneho prispôsobenia: Používatelia si teraz môžu nechať zobraziť okno programu v tmavosivej farbe so silnejšími kontrastmi namiesto typickej tmavočervenej - pre sústredenejšiu prácu.

Access 2016 je zvyčajne k dispozícii len ako pevná súčasť edície MS Office Professional (ako aj Office 365). Používatelia iných edícií, ale aj používatelia, ktorí vôbec nemajú nainštalovanú verziu balíka Office, si môžu verziu Access 2016 zakúpiť samostatne od spoločnosti Wiresoft. Výhodou je, že je podporovaný aj staršími operačnými systémami Microsoft od Windows 7 - to znamená, že ho využijú najmä tí kupujúci, ktorí ho naďalej používajú.

V internetovom obchode Wiresoft si môžete zakúpiť verziu MS Access 2016, ako aj najnovšie vydanie alebo predchádzajúce verzie softvéru - a tiež najpopulárnejšie iné kancelárske programy - za mimoriadne nízke ceny ako licenciu pre jedného používateľa. V nasledujúcom prehľade sú podrobne predstavené funkcie a vlastnosti programu Access 2016.

Individuálna konfigurácia a úprava databázových aplikácií v programe Access 2016

Access ako relačná stolová databáza (RDBMS - Relational Database Management System) založená na technológii Microsoft Jet Engine má oproti iným porovnateľným systémom veľkú výhodu v tom, že údaje, ktoré sa do nej zadávajú, možno kedykoľvek aktualizovať, a teda aj meniť alebo vymazávať. Vďaka tomuto transakčne orientovanému prístupu je MS Access ideálnym programom na ukladanie aktuálnych údajov dôležitých pre podnikanie, a tým na podporu operačných systémov v podnikoch. Ako formát súboru Access používa .ACCDB, ako aj staršie formáty .MDB a .MDE.

Vďaka integrovanému vývojovému prostrediu obsahuje softvér v kombinácii s grafickým používateľským rozhraním množstvo nástrojov na navrhovanie cielených aplikácií a ich sprístupnenie príslušnej cieľovej skupine vo forme webových aplikácií prostredníctvom prehliadača  alebo ako desktopová aplikácia.

Už pri vytváraní novej databázy Access môžu používatelia využiť široký výber šablón, ktoré zohľadňujú typické možnosti použitia. Okrem toho je samozrejme možné konfigurovať databázy podľa vlastných predstáv a želaní. Nástroje, ktoré sú na tento účel k dispozícii, ponúkajú veľa možností na definovanie konkrétnych typov údajov polí, ako aj ich vlastností. Databázy vytvorené pomocou programu Access možno používať ako aplikácie na lokálne použitie v počítači, ale predovšetkým ako aplikácie založené na prehliadači na použitie nezávisle od miesta.

Pri vytváraní zostáv ponúka Access aj rôzne zobrazenia - v závislosti od požiadaviek môžu používatelia prepínať medzi zobrazením zostavy, zobrazením stránky, zobrazením rozloženia a zobrazením návrhu, aby zmenili zameranie na údaje.

Efektívna práca v programe Access 2016 s praktickými funkciami

Access 2016 podporuje používateľov celým radom praktických funkcií a vlastností, ktoré uľahčujú a zefektívňujú prácu s programom. Dokonca aj neskúsení používatelia a začiatočníci sa rýchlejšie zorientujú: na úvodnej obrazovke sa zobrazujú naposledy použité databázy, ktoré sú okamžite dostupné po kliknutí. Veľká páska (ribbon bar) v hornej časti okna prehľadne zobrazuje všetky funkčné oblasti.

Individuálna konfigurácia a používanie programu Access 2016

V štandardnom nastavení Access sa panel nástrojov na prístup k často používaným funkciám nachádza vľavo hore. Používatelia si tiež môžu zostaviť zoznam príkazov, ktoré sa v ňom zobrazujú, podľa vlastných predstáv, čím si ušetria opakované hľadanie v podmenu. Panel s nástrojmi je možné umiestniť aj pod pás s nástrojmi, aby sa uvoľnilo miesto. Každá karta je rozdelená do príslušných kontextových ponúk s príslušnými kontextovými nástrojmi podľa funkčných skupín príkazov a akcií, ako sú šablóny, tabuľky, dotazy, formuláre, zostavy atď.

Ak chcete zjednodušiť alebo urýchliť vyhľadávanie konkrétnej funkcie, v hornom pásme ponuky je k dispozícii asistent vyhľadávania "Povedz mi". Stačí, ak do vstupného poľa zadáte výrazy relevantné pre vyhľadávanie a v ponuke "Tell Me" sa zobrazia dostupné možnosti. Jednoduchšie otázky sú zodpovedané priamo v tomto poli; v prípade zložitejších otázok alebo riešení asistent navrhne ďalšiu pomoc, ktorá najlepšie zodpovedá hľadanej funkcii. Asistent vyhľadávania

Vyhľadávací asistent ukladá všetky funkcie, ktoré boli prostredníctvom neho vykonané: tieto sú uvedené v podmenu pod položkou "Naposledy použité" a sú tak opäť rýchlejšie k dispozícii.

Používatelia, ktorí chcú používať Access 2016 na tablete, môžu prepínať medzi režimom vstupu myšou a prstom kliknutím na symbol dotyku, čím sa zmení aj páska: V režime zadávania prstom je na páske medzi jednotlivými príkazmi viac priestoru, čo uľahčuje jej používanie.

Databázové dotazy v programe Access 2016

Dotaz je vytvorený v programe Access 2016 na základe jazyka SQL. Existujú na to aj rôzne praktické nástroje, napríklad používanie tzv. žolíkov * ? # ako zástupné znaky pre neznáme prvky súboru údajov. Pre dotazy s viac ako jednou podmienkou sú k dispozícii dve možnosti AND alebo OR.

Pomocou akčných dotazov možno v tabuľke vykonať zmeny, napr. aktualizovať - napríklad ceny -, vymazať alebo tiež vytvoriť novú tabuľku s vybranými dátovými záznamami.

Ak je niekoľko tabuliek importovaných z rôznych zdrojov, Access 2016 podporuje aj vyhľadávanie a odstraňovanie nadbytočných údajov tým, že umožňuje tieto tabuľky prepojiť.

Vytváranie formulárov v programe Access 2016

Formuláre, ktoré možno použiť v aplikácii Access 2016, sú veľmi praktickým nástrojom na zadávanie a uchovávanie údajov, pretože sú prehľadné a možno ich použiť aj na automatizáciu procesov. V porovnaní so zobrazením tabuľky majú formuláre veľkú výhodu v tom, že zvyčajne zobrazujú len jeden dátový záznam, ktorý môže samozrejme obsahovať aj tabuľky. Obsiahnuté informácie alebo údaje sa tak zobrazujú oveľa prehľadnejšie a v inej štruktúre, čo môže uľahčiť manuálne zadávanie alebo úpravu dátových záznamov. Takéto automatické formuláre možno vytvárať samostatne pomocou nástrojov na rozloženie formulára.

Podpora dátového typu BigInt "Veľké číslo

Access 2016 zavádza dátový typ BigInt, ktorý zlepšuje kompatibilitu najmä so serverom MS SQL Server. BigInt možno použiť na výpočet veľkých čísel, tento dátový typ ukladá nepeňažnú číselnú hodnotu v tabuľke Access ako pole alebo pri importe z databázy SQL.BigInt má s ôsmimi bajtmi oveľa väčší rozsah výpočtu (-2^63 až 2^63-1) ako dátový typ "Number", ktorý má len štyri bajty (-2^31 až 2^31-1).

Podpora súborov dBASE a ODBC

Na rozdiel od predchádzajúcej verzie Access 2016 opäť podporuje súbory typu .dbf, čo rozširuje možnosti použitia databázového programu: súbory dBASE tak možno importovať, exportovať alebo opäť spájať. Okrem toho je teraz podporované pripojenie medzi databázou Access a externými zdrojmi údajov, ako sú Microsoft SQL Server a Azure, prostredníctvom protokolu ODBC (Open Database Connectivity Protocol).

Prístupná práca s programom Access 2016

Možnosť používať databázy Access pomocou klávesových skratiek rozširuje okruh používateľov programu. Pre používateľov so zhoršeným zrakom alebo pohyblivosťou sú kombinácie a skratky dostupné v programe veľkým uľahčením a často nenahraditeľnou alternatívou k práci s myšou.

Systémové požiadavky pre Microsoft Access 2016

Program Office Access 2016 ponúka spoločnosť Microsoft v dvoch verziách: 32-bitovej a 64-bitovej. 64-bitová verzia sa inštaluje automaticky, pričom na 32-bitový operačný systém s procesorom x86 možno nainštalovať iba 32-bitovú verziu. V závislosti od verzie sa líšia individuálne požiadavky na hardvér - napríklad pokiaľ ide o pracovný priestor a pamäť pevného disku. Platia tieto minimálne požiadavky na počítač:

  • Operačné systémy: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, Windows Server 2012/ 2012 R2 /2016 /2019 /2022
  • Procesor: x86 alebo x64 bitový procesor s frekvenciou aspoň 1 GHz a SSE2
  • Pamäť: 1 GB RAM (32-bitová), 2 GB RAM (64-bitová)
  • Miesto na pevnom disku: aspoň 3,0 GB
  • Displej: min. rozlíšenie 1 024 x 768
  • Grafická karta: grafická karta DirectX 10 potrebná na hardvérovú akceleráciu grafiky

Kúpiť databázový program Microsoft Access 2016 extra lacno na Wiresoft

MS Access je klasickou súčasťou balíka MS Office vo verzii Professional a inak nie je pravidelne k dispozícii samostatne, ale len s týmto balíkom Office. V internetovom obchode Wiresoft si môžete Access 2016 kúpiť aj samostatne - to je veľká výhoda oproti mnohým iným dodávateľom softvéru Microsoft. Ďalšou výhodou nákupu softvéru od spoločnosti Wiresoft, ktorú by ste nemali podceňovať, je neobmedzená použiteľnosť programu: Táto jediná licencia programu Access 2016 neobsahuje žiadne obmedzenia a predpisy, ako napríklad predplatné s povinnými aktualizáciami. Preto je dokonca dvojnásobne výhodnejšie kúpiť Access 2016 s programom Wiresoft ako jeden program.

Okrem toho je nákup softvéru s Wiresoftom nielen lacný, ale aj bezpečný: táto ponúkaná jednotlivá licencia Access 2016 často pochádza z väčšej objemovej licencie, pretože sa používa vo firmách; ide teda o tzv. použitý softvér. Z hľadiska funkcií je však úplne totožný so softvérom Access, ktorý je tiež súčasťou balíka Office Suite 2016 Professional. Tým, že ho predávame ako použitý softvér, vám ponúkame prístup za mimoriadne výhodnú cenu! Môžete byť v úplnom bezpečí, pretože pri nákupe použitého softvéru od spoločnosti Wiresoft nehrozí žiadne právne riziko, pretože nákup a predaj použitého softvéru je výslovne povolený zákonom.

Každý používaný program spoločnosti Microsoft, ktorý je k dispozícii prostredníctvom spoločnosti Wiresoft, je tiež testovaný z hľadiska jeho dokonalej použiteľnosti, preto softvér Access 2016 môžete nainštalovať do svojho počítača ihneď po zakúpení a stiahnutí a používať ho bez akýchkoľvek obmedzení. Spoločnosť Wiresoft predáva iba úplné verzie programu Access a iného softvéru spoločnosti Microsoft, ktoré sú identické s pôvodnými verziami spoločnosti Microsoft a pochádzajú z bezpečných predajných zdrojov.

Kúpa softvéru s Wiresoftom je pre mnohých používateľov mimoriadne výhodným riešením, aby mohli používať inak drahé programy - najmä pre slobodné povolania a malé a stredné podniky, ale aj pre súkromných používateľov. Využívajú všetky výhody, ktoré Access 2016 ponúka, a zároveň šetria peniaze!

V obchode so softvérom Wiresoft je k dispozícii niekoľko verzií programu Access, ako aj iných programov balíka Office a mnohých ďalších programov spoločnosti Microsoft. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa programu MS Access 2016 alebo iného programu spoločnosti Microsoft, jednoducho nás kontaktujte e-mailom, telefonicky alebo prostredníctvom chatu.

Čítajte, píšte a diskutujte o recenziách...viac
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT ACCESS 2016"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.
Zadajte reťazec do textového poľa nižšie.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Naposledy zobrazené