Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNY VÝROBOK
DOPRAVA DO 24 HODÍN
PODPORA PROSTREDNÍCTVOM CHATU, E-MAILU A TELEFÓNU
BEZPLATNÁ HORÚCA LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT EXCEL MAC 2019

MICROSOFT EXCEL MAC 2019

99,95 € *

vrátane DPH.

K dispozícii na okamžité stiahnutie


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

Microsoft Excel 2019 pre Mac ako praktická licencia pre jedného používateľa Microsoft...viac
Informácie o výrobku "MICROSOFT EXCEL MAC 2019"

Microsoft Excel 2019 pre Mac ako praktická licencia pre jedného používateľa

Microsoft Excel je bezkonkurenčný tabuľkový softvér na vykonávanie zložitých matematických a obchodných výpočtov. Aktuálna verzia 2019 pre Mac má v zásobe aj niekoľko nových funkcií: Okrem mnohých vylepšení bol program doplnený o veľké množstvo nových funkcií, ktoré umožňujú okrem štatistických analýz vykonávať aj logické a obchodno-matematické analýzy, podporené aj použitím otočných tabuliek. Široký výber typov grafov, škálovateľnej grafiky a modelov tiež umožňuje prezentovať výsledky zmysluplným a prehľadným spôsobom pri tvorbe správ. Excel 2019 je podporovaný PowerBI, výkonnou službou spoločnosti Microsoft pre podnikovú analýzu, ktorá umožňuje aj priamy export údajov do iných systémových prostredí.

Rôzne nové grafické nástroje umožňujú farebne zvýrazniť dôležité údaje alebo ad hoc vytvárať vlastné vzorce a grafy a okamžite ich používať. Excel 2019 pre Mac ponúka aj vylepšenú podporu dotykového ovládania na tabletoch, čo uľahčuje jeho používanie na tabletoch alebo smartfónoch. Vďaka tomu je používanie nového nástroja na voľné kreslenie ešte praktickejšie a jednoduchšie. Okrem toho sú k dispozícii vylepšené možnosti vytvárania prístupných tabuliek a zošitov.

V internetovom obchode Wiresoft nájdete aktuálnu verziu programu Excel 2019 pre Mac za mimoriadne nízku cenu ako verziu pre jedného používateľa, t. j. bez predplatného softvéru, ako aj jeho predchodcu a všetky ostatné programy balíka Office. Nižšie nájdete prehľad všetkých dôležitých nových funkcií aplikácie Excel 2019 pre Mac.

Prehľad najdôležitejších nových funkcií aplikácie Excel 2019 pre Mac

Okrem mnohých vylepšení oproti predchádzajúcej verzii obsahuje nový Excel 2019 pre Mac aj mnoho nových nástrojov a funkcií, z ktorých niektoré boli predtým zahrnuté len v modeli predplatného balíka Office. Ide o typické funkcie programu Excel a všeobecné funkcie balíka MS Office.

Špecifické funkcie tabuľky Excel vo verzii 2019

Prepojenie tabuliek pre pokročilé dotazy bolo v programe Excel 2019 pre Mac optimalizované pomocou nasledujúcich praktických funkcií:

 • Funkcia IF zjednodušuje zadávanie zložitých funkcií IF: Predmetné podmienky sa teda testujú vo vopred určenom poradí. Funkcia MAXWENNS určuje najväčšie číslo pre zadaný rozsah, ktoré spĺňa aspoň jednu zo zadaných podmienok; funkcia MINWENNS je k dispozícii pre najmenšie číslo.
 • V aplikácii Excel 2019 pre počítače Mac je teraz možné z výberu vylúčiť alebo deaktivovať aj jednotlivé bunky, riadky alebo stĺpce, ktoré boli vybrané príliš často alebo omylom, čo predtým nebolo možné.
 • Funkcia FIRST VALUE porovnáva počiatočnú hodnotu s množstvom ďalších hodnôt v zozname. Hneď ako sa nájde zhoda, vráti sa výsledok definovaný funkciou; ak sa nenájde žiadna zhoda, vráti sa hodnota pre "else".
 • Nová funkcia TEXT CHAIN má oproti predchádzajúcej funkcii CHAIN tú výhodu, že je kratšia a jednoduchšie sa zadáva. Teraz podporuje aj odkazy na rozsah, zatiaľ čo predtým boli možné len odkazy na jednotlivé bunky alebo bunky, takže teraz možno zohľadniť aj riadok buniek alebo celé stĺpce.
 • Funkcia TEXT CHAIN umožňuje kombinovať texty z viacerých rozsahov, pričom každý prvok je oddelený oddeľovačom, ktorý určí používateľ. TEXT CHAINING možno použiť aj na spojenie jednotlivých slov rozmiestnených v bunkách do vety.

Optimalizácie v programe Excel 2019 pre Mac pre PivotTable

PivotTable, účinný nástroj programu Excel, pomocou ktorého možno okrem iného analyzovať a vyhodnocovať veľké množstvo údajov pomocou meraní a kľúčových ukazovateľov výkonnosti a prehľadne zobrazovať ich výsledky - bol vo verzii 2019 okrem vylepšenia používateľskej prívetivosti doplnený o niekoľko ďalších praktických funkcií:

 • Oneskorená aktualizácia teraz umožňuje vykonať v programe Power Pivot niekoľko zmien naraz bez toho, aby ste museli čakať, kým sa jednotlivé zmeny rozošlú do celého zošita. Po zatvorení okna Power Pivot sa všetky zmeny rozošlú naraz.
 • Prispôsobenie pivotných tabuliek ako štandardných rozložení: Táto praktická funkcia v aplikácii Excel 2019 pre počítače Mac umožňuje nielen individuálne nastavenie pivotnej tabuľky podľa vlastných predstáv, ale aj uloženie týchto nastavení ako štandardného rozloženia vrátane preferovaného zobrazenia čiastkových výsledkov alebo celkových výsledkov, ako aj rozloženia zostavy, aby boli okamžite k dispozícii pri ďalšom použití.
 • Automatické rozpoznávanie vzťahov: Na základe často používaných krokov počas analýzy táto funkcia automaticky vytvára vzťahy medzi takými tabuľkami, ktoré boli predtým použité v zošite. Excel pre Mac tiež rozpozná a zobrazí, keď je potrebné počas analýzy prepojiť aspoň dve tabuľky. Stačí kliknúť a príslušné vzťahy sú okamžite k dispozícii.
 • V aplikácii Excel 2019 pre počítače Mac je teraz možné vytvárať vlastné opatrenia priamo v zozname polí PivotTable a okamžite ich upravovať.
 • Ak sa na výpočty prostredníctvom PivotTabuliek používajú servery OLAP (Online Analytical Processing), ich dopytovanie je teraz ešte rýchlejšie, takže tieto PivotTabuľky OLAP sú k dispozícii ešte rýchlejšie. Používať možno nielen otočné tabuľky pripojené k službe Microsoft SQL Server Analysis Services, ale aj údaje zo serverov OLAP tretích strán.
 • Inteligentné premenovanie: Pri premenovaní tabuliek a stĺpcov dátového modelu v zošite Excel 2019 pre Mac automaticky aktualizuje aj všetky príslušné tabuľky a výpočty vrátane pracovných hárkov a vzorcov DAX.

Rozšírenie knižnice o grafy a 3D modely

Aby boli analýzy a správy popisnejšie, Excel 2019 pre Mac poskytuje nové typy grafov, ako aj trojrozmerné modelové grafy, ktoré môžu používatelia používať aj na ilustráciu výsledkov a funkcií konkrétnych oblastí.

 • Nové mapové grafy v aplikácii Excel 2019 pre Mac sú praktické najmä na prehľadné zobrazenie geografických hodnôt. K dispozícii sú mapy kontinentov, krajín, ale aj menších oblastí, ako sú správne okresy a oblasti s poštovými smerovacími číslami, na ktorých sa zobrazujú štatistické alebo iné hodnoty a ich rozloženie.
 • Lievikové diagramy sú obzvlášť vhodné na zobrazenie rozloženia procesu v niekoľkých fázach, napríklad pri predaji alebo akvizíciách.
 • Nové 3D modely v programe Excel 2019 sú napríklad mimoriadne vhodné na zobrazovanie zložitých vzťahov v troch rozmeroch, pretože sa dajú otáčať o 360°. Okrem veľkého výberu okamžite dostupných 3D zobrazení si ich môžete vytvoriť aj sami. 3D modely v aplikácii Excel 2019 pre Mac sú podporované v systémoch macOS 10.12, 10.13.4 a vyšších.
 • Škálovateľnú vektorovú grafiku, napríklad súbory SVG (Scalable Vector Graphics), možno zväčšovať alebo zmenšovať a tiež otáčať - bez straty kvality obrazu.
 • Bezplatná použiteľnosť knižnice obrázkov: Všetky ikony, piktogramy, symboly, ako aj 3D obrázky a súbory SVG obsiahnuté v knižnici aplikácie Excel 2019 pre Mac na ilustrovanie prezentácií a pracovných hárkov môžete používať bezplatne bez nutnosti platiť licenčné poplatky.

Ďalšie nové funkcie v programe Excel a iných programoch balíka Office

V klasických programoch balíka Office, ako je napríklad Excel 2019, sú k dispozícii aj rôzne praktické funkcie, ktoré sa týkajú nielen návrhu, ale aj vkladania alebo úprav grafiky, ako aj ďalších praktických nástrojov.

Nové možnosti zobrazenia a funkcie pracovnej plochy v aplikácii Excel pre Mac

Excel obsahuje aj rôzne motívy pozadia a aplikácií, ktorých cieľom je čo najviac spríjemniť prácu na obrazovke Macu a zároveň uľahčiť prácu očiam.

 • Teraz je teda možné vybrať motívy biela, tmavosivá a čierna, pričom posledný z nich ponúka najsilnejší kontrast.
 • Nové používateľské rozhranie Ribbon: Predchádzajúce páskové zobrazenie bolo v Office 2019 skombinované so vzhľadom dlaždíc typickým pre systém Windows - vzhľad známy z predchádzajúcej verzie je však stále k dispozícii na výber v možnostiach zobrazenia.
 • Často používané funkcie sú v novom zobrazení umiestnené na viditeľnom mieste, aby ste ich mohli okamžite nájsť.

Nástroj Freehand v programe Excel pre Mac na písanie a kreslenie náčrtov

Excel 2019 pre Mac má teraz aj nové funkcie voľnej ruky, ktoré sú doplnené širokým výberom efektov. Pomocou nového nástroja Kreslenie voľnou rukou môžu používatelia označovať vybrané oblasti, ale predovšetkým spontánne kresliť vzorce, diagramy atď. a okamžite ich importovať do zošita. Používatelia majú tieto možnosti:

 • Digitálne perá sú dostupné v rôznych prevedeniach, hrúbkach a farbách: k dispozícii je ceruzka na kreslenie, pero na písanie a zvýrazňovač na zvýrazňovanie pasáží textu.
 • Výrazné grafické efekty, ako sú dúha, galaxia, láva, oceán, zlato, striebro, ale aj kvapkové tiene, žiara, 3D efekty atď., vytvárajú pútavé návrhy doplnené preddefinovanými šablónami, pomocou ktorých možno obrázky previesť na čiarovú kresbu alebo napríklad zmeniť farbu výplne.
 • Zložité matematické vzorce môžete do zošita vkladať okamžite pomocou funkcie "Freehand FormulaInsert". To sa dá urobiť aj pomocou myši - stačí začať písať a Excel prevedie kreslenie vzorca na text. Používatelia, ktorí používajú Excel pre Mac na zariadení s dotykovou obrazovkou, môžu namiesto pera kresliť vzorce prstom.
 • Výber lasa: Ak chcete vybrať oblasť voľnej kresby na ďalšie úpravy, nie je potrebné pero Surface Pen - môžete to urobiť aj končekom prsta.

Prístupnosť je teraz ešte praktickejšia

V aplikácii Excel 2019 pre Mac sú k dispozícii aj praktické funkcie: nové a optimalizované funkcie podporujú prípravu obsahu dokumentov Excelu tak, aby ich mohli ľahšie čítať a ďalej upravovať aj používatelia s obmedzenými znalosťami. Aktiváciou podpornej korekcie chýb sa zobrazia vylepšenia priamo na príslušných miestach dokumentu; súčasťou sú tieto nástroje:

 • Zoznam medzinárodne platných noriem prístupnosti.
 • Návrhy sa zobrazia po kliknutí na položku "Skontrolovať" v časti "Kontrola dostupnosti" a možno ich okamžite vykonať jedným kliknutím.
 • Kliknutím na funkciu "Pokračovať v kontrole prístupnosti" sa pri práci okamžite zobrazia aj problémy s prístupnosťou v dokumente.

Ďalšie užitočné funkcie verzie Excel 2019 pre Mac

Nové funkcie uvedené nižšie sú okrem iných aplikácií balíka Office Suite 2019 k dispozícii aj v aplikácii Excel a opäť zefektívňujú prácu:

 • Prekladač:Jednotlivé cudzie slová, pasáže alebo celé texty v cudzom jazyku môžete teraz v programe Excel prekladať ešte jednoduchšie. Namiesto toho, aby ste na ich zadanie museli vyvolať príslušnú webovú stránku prostredníctvom prehliadača, ako to bolo predtým, je to teraz možné priamo v programe Excel. Novo integrovaná funkcia prekladu vrátane automatického rozpoznávania jazykov prostredníctvom aplikácie Microsoft Translator obsahuje slovnú zásobu viac ako 60 jazykov.
 • Ochrana pred stratou údajov: Integrácia osvedčenej funkcie DLP spoločnosti Microsoft v programe Excel umožňuje prehľadávať obsah podľa definovaných pokynov v reálnom čase, napríklad na vyhľadávanie dôverných údajov, ako sú čísla účtov a kreditných kariet; to tiež ešte viac uľahčuje dodržiavanie pravidiel ochrany údajov.

Systémové požiadavky pre Excel 2019 pre macOS

Aby používatelia mohli nainštalovať a spustiť aplikáciu Excel 2019 pre Mac na zariadení Apple, musí spĺňať tieto minimálne požiadavky:

 • Operačný systém: platná verzia jedného z posledných troch aktuálnych operačných systémov macOS
 • iPad a iPhone: iOS 8.0 alebo novší
 • Procesor: Intel
 • Pracovná pamäť: aspoň 4 GB
 • Pevný disk: aspoň 3 GB voľného miesta
 • Grafická karta: 1 280 x 800 pixelov

Kúpte si Excel 2019 pre Mac ako samostatný kancelársky program od spoločnosti Wiresoft

Hoci jeMS Excel 2019 pre Mac štandardne súčasťou balíka Microsoft Office 2019 pre macOS, na rozdiel od mnohých iných dodávateľov softvéru Microsoft si môžete v internetovom obchode Wiresoft kúpiť Excel 2019 pre Mac aj ako samostatný program, bez ostatných súčastí balíka Office 2019. Program Excel pre macOS, ktorý ponúkame, je plnohodnotná verzia na zakúpenie. Pre vás to znamená, že sa tým nezaväzujete k predplatnému s platenými aktualizáciami. Znamená to tiež, že s touto verziou pre Mac pre Excel 2019 nemusíte dodržiavať žiadne časové obmedzenia, pokiaľ ide o dobu používania. Táto licencia pre jedného používateľa je totožná s programom Excel, ktorý je súčasťou balíka Office Suite 2019 pre Mac.

Kúpou programu Excel 2019 pre Mac od spoločnosti Wiresoft preto ušetríte peniaze, čo je výhodné nielen pre pracovníkov na voľnej nohe, ale aj pre menšie firmy s niekoľkými zamestnancami, ktorí chcú tento klasický tabuľkový softvér používať len profesionálne alebo doma a nepotrebujú celý balík Office.

Či už ide o Excel, Word alebo iné programy - všetky softvérové licencie ponúkané v obchode Wiresoft Software Shop sú originálne produkty spoločnosti Microsoft. Spravidla ide o licencie pre jedného používateľa, ktoré pochádzajú z hromadnej licencie, alebo ich zakúpila spoločnosť a môže ich opäť voľne používať predajom spoločnosti Wiresoft. To znamená, že to neobmedzuje ich použiteľnosť z hľadiska funkcií alebo trvania, ani to neznamená, že sa ako kupujúci dostávate do právnej šedej zóny. Spoločnosť Wiresoft ako seriózny predajca softvéru ponúka svojim zákazníkom iba plné verzie programov Microsoft, ktoré sú 100 % použiteľné.

Ak máte ďalšie otázky o programe Excel pre Mac alebo o akomkoľvek inom programe balíka Office pre Mac alebo chcete využiť naše odborné poradenstvo, jednoducho nás kontaktujte e-mailom, telefonicky alebo priamo tu v chate.

Čítajte, píšte a diskutujte o recenziách...viac
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT EXCEL MAC 2019"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.
Zadajte reťazec do textového poľa nižšie.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Naposledy zobrazené