AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNY VÝROBOK
DOPRAVA DO 24 HODÍN
PODPORA PROSTREDNÍCTVOM CHATU, E-MAILU A TELEFÓNU
BEZPLATNÁ HORÚCA LINKA +4969 - 173261340
 

Microsoft Exchange Server 2016 - efektívny serverový softvér pre firmy a organizácie

Exchange Server 2016 je nástupcom Exchange Servera 2013 a serverovej verzie systému Windows 10. Táto osvedčená platforma na zasielanie správ sa používa na centrálnu správu e-mailov a kontaktov, ako aj schôdzok a úloh. Menšie aj väčšie spoločnosti a inštitúcie využívajú množstvo praktických nástrojov na flexibilné, prispôsobené aplikácie, ktoré podporujú tímovú spoluprácu.

Microsoft Exchange Server 2016 je k dispozíciiod spoločnosti Wiresoft v dvoch edíciách: Standard a Enterprise. Zatiaľ čo Exchange Server 2016 Standard spĺňa požiadavky na poštové schránky malých a stredne veľkých spoločností, Exchange Server 2016 Enterprise je ideálne prispôsobený potrebám veľkých spoločností, ktoré vyžadujú väčší počet databáz poštových schránok.

Exchange Server 2016 je nástupcom Exchange Servera 2013 a serverovej verzie systému Windows 10. Táto osvedčená platforma na zasielanie správ sa používa na centrálnu správu e-mailov a kontaktov,... dozvedieť sa viac »
Zatvoriť okno
Microsoft Exchange Server 2016 - efektívny serverový softvér pre firmy a organizácie

Exchange Server 2016 je nástupcom Exchange Servera 2013 a serverovej verzie systému Windows 10. Táto osvedčená platforma na zasielanie správ sa používa na centrálnu správu e-mailov a kontaktov, ako aj schôdzok a úloh. Menšie aj väčšie spoločnosti a inštitúcie využívajú množstvo praktických nástrojov na flexibilné, prispôsobené aplikácie, ktoré podporujú tímovú spoluprácu.

Microsoft Exchange Server 2016 je k dispozíciiod spoločnosti Wiresoft v dvoch edíciách: Standard a Enterprise. Zatiaľ čo Exchange Server 2016 Standard spĺňa požiadavky na poštové schránky malých a stredne veľkých spoločností, Exchange Server 2016 Enterprise je ideálne prispôsobený potrebám veľkých spoločností, ktoré vyžadujú väčší počet databáz poštových schránok.

Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 ponúka spoľahlivú platformu na zasielanie správ, pomocou ktorej možno centrálne spravovať e-maily a kontakty, ako aj schôdzky a úlohy. Ide o serverovú verziu...
398,95 € *
O výrobku
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 je osvedčená platforma na zasielanie správ na centrálnu správu e-mailov a kontaktov, ako aj schôdzok a úloh a serverová verzia systému Windows 10. Najmä väčšie spoločnosti a...
2 839,95 € *
O výrobku

Výhody so serverom Microsoft Exchange Server 2016

Komunikačný systém Exchange Server 2016 je dôležitou súčasťou každej modernej spoločnosti pri kontrole a riadení procesov. Výkonný serverový softvér komplexne prispieva k zvýšeniu efektivity vo firmách: všetky kontakty a e-maily možno centrálne spravovať a prehľadne archivovať. Uľahčuje tiež spoločnú prácu na dokumentoch, ktorá zahŕňa správu verzií. Diferencovaná správa práv definuje aj individuálny prístup zamestnancov k stretnutiam.

Microsoft Exchange Server 2016 tak ponúka maximálnu kontrolu a zároveň transparentnosť, ako aj flexibilitu a produktivitu. Zjednodušením pracovných procesov softvér umožňuje šetriť čas a náklady, čo zároveň zvyšuje konkurencieschopnosť.

Prehľad najdôležitejších noviniek Exchange Servera 2016

Verzia Exchange Server 2016 obsahuje niekoľko dôležitých inovácií, ako aj ďalší vývoj predchádzajúcej verzie Exchange Server 2013. Hlavným cieľom vývoja bola optimalizácia architektúry servera, v ktorej sa počet serverových rolí znížil na dve: Mailbox a Edge Transport. Okrem toho sa zjednodušilo škálovanie a zlepšila sa podpora rôznych cloudových služieb.

Outlook na webe

Webový prístup k serveru Exchange, predtým známy ako "Outlook Web Access" alebo "Outlook Web App", bol spoločnosťou Microsoft rozsiahlo prepracovaný  a premenovaný na "Outlook na webe".

Webové rozhranie bolo tiež optimalizované tak, aby sa Outlook dal používať v smartfóne alebo tablete so systémom Android alebo iOS bez toho, aby bolo potrebné najprv nainštalovať aplikáciu Outlook. Okrem prehliadačov Microsoft Edge a Internet Explorer 11 funguje Outlook bez väčších obmedzení aj s prehliadačmi Google Chrome, Safari a Firefox.

Funkcia "Sweep" zjednodušuje správu e-mailov od konkrétneho odosielateľa. Môžu sa napríklad ukladať na definovaný počet dní alebo sa uloží len posledná správa.

Kalendár dostal aj nový vzhľad a nové funkcie. Patria medzi ne e-mailové pripomenutia udalostí v kalendári a možnosť navrhnúť iný čas pre pozvánky na stretnutia.

Vylepšené vyhľadávanie

V serveri Exchange Server 2016 bola prepracovaná aj architektúra vyhľadávania eDiscovery, ktoré teraz funguje asynchrónne a decentralizovane s použitím viacerých serverov. Výsledkom je, že vyhľadávanie je teraz oveľa rýchlejšie a po zadaní hľadaného výrazu v programe Outlook 2016 alebo Outlook na webe sa zobrazia návrhy založené na často používaných kontaktoch, e-mailoch v poštovej schránke a predchádzajúcich vyhľadávaniach. Kontextové filtre, ako sú rozsahy dátumov a príbuzní odosielatelia, pomáhajú ľahšie nájsť hľadané informácie. Pomocou aplikácie Outlook na webe je možné vyhľadávať aj vo vlastných kalendároch alebo v kalendároch iných osôb.

Zlepšená škálovateľnosť

Ďalšou výhodou novej architektúry Exchange Servera 2016 je lepšia škálovateľnosť vyhľadávania. Počet poštových schránok, ktoré možno prehľadávať, sa zvýšil z 5 000 na 10 000 pre poštové schránky a archívne poštové schránky, takže celkovo možno prehľadávať 20 000 poštových schránok súčasne.

Zlepšenie spolupráce

V aplikácii Outlook 2016 alebo Outlook na webe možno teraz súbory uložené v cloudových službách Microsoft OneDrive pre firmy a SharePoint 2016 vkladať do e-mailu ako prepojenie a nie ako prílohu ako doteraz. Prístupové práva je možné individuálne nastaviť a automaticky nastaviť. Príjemca môže otvoriť prepojený súbor priamo ako prílohu.

Podpora pre hybridný cloud

Exchange Server 2016 podporuje aj hybridné scenáre. To znamená, že nie je rozdiel, či je schránka umiestnená na miestnom serveri alebo v cloude. Miestne e-mailové schránky možno používať aj s cloudovými rozšíreniami Exchange Online Archiving a Azure Rights Management.

Prevencia straty údajov pomocou DLP

Do zabezpečenia údajov bola pridaná prevencia straty údajov (DLP), ktorá je rozšírením pravidiel prenosu. DLP v Exchange Serveri 2016 pomáha chrániť citlivé firemné údaje pred neoprávneným prístupom. Data Loss Prevention obsahuje nové metódy klasifikácie a odosielania dôverných informácií bez toho, aby používateľom bránil v práci. Ak existuje riziko zachytenia údajov, používatelia dostanú príslušné upozornenie v programe Outlook aj vo webovej verzii. DLP tiež varuje používateľov, keď dostanú zmanipulované e-maily alebo e-maily s prílohami obsahujúcimi škodlivý softvér.

Aby bolo možné používať funkcie DLP pre server Exchange Server 2016, je potrebné

Vyžaduje sa licencia CAL (Enterprise Client Access Licence).

Štandardný protokol MAPI cez HTTP

Predvolený protokol programu Outlook na komunikáciu so serverom Exchange je MAPI cez HTTP v serveri Exchange Server 2016. MAPI cez HTTP zlepšuje spoľahlivosť a stabilitu pripojení Outlook a Exchange, ako aj viditeľnosť chýb prenosu. Okrem toho Outlook po hibernácii alebo zmene siete oveľa rýchlejšie nadviaže spojenie so serverom. MAPI cez HTTP podporuje pokračovanie prerušeného spojenia a v prípade krátkeho prerušenia spojenia sa nevyžaduje opätovné pripojenie.

Windows Exchange Server 2016 Standard Edition

Microsoft Exchange Server 2016 vo verzii Standard Edition umožňuje flexibilnú, transparentnú a nákladovo efektívnu komunikáciu vo firme. To zahŕňa predovšetkým profesionálnu spoločnú správu a archiváciu e-mailov, kontaktov a schôdzok. Microsoft Exchange Server 2016 Standard podporuje až 5 databáz poštových schránok, a preto je ideálny pre malé a stredne veľké spoločnosti.

Zjednodušená architektúra funkcie Exchange má dve úlohy: Úloha "poštová schránka" ponúka hlavné funkcie. Prijíma požiadavky klientov a uchováva databázy. Na druhej strane úloha "Edge Transport" poskytuje dodatočné zabezpečenie prenosu e-mailov medzi internou sieťou a internetom. Virtualizačné práva Microsoft Exchange Server 2016 Standard umožňujú prevádzku 2 virtuálnych počítačov alebo 2 kontajnerov Hyper-V.

Windows Exchange Server 2016 Enterprise Edition

Najdôležitejším rozdielom v porovnaní s verziou Standard v Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Edition je možnosť prevádzkovať oveľa viac databáz. Na jeden server možno integrovať a spravovať až 100 databáz poštových schránok s kapacitou až 2 terabajty, takže Enterprise je vhodný najmä pre väčšie spoločnosti a organizácie alebo inštitúcie.

Okrem toho Centrum administrátora Exchange ponúka používanie funkcií, ako sú skupiny Office 365 a prevencia straty dát. Funkcia Data Loss Prevention nielenže zabraňuje odovzdaniu dôverných informácií neoprávneným osobám, ale vďaka integrovanej technológii Intelligent Message Filter (IMF) a filtru SmartScreen zabraňuje aj tomu, aby sa potenciálne škodlivé správy dostali do poštovej schránky.

Používatelia okrem toho môžu využívať výhody centralizovaného ukladania údajov, ako aj kontrolu nad potrebami ukladania a požiadavkami na dodržiavanie predpisov.

V porovnaní s verziou Standard Edition má verzia Enterprise Edition pre Exchange Server aj rozsiahlejšie virtualizačné práva: umožňuje prevádzku neobmedzeného počtu virtuálnych počítačov a kontajnerov Hyper-V.

Ponúka tiež funkcie Storage Spaces Direct, Storage Replica, ako aj Shielded Virtual Machines, nový sieťový zásobník a OneDrive for Business na aktualizáciu, úpravu a zdieľanie dát v reálnom čase.

Systémové požiadavky pre Windows Exchange Server 2016

Aby ste mohli plnohodnotne a bez problémov používať Windows Exchange Server 2016, je potrebné splniť určité sieťové, hardvérové, softvérové a klientske požiadavky.

Na komunikáciu s klientom prostredníctvom pracovnej plochy je potrebná aj inštalácia aplikácie Microsoft Outlook. Hardvér musí spĺňať tieto podmienky:

Môžu sa používať tieto operačné systémy: Windows Server 2008 R2 Standard (SP1), Windows Server 2008 R2 Enterprise (SP1), Windows Server 2008 R2 Datacenter (RTM alebo vyšší), Windows Server 2012 Standard alebo Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard alebo Datacenter, Windows Server 2016 Standard alebo Datacenter.

Požiadavky na procesor sú výkonný 64-bitový procesor, prípadne procesor AMD s podporou platformy AMD64.

Pevný disk: Okrem minimálne 30 GB miesta na pevnom disku na inštalačnej jednotke je potrebných 500 MB na inštaláciu každého jazykového balíka Unified Messaging a tiež minimálne 500 MB na databázu frontu.

Minimálne rozlíšenie obrazovky: 1 024 x 768 pixelov

Ktoré verzie Windows Exchange Server 2016 sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft?

V spoločnosti Wiresoft môžete získať Microsoft Exchange Server 2016 v dvoch edíciách Standard a Enterprise. Zatiaľ čo edícia Standard je určená pre požiadavky poštových schránok malých a stredných firiem, ako aj pre používateľov v domácich kanceláriách, edícia Enterprise spĺňa komplexnejšie potreby väčších firiem alebo inštitúcií. Okrem toho tu používatelia môžu využívať celý rad funkcií verzie Exchange Server 2016.

Licencovanie servera Windows Exchange Server 2016

Pri zakúpení Microsoft Exchange Server 2016 Edition nedostanete od spoločnosti Wiresoft fyzický nosič dát, ale sadu licencií pre jedného používateľa (MLK).

Po inštalácii sa zaregistrujete online na webovej lokalite spoločnosti Microsoft. Všetky údaje potrebné na registráciu vám poskytneme pri kúpe výrobku. Takto môžete využívať aj pravidelné aktualizácie a mať vždy aktuálne informácie.

Exchange Server 2016 už obsahuje webovú aplikáciu Outlook na webe na prístup cez prehliadač. Ak chcete používať všetky funkcie počítačovej verzie, musíte si zakúpiť aplikáciu Microsoft Outlook. Tento klientsky softvér môžete získať aj za rozumnú cenu od spoločnosti Wiresoft.

Nezáleží na tom, či si vyberiete Microsoft Exchange Server 2016 Standard alebo Enterprise: Serverový softvér spoločnosti Microsoft, ktorý je k dispozícii v spoločnosti Wiresoft, sú výhradne originálne produkty z európskeho regiónu. Všetky softvérové produkty spoločnosti Wiresoft sú plne legálne, nepoužívané licencie zakúpené spoločnosťami. Spoločnosť Wiresoft ich otestovala z hľadiska absolútnej pravosti a úplnej funkčnosti. Naši predchádzajúci zákazníci to môžu potvrdiť. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vašich softvérových potrieb, neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií.

Naposledy zobrazené