Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

  • SW10057
  • 359-06098
  • Trvalo platný
  • Všetky jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
78,90 € * 86,90 € * (9,21% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množstvo 1x User CAL
Systém  Server SQL 
CAL User CAL
Rozsah dodávky ID licencie + autentifikačný kód 
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky


Na to, aby ste mohli používať Microsoft SQL Server 2014 v edícii Standard, potrebujete okrem licencie SQL Servera - ktorá je tiež k dispozícii od spoločnosti Wiresoft - aj licencie na klientsky prístup, napr. pre používateľov, bez ktorých nemáte prístup k SQL Serveru: SQL Server 2014 User CAL. Používateľ zaregistrovaný prostredníctvom nej potom môže na prístup k službám servera používať akýkoľvek počítač s operačným systémom Windows (napr. PC, notebook, tablet), pretože on sám - a nie koncové zariadenie - má k dispozícii príslušné prístupové práva.

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa produktu sa obráťte na náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL"

Kúpiť licencie CAL pre Microsoft SQL Server 2014 ako použitý softvér

Aby ste mohli používať Microsoft SQL Server 2014 vo verzii Standard Edition, potrebujete okrem licencie na SQL Server - ktorú tiež získate od spoločnosti Wiresoft - aj licencie na prístup klientov, napr. pre používateľov, bez ktorých nemáte prístup k serveru SQL Server: SQL Server 2014 User CAL. Používateľ, ktorý je takto zaregistrovaný, môže potom na prístup k službám servera používať akýkoľvek počítač s operačným systémom Windows (napr. PC, notebook, tablet), pretože on sám - a nie koncové zariadenie - má príslušné prístupové práva.

Správa licencií spoločnosti Microsoft ponúka tento typ licencovania klientskeho prístupu k serveru SQL Server 2014 vo forme licencie User CAL najmä pre verziu Standard Edition.

Použité licencie User CAL pre SQL Server 2014 nájdete v spoločnosti Wiresoft za mimoriadne výhodné ceny. Pokiaľ ide o prístupové práva a možnosti používania, použité prístupové licencie sa nelíšia od licencií User CAL, ktoré sa kedysi ponúkali v oficiálnom licenčnom programe spoločnosti Microsoft - navyše v tejto verzii servera SQL Server už nie sú k dispozícii. V spoločnosti Wiresoft si môžete zakúpiť takéto použité licencie User CAL už od jednej licencie na prístup klienta, ktorá umožňuje flexibilné licencovanie podľa potrieb všetkých zamestnancov, ktorí majú mať prístup k službám SQL Server 2014. Táto licencia User CAL pre server SQL Server 2014 sa dá použiť aj na prístup k funkciám predchádzajúcej verzie Microsoft SQL Server 2012.

Využívajte všetky funkcie s používanými licenciami User CAL pre SQL Server 2014

S licenciami User CAL pre verziu SQL Server 2014, ktoré sú k dispozícii z druhej ruky v predajni softvéru Wiresoft, sú údaje používané prostredníctvom koncového zariadenia s operačným systémom Windows dostupné napríklad aj v cloude - najdôležitejšie funkcie sú stručne opísané nižšie.

Prehľad najdôležitejších funkcií servera SQL Server 2014 Edition Standard

Microsoft SQL Server 2014 je nástupcom servera SQL Server 2012 a rovnako ako jeho predchodca je profesionálnym databázovým riešením na využívanie rozsiahlych údajov na analýzy atď. Bol vyvinutý s ohľadom na stále rastúci význam cloudových služieb a na tento účel ponúka aj ešte vyšší výkon. In-memory a cloud business intelligence optimalizujú prevádzku servera v kritických prostrediach, rovnako ako podpora hybridných cloudových scenárov a ešte väčšia škálovateľnosť.

Štandardná edícia servera SQL Server 2014 je dostatočná pre malé a stredné podniky, ktorých potreba virtualizácie je nižšia alebo vôbec nie je potrebná, pretože tu sú k dispozícii všetky dôležité nástroje na správu údajov spolu s funkciami business intelligence na bezpečné vykonávanie kritických obchodných aplikácií s maximálnou efektívnosťou a s minimálnymi požiadavkami na zdroje IT.

Najdôležitejšie je, že SQL Server 2014 ponúka nové možnosti dotazovania na vývoj a nasadenie robustných aplikácií pre informačnú platformu založenú na cloude vrátane bezpečnostných funkcií.

V závislosti od edície sú k dispozícii aj funkcie in-memory OLTP, Column Store Index a StreamInsight, ako aj SSDT - SQL Server Data Tools for Business Intelligence. A nakoniec, SQL Server 2014 ponúka aj ešte silnejšie prepojenie s platformou Azure Cloud pomocou Azure Virtual Machine na zálohovanie a obnovu po havárii.

Používateľské licencie CAL pre SQL Server 2014 kompatibilné aj smerom nadol

V prostrediach, ktoré migrujú zo staršej verzie SQL Servera 2012 na SQL Server 2014, ponúka User CAL SQL 2014 aj prístup k predchádzajúcej verzii (downgrade). To však neumožňuje použitie novšej verzie servera SQL Server (upgrade).

Správa licencií Microsoft s licenciami CAL pre SQL Server 2014 Standard

Po vydaní servera SQL Server 2014 ponúka licenčný model spoločnosti Microsoft pre edíciu Standard kombináciu serverovej licencie a klientskych prístupových licencií ako alternatívu k základnému licencovaniu servera, pri ktorom je potrebné zakúpiť rôzny počet licencií CAL pre používateľov v závislosti od veľkosti skupiny používateľov. Tento variant licencovania prístupu je zvyčajne lacnejšou alternatívou, najmä pre malé a stredné spoločnosti s menším serverom.

Ktoré typy licencií CAL sú k dispozícii pre SQL Server 2014 Edition Standard?

Tieto dva typy licencií CAL sú k dispozícii na licencovanie klientskeho prístupu pre server SQL Server 2014 (alebo iný serverový softvér spoločnosti Microsoft):

  • Licencia User CAL pre SQL Server 2014 - pre jedného používateľa
  • Licencia Device CAL pre SQL Server 2014 - pre konkrétne koncové zariadenie (napr. počítač, notebook, tablet)

Ako už bolo uvedené, funkcie servera SQL Server 2014 Standard je možné používať len s jedným z týchto dvoch typov licencií CAL, pretože čistá licencia servera SQL Server takéto prístupové práva neobsahuje. Licencie CAL neobsahujú žiadny iný softvér okrem týchto prístupových práv pre prostredie klient/server servera SQL Server 2014.

Aké sú rozdiely medzi licenciami User CAL a Device CAL pre SQL Server 2014 Standard?

Licencia User CAL pre SQL Server 2014 Standard sa od licencie Device CAL líši len tým, komu alebo čomu je udelené oprávnenie na prístup k serveru SQL Server: Licencia User CAL poskytuje konkrétnej osobe prístupové práva k serveru SQL Server, a tým aj k používaniu dostupných údajov alebo služieb; táto osoba si môže ľubovoľne vybrať koncové zariadenie alebo alternatívne používať rôzne koncové zariadenia, ktoré však musia byť kompatibilné so systémom Windows. Pomocou User CAL je teda používateľ lokálne odpojený a môže pristupovať k službám servera z mobilných zariadení umiestnených na rôznych miestach alebo pomocou mobilného zariadenia, napr. na cestách alebo v domácej kancelárii.

Naproti tomu licencia Device CAL platí pre konkrétne, jediné koncové zariadenie, ktoré potom môže striedavo používať niekoľko používateľov.

Použité licencie User CAL sú stále k dispozícii aj pre staršie verzie servera SQL Server, napríklad 2014 Standard Edition, za výhodnú cenu

Malé a stredné podniky a menšie organizácie často používajú z cenových dôvodov staršie verzie servera SQL Server, ktoré sú pre ich potreby postačujúce; napriek tomu často vyžadujú ďalšie licencie na klientsky prístup, ktoré by potom mali zodpovedať verzii servera. Použité licencie CAL od spoločnosti Wiresoft sú v tomto prípade riešením, ako poskytnúť zamestnancom vhodnú licenciu na prístup k serveru SQL Server 2014, pretože táto verzia sa už zvyčajne neponúka v rámci aktuálneho programu objemových licencií spoločnosti Microsoft. Okrem toho je použitý softvér od spoločnosti Wiresoft mimoriadne lacným spôsobom, ako doplniť existujúcu potrebu starších prístupových licencií pre koncové zariadenia.

V nasledujúcom prehľade nájdete prehľad všetkých výhod a špeciálnych funkcií používaných licencií User CAL od spoločnosti Wiresoft.

Pri nákupe licencií User CAL pre SQL Server 2014 zvážte aj kompatibilitu verzií

S licenciou User CAL pre SQL Server 2014 môže oprávnený používateľ pristupovať nielen k SQL Serveru 2014, ale aj k SQL Serveru pred verziou 2012 (downgrade). Nezahŕňa však prístup k nasledujúcej, aktuálnejšej verzii SQL Server 2016.

Pred zakúpením licencií User CAL pre SQL Server 2014 Standard Edition by ste preto mali zvážiť aj možnú kompatibilitu medzi vašou používanou licenciou SQL Servera a licenciami na prístup klienta, ktoré preň požadujete.

Čo je ešte potrebné zvážiť pri používaní použitých licencií User CAL pre SQL Server 2014?

Bežné licenčné predpisy spoločnosti Microsoft sa vzťahujú aj na používaný softvér, napríklad staršie licencie User CAL pre SQL Server 2014: Po zaregistrovaní licencie User CAL pre server SQL Server 2014 už nie je možné túto klientsku prístupovú licenciu preniesť na iného používateľa. V zásade je tiež vylúčené používať licenciu User CAL ako licenciu Device CAL tak, že sa v nej zaregistruje konkrétne koncové zariadenie.

Cieľom týchto ustanovení uvedených v správe licencií spoločnosti Microsoft je tiež zabrániť neoprávnenému prístupu k serveru SQL Server 2014 a k údajom, ktoré sú v ňom k dispozícii, aby boli lepšie chránené.

Dôvody výberu použitých licencií User CAL pre Microsoft SQL Server 2014

Obidva typy licencií na prístup klienta k serveru SQL Server 2014 ponúkajú flexibilné možnosti používania servera SQL Server vo firme. Ak chcete zistiť, ktorý typ licencie CAL je pre vašu spoločnosť najvhodnejší, je nevyhnutné poznať nielen zamestnancov, ktorí pravidelne pristupujú k serveru SQL Server, ale aj koncové zariadenia, ktoré sa na tento účel používajú.

Licencie User CAL ponúkajú viac výhod, ak väčšina používateľov pracuje napríklad na cestách a na prístup k službám servera SQL Server 2014 striedavo používa rôzne koncové zariadenia - na pracovisku, na ceste k zákazníkovi, na iných miestach a v domácej kancelárii. V takejto situácii ponúka licencovanie pomocou licencií User CAL nielen väčšiu flexibilitu, ale často je aj cenovo výhodnejšie, pretože je tu potrebné zakúpiť menej klientskych prístupových licencií. Tím spoločnosti Wiresoft vám rád poradí pri kúpe licencií CAL.

Aký softvér sa používa pre licencie User CAL pre Microsoft SQL Server 2014 od spoločnosti Wiresoft?

Používané licencie CAL pre SQL Server 2014 sa z hľadiska možností používania nelíšia od nových licencií pre prístup klientov, nemajú žiadne nevýhody ani obmedzenia - navyše sa softvér nemôže opotrebovať. Majú tieto pozitívne vlastnosti:

Pôvod použitých licencií User CAL pre server SQL Server 2014

Použité licencie User CAL pre SQL Server 2014, ktoré sú k dispozícii v spoločnosti Wiresoft, pochádzajú z pôvodnej objemovej licencie zariadenia z licenčného programu spoločnosti Microsoft, ktorú najprv získala spoločnosť a neskôr odkúpila spoločnosť Wiresoft. V tomto procese sa objemové licencie zvyčajne rozpustia na jednotlivé licencie, novovytvorené licencie CAL pre jedného používateľa sa potom označujú ako použitý softvér, ale môžu sa použiť ako nová licencia na registráciu používateľa. Obvyklé licenčné stupnice programu objemových licencií spoločnosti Microsoft už neplatia, takže počet licencií CAL si môžete ľubovoľne vybrať.

Zabezpečenie kupujúceho aj pre používané licencie User CAL pre SQL Server 2014

Pri nákupe použitého softvéru Wiresoft, ako sú licencie User CAL pre SQL Server 2014, majú zákazníci rovnaké výhody ako pri nákupe nových licencií: bezpečnosť kupujúceho vďaka okamžitému stiahnutiu po dokončení nákupu a okamžitej aktivácii licencie pomocou dodaného platného licenčného kľúča.

Je nákup a používanie použitých licencií User CAL pre SQL Server 2014 legálne?

Zákazníci spoločnosti Wiresoft si môžu byť istí, že nielen nákup, ale aj samotné používanie použitých licencií User CAL pre SQL Server 2014 používateľom neporušuje žiadne platné zákony: Použité licencie klientského prístupu ponúkané v obchode Wiresoft - medzi ktoré patria aj licencie Device CAL pre SQL Server 2014 - pochádzajú z licenčných zásob spoločností. To znamená, že príslušná jurisdikcia povoľuje nielen obchodovanie s použitým softvérom, ale aj jeho skutočné používanie, čo opakovane potvrdili viaceré súdne rozhodnutia v tejto oblasti.

Výhody spoločnosti Wiresoft s používanými licenciami User CAL pre SQL Server 2014

Výhodou použitého softvéru od spoločnosti Wiresoft je, že môžete doplniť svoje staršie softvérové zásoby za výhodnú cenu. Vyhnete sa tak nielen problémom s kompatibilitou, ktoré môžu vzniknúť pri paralelnom používaní rôznych verzií softvéru, ale aj možným nákladom v dôsledku nákupu nového hardvéru.

Kúpite si presne taký počet prístupových licencií, ktorý zodpovedá vašim skutočným požiadavkám na licencie na používanie služieb servera SQL 2014.

Použitý softvér od spoločnosti Wiresoft sa vyznačuje aj úplným preukázaním všetkých kupujúcich, a preto ponúka bezpečnosť auditu!

V ponuke spoločnosti Wiresoft sú z druhej ruky k dispozícii nielen licencie User CAL pre verziu SQL Server 2014, ale aj licencie Device CAL a licencie Client Access Licence pre novšie verzie serverového programu, ako aj ďalší serverový softvér spoločnosti Microsoft; ponuka použitého softvéru spoločnosti Wiresoft zahŕňa aj mnohé ďalšie programy spoločnosti Microsoft - so všetkými uvedenými výhodami. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa licencií User CAL pre SQL Server 2014 alebo akýkoľvek iný produkt spoločnosti Microsoft, neváhajte využiť naše kompetentné poradenstvo v chate, e-mailom alebo telefonicky.

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie