Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNE
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pre filtrovanie neboli nájdené žiadne výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER
Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter Ak si kúpite Windows Server 2012, získate výkonnú serverovú platformu založenú na skúsenostiach a znalostiach z budovania a prevádzky dátových centier a cloudových služieb. Serverový softvér je...
1 294,90 € *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard ponúka riešenie pre súkromné a komerčné serverové aplikácie, ktoré sa ľahko inštaluje a udržiava. Serverová verzia systému Microsoft Windows bola ďalej...
65,90 € *

Microsoft Windows Server 2012 R2 edície Datacenter a Standard v spoločnosti Wiresoft

Vydania Standard aj Datacenter pre Windows Server 2012 R2 sú k dispozícii od spoločnosti Wiresoft. Líšia sa predovšetkým rôznym stupňom virtualizácie, ktorý ponúkajú používateľom; z hľadiska funkcií, ktoré ponúka verzia 2012 R2 ako taká, sú rovnaké.

Windows Server 2012 R2 Standard Edition je určený predovšetkým pre zákazníkov, ktorí buď vôbec nepoužívajú virtualizáciu, alebo prevádzkujú len niekoľko virtuálnych počítačov.

Na druhej strane,Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition obsahuje všetky potrebné funkcie pre virtualizované prostredie privátneho cloudu. To umožňuje spustiť ľubovoľný počet virtuálnych počítačov v role Hyper-V na použitom serveri Windows.

Prehľad najdôležitejších inovácií systému Microsoft Windows Server 2012 R2

Nový serverový operačný systém Windows Server 2012 Standard R2 ponúka množstvo vylepšení a funkcií v oblasti siete, úložiska a správy, ako aj virtualizácie, webových a aplikačných platforiem; okrem toho zlepšuje prístup a ochranu informácií - vrátane infraštruktúry virtuálnych desktopov.

V systéme Windows Server 2012 R2 podporuje virtuálne prostredia aj osvedčená serverová funkcia IP Address Management (IPAM), ktorá so systémom System Center 2012 R2 funguje ešte efektívnejšie.

So systémom Microsoft Windows Server 2012 R2 získate spoľahlivý a výkonný serverový systém, ktorý zaujme mnohými optimalizáciami, ako aj novými funkciami a programami:

  • Moderné používateľské rozhranie optimalizované pre dotykové obrazovky
  • Microsoft Windows Azure na zálohovanie v cloude Azure
  • PowerShell 3.0 na efektívnu správu systémových nastavení
  • Nový správca úloh ponúka vyšší výkon vďaka optimalizovaným procesom
  • IIS (Internet Information Service 8.0) so správou certifikátov s rozšíreným overením
  • SMB 3.0 umožňuje ešte rýchlejší a lepší prístup k zdieľaným súborom

Za zmienku stoja najmä nasledujúce funkcie verzie Windows Server 2012 R2:

Vyššia úroveň virtualizácie s Hyper-V

Windows Server 2012 R2 je ešte viac orientovaný na cloud ako predchádzajúce verzie. Najdôležitejšie a zároveň najviac noviniek, ktoré Windows Server 2012 R2 ponúka v porovnaní s predchádzajúcou verziou, sú obsiahnuté v Hyper-V. Tu sa zlepšil najmä prístup k virtuálnym serverom. Vylepšený bol najmä prístup k virtuálnym serverom na základe RDP, takže sa výrazne optimalizovala účinnosť VM Connect. V systéme Windows Server 2012 R2 sa relácie prostredníctvom protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) spúšťajú cez hostiteľa, takže priame pripojenie RDP k virtuálnemu serveru už nie je potrebné. Virtuálny server sa tak môže rýchlejšie aktivovať automatizovaným spôsobom, a tak funguje ešte efektívnejšie.

Ďalšou dôležitou inováciou System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 je podpora systémov Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2. Oba systémy je možné prevádzkovať paralelne v System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, a tak virtuálne servery presúvať medzi sieťou a cloudom. Server je teda možné zálohovať do cloudu prostredníctvom služby Windows Azure Online Backup, zatiaľ čo Hyper-V funguje s virtuálnymi strojmi Windows Azure.

