Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10397
 • 359-06320
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
2 067,90 € * 2 296,90 € * (9,97% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 25x Device CAL
Systém  Server SQL 
CAL Device CAL
Rozsah dodávky ID licencie + Autentifikačný kód 
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky


Okrem licencie Microsoft SQL Server 2016 v edícii Standard sa na používanie vyžadujú doplnkové licencie na prístup klientov, napr. vo forme licencií SQL Server 2016 Device CAL; tie poskytujú jednému registrovanému koncovému zariadeniu prístupové práva k serveru SQL Server. Je to preto, že pri licenciách Server/CAL pre SQL 2016 Server vo vydaní Standard neobsahuje serverová licencia žiadne ďalšie používateľské práva; tie je potrebné získať samostatne, napr. pre koncové zariadenie, vo forme Device CAL. Na jedno koncové zariadenie sa prideľuje jedna Device CAL, ktorá dáva iba počítaču, ktorý je ňou vybavený, oprávnenie na prístup k serveru.

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa produktu, obráťte sa na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL"

25x licencie CAL na zariadenia pre MS SQL Server 2016 ako používaný softvér

Okrem licencie Microsoft SQL Server 2016 vo verzii Standard Edition sú na používanie potrebné doplnkové klientske prístupové licencie, napr. vo forme licencií SQL Server 2016 Device CAL; tie poskytujú dvadsaťpäť individuálnych registrovaných koncových zariadení s prístupovými právami k serveru SQL Server. Dôvodom je, že v licenciách Server/CAL pre SQL 2016 Server vo verzii Standard Edition neobsahuje serverová licencia žiadne ďalšie používateľské práva; tie sa musia zakúpiť samostatne, napr. pre koncové zariadenie vo forme licencie Device CAL. Pre každé koncové zariadenie sa vydáva jedna licencia Device CAL, ktorá dáva oprávnenie na prístup k serveru len počítaču, ktorý je ňou vybavený.

Licencie SQL Server 2016 Device CAL ako použitý softvér od spoločnosti Wiresoft majú nielen veľkú cenovú výhodu oproti porovnateľným ponukám z obchodu so softvérom, ale sú k dispozícii aj jednotlivo. Majú rovnaké funkcie ako licencie na prístup k zariadeniam pre server SQL Server 2016, ktoré sú k dispozícii v oficiálnom licenčnom programe spoločnosti Microsoft.

Využívajte všetky výhody MS SQL Server 2016 aj s použitou licenciou CAL na zariadenie

SQL Server 2016 Standard Edition ponúka funkcie na návrh a správu hybridných škálovateľných databázových platforiem. Funkcie obsiahnuté v tejto verzii okrem iného podporujú aj vykonávanie inteligentných kritických obchodných aplikácií. S licenciou Device CAL môžu používatelia využívať výhody integrácie Hadoop a cloudu, analýz R a rozšírených možností dotazovania; vylepšené zabezpečenie servera SQL Server 2016 podporuje efektívne a bezpečné firemné procesy. Medzi ďalšie nové funkcie a vylepšenia patria:

 • Optimalizovaný výkon servera vrátane funkcií v pamäti, časových tabuliek na historizáciu údajov, úložiska stĺpcov v pamäti a úložiska dotazov
 • Služby SQL Server R Services vrátane štatistického jazyka R na zrýchlené vykonávanie skriptov R priamo na serveri SQL Server
 • Služby základných údajov na efektívnu správu a poskytovanie súborov základných údajov
 • Služba SQL Server Reporting Services na vytváranie mobilných alebo stránkovaných zostáv
 • Analytické služby na poskytovanie analytických údajov pre správy obchodných a reportovacích služieb
 • Vylepšené zabezpečenie pomocou zabezpečenia na úrovni riadkov (RLS), vždy zašifrované a dynamické maskovanie údajov
 • Rozšírená podpora cloudu prostredníctvom integrácie databáz Stretch
 • Podpora konvenčných riešení OLAP (online analytické spracovanie)
 • Transact-SQL pre maximalizáciu výkonu servera SQL
 • PolyBase na spracovanie dotazov Transact-SQL z externých zdrojov údajov

Licencie CAL na zariadenia pre SQL Server Standard Edition 2016

Použitá licencia CAL zariadenia od spoločnosti Wiresoft má rovnaké funkcie ako predtým nepoužitá licencia, aby bolo možné používať služby servera SQL Server 2016 Standard Edition: To znamená, že najmä malé a stredné podniky môžu využívať výhody licencovania prostredníctvom servera/CAL, ktoré, ako už bolo spomenuté, vyžaduje okrem serverovej licencie aj určitý počet klientskych prístupových licencií pre zariadenia.

Licencovanie servera SQL Server 2016 pomocou serverových licencií a licencií CAL

Alternatívnu možnosť licencovania servera SQL Server 2016 s licenciou servera a licenciami Device CAL definuje spoločnosť Microsoft v licenčných pravidlách: tento licenčný model sa tam označuje ako licencie Server/CAL. Správa licencií Microsoft rozlišuje medzi základným licencovaním servera SQL Server a doplnkovým licencovaním jednotlivých koncových zariadení alebo používateľov. Pri licenciách Server/CAL si každý server, na ktorom je spustená inštancia servera SQL Server, vyžaduje štandardnú licenciu Server Licence 2016 a na prístup k takto licencovanému serveru SQL Server samostatnú licenciu na prístup(Device CAL) pre každé vyhradené koncovézariadenie, ktoré je určené pre rovnakú alebo vyššiu verziu servera.

Len licencia CAL na zariadenie oprávňuje počítač, notebook atď. používať funkcie servera SQL Server verzie 2016; licencie CAL dodávané s licenciou servera poskytujú len práva správcu! Táto licencia klientskeho prístupu pre koncové zariadenia neobsahuje žiadny softvér, ktorý by bolo potrebné nainštalovať, ale pozostáva len z prístupových práv v prostredí klient/server pre server SQL Server 2016.

Je potrebné dodržiavať kompatibilitu verzií servera SQL Server 2016 a licencií CAL zariadení

S licenciou Device CAL pre SQL Server 2016 získa koncové zariadenie prístupové práva nielen pre SQL Server 2016, ale aj pre staršie verzie SQL Servera, napr. 2014 (downgrade). Licenciu Device CAL pre server SQL Server 2016 však nemožno použiť na prístup k vyššej verzii servera SQL Server, napríklad k verzii 2019 (upgrade). Preto by ste pri kúpe licencií Device CAL pre SQL Server 2016 mali venovať pozornosť kompatibilite serverovej a prístupovej licencie.

Prečo existuje alternatívne licencovanie pre SQL Server 2016 Standard Edition s licenciami CAL?

Pre štandardné vydania servera SQL Server vo verzii 2016 ponúka spoločnosť Microsoft okrem základného licencovania aj licencovanie zariadení (koncových zariadení) alebo používateľov na základe licencií CAL. Pri tomto type licencovania prístupu k serveru sa zohľadňujú najmä malé a stredné podniky, ktorých server SQL Server má často nižší výkon, ktorý však postačuje ich potrebám. Nákup niekoľkých klientskych prístupových licencií pre zariadenia je potom zvyčajne lacnejší ako licencovanie servera podľa jadier.

Licenčný model spoločnosti Microsoft ponúka okrem serverovej licencie aj dva typy licencií CAL na prístup k serveru SQL Server 2016:

 • Licencia SQL Server 2016 Device CAL: poskytuje vyhradené práva na prístup k serveru pre koncové zariadenie (počítač, notebook, tablet, telefón)
 • SQL Server 2016 User CAL: poskytuje prístupové práva k serveru vyhradenému používateľovi

Na čo by som mal myslieť pri licencovaní pomocou licencií Device CAL pre SQL Server 2016?

Pomocou licencie Device CAL získa konkrétne koncové zariadenie(zariadenie) prístupové práva pre server SQL Server 2016. Po dokončení registrácie už nie je možné túto registráciu neskôr zmeniť. V zásade nie je možné zmeniť typ CAL - z Device na User CAL alebo naopak. Cieľom týchto obmedzení je zabrániť zneužitiu licencií CAL a tento systém licencií ponúka aj vyššiu bezpečnosť, pretože zabraňuje neoprávneným alebo cudzím používateľom v prístupe k serveru spoločnosti.

Aké sú výhody licencie Device CAL pre SQL Server 2016?

Funkcionalita licencie Device CAL sa v zásade nelíši od licencie na prístup používateľa. Príslušné výhody však možno vidieť v type typických alebo najčastejších prístupov k serveru SQL: Spoločnosti, v ktorých sa server SQL používa, sa môžu líšiť počtom súvisiacich pracovných staníc aj obvyklými pracovnými postupmi, v ktorých sa server SQL používa: Najmä v malých a stredných podnikoch zamestnanci zdieľajú jeden počítač na príslušné projekty alebo ho používajú na zmeny, zatiaľ čo používatelia v iných pracovných prostrediach pravidelne pristupujú k serveru SQL prostredníctvom úplne iných koncových zariadení.

Keďže licencia na zariadenie pre SQL Server 2016 je viazaná na jedno koncové zariadenie s operačným systémom Windows - a nie na konkrétneho používateľa, aby získal prístup k serveru SQL Server - ponúka rôzne možnosti použitia: Ak je licencovaným koncovým zariadením napríklad notebook alebo tablet, ktorý sa používa na cestách, jeho príslušný používateľ môže pristupovať k serveru SQL Server nielen na pracovisku vo firme, ale aj samostatne lokálne - napríklad na cestách alebo v domácej kancelárii. Pri používaní licencie Device CAL prostredníctvom počítača sa prístup k serveru SQL Server prirodzene uskutočňuje len v sídle spoločnosti.

Záver

Ktorý typ licencie CAL pre SQL Server 2016 umožňuje komplexnejšie možnosti používania, závisí od bežného scenára aplikácie v spoločnosti. Táto informácia je dôležitá, pretože rozhodnutie o príslušnom type licencie pre prístup klienta k serveru SQL Server 2016 sa musí urobiť pri nákupe, pretože licenčný systém spoločnosti Microsoft neumožňuje následnú zmenu licencie Device CAL na licenciu User CAL alebo naopak, a teda to vylučuje.

Je potrebné zohľadniť hlavné použitie licencovaných koncových zariadení, ako aj počet zamestnancov: Ak jeden a ten istý počítač používajú na prístup k serveru SQL Server striedavo rôzni zamestnanci, potom licencia Device CAL ponúka viac výhod bez ohľadu na to, či sa koncové zariadenie používa interne, externe alebo mobilne.

Zakúpte si licencie CAL na zariadenia pre Microsoft SQL Server 2016 už od jednej licencie v internetovom obchode Wiresoft

Licencie Device CAL pre MS SQL Server 2016 sú k dispozícii aj v internetovom obchode Wiresoft Online Shop ako licencie pre jedného používateľa - na použitý softvér sa nevzťahujú obvyklé pravidlá objemového licencovania, pričom "použitý" neznamená nevýhodu v použiteľnosti licencií Device CAL, pretože softvér sa nemôže opotrebovať.

Aké sa používajú licencie CAL na zariadenia pre SQL Server 2016?

Licencie Device CAL pre SQL Server 2016 od spoločnosti Wiresoft sú prístupové licencie pre koncové zariadenia, pretože sú tiež k dispozícii v rámci licenčného programu spoločnosti Microsoft; ich rozdiel spočíva v tom, že kedysi boli súčasťou objemovej licencie pre koncové zariadenia pre SQL Server 2016, ktorú predtým zakúpila spoločnosť a jednotlivé prístupové licencie pre zariadenia, ktoré táto spoločnosť nepotrebovala, alebo kompletná objemová licencia boli predané spoločnosti Wiresoft. V spoločnosti Wiresoft bola objemová licencia rozpustená a prevedená na individuálne licencie, čím boli licencie CAL zariadenia označené ako používaný softvér. Ako už bolo uvedené, použité licencie CAL zariadenia sú napriek tomuto označeniu plne použiteľné, pretože nedochádza k opotrebovaniu softvéru ani k žiadnemu inému obmedzeniu funkčnosti alebo životnosti.

Aké zabezpečenie ponúkajú kupujúcim používané licencie CAL na zariadenia pre SQL Server 2016?

Kúpa použitého softvéru, ako sú licencie Device CAL pre server SQL Server od spoločnosti Wiresoft, ponúka zákazníkom nielen cenovo dostupnú alternatívu, ale je rovnako bezpečná! Nielenže získate jednu licenciu CAL na zariadenie pre Microsoft SQL Server 2016 za nižšiu cenu ako porovnateľný "nový" softvér, ale máte aj obvyklú bezpečnosť kupujúceho po dokončení platobného procesu prostredníctvom okamžitého stiahnutia, ako aj okamžitej aktivácie licencie pomocou priloženého licenčného kľúča.

Odkiaľ pochádzajú licencie CAL pre SQL Server 2016? Licencie na prístup k zariadeniam pre SQL Server 2016, ktoré sú k dispozícii v spoločnosti Wiresoft, pochádzajú zo zásob licencií rôznych organizácií a spoločností. Preto sa tu uplatňuje zvyčajná jurisdikcia, ktorá výslovne povoľuje obchodovanie s použitým softvérom, čo jasne potvrdili aj viaceré súdne rozhodnutia.

Pre vás ako zákazníka spoločnosti Wiresoft znamená nákup použitých licencií CAL na zariadenia pre SQL Server 2016, ako aj všetkých ostatných nami ponúkaných licencií na prístup ku klientovi, ako aj ich používanie, právnu istotu, pretože ani my, ani vy neporušujete žiadne právne ustanovenia. Vďaka kompletnému overeniu všetkých kupujúcich zo strany spoločnosti Wiresoft sú použité licencie CAL tiež odolné voči auditu!

Vaše výhody pri kúpe použitých licencií CAL pre SQL Server 2016

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft pre licencie Device CAL pre SQL Server 2016 alebo iné prístupové licencie tak ponúka našim zákazníkom skutočne lacnú alternatívu k ponukám mnohých iných poskytovateľov, ale predovšetkým tiež žiadne obmedzenie na presný počet požadovaných licencií Device CAL, takže je možné presne licencovať skutočné používanie služieb SQL Server - na rozdiel od nepružného rozdeľovania licencií CAL - čo znižuje náklady na licencovanie serverov.

V rámci použitých softvérových prístupových licencií ponúka internetový obchod Wiresoft nielen licencie Device CAL, ale aj User CAL pre SQL Server 2016 - ako aj iné verzie prístupových licencií pre MS SQL Server vrátane príslušných serverových licencií. Týmto spôsobom sa vyhnete nákladom na obstaranie novšieho hardvéru alebo možným problémom s kompatibilitou kvôli rôznym verziám softvéru.

Okrem licencií na zariadenia a iných licencií CAL pre SQL Server 2016 nájdete v obchode Wiresoft Software Shop aj licencie na iný softvér Microsoft Server vrátane príslušných potrebných licencií CAL - so všetkými výhodami spoločnosti Wiresoft pre použitý softvér. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií Device CAL pre SQL Server 2016 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom chatu, e-mailu alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie