Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10061
 • 359-06322
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
85,90 € * 94,90 € * (9,48% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x User CAL
Systém  Server SQL 
CAL User CAL
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód 
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky


Pri licencovaní edície Standard servera Microsoft SQL Server 2016 je okrem licencie servera pre každého používateľa potrebná aj licencia na klientsky prístup SQL Server 2016 User CALposkytuje jednému registrovanému používateľovi prístupové práva k príslušnému serveru SQL Server. Je to preto, že na rozdiel od základnej licencie pre edíciu Standard, v prípade serverovej licencie/CAL servera SQL 2016 serverová licencia neobsahuje žiadne používateľské práva, takže tieto sa musia zakúpiť samostatne ako User CAL aby konkrétny používateľ mal osobné oprávnenie na prístup k serveru SQL Server prostredníctvom akéhokoľvek koncového zariadenia.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL"

Kúpiť licenciu User CAL pre Microsoft SQL Server 2016 ako použitú licenciu

Pri licencovaní štandardnej edície Microsoft SQL Server 2016 je okrem licencie servera pre každého používateľa potrebná aj licencia klientskeho prístupu: SQL Server 2016 User CAL; tá udeľuje jednému registrovanému používateľovi prístupové práva pre príslušný server SQL Server. Na rozdiel od základnej licencie pre štandardnú edíciu neobsahuje serverová licencia žiadne používateľské práva pre serverovú licenciu/CAL servera SQL 2016, takže sa musia zakúpiť samostatne ako licencia User CAL, aby mal konkrétny používateľ osobné oprávnenie na prístup k serveru SQL prostredníctvom akéhokoľvek koncového zariadenia.

Užívateľské licencie CAL pre SQL Server 2016 ako použitý softvér od spoločnosti Wiresoft majú nielen výhodnú cenu v porovnaní s bežnými ponukami licencií CAL v obchode so softvérom, ale sú k dispozícii aj jednotlivo. Majú rovnakú funkcionalitu ako bežné užívateľské klientske prístupové licencie pre SQL Server 2016 z oficiálneho licenčného programu spoločnosti Microsoft.

Využívajte všetky výhody MS SQL Server 2016 s používanými licenciami CAL

Štandardná edícia servera SQL Server 2016 ponúka všetky funkcie na vývoj aj správu škálovateľných hybridných databázových platforiem. Okrem toho táto verzia obsahuje aj nástroje, ktoré podporujú typické inteligentné kritické podnikové aplikácie v oblasti BI. Používatelia s licenciou User CAL môžu využívať aj rámec Apache Hadoop a integráciu cloudu, ako aj analýzu R a ďalšie možnosti dopytovania.SQL Server 2016 ponúka aj rozšírené funkcie zabezpečenia, ktoré podporujú efektívne a bezpečné firemné procesy. Medzi ďalšie nové funkcie a optimalizácie softvéru patria:

 • Ukladanie stĺpcov v pamäti, ukladanie dotazov, ako aj časové tabuľky na historizáciu údajov pre vyšší výkon servera
 • Zrýchlené vykonávanie skriptov R prostredníctvom služieb SQL Server R Services so štatistickým jazykom R priamo na serveri SQL Server
 • Služby základných údajov umožňujú optimalizovanú správu a poskytovanie súborov základných údajov
 • Zabezpečenie na úrovni riadkov (RLS), vždy šifrované a dynamické maskovanie údajov poskytujú zvýšenú bezpečnosť
 • Integrácia Stretch Databases rozširuje podporu cloudu
 • Podporované sú bežné riešenia OLAP (online analytické spracovanie)
 • Služba SQL Server Reporting Services umožňuje vytvárať stránkované a mobilné zostavy
 • Analytické služby poskytujú analytické údaje pre správy obchodných a reportovacích služieb
 • Používanie databázy PolyBase na dotazy Transact-SQL z externých zdrojov údajov
 • Transact-SQL maximalizuje výkon servera SQL Server

Informácie o použitých licenciách CAL pre SQL Server Standard Edition 2016

Licencia User CAL od spoločnosti Wiresoft má ako použitý softvér rovnaké oprávnenia na používanie funkcií servera SQL Server 2016 Standard Edition ako "nová" licencia Client Access Licence: To je výhodné najmä pre malé a stredné podniky, ale aj pre väčšie spoločnosti, ktoré chcú prevádzkovať svoj server SQL Server s licenciami Server/CAL, kde sa pre používateľov vyžadujú licencie Client Access Licence.

Informácie o licencovaní servera/CAL servera SQL Server 2016 Standard

Licenčné podmienky spoločnosti Microsoft ponúkajú v závislosti od edície aj alternatívnu možnosť licencovania servera SQL Server 2016 pomocou serverovej licencie a licencií CAL pre používateľov - tzv. licencie Server/CAL. V tomto prípade sa základné licencovanie servera SQL Server kombinuje s licencovaním jednotlivých používateľov alebo koncových zariadení. Vo variante Server/CAL Licensing pre verziu Standard Edition sa teda pre každý jednotlivý server, na ktorom sa má spustiť inštancia servera SQL Server, najprv vyžaduje licencia Server Licence 2016; licencie CAL v nej obsiahnuté sú vybavené len administrátorskými právami, takže na používanie služieb servera SQL Server potrebuje každý vyhradený používateľ svoju vlastnú osobnú prístupovú licenciu(User CAL), ktorá musí tiež zodpovedať minimálne rovnakej alebo vyššej verzii servera SQL Server.

Len táto licencia User CAL ho oprávňuje používať funkcie servera SQL Server verzie 2016; neobsahuje žiadny ďalší softvér, ktorý by bolo potrebné nainštalovať, ale len prístupové práva pre prostredie klient/server servera SQL Server 2016.

Výhody licencovania SQL Servera 2016 Standard Edition s licenciami User CAL

Výberom medzi základným licencovaním a licencovaním používateľov (alebo koncových zariadení) na základe servera/CAL pre štandardnú edíciu servera SQL Server 2016 spoločnosť Microsoft zohľadňuje tie spoločnosti a organizácie, ktorých server SQL Server má nižší výkon. Doplnkové licencie s licenciami CAL pre používateľov predstavujú pre týchto zákazníkov ekonomickejšiu možnosť využívania služieb servera SQL Server, pretože v tomto prípade je potrebné zakúpiť licenciu na prístup klienta len pre toľko zamestnancov, koľko skutočne potrebujú. Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka dva typy licencií CAL pre server SQL Server 2016:

 • SQL Server 2016 User CAL: poskytuje vyhradenému používateľovi prístupové práva k serveru
 • SQL Server 2016 User CAL: poskytuje prístupové práva k serveru pre vyhradené koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón)

Upozornenie na kompatibilitu verzií licencií User CAL so serverom SQL Server 2016!

Licencia User CAL pre SQL Server 2016 umožňuje používateľovi prístup nielen k SQL Serveru 2016, ale aj k starším verziám, ako je napríklad 2014 (downgrade). Naopak, túto licenciu User CAL pre server SQL Server 2016 nemožno použiť na prístup k vyššej verzii servera SQL Server, napríklad k verzii 2019 (upgrade). Pri nákupe licencií User CAL pre SQL Server 2016 je preto potrebné zohľadniť kompatibilitu medzi serverovou licenciou a licenciou pre klientsky prístup.

Čo treba zohľadniť pri licencovaní servera SQL Server 2016 s licenciami User CAL?

Ako už bolo spomenuté, konkrétny zamestnanec získava osobné prístupové práva pre SQL Server 2016 na voľne vyberateľnom koncovom zariadení s operačným systémom Windows prostredníctvom licencie User CAL. Po dokončení registrácie používateľa už nie je možné ju zmeniť. Taktiež nie je možné zmeniť typ CAL z User na User CAL alebo naopak. Tieto obmedzenia licencií CAL majú zabrániť nesprávnemu prístupu k serveru SQL Server. Týmto spôsobom licencie Server/CAL poskytujú aj bezpečnosť pre spoločnosť a jej údaje, pretože sú vylúčení neoprávnení používatelia alebo používatelia tretích strán.

Aké sú výhody licencie User CAL pre SQL Server 2016?

Licencia User CAL pre server SQL Server sa svojimi funkciami v zásade nelíši od licencie na prístup klienta založenej na zariadení. Ich výhody možno vidieť v type prístupov k serveru SQL Server, ktoré sú typické pre spoločnosť, v ktorej sa používa server SQL Server.

Hoci je používateľská licencia pre SQL Server 2016 viazaná výlučne na jednu osobu, ponúka možnosť slobodnej voľby koncového zariadenia, prostredníctvom ktorého možno v každom prípade pristupovať, aj keď je to možné len z jedného počítača alebo podobného zariadenia.

V porovnaní s licenciou CAL na koncové zariadenie ponúka licencia User CAL pre server SQL Server iný rozsah použitia, pretože licencovaný používateľ je menej lokálne viazaný - za predpokladu, že použité koncové zariadenie má prístup na internet. To znamená, že k serveru SQL Server môžu pristupovať na svojom pracovisku vo firme aj externe prostredníctvom notebooku, tabletu alebo smartfónu - bez ohľadu na to, či sú na služobnej ceste alebo v domácej kancelárii.

Používané licencie User CAL pre server SQL Server 2016 tak ponúkajú flexibilnejšie využívanie funkcií servera SQL Server, najmä pre tých zamestnancov, ktorí sa pravidelne nachádzajú na rôznych miestach a pravidelne sa pripájajú k serveru pomocou svojich počítačov, pretože s licenciou User CAL vždy používajú svoje osobné konto.

Záver

Ktorý typ licencie klientskeho prístupu pre SQL Server 2016 ponúka viac výhod v pracovnom prostredí, sa preto v jednotlivých prípadoch líši. Rozhodnutie o kúpe závisí od počtu zamestnancov, ktorí používajú server SQL Server, v súvislosti s prevládajúcim typom používania príslušných koncových zariadení: Akonáhle väčšina používa na prístup k serveru SQL Server mobilný notebook alebo tablet alebo rôzne počítače umiestnené na rôznych pracoviskách, licencie User CAL ponúkajú viac výhod. Ako je uvedené vyššie, rozhodnutie o správnom type licencie pre prístup klienta je potrebné urobiť pred nákupom, pretože licenciu User CAL pre SQL Server 2016 nie je možné konvertovať na licenciu Device CAL alebo naopak.

Použité licencie CAL pre Microsoft SQL Server 2016 sú k dispozícii v rámci jednej licencie v internetovom obchode Wiresoft Online Shop

Užívateľské licencie CAL pre MS SQL Server 2016 sú k dispozícii ako použitý softvér v internetovom obchode Wiresoft Online Shop už ako licencia pre jedného používateľa - pretože tu neplatia obvyklé pravidlá pre objemové licencie. Označenie "Used" neznamená žiadne nevýhody v použiteľnosti licencií User CAL, pretože softvér sa v zásade nemôže opotrebovať.

Informácie o použitých licenciách CAL pre SQL Server 2016

Použité licencie User CAL pre SQL Server 2016 od spoločnosti Wiresoft sú typické prístupové licencie pre používateľov, pretože sú k dispozícii v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; jediným rozdielom je, že predtým boli súčasťou používateľskej objemovej licencie pre SQL Server 2016 ako použitý softvér; pôvodný kupujúci, zvyčajne spoločnosť, odpredal spoločnosti Wiresoft jednotlivé používateľské prístupové licencie, ktoré neboli potrebné, alebo aj kompletnú objemovú licenciu. Objemová licencia bola rozpustená a prevedená na individuálne licencie, pričom výsledné licencie CAL pre jednotlivých používateľov boli odteraz označované ako používaný softvér. Napriek označeniu "použité" sa tieto licencie User CAL pre SQL Server 2016 môžu používať vcelku, pretože ich funkčnosť ani životnosť nie sú nijako obmedzené.

Aké zabezpečenie kupujúceho ponúka použitý softvér pre licencie User CAL pre SQL Server 2016?

Používateľské licencie CAL pre SQL Server ako používaný softvér od spoločnosti Wiresoft nielenže ponúkajú našim zákazníkom cenovo výhodnú alternatívu pre licencie SQL Server, ale sú aj bezpečné! Ako zákazník nielenže získate licenciu CAL pre jedného používateľa pre Microsoft SQL Server 2016 za zníženú cenu v porovnaní s "nepoužívaným" novým softvérom, ale môžete tiež využiť obvyklú bezpečnosť kupujúceho prostredníctvom okamžitého stiahnutia a okamžitej aktivácie licencie pomocou priloženého licenčného kľúča.

Sú použité licencie CAL pre SQL Server 2016 legálne?

Licencie na prístup používateľov k serveru SQL Server 2016, ktoré si môžete kúpiť od spoločnosti Wiresoft, pochádzajú zo zásob licencií organizácií a spoločností. To znamená, že predaj alebo kúpa podlieha aj platným právnym predpisom, ktoré výslovne povoľujú obchodovanie s použitým softvérom; to jasne potvrdili viaceré súdne rozhodnutia.

Zákazníkom spoločnosti Wiresoft poskytuje nákup licencií User CAL pre SQL Server 2016, ako aj ďalších ponúkaných licencií pre prístup klientov ako používaného softvéru vrátane ich používania, aj právnu istotu, pretože ani spoločnosť Wiresoft, ani vy ako zákazník neporušujete právne ustanovenia. Okrem toho sú použité licencie CAL odolné voči auditu vďaka úplnému preukázaniu všetkých predchádzajúcich kupujúcich zo strany spoločnosti Wiresoft!

Vaše výhody pri kúpe použitých licencií User CAL pre SQL Server 2016

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft ponúka našim zákazníkom cenovo výhodnú alternatívu k väčšine ponúk od iných poskytovateľov - nielen v prípade licencií User CAL pre SQL Server 2016, ale aj v prípade iných prístupových licencií. Predovšetkým neexistujú žiadne obmedzenia počtu požadovaných licencií User CAL v porovnaní s nepružnou stupnicou pre klientske prístupové licencie, čo znamená, že náklady na serverové licencie sa môžu znížiť, pretože je možné presne licencovať skutočné používanie služieb SQL Server.

V internetovom obchode Wiresoft nájdete nielen licencie User CAL, ale aj licencie Device CAL pre SQL Server 2016 v časti Licencie na prístup k použitému softvéru - vrátane iných verzií klientskych licencií na prístup k SQL, ako aj k iným serverom Microsoft, vrátane príslušných serverových licencií. To vám umožní výhodne licencovať existujúce zásoby softvéru, pretože sa vyhnete nákladom na obstaranie nového hardvéru aj problémom s kompatibilitou v dôsledku nejednotných verzií softvéru.

Okrem licencií User CAL nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj ďalšie softvérové produkty spoločnosti Microsoft - s výhodami použitého softvéru Wiresoft. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre SQL Server 2016 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT SQL SERVER 2016 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie