Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD

Pripravené na okamžitú expedíciu, dodacia lehota 24 hodín

 • SW10590
 • P73-00354
 • Trvalo platný
 • Všetky jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
STIAHNUTIE SOFTVÉRU + LICENCIA
53,90 € * 58,90 € * (8,49% uložené)

vrátane DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupom od spoločnosti Wiresoft podporíte Kinderschutzbund.


Ste firemný zákazník
alebo máte právne otázky?

Som tu pre vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 16 Core 
Zariadenia 1x
Virtuálne počítače 2x
Stredné Stiahnite si
Runtime Neobmedzené
Jazyky Všetky jazyky
Rozsah dodávky Stiahnutie + licencia


Windows Server 2008 je bezprostredným nástupcom verzie z roku 2003 . "Longhorn", ako sa systémový softvér neoficiálne nazýva, obsahuje nielen množstvo vylepšení oproti svojmu staršiemu predchodcovi, ale aj nové funkcie, ktoré spĺňajú aktuálne požiadavky , a to aj s ohľadom na virtualizáciu. Server Microsoft Business

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa výrobku kontaktujte náš zákaznícky servis.

Informácie o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"

Microsoft Windows Server 2008

Windows Server 2008 je priamym nástupcom verzie servera 2003 spoločnosti Microsoft. "Longhorn", ako sa systémový softvér neoficiálne nazýva, obsahuje nielen množstvo vylepšení oproti svojmu staršiemu predchodcovi, ale aj nové funkcie, ktoré spĺňajú súčasné obchodné požiadavky, vrátane virtualizácie.

Windows Server 2008 poskytuje spoľahlivý základ na vytvorenie podnikovej siete, ktorá ponúka bezpečné rozhrania s centrálnym serverom a, samozrejme, integruje mnoho koncových zariadení. Vďaka grafickému používateľskému rozhraniu je ovládanie systému Windows Server jednoduché aj pre začiatočníkov. Operačný systém (OS) sa navyše dá ovládať aj myšou a klávesnicou, takže znalosť zložitých príkazov je zbytočná.

Okrem Windows Portable Devices, Point of Service for .NET a RemoteApp patrí medzi najdôležitejšie funkcie Hyper-V, ktorá umožňuje virtualizáciu celých serverových systémov. PowerShell, ktorý je založený na rozhraní .NET Framework, je teraz súčasťou štandardnej výbavy servera Server 2008 a vylepšené bolo aj clusterovanie pri zlyhaní. Súčasťou je aj IIS 7.0, nová verzia Internet Information Services vrátane podpory PHP, SSL a HTML.

Windows Server 2008 je teda účinný serverový operačný systém, ktorého rôzne edície spĺňajú individuálne požiadavky väčších aj menších spoločností. Softvér ponúka všetky predpoklady na to, aby správcovia a IT experti mohli optimalizovať flexibilitu a spoľahlivosť vlastnej serverovej infraštruktúry spoločnosti a zároveň poskytuje robustnú aplikačnú alebo webovú platformu, na základe ktorej môžu vývojári poskytovať rôzne aplikácie a služby.

Microsoft Windows Server 2008 je k dispozícii vo verziách Standard, Enterprise a Datacenter v 32-bitovej aj 64-bitovej architektúre, z ktorých je verzia Standard dostupná od spoločnosti Wiresoft za prijateľnú cenu. Edícia Standard je špeciálne navrhnutá na používanie v malých a stredných podnikoch bez toho, aby boli obetované základné funkcie.

Dôležité funkcie a optimalizácie systému Microsoft Windows Server 2008 Standard

Vďaka funkciám, ktoré sú k dispozícii v systéme Windows Server 2008 Standard, majú najmä spoločnosti rôznych veľkostí k dispozícii všetky dôležité a účinné nástroje na nastavenie a údržbu spoľahlivého serverového operačného systému v oblasti správy, ochrany a prenosu údajov. Okrem integrácie systému Windows Vista zvyšujú výkonné virtualizačné nástroje efektívnu tímovú prácu a ponúkajú lepšiu kontrolu nad firemnými a domácimi sieťami.

Vyššie zabezpečenie so systémom Windows Server Standard 2008

Windows Server 2008 Standard preto obsahuje aj mnoho nových bezpečnostných funkcií, ktoré zlepšujú ochranu servera a spravovaných údajov. Napríklad integrovaná brána firewall v novom module snap-in nástrojov na vzdialenú správu serverov má niekoľko upravených zásad a nastavení.

Medzi bezpečnostné nástroje patrí aj radič domény len na čítanie, ktorý sa používa najmä na potenciálne nezabezpečených miestach, ako aj integrovaná ochrana prístupu k sieti NAP (Network Access Protection). Funkcia správy NAP predstavuje niečo ako karanténny systém pre nezabezpečených klientov. Je založený na serveri NPS (Network Policy Server), ktorý kladie na každého klienta, ktorý chce získať prístup k serveru Windows, určité požiadavky, ktorých splnenie je podmienkou na to, aby sa tento klient mohol prihlásiť do podnikovej siete. Na tento účel stratégie izolácie DC umožňujú oddelené vytváranie a správu logických sietí v rámci fyzických sietí, takže je možné povoliť prístup len registrovaným klientom.

Na šifrovanie údajov v serveri Server 2008 je k dispozícii nástroj BitLocker. Nástroj BitLocker spĺňa predpisy Sarbanes-Oxley a Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) týkajúce sa bezpečnosti podnikových údajov. Nástroj BitLocker na tento účel zašifruje celý systém. Tie komponenty, ktoré sú spustené ešte pred jadrom, sú zabezpečené kontrolou integrity (Kernel Integrity Check).

Súhrnne možno povedať, že všetky tieto funkcie v systéme Windows Server 2008 Standard umožňujú prevádzku spoľahlivého a zároveň bezpečného serverového operačného systému.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré stoja za zmienku, patria:

Hyper-V na virtualizáciu serverových systémov

Hyper-V pre Windows Server 2008 teraz umožňuje firmám virtualizovať bez toho, aby sa museli spoliehať na programy tretích strán. Tento nástroj, ktorý pozostáva z hypervízora, umožňuje na jednom fyzickom serveri vytvoriť niekoľko virtuálnych serverov. To umožňuje serveru prevziať niekoľko rolí, ktoré možno spravovať aj oddelene od seba. Hyper-V sa spravuje prostredníctvom konzoly Microsoft Management Console (MMC). V clusterovej prevádzke možno Hyper-V použiť aj na migráciu za chodu, pri ktorej možno virtuálne počítače presúvať počas prevádzky.

Táto virtualizačná technológia funguje na počítačoch s procesormi x64 aj x86 a podporuje aj preklad sieťových adries (NAT) a ochranu sieťového prístupu (NAP). Hyper-V tak prispieva aj k šetreniu typických podnikových zdrojov, ako sú prevádzkové náklady a spotreba energie, ktoré sa vďaka tomu výrazne znižujú.

Prostredie Windows PowerShell

Windows Server 2008 je prvý operačný systém od spoločnosti Microsoft, ktorý obsahuje príkazový riadok (interpret príkazového riadku) Windows PowerShell. PowerShell je založený na frameworku .NET, verzia 2.0; pomocou neho môže používateľ interaktívne vykonávať príkazy v príkazovom riadku porovnateľné napríklad s Windows Script Host, cmd.exe alebo Unix. Pre zložitejšie skripty shellu je tu k dispozícii aj skriptovací jazyk PowerShell.

Active Directory v systéme Windows Server 2008

Active Directory, adresárová služba systému Microsoft Windows Server na správu zdrojov a používateľov, sa od verzie Windows Server 2008 delí na päť rolí:

 • Active Directory Domain Services (AD DS) ako centrálny komponent pre správu domény a zdrojov
 • Active Directory Lightweight Directory Services (ADLDS) na pripojenie služieb, ktoré vyžadujú informácie zodpovedajúce protokolu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • Active Directory Federation Services (ADFS) na webové overovanie používateľov mimo infraštruktúry AD-DS
 • Služby správy práv Active Directory (ADRMS) na ochranu zdrojov pred neoprávnenými používateľmi
 • Active Directory Certificate Services (ADCS) na poskytovanie infraštruktúry verejných kľúčov

Predchádzajúce typy DCO v službe Active Directory boli doplnené o doménový radič len na čítanie (RODC). Radič RODC je určený len na čítanie a má obmedzenú funkčnosť, takže sa nespravujú žiadne heslá, takže ho možno používať ako radič domény najmä v nezabezpečených oblastiach.

Clustering s podporou preklopenia pri poruche

Windows Server 2008 vo verzii Enterprise Edition obsahuje funkciu failover clustering na uzloch klastra operačného systému. Cluster s funkciou failover podporuje tabuľku GUID Partition Table (GPT) s maximálnym počtom 128 oddielov, ako aj dynamické pridávanie zdrojov, čo ďalej zlepšuje vysokú dostupnosť servera.

Terminálové služby v systéme Windows Server 2008

Terminálové služby boli v systéme Windows Server 2008 tiež rozšírené o rôzne funkcie. Medzi ne patrí podpora viacerých monitorov a rozlíšení až do 1 920 × 1 200 pixelov, poskytovanie programov v terminálovej relácii prostredníctvom aplikácie RemoteApp, prenosných zariadení Windows a Microsoft Point of Service pre .NET. Terminálové služby tiež umožňujú súčasné používanie miestnych a vzdialených aplikácií na jednom počítači.

Intuitívne používateľské rozhranie

Windows Server 2008 Standard presvedčí intuitívne použiteľnou pracovnou plochou a možnosťou výberu z niekoľkých režimov: Pomocou správcu servera máte neustále prehľad o aktuálnom stave systému a môžete ho používať na správu centrálnych funkcií. Integrované rozhranie WMI poskytuje aj hostiteľské funkcie pre skripty na správu a pomocou už spomínaného prostredia PowerShell môžete používať existujúce skripty vo formáte bat alebo vbs, zatiaľ čo konzola Microsoft Management Console (MMC) udržiava rôzne programy na správu dostupné prostredníctvom modulov snap-in.

Okrem toho je možné nainštalovať systém Windows Server 2008 aj ako takzvanú základnú verziu; v tomto prípade je vynechané grafické používateľské rozhranie a obsahuje len najnutnejšie funkcie. Základná verzia nielenže spotrebuje menej prostriedkov, ale ponúka aj menší priestor na útok vďaka menšiemu počtu nainštalovaných komponentov vrátane serverových rolí.

Systémové požiadavky pre Windows Server 2008 Standard

Vzhľadom na väčší počet funkcií v porovnaní s predchádzajúcou verziou platia pri používaní systému Windows Server 2008 nasledujúce vyššie systémové požiadavky:

 • Procesor: aspoň 1 GHz (procesor x86) alebo 1,4 GHz (procesor x64) - odporúčané: 2 GHz alebo viac
 • Pamäť: aspoň 512 MB RAM - odporúčané: 2 GB RAM alebo viac
 • Pamäť 32-bitových systémov: maximálne 4 GB
 • Pamäť 64-bitových systémov: maximálne 32 GB
 • Pevný disk: aspoň 10 GB voľného miesta; 40 GB sa odporúča pre úplnú inštaláciu, 10 GB stačí pre inštaláciu jadra servera
 • Jednotka: DVD-ROM
 • Rozlíšenie: rozlíšenie Super VGA 800 × 600 alebo vyššie

Licenčný model pre Windows Server 2008

Licencovanie systému Windows Server 2008 závisí od počtu procesorov obsiahnutých vo fyzickom serveri, na ktorom sa operačný systém používa - aj virtuálne. Každá serverová licencia umožňuje prevádzku softvéru Windows Server 2008 Standard na jednom fyzickom a jednom virtuálnom serveri.

Licencia servera zahŕňa aj práva správcu na správu a poskytovanie funkcií.

Na to, aby ste mohli pristupovať k systému Windows Server Standard ako používateľ, sú preto potrebné ďalšie licencie na prístup klienta (CAL). Samostatné pravidlá sa vzťahujú aj na prístup prostredníctvom externého konektora systému Windows Server 2008. Všetky ďalšie informácie o licenciách CAL pre systém Windows Server 2008 nájdete na príslušnej stránke produktu spoločnosti Wiresoft.

Licencia Microsoft Server 2008 Standard prostredníctvom spoločnosti Wiresoft za špeciálnu cenu

Wiresoft ponúka originálne serverové licencie pre Microsoft Server 2008 Edition Standard za mimoriadne výhodnú koncovú cenu. To znamená, že môžete využívať výhody nákupu licencií od spoločnosti Wiresoft, a to nielen pre tieto, ale aj pre všetky ostatné softvérové licencie: Všetky softvérové produkty Microsoft, ktoré sú u nás k dispozícii, sú jednorazové licencie zakúpené od európskych spoločností.

Pri nákupe ste ako zákazník v absolútnom bezpečí, pretože podľa rozhodnutia Európskeho súdneho dvora je nákup a ďalší predaj softvérových produktov, ktoré zahŕňajú aj serverové licencie a licencie na klientsky prístup, úplne legálny.

Okrem toho sú všetky tieto licencie 100% použiteľné, pretože sme ich dôkladne skontrolovali z hľadiska pravosti a použiteľnosti.

Mnohí naši zákazníci môžu potvrdiť výhody ponuky lacných licencií od spoločnosti Wiresoft, ktorú dopĺňa naše kompetentné poradenstvo týkajúce sa najvýhodnejšieho licencovania systému Windows Server v spoločnosti. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa individuálneho licencovania s Microsoft Server 2008 Edition, neváhajte nás kontaktovať:

Ďalšie odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"
Recenzie zákazníkov pre "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"
Napíšte recenziu
Recenzie sa aktivujú po overení.

Polia označené * sú povinné.

Vzal som na vedomie nariadenia o ochrane údajov.

Kategórie