Hyper-V úzko spolupracuje s novým správcom obnovy Hyper-V. To teraz umožňuje cloudovú replikáciu alebo zálohovanie virtuálnych serverov založených na technológii Hyper-V (Hyper-V Replica) alebo virtuálnych počítačov Windows Azure: v porovnaní so systémom Windows Server 2012 s iba dvoma hostiteľmi umožňuje aj replikáciu na tretieho hostiteľa.

Virtuálne počítače generácie 2

Virtuálne počítače - spoločnosťou Microsoft nazývané aj VM 2. generácie - podporujú nový štandard BIOS UEFI a integrovanú funkciu Secure Boot vo verzii Windows Server 2012 R2. A vďaka funkcii Storage Quality of Service môžu teraz správcovia okrem šírky pásma siete kontrolovať aj dátovú priepustnosť virtuálnych serverov.

Vylepšená bola aj podpora systému Linux ako virtuálneho servera, takže dynamickú pamäť možno používať aj v klientoch systému Linux.

Pomocou aplikácie VM Connect je teraz možné kopírovať a presúvať súbory pomocou funkcie ťahaj a pusť. Virtuálne pevné disky (VHDX) možno v systéme Windows Server 2012 R2 počas prevádzky zväčšovať alebo zmenšovať; virtuálne servery môžu tiež zdieľať virtuálny pevný disk.

Podobne aj presúvanie a kopírovanie virtuálnych serverov medzi hostiteľmi Hyper-V je možné pomocou funkcie Live Migration počas prevádzky s výrazne vyššou rýchlosťou. Táto funkcia bola v systéme Windows Server 2012 R2 optimalizovaná aj pre siete s rýchlosťou 10 gigabitov/s a vďaka vzdialenému priamemu prístupu do pamäte (RDMA) ponúka možnosť veľmi rýchleho presunu údajov RAM medzi hostiteľmi; podporuje aj ich účinnú kompresiu.

Pracovné priečinky v systéme Windows Server 2012 R2 so systémom Windows 8.1

Systém Windows Server 2012 R2 prirodzene spolupracuje so systémom Windows 8.1. Vďaka tomu môžu pracovné zložky spolupracovať so systémom Windows Server 2012 R2 a vymieňať si údaje prostredníctvom cloudu. Prenos do pracovných priečinkov je šifrovaný, aby sa citlivé údaje chránili pred neoprávneným prístupom tretích strán.

Deduplikácia údajov na virtuálnych pevných diskoch

V systéme Windows Server 2012 R2 možno duplicitné súbory nájsť a odstrániť nielen na súborovom serveri, ale aj na virtuálnych pevných diskoch. To môže ušetriť veľa miesta na hostiteľoch Hyper-V.

SSD a SATA disky sú kombinované do priestorov úložiska

Vďaka fondom úložísk systému Windows Server 2012 R2 možno kombinovať a používať bežné pevné disky a disky SSD, čo výrazne zrýchľuje výkon súborového servera. Server tak analyzuje uložené údaje a častejšie používané údaje umiestňuje na rýchlejšie dátové nosiče.

Zlepšená správa a kontrola prístupu k údajom

serveri Microsoft Server 2012 R2 bol súborový systém NTFS doplnený novým systémom ReFS (Resilient File System). Bol vyvinutý výlučne na ukladanie údajov na serveroch s cieľom maximalizovať dostupnosť údajov a efektívne škálovať veľké súbory údajov a zároveň zabezpečiť integritu údajov prostredníctvom odolnosti voči poškodeniu.

Pomocou dynamického riadenia prístupu sa prístup k údajom riadi pomocou metadát. Nová funkcia dopĺňa bezpečnostné linky služby Active Directory a chráni údaje tým, že zabraňuje neoprávnenému prístupu počas ich presunu.

Systémové požiadavky pre Windows Server 2012 R2

Na bezpečnú a bezproblémovú prevádzku systému Windows Server 2012 R2 sú potrebné tieto minimálne požiadavky. Skutočné požiadavky závisia aj od konfigurácie príslušného systému a ďalších nainštalovaných aplikácií:

Platforma: Windows

Procesor: min. 1,4 GHz procesor so 64 bitmi

Pamäť RAM: aspoň 512 MB

Miesto na pevnom disku: aspoň 32 GB

Licenčný model pre Windows Server 2012 R2

Licencovanie systému Windows Server 2012 R2 sa počíta v závislosti od počtu procesorov fyzického servera, na ktorom sa operačný systém používa - aj virtuálne. Jedna licencia sa vždy vzťahuje na 2 fyzické procesory. Je licencovaný na fyzického virtualizačného hostiteľa. Každá licencia pre Windows Server 2012 R2 edície Datacenter a Standard je k dispozícii len ako balík pre 2 procesory, jedna licencia pokrýva 2 procesory na jednom serveri.

Nie je preto možné rozdeliť licencie medzi viacero serverov, ani nie je povolené prideliť licenciu virtuálnemu počítaču. Predchádzajúci model licencovania na procesor platí len do systému Windows Server 2012 R2. Licencie pre každú vyššiu verziu sa teraz vypočítavajú na základe modelu založeného na jadre. Dve edície Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter sa líšia v právach na virtualizáciu takto:

Licencovanie systému Windows Server 2012 R2 Standard Edition

Licencia edície Standard obsahuje virtualizačné práva pre 2 virtuálne počítače. To zodpovedá bežným potrebám najmä menších spoločností, ktoré buď nepotrebujú žiadnu virtualizáciu, alebo len malú. Počet práv je možné zvýšiť zakúpením ďalších štandardných vydaní. Napríklad pri troch verziách Server 2012 R2 Standard Edition môžete správne licencovať server s 2 procesormi a 6 virtuálnymi počítačmi.

Licencovanie systému Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition

Datacenter Edition nie je obmedzená na 2 virtuálne počítače. Pri zakúpení edície Datacenter môžete na licencovanom serveri teoreticky spustiť neobmedzený počet virtuálnych počítačov, prakticky v závislosti od výkonu použitého hardvéru. Je preto vhodným riešením pre spoločnosti a organizácie, ktoré využívajú vysoký stupeň virtualizácie alebo hybridné cloudové prostredie.

Ktorá edícia systému Windows Server 2012 R2 je v konkrétnom prípade najvhodnejšia, závisí - zjednodušene povedané - od počtu virtuálnych serverov, ktoré chce používateľ prevádzkovať.

Okrem serverovej licencie pre dve edície Standard a Datacenter potrebujú používatelia aj licencie CAL (klientske prístupové licencie) - na základe používateľa alebo zariadenia - tie sú tiež k dispozícii za rozumnú cenu od spoločnosti Wiresoft.

Kúpte si Windows Server 2012 R2 Editions za rozumnú cenu od spoločnosti Wiresoft

Windows Server 2012 R2 edície Standard a Datacenter sú k dispozícii za nízke ceny v spoločnosti Wiresoft. V závislosti od toho, či chcete doplniť svoje licencie Windows Server 2012 R2 alebo licencovať svoje servery jednou z dvoch edícií, vám Wiresoft ponúka nevyužité licencie od európskych spoločností, ktoré sú zakúpené legálne - za bezkonkurenčnú cenu!

Pri kúpe licencií Windows Server 2012 R2 od spoločnosti Wiresoft dostanete len originálne licencie, ktoré spoločnosť Wiresoft dôkladne otestovala z hľadiska pravosti a bezchybnej funkčnosti. Mnohí spokojní zákazníci spoločnosti Wiresoft potvrdzujú cenovú výhodnosť licencií Wiresoft Microsoft. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa vašich licenčných potrieb pre edície Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, kontaktujte nás: